جستجو در تمام متون و مستندات کارگیک
carworks_b2
samin_ba
Dkhodro_nba
carworks_nba
این صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:
CarGeek | کارگیک

دینام یا ژنراتور، تولیدکننده برق است. وقتی موتور روشن می شود آرمیچر دینام که یک سیم پیچ الکتریکی است در میدان مغناطیسی پوسته دینام و در حول محور خود به سرعت شروع به گردش نموده و تولید برق می نماید.چون برق باتری برای موتور و سایر قسمت ها مثل چراغ ها، بخاری، استارتر، کولر و... کافی نیست و از طرفی برای اینکه باتری شارژ (پر) شود از دینام استفاده می شود.

car_alternator_full_1

دینام از یک پوسته فلزی، دو عدد بالشتک، بوش، آرمیچر، کلکتور، فولی و چند عدد زغال تشکیل شده است. در جلوی داشبورد هر اتومبیل بوسیله آمپرمتر، جریان برق دینام که به باتری می رود برای راننده مشخص شده است، در صورت خرابی دینام لامپ قرمز رنگی کوچکی در بغل آمپر دینام روشن می شود.

دینام(به انگلیسی: Dynamo) در واقع یک مولد الکتریکی است که با استفاده از کموتاتور ایجاد جریان مستقیم می‌کند. دینام‌ها جز نخستین ابزاری بودند که نیروی الکتریکی کارخانه‌ها را تامین می‌کردند. ساختار و اساس دینام در ابزارهای که بعداً ساخته شده‌ای چون موتور الکتریکی، کنورتیسور دوار برقی ومولد هم‌زمان استفاده شد.

امروزه دینام‌ها اصطلاحاً از نوع دینام آلترناتور هستند که با ساختار کوچک به دلیل ارزان بودن، قابل اعتماد بودن و بهره‌وری بیشتر نسبت مقیاس‌های بزرگتر آن برتری دارند.

alternator-car-battery

 

آموزش کامل مبحث دینام آلترناتور (5 قسمت 25 دقیقه ای ، حدود 1 ساعت و نیم)

قسمت اول

>

 قسمت دوم

>

 قسمت سوم

>

قسمت چهارم

>

 قسمت پنجم

>

 آموزش باز کردن و تعمیر دینام آلترناتور خودرو

>

آموزش تست دینام آلترناتور با مولتی متر

>

 دلایل ظهور دینام های آلترناتور بجای دینام های ژنراتور

یکی از معایب دینام های جریان مستقیم این است که این دینام ها در دورهای پائین موتور قادر به شارژ باطری نمی باشند امروزه مصرف کننده های برقی در خودرو زیاد شده است ترافیک شهرها باعث می شود که موتور یک اتومبیل مدتها در جا کار کند و در این حالت دور دینام پایین است با این شرایط دینام جریان مستقیم نمی تواند جوابگوی شارژ باطری باشد به همین خاطر امروزه دینامهای جریان مستقیم از رده خارج شده و از دینامهای الترناتور استفاده می شود اساس کار دینامهای الترناتور مانند دینامهای جریان مستقیم است.

تشریح تفاوت دینام و آلترناتور

در دینامهای الترناتور نیز بر اثر قطع خطوط قوای مغناطیسی جریان القائی بوجود می اید ولی با این تفاوت که در دینامهای جریان مستقیم اهن رباها به بدنه دینام پیچ و ثابت شده بود و سیم پیچهای تولید جریان داخل حوزه مغناطیسی حرکت می کردند در دینامهای الترناتور اهن ربا دوار است و سیم پیچهای تولید جریان ثابت می باشند اهن ربای دوار را روتور و سیم پیچ ثابت را استاتور می گویند.

آلترناتور - Alternator

آلترناتور جریان متناوب را آلترناتور گویند و فرق اصلی آن با مولد دائمی در شیوه گرفتن جریان از کلافهای مولد است.

امروز بیش از نود درصد انرژی الکتریکی به‌وسیله آلتروناتورها تولید می‌شود. مقدار جریان متناوب در هر لحظه بین صفر و حداکثر تغییر می‌کند و جهت آن مثبت یا منفی است.

مقدار مؤثر جریان متناوب ۷۰۷/۰ برابر حداکثر آن است. یعنی اگر مقدار حداکثر جریان متناوبی ۱۰۰ آمپر باشد با اندازه ۷/۷۰ آمپر جریان دائمی تولید حرارت می‌کند.

وقتی دو فشار الکتروموتوری متناوب به مقدار حداکثر خود می‌رسند می‌گویندکه آنها با یکدیگر اختلاف فاز دارند.

آلترناتورهای دو فاز دارای دو کلاف می‌باشند که با یکدیگر زاویه ۹۰ درجه می‌سازد. فشارهای الکتروموتوری کلاف‌های آلترناتور دو فاز ۹۰ درجه با یکدیگر اختلاف‌‌فاز دارند.

آلترناتورهای سه فاز دارای دو کلاف می‌باشند که با یکدیگر زاویه ۱۲۰ درجه می‌سازند. فشارهای الکتروموتوری کلاف‌های آلتروناتور سه فاز با اندازه ۱۲۰ درجه با یکدیگر اختلاف فاز دارند.

کلاف‌های آترناتورهای سه فاز را می‌توان به شکل ستاره یا مثلث به یکدیگر وصل کرد.

وقتی جریان متناوب از سیم‌پیچی قرقره‌ای بگذرد یک فشار الکتروموتوری مخالف با فشار الکتروموتوری اصلی در آن القاء می‌شود که به‌نام فشار الکتروموتوری خود القائی معروف است.

تأثیر فشار الکتروموتوری خود القائی این است که ظاهراً مقاومت مدار را بالا می‌برد و جریان را از ولتاژ عقب می‌اندازد. برای آنکه این مقاومت را با مقاومت عادی مدار اشتباه نکنند آن را مقاومت القائی می‌نامند.

تأثیر خازن در مدار جریان متناوب درست مانند آن است که از مدار جریان عبور می‌کند. خازن ولتاژ را از جریان عقب نگه می‌دارد.

مقاومت خازن در برابر جریان متناوب است با ظرفیت خازن و فرکانس جریان. ظرفیت خازن را با C نمایش می‌دهند و آن را با فاراد اندازه می‌گیرند. یک فاراد ظرفیت خازنی است که اختلاف پتانسیل میان صفحات آن یک ولت باشد و بتواند یک کولومب الکتریسیته را در خود ذخیره نماید.

آلترناتور جریان متناوب را آلترناتور گویند و فرق اصلی آن با مولد دائمی در شیوه گرفتن جریان از کلاف‌های مولد است.

آرمیچر بیشتر مولدهای جریان دائم متحرک و مغناطیس آنها ساکن است در صورتی‌که اغلب آلترناتورهای تجاری دارای آرمیچر ساکن و حوزه مغناطیسی دوار می‌باشند با این‌حال اساس ساختمان آلترناتورها نیز یک القاءکننده و یک القاءشونده و یک حرکت نسبی میان آنها است.

میدان مغناطیسی آلترناتورها به‌وسیله منبع جریانی مانند باتری یا دینامو که در خارج ماشین قرار دارد تحریک می‌شود.

آلترناتورهای بزرگ که با سرعت کم می‌چرخند قطب‌های متعددی دارند. آلترناتورهائی که با سرعت زیاد مثلاً به‌وسیله توربین‌های بخاری به گردش درمی‌آیند معمولاً دو یا چهار یا شش قطب دارند زیرا القاء‌کننده‌های سنگین نمی‌توانند قوه گریز از مرکز عظیمی را که در نتیجه سرعت‌های زیاد ایجاد می‌شود تحمل نمایند.

امروز بیش از ۹۰% انرژی الکتریکی به‌وسیله آلترناتورها تولید می‌شود.

اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر بنگریم مشاهده می‌کنیم که باتری همیشه نمی‌تواند شارژ مورد نیاز و انرژی لازم استارت را تامین کند و مطمئناً اگر شارژ نشود، انرژی آن کم شده و در نهایت خالی می‌شود. اما برای جلوگیری از خالی‌شدن باتری و شارژ مجدد آن از یک ژنراتور کوچک به نام دینام یا آلترناتور استفاده می‌شود.

اما در ذهن بسیاری از خوانندگان این سئوال پیش می‌آید که آلترناتور چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا دینام همان آلترناتور است؟ در غیر این صورت این دو وسیله چه تفاوتی از نظر کارکرد و اصول طراحی دارند؟

در جواب این سئوال‌ها باید گفت امروزه در تمامی خودروها آلترناتور استفاده می‌شود که در دید عموم مردم به دینام مشهور است. اما از نظر کارکرد دینام با آلترناتور تفاوت‌هایی داشته که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

یکی از مهمترین تفاوت‌های دینام با آلترناتور میزان تولید جریان در دور آرام موتور است. دینام در دورهای آرام نمی‌تواند جریان کافی را برای موتور تامین کند.

این در حالی است که آلترناتور می‌تواند در دورهای پایین نیز به راحتی جریان برق مورد نیاز خود را تامین کند. حتی آلترناتور در دورهای پایین باتری را نیز شارژ می‌کند. در حالی که دینام این توانایی را ندارد. آفتامات مورد استفاده در آن با دینام متفاوت است. حجم کمتری داشته و نگهداری آن آسان‌تر است.

یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی دینام با آلترناتور نحوه تولید جریان در آن می‌باشد. در آلترناتور حوزه مغناطیسی کاملاً دوار است و سیم پیچ‌های آن حوزه را قطع می‌کند و در آن جریان القایی ایجاد می‌کند. این حالت کاملاً برعکس دینام است.

یکی از تفاوت‌های دینام و آلترناتور در ظاهر حجم آن است. آلترناتور کوچک‌تر است، همچنین گرمای کمتری در اثر تولید جریان الکتریسیته تولید می‌کند. در مجموع آلترناتور استهلاک بسیار کمتری نسبت به دینام دارد. در مقابل توانایی بیشتری داشته و وزن کمتری نیز دارد. این دلایل باعث شد تا امروزه فقط از انواع آلترناتور در خودروها استفاده شود.

اما بسیاری مواقع پیش آمده است که دینام یا آلترناتور نمی‌تواند باتری را شارژ کند. در این‌گونه شرایط، باتری سریع خالی شده و خودرو دچار کمبود برق می‌شود. حال بروز چنین مشکلی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد.

یکی از مهمترین دلایل ایجاد چنین مشکلی شل‌‌بودن تسمه آلترناتور است. وقتی تسمه شل باشد آلترناتور به درستی چرخش نداشته و نمی‌تواند جریان کافی تولید کند. در نتیجه انرژی مصرف شده از انرژی تولید شده بیشتر است. در این شرایط باتری برای جبران این مساله و انرژی مصرف شده از شارژ خود مصرف می‌کند تا حدی که دیگر شارژ آن تمام شده و خالی می‌شود.

گاهی ذغال‌ها و دیودهای آلترناتور ضعیف شده و دچار مشکل می‌شوند. در این مواقع نیز آلترناتور نمی‌تواند جریان لازم را تولید کند. اما گاهی آلترناتور جریان بیش از حد لازم تولید می‌کند.

زمانی که شما در یک مسیر صاف بدون استفاده از وسیله خاصی با سرعت در حال حرکت هستید، جریان تولید شده بسیار زیاد است، به نحوی که اگر به وسیله سیستمی کنترل نشود، ممکن است به بسیاری از سیستم‌ها آسیب‌ برساند!

این سیستم همان آفتامات است که یکی از وظایفش کنترل جریان خروجی آلترناتور است. این وسیله کوچک از افزایش بیش از حد جریان جلوگیری و میزان برق خروجی آلترناتور را به راحتی کنترل می‌کند. اگر بخواهیم نحوه کار آفتامات را بررسی کنیم، فضای زیادی مورد نیاز است که در این هفته امکان ندارد. شاید از نظر ظاهری این دو وسیله زیاد تفاوتی نداشته باشند، ولی از نظر عملکرد، آلترناتور برتری محسوسی نسبت به دینام دارد.

در مجموع باید آلترناتور را سبک‌تر و مفیدتر نسبت به دینام دانست. البته امروزه و با روند رشد خودروهای نیمه هیبریدی و تمام هیبریدی حتی آلترناتور و متعلقات آن نیز در حال انقراض هستند. خودروهای تمام برقی که نمونه آن را می‌توان در محصولات آئودی به وفور مشاهده کرد، در سیستم‌های جدید و پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که بازده بسیار بیشتری دارند.

خودرو برای حرکت کردن نیاز به برق دارد برق برای راه اندازی استارت و نیز برای سایر مصرف کننده های برقی مانند برف پاکن و لامپ ها و فن و رادیو و سایر مصرف کننده های برق و دراین میان بخشی از این برق هم باید برای شارژ کردن باتری مورد استفاده قرار گیرد . اگر دینام یا آلترناتور از کار بیفتد خصوصا اگر شب باشد خیلی زود موتور هم از کار می افتد . اما اغلب ماشین های امروزی دارای آلترناتور هستند چون آلترناتورها قادرند جریان بیشتری را تولید کنند و درعین حال سبک تر و با صرفه تر هستند و تعمیر و نگهداری انها هم کمتر است ضمن اینکه انواع جدید آن که ساخت کارخانه بزرگ Leece-Neville Technical Bulletins هستند .

تفاوت هایی که بین آلترناتور و دینام است فراوان است ولی با این حال ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد . حتی برخی قائل به تفاوت نیستند و می گویند آلترناتور همان اصطلاح آمریکایی دینام است ! آلترناتور یا برق متناوب یاAC تولید می کند و دینام برق مستقیم یا DCبا این حال ما این بحث را دراینجا مطرح کردیم تا برخی تفاوت های آن مشخص شود آلترناتور دارای یک میدان چرخنده است که در درون آن یک آرمیچر ( که سیم پیچ تولید کننده برق بر روی آن قرار دارد می چرخد و بدین ترتیب جریانی تولدی می شود اگر چه فرآیند طرای این کار پیچیده است اما آلترناتورها قابلیت اطمینان reliable بیشتری دارند چون تنها قطعه ای در آلترناتور ها دچار فرسایش و سائیدگی می شود همان بیرینگهای آن هستند .

دینام همان منبع تولید برق مستقیم یا DC است و باید با سرعت زیاد بچرخد تا بتواند ولتاژ 12 ولت برای شارژ باطری را فراهم کند و دارای جاروبک های ذغالی است که سریعا سائیده می شوند و باید تعویض شوند . اما آلترناتور که بیشتر در خودروهای امروزی مورد استفاده است برق متناوب AC تولید می کند و سپس این برق با استفاده از دیود ها یکسو می شود و نیاز به دور بالا برای چرخیدن ندارد ضمن اینکه آلترناتور ها سبک تر هم هستند چون کمتر تحت تاثیر حرکت کند شونده موتور قرار می گیرند عمر طولانی تری نیز دارند . اغلب آلترناتورهای جدید دارای تنظیم کننده ولتاژ -=REGULATOR داخلی هم هستند .

اجزاء آلترناتور :

alternator_cut_map

الف – روتور : روتور مجموعه ای است که وظیفه تولید حوزه مغناطیسی را در الترناتور به عهده دارد روتور از یک محور تشکیل شده که جلوی ان دارای رزوه برای بستن مهره نگهدارنده پولی است درقسمت وسط روتور یک سیم پیچ روی محور به صورت پرس قرار گرفته است این سیم پیچ روی یک حلقه پلاستیکی پیچیده شده تا از اتصال ان با بدنه جلوگیری شود روی این سیم پیچ چنگکهای فلزی از دو طرف قرار می گیرد این چنگکها نیز روی محور قرار گرفته اند دو سر پیچ به دو حلقه مسی که در انتهای محور قرار دارد وصل می شوند (کلکتورها )

انتهای محور و پشت کلکتورها یک بولبرینگ به صورت پرسی سوار شده که این بولبرینگ درون محل خود داخل پوسته عقب قرار می گیرد

اگر به دو سر سیم پیچ روتور جریان برق متصل کنیم چنگکها اهن ربا می شوند چون لبه این چنگکها بر عکس یکدیگر نسبت به سیم پیچ قرار گرفته اند در نتیجه هر دو لبه کناری یکی در میان قطبهای N,S می شوند وبین انها میدان مغناطیسی ایجاد می شود

در قسمت جلوی محور یک پولی توسط یک خار با ان درگیر می شود دور این پولی تسمه قرار می گیرد که نیروی میل لنگ توسط این تسمه به محور دینام منتقل شده و باعث گردش ان می شود.

ب- استاتور : استاتور مجموعه سیم پیچی می باشد که در اثر برخورد حوزه با ان جریان الکتریسته بوجود می اورد این سیم پیچها باید دور روتور قرار گیرند تا داخل حوزه مغناطیسی باشند و با چرخش حوزه دوار الکترونها در این سیم پیچها حرکت کنند استاتور دارای یک بدنه فلزی می باشند که داخل این بدنه فلزی شیارهای وجود دارد سیم پیچها داخل این شیارها پیچیده می شود چون در اثر کار کردن و گرمای حاصل از موتور بدنه ان داغ می شود بدنه استاتور از ورقهای نازک که به یکدیگر پرس شده اند ساخته می شود داخل شیارهای استاتور ورقه های عایق قرار گرفته است تا از اتصالی سیم پیچ با بدنه استاتور جلوگیری شود.

اگر یک سیم را داخل شیارهای استاتور بپیچیم و دو سر ان را خارج کنیم فقط یک سر جریان تولیدمی کند به این استاتور اصطلاحا استاتور تک فاز می گویند.

در ضی از دینامها برای تولید جریان بالاتر از سه سیم استفاده می کنند در این حالت سه سیم با زاویه معینی نسبت به یکدیگ داخل بدنه استاتور پیچیده می شوند اصطلاحا به این نوع استاتور سه فاز گفته میشود در استاتور سه فاز سه سر خروجی خواهیم داشت در نتیجه بازدهی دینام بالا می رود.

ج – دیود ها :الترناتور مولد جریان متناوب می باشد جریان متناوب به جریانی گفته می شود که مسیر حرکت الکترونها در هادی دائما تغییر می کند اگر چنین حالتی باشد دیگر قطب منفی و مثبت در این هادی مفهومی نخواهد داشت.

بوسیله این جریان نمیتوان باطری را شارژ کرد زیرا الکترونهائی که به سوی باطری سرازیر می شود با عوض شدن مسیر جریان دوباره از ان خارج می گردند بنابراین باطری همیشه با جریان مستقیم شارژ می شود یعنی جریانی که الکترونها از یک سمت حرکت داشته باشند.

چون جریان خروجی الترناتور متناوب است با این جریان نمیتوان باطری را شارژ کرد به همین خاطر در سر راه خروجی الترناتور از دیود استفاده می کنند دیود قطعه ای الکترونیکی است که فقط جریان را از یک سمت از خود عبور می دهد و به این ترتیب جریان متناوب را بهمستقیم تبدیل می کند.

د- پوسته دینام های الترناتور الترناتور از دو پوسته جدا از هم تشکیل شده است که معمولا از جنس الومینیوم می باشند بدنه فلزی استاتور مابین این دو پوسته قرار می گیرد و توسط چند پیچ دو پوسته روی یکدیگر محکم می گردد دو عدد بولبرینگ برای گردش محور روتور درون این دو پوسته وجود دارد یک بولبرینگ در پوسته جلوئی وجود دارد و یک بولبرینگ روی محور روتور که در پوسته عقب ان قرار می گیرد.

و- پولی و پنکه : مانند دینامهای جریان مستقیم قسمتی از محور روتور از پوسته جلوئی الترناتور بیرون است روی این قسمت یک پولی و پنکه قرار دارد که هر دو انها توسط یک خار به محور روتور متصل می شوند جلوی انها یک مهره بسته می شود و تسمه روی این پولی قرار گرفته که با گردش تسمه پولی گردش کرده و باعث حرکت روتور می شود همراه پولی پنکه هم گردش کرده و هوا را از جلو وارد الترناتور و از عقب ان خارج می کند تا باعث خنک شدن قطعات الترناتور گردد در بعضی از الترناتور ها پنکه در قسمت داخل الترناتور و پشت روتور قرار دارد.

ه – جازغالی و زغالها : در دینامهای جریان مستقیم برق خروجی دینامها از زغالها عبور می کرد چون جریان زیادی از انها عبور می کرد معمولا زغال انها بزرگ بود ولی در الترناتور جریان زیادی از زغالها نمی گذرد و به همین خاطر زغالها زیاد بزرگ نیستند این زغالها در یک جا زغالی پلاستیکی قرار می گیرند.

زغالها روی کلکتور انتهای روتور قرار می گیرند پشت این زغالها یک فنر کوچک وجود دارد که همیشه زغالها را بر روی کلکتور می فشارد در بعضی از الترناتورها که افتامات انها ترانزیستوری می باشد مجموعه افتامات و جا زغالی روی یکدیگر نصب می شوند.

عوامل سوختن دینام آلترناتور

عوامل متعددی در خرابی یا سوختن دینام دخیل هستند که دانستن این عوامل و پیشگیری از آن‌ها مفید خواهد بود.
گرمی هوا باعث بالا رفتن درجه حرارت موتور و به مدار آمدن دور فن ثانویه با حداکثر دور می‌گردد، ازطرفی استفاده از کولر خودرو و قرار دادن دورفن کولر در دور حداکثر و ترافیک سنگین شهرها باعث کاهش سرعت خودرو و به طبع آن باعث کاهش دور موتور شده که نتیجه آن پایین آمدن قدرت تولید برق دینام می‌گردد.

وسایل برقی که در این حال با حداکثر ظرفیت خود کارمی‌کنند باعث مصرف ذخیره برق باطری می‌گردنند. این کمبود برق را می‌باید دینام جبران نماید. به‌دلیل پایین آمدن دور موتور، دینام دیگر توان مداوم شارژ باطری را نداشته و برق وسایل توسط دینام تامین می‌گردد که باعث فشار مضاعف بر دینام و در نهایت اگر این مدت زمان طولانی باشد باعث سوختن دینام می‌گردد.

بنابراین برای پیشگیری از خرابی دینام پیشنهاد می‌گردد:

- از باطری‌هایی که دارای ظرفیت بیشتر (آمپرساعت حداقل 65 آمپر) است استفاده گردد.
- در صورتی‌که مدت زمان توقف طولانی است، بافشار دادان پدال گاز، دور موتور را تا حدود 2000 دور در دقیفه به صورت متناوب بالا ببرید.
- دور فن کولر را حتی‌الامکان در پایین‌ترین درجه آن قرار دهید.
- وضعیت شل یا سفت بودن تسمه دینام بایستی مرتبا بازدید گردد.
- از روشن کردن چراغ‌ها در زمان‌های غیر ضرور خوداری نمایید.

5 نشانه از خرابی دینام آلترناتور

همه چیز با چند مشکل کوچک شروع می‌شود: برای چند لحظه، چراغی روی داشبورد روشن می‌شود، ممکن است چراغ های جلو کم نور شوند و آمپرها بلرزند. شاید هم بوی بدی به مشام برسد و از زیر کاپوت صدای غرغر بشنوید. آیا موتور ایرادی پیدا کرده است؟ نه. به احتمال زیاد دینام دچار مشکل شده است و اگر به آن بی‌توجهی کنید، ممکن است باعث بروز مشکلاتی جدی بشود، از استارت نزدن گرفته تا از کار افتادن کامل خودرو. با این که دینام دستگاه نسبتاً ساده‌ای است و از چند بخش کوچک تشکیل شده است، ولی نقشی حیاتی ایفا می‌کند. داخل دینام، روتور درون یک میدان مغناطیسی می‌چرخد و جریان برق تولید می‌کند. این جریان برق به تجهیزاتی نظیر چراغ های جلو و تجهیزات برقی-هیدرولیکی و برف پاک‌کن منتقل می‌شود. دینام همچنین باتری را به طور کامل شارژ می‌کند و نیروی لازم برای روشن کردن خودرو را در اختیار آن می‌گذارد. از آن جایی که دینام به سیستم های دیگر خودرو متصل است و برای آن ها حیاتی است، هر مشکل مکانیکی که در خودرو پیش بیاید، می‌تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد و باعث شود مشکلات دیگر هم خوب تشخیص داده نشوند. بنابراین، بهتر است به پنج نشانه از خرابی توجه کنید تا تشخیص مشکلات مربوط به دینام، کمی آسان‌تر بشود. ادامه مطلب را بخوانید تا ببیند به چه مواردی باید توجه کنید.

چراغ هشدار دهنده

روی صفحه کیلومتر بیشتر خودروهایی که در دهه اخیر ساخته شده‌اند، یک چراغ هشدار دهنده وجود دارد که روشن شدن آن نشان دهنده وجود مشکل در دینام است. در بسیاری از خودروها، این چراغ شبیه یک باتری است و عبارت "ALT" یا "GEN" را نشان می‌دهد که هر دو به معنای دینام است. بسیاری از افراد وقتی روشن شدن این چراغ را می‌بینند، فکر می‌کنند باتری مشکلی پیدا کرده است و رسیدگی به آن را به بعد موکول می‌کنند ولی دلیل واقعی روشن شدن چراغ این نیست. این چراغ به کامپیوتری متصل است که میزان ولتاژ خروجی از دینام را بررسی می‌کند. اگر ولتاژ خروجی از دینام از محدوده تعیین شده بالاتر یا پایین‌تر برود، چراغ روی داشبورد روشن می‌شود و هرگاه مقدار ولتاژ به محدود تعیین شده برگردد، چراغ خاموش می‌شود. وقتی خرابی دینام در مراحل اولیه باشد، چراغ چشمک‌زن است و چند ثانیه روشن و دوباره خاموش می‌شود. گاهی اوقات هم فقط وقتی که لوازم برقی مثل چراغ های جلو فعال می‌شوند، روشن می‌شود. گاهی اوقات هم وقتی برف‌پاک‌کن را روشن می‌کنید، چراغ روشن می‌شود. در این صورت می‌توانید برف‌پاک‌کن را خاموش کنید و به راه‌تان ادامه بدهید. شاید در نگاه اول، مشکلی جدی به نظر نرسد ولی چراغ هشدار دهنده دارد کارش را درست انجام می‌دهد. برق خروجی بیشتر دینام ها بین 13 تا 14.5 است و طوری طراحی شده‌اند که میزان برق خروجی را دائم در همین سطح نگه دارند. وقتی چراغ های جلو، برف‌پاک‌کن، رادیو ضبط، گرم‌کن صندلی و گرمکن شیشه عقب و سایر تجهیزاتی که برق بیشتری مصرف می‌کنند روشن باشند، دینام مجبور است بیشتر کار کند تا ولتاژ مورد نیاز این دستگاه ها را در اختیارشان بگذارد. اگر دینام با حداکثر توانش کار نکند یا ولتاژی بیش از حد از آن خواسته شود، ممکن است میزان ولتاژ از محدوده تعیین شده بالاتر یا پایین‌تر برود و منجر به روشن شدن چراغ بشود.

چراغ های کم نور

از آن جایی که دینام نیازهای برقی خودرو را تأمین می‌کند، وقتی کارایی آن پایین بیاید، دستگاه های برقی هم خوب کار نمی‌کنند. در این صورت ممکن است چراغ های جلو و چراغ های روی داشبورد، کم نور و یا به شدت پرنور بشوند. تجهیزات دیگر، مانند گرمکن صندلی ها و شیشه های برقی هم ممکن است خوب کار نکنند. برداشت درست راننده از این علامت ها به چند عامل بستگی دارد. اولین عامل این است که آیا دینام هنوز برق تولید می‌کند و برق تولیدی در محدوده تعیین شده قرار دارد یا نه؟ عامل دیگر این است که خودرو چطور برنامه‌ریزی شده است. بیشتر خودروسازان به ترتیب اولویت، مواردی در برنامه هایشان تعریف کرده‌اند که هنگام بروز مشکل در دینام، هشدارهایی بدهند. این موارد بیشتر بر اساس ایمنی خودرو هستند. برای مثال، قبل از این که چراغ های جلو کم نور یا خاموش شوند، گرم‌کن صندلی و رادیو ضبط خاموش می‌شود. دلیل این کار این است که راننده باید بتواند در صورت بروز مشکل، خودرو را کنترل کند و آن را نگه دارد و در چنین مواقعی گرم‌کن صندلی یا رادیو ضبط اهمیت چندانی ندارد.

بینایی، شنوایی و بویایی

همه این حواس به کار گرفته می‌شوند تا توجه راننده جلب بشود. این هشدارها مثل چراغ هشدار دهنده واضح و آشکار نیستند ولی می‌توانند به راننده اخطار بدهند که برای دینام مشکلی پیش آمده است:

بینایی: بیشتر مکانیک ها می‌گویند وقتی مشتری هایشان با مشکلات مربوط به دینام مواجه می‌شوند، کاپوت را بالا می‌زنند تا ببینند آیا تسمه‌ای در رفته است، دسته موتور پاره شده یا قسمتی از موتور از کار افتاده است. خوردگی و پوسیدگی تسمه ها می‌تواند نشانه‌ای از بروز مشکل در آینده باشد. از طرفی، سفتی و شلی تسمه دینام باید مناسب باشد تا دینام درست کار بکند. سفت بودن بیش از حد هم مانند شل بودن می‌تواند نا مناسب باشد. چک کردن سفتی تسمه دینام می‌تواند نشان بدهد مشکلی وجود دارد یا خیر.

شنوایی: بیشتر راننده ها می‌گویند قبل از این که مشخص شود دینام مشکلی پیدا کرده است، صدای غرغر یا جیغ به گوش‌شان رسیده است. دینام به وسیله تسمه‌ای به حرکت در می‌آید که به فولی سر میل‌ لنگ متصل است. فولی دینام معمولاً دو یا سه برابر سریع‌تر از میل‌ لنگ می‌چرخد تا هنگامی که سرعت خودرو پایین است یا درجا کار می‌کند، نیرویی که دینام لازم دارد را در اختیارش بگذارد. خود فولی دینام نیز روی یک شفت قرار دارد که یاتاقان ها یا بوش هایی آن را نگه می‌دارند. اگر فولی دینام با تسمه تراز نباشد، یا بوش ها و یاتاقان ها فرسوده شده باشند، شنیدن جیغ و غرغر باعث می‌شود بفهمید مشکلی وجود دارد.

بویایی: بوی سیم یا لاستیک سوخته، اغلب مربوط به وجود مشکل در دینام می‌شود. اگر فولی دینام تراز نباشد و یا نتواند آزادانه بچرخد، تسمه اصطکاک بیشتری پیدا می‌کند و باعث می‌شود بوی لاستیک سوخته به مشام برسد. در صورتی که دینام بیش از حد داغ شده باشد بوی سیم سوخته استشمام می‌شود. بهتر است بدانید، دینام داغ ولتاژ برق بالاتری به طرف روتور و استاتور می‌فرستد.

خوابیدن باتری

اگر دینام مشکلی نداشته باشد، روشن نشدن خودرو علامتی است از این که مشکلی در سیستم استارت خودرو شما وجود دارد. وقتی سوئیچ را می‌چرخانید، صدای تلق تلق به گوش‌ می‌رسد ولی هیچ اتفاقی نمی‌افتد. بعد از مدتی، حتی همان صدا هم قطع می‌شود. معمولاً مسبب این مشکل، خوابیدن باتری است و اولین سوالی که به ذهن راننده می‌رسد این است: " چرا باتری خوابیده است؟ " وقتی دینام خوب کار نکند، باتری مجبور است به جای این که به عنوان یک انباره عمل کند، جریان برق بیشتری از دینام بیرون بکشد تا ضعف دینام را جبران کند. در این صورت حتی بهترین باتری هم در نهایت از کار خواهد افتاد و راننده بد شانس را میان راه خواهد گذاشت. باتری خودروها برای آن طراحی نشده‌اند که مدتی طولانی از برق‌شان استفاده شود. باتری برای این طراحی شده است تا برق لازم برای استارت زدن را در اختیار خودرو قرار بدهد و بقیه کار را به قسمت های دیگر بسپارد. تشخیص یک باتری خوابیده بسیار آسان‌تر از تشخیص دینام از کار افتاده است. خودرو را با هل دادن روشن کنید، سپس وایرهای باتری را بردارید. کمی صبر کنید. اگر دینام نتواند سیستم را شارژ کند، خودرو خیلی زود خاموش خواهد شد و مشخص خواهد شد مشکل از کجاست. اگر ماشین روشن بماند و درجا کار کند، پس به احتمال زیاد مشکل از باتری است. البته باید توجه داشته باشید باتری خوابیده باید برای مدتی طولانی زیر شارژ قرار بگیرد و دینام هر چقدر هم شدید کار کند نمی‌تواند آن را شارژ کند. باتری را می‌توان با استفاده از اهم متر تست کرد. بیشتر تعمیرگاه ها ابزارهایی برای تست کردن وضعیت و ظرفیت شارژ باتری ها دارند.

اتصالات شل یا قطع شده

در صورتی که اتصالات شل یا قطع شده باشند، باید همه موارد مربوط به دینام را چک کنید. ممکن است تسمه ها مشکلی نداشته باشند و هیچ مورد آشکار دیگری هم دیده نشود ولی باتری خوابیده باشد. در این صورت، دینام برق تولید می‌کند ولی برق تولید شده جایی نمی‌رود. جریان برقی که دینام تولید می‌کند توسط سیم هایی بلند و کوتاه منتقل می‌شود. هر مشکلی در رابطه با سیم ها یا اتصالات پیچ بیاید، می‌تواند جریان برق را کم یا به کلی قطع کند. در صورت وجود مشکل در سیم ها و اتصالات، گاهی اوقات چراغ ها پرنورتر می‌شوند چون دینام برق بیشتری تولید می‌کند تا بر مشکل غلبه کند. در این حالت، بوی سیم داغ شده هم استشمام می‌شود. اگر نقص در اتصالات ادامه پیدا کند، و مقاومت بالا برود، حرارت تولید می‌شود، درست همانطور که المنت برقی یک بخاری با ایجاد مقاومت در برابر جریان برق، حرارت تولید می‌کند. مشکل دیگری که ممکن است به وجود بیاید، در مورد دیود یکسو کننده دینام است. دینام، طی سه مرحله، جریان برق متناوب (AC) تولید می‌کند، ولی تجهیزات برقی خودرو با برق مستقیم (DC) کار می‌کنند. کار دیوید یکسو کننده این است که برق AC را به برق DC تبدیل کند. اگر این قسمت حیاتی درست کار نکند، برقی که دینام تولید می‌کند، نمی‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

سوال و جواب های فنی برای رفع عیب دینام آلترناتور اتومبیل :

۱) طرز کار دینام چگونه است؟

آرمیچر دینام بوسیله ی چرخیدن در حوزه مغناطیسی بالشتک ها، تولید برق می نماید که برق تولید شده به کلکتور منتقل شده و بوسیله زغال ها جمع آوری می گردد و بدین ترتیب برق تولید شده از دینام به قسمت لازم می رسد.

۲) کلکتور چیست؟

استوانه ای است که از تعدادی ورقه های نازک مسی تشکیل یافته و در بین آنها صفحات عایق از فیبر قرار گرفته است.

۳) کار بالشتک دینام چیست؟

ایجاد حوزه ی مغناطیسی در آرمیچر.

۴) علت سوختن بالشتک دینام چیست؟

در اثر اتصالی سیم های دینام و گرم شدن دینام، بالشتک ها می سوزند.گیر کردن آرمیچر به بدنه بالشتکچسبیدن پلاتین قطع و وصل در موقع خاموش بودن موتور

۵) علت سوختن دینام را شرح دهید؟

شارژ بیش از حدخرابی بوش بلبرینگچسبیدن پلاتین شارژ آفتامات در موقع روشن بودن موتورچسبیدن پلاتین قطع و وصل در موقع خاموش بودن موتورگیر کردن آرمیچر به بدنه پوستهاتصالی سیم های دینام

۶) علت کار نکردن دینام چیست؟

شل بودن تسمه پروانهکوتاه شدن زغالکثیف بودن کلکتورنامیزان بودن پلاتین آفتاماتخرابی بوش بلبرینگ

۷) علت باز شدن لحیم کلکتور چیست؟

در اثر شارژ بیش از حد، دینام گرم شده و لحیم سیم کلکتور باز می شود.

۸) آفتامات چیست؟

آفتامات یا رگلاتور کلید خودکاری است که بین جریان دینام و باتری قرار گرفته و تنظیم کننده یا ناظم برق است. زمانی که باتری نیاز به شارژ داشته باشد، برق دینام را به باتری می دهد ولی مانع برگشت برق از باتری به دینام می باشد.

۹) انواع دینام را شرح دهید؟

دینام دو زغاله و سه زغاله داریم. همچنین آفتامات نیز دو نوع سه قرقره ای و یک قرقره ای دارد. دینام دو زغاله با آفتامات سه قرقره ای و دینام سه زغاله با آفتامات یک قرقره کار می کند.
دینام دو زغاله بوسیله آفتامات شارژ را تنظیم می نماید در صورتی که در دینام سه زغاله تنظیم شارژ بوسیله زغال متحرک می باشد.

۱۰) در دینام دو زغاله قرقره های آفتامات چه عملی انجام می دهند؟

قرقره اول برای قطع و وصل جریان، قرقره دوم برای تنظیم آمپر و قرقره سوم برای تنظیم ولت می باشد.

۱۱) علت گریپاژ دینام چیست؟

شکستن بلبرینگ و بوششل شدن و باز شدن پیچ های بالشتک

 

 

دیدگاه‌ها  

+8 #1 alireza2002 1394-08-12 21:04
بابت مطالب سپاسگزارم, لطفا در صورت امکان نقشه آفتامات خارج از دینام که در قدیم مرسوم بود و سه فیش داشت را توضیح فرمایید, با تشکر
نقل قول کردن
+18 #2 سید رضا 1394-09-11 17:11
واقعا سایتتون عالیه هیچ سایتی مطالبش اینقدر جامع نیست تشکر از شما بابت راه اندازی چنین سایتی.
نقل قول کردن
+3 #3 محمد ترکانلووو 1394-09-14 08:41
با سلام
و ممنونم بابت راه اندازی همچین سایتی
اما کاش برای فیلم ها لینک دانلود میذاشتین ممنونم
نقل قول کردن
+10 #4 جواد 1394-09-25 01:05
سلام
من 206 تیپ 2 مدل 85 دارم
چند وقت پیش اومدم استارت بزنم سویچ و که باز کردم متوجه شدم چراغ کوچیکهای جلو روشن شد و یه صدای دینگ شنیدم بعد هرچی استارت زدم ماشین استارت می خورد اما روشن نمی شد و برف پاکنهای جلو و عقب شروع کردن به کار کردن
چند بار سویچ و بستم و باز کردم تا اینکه تو مرحله اول باز کردن سویچ دیگه چراغهای کوچیک روشن نشد و ماشین با تک استارت روشن شد
چند بار خاموش روشن کردم دیگه این مشکل پیش نیومد
رفتم پیش یه برق کار معروف گفت اشکال از باطریته
گفت تو 206 وقتی باتری ضعیف میشه این مشکل پیش میاد
240 تومن رفتم باطری کره ایی خریدم
اما فرقی نکرد گاهی با ریموت قفل ماشین باز نمیشه و وقتی با سویچ قفل و باز میکنم تا یکی از درهارو باز میکنم صدای دینگ شنیده میشه و در ادامه اون مشکلی که اشاره کردم پیش می اد
کمتر از یه ماه هست که دینام ماشین کلا عوض شده و نو هستش
با ولت متر دینام با ولتاژ 14.5 شارژ میکنه
دیاگم زدم اصلا خطایی نداشته
برق دزدی هم نداشته
در حالی که یک بار هم چراغ دینام روشن نشده
لطفا تقاضا دارم کمک کنید ؟
نقل قول کردن
-3 #5 نوید 1394-09-26 23:44
سلام من ماشینم پارس tu5 دارم نور ماشین گاز میدم اما تا پا را از رو ی گاز برمی دارم دور موتور میرفته و یک لحظه نور ماشین کم میشه و دوباره بر میگرده وقتی فرمان تکان میدم ماشین نوسان برق میکنه دور موتور میوفته
نقل قول کردن
+1 #6 ناشناس 1394-11-13 20:48
داداش من یه سوال دارم که هیچ جا جوابشو گیر نیا وردم اگه یه دینام ویه باتری داشته باشیم نه رو ماشین بلکه رو زمین بعد دینام رو با یک موتور یا....... به سرعت بچرخونیم ایا میشه باتری رو شارز کرد اگه نه بگو دیگه چی لازمه ؟
نقل قول کردن
+4 #7 بابک 1394-11-13 22:03
به نقل از ناشناس:
داداش من یه سوال دارم که هیچ جا جوابشو گیر نیا وردم اگه یه دینام ویه باتری داشته باشیم نه رو ماشین بلکه رو زمین بعد دینام رو با یک موتور یا....... به سرعت بچرخونیم ایا میشه باتری رو شارز کرد اگه نه بگو دیگه چی لازمه ؟

عزیز موتور برق که با آب یا باد یا دوچرخه می چرخه همینه.
نقل قول کردن
+2 #8 امیر 1394-11-22 10:49
الترناتور ها و دینام های حاضر برای روع کارشون نیاز به برق دارند چون اهن ربا مغناطیسی ندارند اهنربای الکتریکی دارند پس برای شروع کارش یه ولتاز اعمل میشه بعد می تونید ولتاژ قطع کنید البته می تونه خطر ناک باشه چون هدف اهن ربای الکتریکی کنترل میدان مغناطیسی بود اگرر از ولتاژ خود دینام استفاده بکنید برا خودش ممکنه بات غییر دور بهش اسیب بزنید یا به مصرف کننده ه ا اسیب بزنه
نقل قول کردن
+3 #9 بهاره 1394-12-06 10:08
سلام من تصمیم دارم از دوچرخه ثابت برق بگیرم اما از وسایل لازم و اتصالات انها اطلاعات کاملی ندارم .ممنون میشم راهنماییم کنید ؛لطفا برام ایمیل کنید مرسی..
نقل قول کردن
+2 #10 محمد 1395-01-10 03:06
سلام خیلی ممنونم از اطلاعتتون.یه سوال دارم.مدار چراغ شارز دینام به کدوم تربینال سوییچ وصل میشه ؟به IGN یا ST
نقل قول کردن
-2 #11 صدقعلی پرتوی 1395-02-10 11:13
پژو پارس مدل 95 علت قطع شدن پی درپی یعنی بعداز ازخاموش کردن برای راه اندازی دوباره نیاز به فیوز شماره 12 دارد علت چیست کلافی شدمممم
نقل قول کردن
0 #12 peyman 1395-02-24 13:31
باسلام اگر میشود لطف کنید و روش دانلود فیلم ها را یاد بدین
نقل قول کردن
+1 #13 مکانیک 1395-03-14 06:49
به نقل از محمد:
سلام خیلی ممنونم از اطلاعتتون.یه سوال دارم.مدار چراغ شارژ دینام به کدوم ترمینال سوییچ وصل میشه ؟به IGN یا ST

بهign
نقل قول کردن
+1 #14 مکانیک 1395-03-14 07:01
به نقل از جواد:
سلام
من 206 تیپ 2 مدل 85 دارم
چند وقت پیش اومدم استارت بزنم سویچ و که باز کردم متوجه شدم چراغ کوچیکهای جلو روشن شد و یه صدای دینگ شنیدم بعد هرچی استارت زدم ماشین استارت می خورد اما روشن نمی شد و برف پاکنهای جلو و عقب شروع کردن به کار کردن
چند بار سویچ و بستم و باز کردم تا اینکه تو مرحله اول باز کردن سویچ دیگه چراغهای کوچیک روشن نشد و ماشین با تک استارت روشن شد
چند بار خاموش روشن کردم دیگه این مشکل پیش نیومد
رفتم پیش یه برق کار معروف گفت اشکال از باطریته
گفت تو 206 وقتی باتری ضعیف میشه این مشکل پیش میاد
240 تومن رفتم باطری کره ایی خریدم
اما فرقی نکرد

سلام
به به اشکال مالتی پلکسی بایدبادیاگ بررسی شوددرصورت نداشتن عیب فیزیکی که نداردماشینتون کاملادرست میشود.
نقل قول کردن
+4 #15 محمد 1395-03-31 06:09
سلام
ببخشید داغ شدن محل اتصال سیم های برق خود رو علتش چیه ؟ با تشکر
نقل قول کردن
-2 #16 مجید 1395-04-08 23:49
سلام
پژو 504دارم وقتی چراغ کوچیکا را
روشن میکنم باهاش نوپایینم روشن مشه
کلا پشت آمپر میریزه به هم و چراغ
روغنم روشن میشه کم نور قسمت فیوزا
وقتی تکون میدم بعضی موقع درست
میشه خیلی گشتم اتصالی پیدا نکردم داشپورتم باز کردم ولی
نتیجه نداد باطری سازم علتشا پیدا نکرد
بهم گفت چون قدیمی یادم رفته ....
ممنون کمکم کنید
نقل قول کردن
+5 #17 مرتضی 1395-04-09 23:11
سلام بسیار بسیار عالی و آموزنده ،،
ممنون از اطلاعات پر بارتون،
خدا خیرتون بده،،
تنها سایتی دیدم الکی ودروغی نیست تو ایراااان،
بازم تشکر
نقل قول کردن
+2 #18 عارف 1395-04-12 13:39
عالی بود. خیلی دقیق و کارشناسانه. یه سوال میشه از آلترناتور به عنوان یه توربین بادی برای تولید جریان ای سی استفاده کرد؟
نقل قول کردن
0 #19 حسین 1395-06-12 11:35
سلام
لطفا اموزش تعویض دینام دنا از روی ماشین توضیح بدهید ممنون
نقل قول کردن
+3 #20 عباس 1395-07-10 17:56
باسلام
لطفا برای اموزش کامل برق خودرو از استارت دینام گرفته تا سیم کشی خودرو مراجع کامل مثل کتاب معرفی نمایید
بسیار مطالبتان مفید بود مچکرم
نقل قول کردن
+3 #21 هاشمي نژاد 1395-07-15 13:35
باسلام براي شارژ يك باطري كه دريك خانه باغ براي روشنايي استفاده شده وبه وسيله يك دستگاه اينورتر برق 220توليد شده آيا بايك دينام پرايد ويك موتوركولركوچك 2800 مي شود عين سيستم شار خودرو باطري را شازژكرد؟؟ باتشكر
نقل قول کردن
-2 #22 پارسا 1395-07-16 18:23
با سلام چطور میشه کلیه فیلم های مربوط به برق خودرو را یه جا گرفت
نقل قول کردن
+4 #23 وریا نجفی 1395-07-30 13:09
با سلام ممنونم از توضیحاتی که دادین
من با مولتی متر شارژ دینام را اندازه گرفنم اما که شارژ کم و زیاد میشود مثلا از 13ولت به 2 ولت میرود لطفا من را راهنمایی کنید؟ ماشین هم پیکان هستش . با تشکرفراوان
نقل قول کردن
0 #24 مجید 1395-07-30 13:38
به نقل از وریا نجفی:
با سلام ممنونم از توضیحاتی که دادین
من با مولتی متر شارژ دینام را اندازه گرفنم اما که شارژ کم و زیاد میشود مثلا از 13ولت به 2 ولت میرود لطفا من را راهنمایی کنید؟ ماشین هم پیکان هستش . با تشکرفراوان

سلام،ذغال دینامت کوتاه شده یا آفتامات مشکل داره.
نقل قول کردن
-4 #25 رضا 1395-08-15 01:40
درود
آیا مقدار ولتاژ و آمپر خروجی یک دینام آلترناتیو مثل دینام ماشین پراید با سرعت دوران پولی دینام چقدر است؟
با سپاس فراوان
نقل قول کردن
+2 #26 بهنام 1395-08-19 20:33
سلام
من سمن. ای اف سون ۸۹ دارم
دوگانه سوز
چند روز پیش وایر هارو عوض کردم و بعد از این هر لحظه که یه وسیله ی برقی مثل گرم کن شیشه عقب،فن بخاری، ویا وقتی فرمون میدم دور موتور حدود صدتا میفته و بر می گرده سرجاش
قبلا این طور نبود
دلیلش چی میتونه باشه؟
خیلی جاها بردم نشون دادم
کمک کنید لطفا
نقل قول کردن
-3 #27 رامين 1395-08-28 19:39
وقتي چراغ هاي ماشين رو روشن ميكنم چراغ كليد ضبط وچراغ روي كليد شيشه بالابرها ماشين روشن ميشود بعداز چند ثايه خاموش ميشن
ولي مابقي چراغ ها روشنن
اكر اطلاعاتي داريد ممنون ميشم راهنماي كنيد
نقل قول کردن
+7 #28 صادق 1395-09-11 21:51
سلام.پیکان انژکتور مدل ۸۲ دارم وقتی ترمز میگیرم یا بخاری یا هرچیز برقی امپر باتری کامل میره به سمت منفی و نور ساعت وسرعت فم بخاری میاد پایین و زمانی که راهنما میزنم امپر باطری همراه راهنما به طرف منفی میره و برمیگرده ولی نور چراغ جلو تغییری نمیکنه اگه نور جلو با ترمز استفاده بشه امپر دور موتور وکیلومتر میخوابه یه همراه راهنما چپ و راست میشه قبلا افتاماتش سوخت برق کار بدونی که دینام رو باز کنه اونو عوض کرد اما یکی از دو پیچ رو نتونست ببنده
ضمنا برق دینام ۱۴/۷ شارژ میکنه یکسالی میشه اینجوریه
نقل قول کردن
+1 #29 سامان 1395-10-08 00:20
لطفا اموزش جدا کردن الترناتور از بدنه موتور ۴۰۵ یا سمند با موتور xu7 رو قرار بدهید. با تشکر فراوان
نقل قول کردن
0 #30 ياسين 1395-10-19 19:28
با سلام مطالب شما عالي است، چقدر خوب بود در مورد تقلبي بودن قطعات خودروهاي داخلي نيز اطلاعات جامعي در اختيار كاربران قرار ميگرفت ، ممنون از زحمات و اطلاعات مفيد شما
نقل قول کردن
+2 #31 علی 1395-10-26 22:29
باسلام بنده پراید کاربراتور دارم که روی کلکتورهای ارمیچرش حالت سوختگی بوجود میاد وکلا دینام از کار میافته وحتی آفتامات هم عوض میکنم وباسمباده لایه سوخته را بر میدارم اما بعداز چند روز دوباره روی کلکتور سیاه وعایق میشه حتی خود آرمیچر و افتامات را هم تعویض کردم ولی باز هر چند روز یکبار باید دیناموباز وکلکتورهاشو سمباده بکشم لطفا دلیشو بفرمایید ممنونم
نقل قول کردن
+1 #32 hid 1395-11-05 07:16
سلام امروز از قسمت دینام من بویی شبیه پلاستیک سوخته بلند شد و دینام با روشن شدن چراغ باطری از کار افتاد
دینامم چه مشکلی دارد؟۲۰۶تیپ۲
نقل قول کردن
+2 #33 hdvhkd 1395-11-15 16:36
نقل قول:
سلام خیلی ممنونم از اطلاعتتون.یه سوال دارم.مدار چراغ شارز دینام به کدوم تربینال سوییچ وصل میشه ؟به IGN یا ST
بهacc
نقل قول کردن
-2 #34 hdvhkd 1395-11-15 16:40
به نقل از صادق:
سلام.پیکان انژکتور مدل ۸۲ دارم وقتی ترمز میگیرم یا بخاری یا هرچیز برقی امپر باتری کامل میره به سمت منفی و نور ساعت وسرعت فم بخاری میاد پایین و زمانی که راهنما میزنم امپر باطری همراه راهنما به طرف منفی میره و برمیگرده ولی نور چراغ جلو تغییری نمیکنه اگه نور جلو با ترمز استفاده بشه امپر دور موتور وکیلومتر میخوابه یه همراه راهنما چپ و راست میشه قبلا افتاماتش سوخت برق کار بدونی که دینام رو باز کنه اونو عوض کرد اما یکی از دو پیچ رو نتونست ببنده
ضمنا برق دینام ۱۴/۷ شارژ میکنه یکسالی میشه اینجوریه

برق دینام 14.7باید باشه مجموعه دیود خرابه
نقل قول کردن
-1 #35 شهريار 1395-12-16 04:22
با سلام و تشكر فراوان از سايت پربارتون
من تويوتا كمرى دارم ولتاژ توليدى آلترناتور ١٣.٧٠ هستش ولى بدليل اينكه اكثراً داخل شهر رانندگى ميكن م و خودرو هم اتوماتيك هست دور موتور پايين هست و باطرى اكثر مواقع نشانگر مشكى رنگ ميشه كه نشانه كمبود شارژ باطرى ميباشد ولى تمام كسانى كه اهل فن هستن اين مورد رو عادى ميدونن تو اين ماشين
حالا سوال من اين هست ممكنه كه آلترناتور احتياج به سرويس داشته باشه يا اين مورد كاملاً عادى هست ؟؟؟؟؟
بازهم تشكر از زحمات بى دريغ شما به اميد موفقيت روزافزون .....
نقل قول کردن
-2 #36 hamid 1396-01-28 21:58
سلام میخواستم ببینم اگه به بدنه خودرو برق متصل کنیم چه اتفاقی میفته
و چطور میشه ECU خودرو را از کار انداخت
نقل قول کردن
+2 #37 میثم 1396-02-16 20:25
به نقل از ناشناس:
داداش من یه سوال دارم که هیچ جا جوابشو گیر نیا وردم اگه یه دینام ویه باتری داشته باشیم نه رو ماشین بلکه رو زمین بعد دینام رو با یک موتور یا....... به سرعت بچرخونیم ایا میشه باتری رو شارز کرد اگه نه بگو دیگه چی لازمه ؟

سلام.باید توسط باتری و دوسیم که یک سر باطری منفی رو به بدنه دینام و سیم بعدی به مثبت باتری و به سر دیود متصل شود ویک سیم دیگر برا پایه اول یا تحریک دینام که بخواد شارژ رو شروع کنه.توسط نیرویه دست شارژ نمیشه باید یک موتور الکتریکی باشه تا بتونه دور اونو برسونه به دوهزار ار پی ام
نقل قول کردن
+3 #38 میثم 1396-02-16 20:28
به نقل از هاشمي نژاد:
باسلام براي شارژ يك باطري كه دريك خانه باغ براي روشنايي استفاده شده وبه وسيله يك دستگاه اينورتر برق 220توليد شده آيا بايك دينام پرايد ويك موتوركولركوچك 2800 مي شود عين سيستم شار خودرو باطري را شازژكرد؟؟ باتشكر

سلام.بله شارژر میشود به شرطی که تحریک کنی دینامو در غیر این صورت باطری شارژ نمیکند وفقط دینام خالی میچرخد دور دینام کولر باید به ۲هزار ارپی ام برسد تا به تواند دینام ولتاژ ۱۴ولت رو برسونه به باتری
نقل قول کردن
-1 #39 میثم 1396-02-16 20:34
به نقل از شهريار:
با سلام و تشكر فراوان از سايت پربارتون
من تويوتا كمرى دارم ولتاژ توليدى آلترناتور ١٣.٧٠ هستش ولى بدليل اينكه اكثراً داخل شهر رانندگى ميكن م و خودرو هم اتوماتيك هست دور موتور پايين هست و باطرى اكثر مواقع نشانگر مشكى رنگ ميشه كه نشانه كمبود شارژ باطرى ميباشد ولى تمام كسانى كه اهل فن هستن اين مورد رو عادى ميدونن تو اين ماشين
حالا سوال من اين هست ممكنه كه آلترناتور احتياج به سرويس داشته باشه يا اين مورد كاملاً عادى هست ؟؟؟؟؟
بازهم تشكر از زحمات بى دريغ شما به اميد موفقيت روزافزون .....

سلام.مهمترین فاکتور بلتری ماشین هست که فابریک باشه یا ن مثال بزنم روشن تر متوجه بشین.شما اکه باتری ماشین ۶۰امپر باشد و باتری فابریک ماشین ۵۵امپر چون هیوندا خودرو هوشمند است توسط کامپیوتر مرکزی دینام شارژ مورد نظرو انجام میده برق ۱۳ ولت ۵۵امپر برق. برق کار خودرو اینو بی مورد میدونه ولی در صورتی که باتری که رو ماشین هست ۶۰امپره پس توسط دیاگ میتوان این عملکردو درست کرد شارژ باتری اونوقت ۱۳ولت ۶۰امپر رو نشون میده
نقل قول کردن
+1 #40 میثم 1396-02-16 20:38
به نقل از hdvhkd:
بهacc

دوست عزیز جوابتون ign هست معنیشم میشه برق موتور accاشتباهه.accبرا تزیینات داخل خودرو هست مثل ظبط رادیو فندکی.stزمانی فعال میشه که بخوای استارت بزنی وقتی دست از استارت بر میداری مدار برق قطع میشود
نقل قول کردن
+3 #41 میثم 1396-02-16 20:42
به نقل از علی:
باسلام بنده پراید کاربراتور دارم که روی کلکتورهای ارمیچرش حالت سوختگی بوجود میاد وکلا دینام از کار میافته وحتی آفتامات هم عوض میکنم وباسمباده لایه سوخته را بر میدارم اما بعداز چند روز دوباره روی کلکتور سیاه وعایق میشه حتی خود آرمیچر و افتامات را هم تعویض کردم ولی باز هر چند روز یکبار باید دیناموباز وکلکتورهاشو سمباده بکشم لطفا دلیشو بفرمایید ممنونم

سلام.شما باتری ماشینتون احتمالا امپرش بالا هست اگرم ابا همین باتری مشکلی نداشتی باید دیود ماشینو عوض کنی چون جریان برگشتی باتری رو کالکتور تاثییر مستقیم میزاره
نقل قول کردن
+1 #42 جواد 1396-03-01 23:51
سلام
تشکر از مطالب خوبتون. اما در صورت امکان توضیحات کامل و دقیقتری، مثل شماتیک و نحوه ی عملکرد رگولاتور، دلیل تاثیر مخرب جریان از باتری به آلترناتور و.... رو بنویسید، تا بار علمی بیشتری داشته باشه.
درسته که در صورتی که مطالب دقیق و تخصصی بشن شاید بعضی دوستان متوجه مطالب نشن، اما اگه امکان باشه، در صفحه ای جدا از هم یکی مختصر و عامیانه تر و دیگری مفصل و تخصصی تر، مطالب رو قرار بدید.
سلامت و پیروز باشید.
نقل قول کردن
+1 #43 حمید 1396-03-20 00:53
اقا جواد ایراد ماشین شما از com2000 یا همون دسته راهنمای ماشینته
نقل قول کردن
0 #44 رسول 1396-03-21 08:46
باسلام ممنون میشم راهنماییم کنن دوستان.ماشینم هیوندا اکسل هست ماشین که گرم میشه دومین فن رو که میزنه دورموتورمیادپایین زورمیاره به ماشین ودینام شارژزیادمیکنه جوری که باتری قل قل میکنه وبو وبخاراسیدبلند میشه اهم متر زدم شارژنرمال بود. زمانی که شارژزیاد میشه اهم مترزدم زیاد شارژمیکردممنون میشم راهنماییم کنید
نقل قول کردن
+1 #45 احسان 1396-04-05 18:44
به نقل از ناشناس:
داداش من یه سوال دارم که هیچ جا جوابشو گیر نیا وردم اگه یه دینام ویه باتری داشته باشیم نه رو ماشین بلکه رو زمین بعد دینام رو با یک موتور یا....... به سرعت بچرخونیم ایا میشه باتری رو شارز کرد اگه نه بگو دیگه چی لازمه ؟

سلام، اگه دینام از نوع آلترناتور برای تولید برق خودش به یه باتری کمکی نیاز داره، البته انرژی که از باتری میگیره خیلی کمه، در عوض وقتی میچرخونیش که برات برق تولید کنه، تولیدش بسیار از مصرف داخلیش بیشتره، پس اون باتری یه جور تحریک درونی براش ایجاد میکنه که در همه شرایطی که داره کار میکنه باید بهش وصل باشه
نقل قول کردن
+3 #46 عليرضا 1396-04-17 22:00
سلام
پژو ٢٠٦ تيپ٦
وقتي در شب رانندگي ميكنم چراغها كم وزياد ميشود حتي در توقف نورش البته اين همراه با صداي نوسانه موتور است مثل اينكه موتور دورش بالا وپايين ميشود كم چه با كولر چه بدون آن لطفا راهنمايي بكنيد با تشكر
نقل قول کردن
0 #47 mehrdad 1396-04-24 23:57
عالی بود...مرسی
نقل قول کردن
-3 #48 حسین تنها 1396-04-31 22:47
به نقل از ناشناس:
داداش من یه سوال دارم که هیچ جا جوابشو گیر نیا وردم اگه یه دینام ویه باتری داشته باشیم نه رو ماشین بلکه رو زمین بعد دینام رو با یک موتور یا....... به سرعت بچرخونیم ایا میشه باتری رو شارز کرد اگه نه بگو دیگه چی لازمه ؟

سلام هنوزامتحان نکردم ولی اگه بتونی دینامو ب چرخش در بیاری اره میشه باطری رو شارژ کرد
نقل قول کردن
-2 #49 محمود 1396-05-05 15:43
تشکر از مطالبتان. یک سوال از الترناتور نود امپر با هزاروپانصد دور چند وات برق میتوان گرفت
نقل قول کردن
-2 #50 محمود 1396-05-05 15:49
سلام الترناتور سمند باید باچند دور بچرخد
نقل قول کردن
+1 #51 امیررضا 1396-05-19 18:58
دوست عزیزی که 206 تیپ 6 داری علت عمده این نوسان بخاطر دینامته . یا دیوداش خورده شده یا ذغالاشه و یا روغنی چیزی ریخته توش که احتمالا اخرای عمر دینامته . هر بار که دینا میره زیر بار این اتفاق براش میافته و درگیر میشه و فشار میاره روی تسمه که باعث میشه دور موتور بیاد پایین . در اینده نزدیک هرزگرد هارو خراب میکنه تسمه میکنه و احتمال صدمات بیشتری هم میره
نقل قول کردن
+3 #52 سعید تنها 1396-06-24 10:08
سلام دوستان خسته نباشین من یه پرشیای سفارشی کروز دارم که حدودا یه ماه میشه موقع روشن بودن برقش نزدیک ۱۴ هست هیچ نوسان یا پرش نور چراغ هم نداره اما وقتی خاموش میکنم برق ماشین برمیگرده نزدیک ۱۰/۵ باتری تازه هم گرفتم بازم همونطوری میشه خیلی وقتها برقش جواب استارت رو هم نمیده و استارت نمیزنه.
ممنون میشم راهنماییم بکنین
نقل قول کردن
0 #53 همایون 1396-07-28 22:13
باسلام و خسته نباشید
بنده یه تویوتا کمری ۲۰۱۶ دارم وقتی که خاموش میکنم و سوییچ رو درمیارم از داخل دینام صدایی خیلی ضعیف به گوش میرسه و اگه چهار پنج روز بزاری باتری رو تخلیه میکنه یعنی موقعی که خاموش میکنی برق توی دینام جریان داره اگه ممکنه پاسخ این مشکل رو بگید ممنون میشم . باتشکر
نقل قول کردن
+1 #54 قدمعلی ناصری 1396-08-26 23:37
به نقل از ناشناس:
داداش من یه سوال دارم که هیچ جا جوابشو گیر نیا وردم اگه یه دینام ویه باتری داشته باشیم نه رو ماشین بلکه رو زمین بعد دینام رو با یک موتور یا....... به سرعت بچرخونیم ایا میشه باتری رو شارز کرد اگه نه بگو دیگه چی لازمه ؟

برادرخوددینام به تحریک اولیه بوسیله باتری دارداگرباتری شماآنقدرشارژداشته باشدکه بتوانددینام راتحریک کندامکان پذیراست ولی اگرباطری خوابیده باشدبایدازباطری دیگری برای تحریک دینام استفاده شود.
نقل قول کردن
0 #55 محمد 1396-08-27 13:20
سلام شارژدینام 13.26هست آیادینام مشکل داره
نقل قول کردن
0 #56 ابراهیم 1396-09-04 23:29
سلام دوستان آیا زمستون که هوا سرده میشه تسمه کولر پراید رو برداشت و بجاش ی دینام وصل کرد و داخل اتاق ی سشوار یا المنت بعنوان بخاری روشن کرد با این دینام
اگر میشه چه دینامی وصل کنیم محل نصب مناسبش کجاست تشکر
نقل قول کردن
0 #57 محمد اقبال 1396-09-22 11:03
سلام
من به یه مشگلی بر خوردم
چند روز پیش ماشینم( پراید ۱۳۱ مدل ۹۴) تو دنده عقب گیر کرد و بیرون نیومد انقدر استارتم زدم که باطری ماشینم خوابید یه چند تا مکانیک اووردم بالاسرش گفتن باید گیربکسم باز بشه و با قیمتایی که دادن نتونستم ماشینو بسپارم بهشون چون چند وقته درگیر بیمارستانو دوا درمون پدرم هستم و اوضاع مالیم خوب نیست سر همین یه پدر بیامرزی اجازه داد با باطری ماشینش باطری به باطری کنم و وقتی ماشینو روشن کردم یه تقه به سر دنده زدم ماشین خلاص شد ولی به غیر از دنده ۳ تو هیچ دنده ای نمیرفت
نقل قول کردن
0 #58 محمد اقبال 1396-09-22 11:09
مجبور شدم خودم گیربکسو باز کنمو تعممیر کنم ولی الان که بستم نمیدونم چرا برق ماشینو گلا نمیتونم وصل کنم
من موقع باز کردن گیربکس یه سری قطعاتی که نباید باز میکردمو باز کردم نمیدونم این باعث شده چیزیو اشتباه وصل کنم یا نه در ضمن حتی با باطری یه ماشین دیگه هم امتحان کردم ولی بی فایده بود اصلا اون چراغ چشمک زن که شکل سوییچ هستم نمیاد اگه کمکم کنی خیلی بهم لطف کردی
نقل قول کردن
0 #59 معلم 1396-09-24 01:51
ممنون از راهنماییهاتون
نقل قول کردن
+1 #60 پیام 1396-11-19 22:00
مشکل پیشومده برای من چراغ پشت آمپر دینام روشن نمیشه اما سیم پشت دینام سیم کلفته می سوزه مشکلش چیه
نقل قول کردن
-1 #61 کریم سیاه 1396-12-29 12:12
سلام.ما در راه اهن وسیله ای داریم بنام درزین که موتور این وسیله موتور مینی بوس هست روی ان یک دستگاه بیسیم نصب شده که موقع استارت زدن می سوزد و در حالتهای عادی نیز خودبخود می سوزد و این بیسیم با برق ۱۳ کار می کند علت چیست
نقل قول کردن
+1 #62 شهاب 1397-01-18 19:37
باسلام وخسته نباشید دلیل اینکه درموقع شارژ نشدن باتری یک سیم از دینام به باتری میبندند چیه؟
نقل قول کردن
+2 #63 اسماعیل 1397-03-27 18:38
سلام ..میتونم باطری ماشین رو وصل کنم به اینورتر. و برق 220 ولت تولید شده رو وصل کنم به شارژر باطری ماشین و بعد از اون شارژر رو وصل کنم به باطری تا شارژ بشه ؟باطری دایم در حال شارژ شدن هست. هم برق 220ولت داریم و هم 12ولت DC...می‌خوام تو باغ چند تا لامپ رو روشن کنم و....؟؟؟؟
نقل قول کردن
0 #64 مهدی 1397-04-08 15:21
سلام
من 206 تیپ 3 مدل 88 دارم که بعضی اوقات بدون هیچ دلیلی چراغ دینام روشن میشه و وقتی ماشینو یه بار خاموش و روشن میکنم درست میشه اما دوباره بدون دلیل یا 10 دقیقه بعد یا دوساعت بعد دوباره روشن میشه که باعث شده تا الان الکی هم زغال دینام و هم افتامات رو عوض کنم شارژ دینامم بعد از تست از 14 تا 14.4 ولت درست بود کامپیوتر رو هم ریست کردم و برنامه جدید تر ریختم درست نشده خداییش تا الان کلی هزینه کردم ولی بازم اون چراغ لعنتی بدون دلیل روشن میشه و رو مخه کسی میدونه ایراد کار از کجاست ؟
نقل قول کردن
0 #65 علیرضا 1397-04-15 14:12
سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون . چه طور میشه فیلم هارو دانلود کرد؟
لطفا برای فیلم ها لینک دانلود قرار بدید با تشکر از سایت خوبتون
نقل قول کردن
-1 #66 مهرداد 1397-05-19 11:37
با سلام یک پژو 85دارم که بنظرم دینامش بیش از حد شارژ میشه و مشکلی که پیش میاد اینه تمام امپرسنجها از کار می افته و وقتی کولر و چراغ میگیرم آمپرها درست میشن حالا به نظر شما مشکل از دینامه یا باطری اگه دینام باشه کدام قسمت خرابه با تشکر
نقل قول کردن
0 #67 مهرداد 1397-05-20 21:18
با تعویض آفتامات دینام مشکل من حل شد
نقل قول کردن
0 #68 morteza 1397-05-22 23:06
به نقل از هاشمي نژاد:
باسلام براي شارژ يك باطري كه دريك خانه باغ براي روشنايي استفاده شده وبه وسيله يك دستگاه اينورتر برق 220توليد شده آيا بايك دينام پرايد ويك موتوركولركوچك 2800 مي شود عين سيستم شار خودرو باطري را شازژكرد؟؟ باتشكر

برادر و دوست عزیز شما چرا لقمه را دور سرتون چرخونده و بعد دهانتان میذارید؟ به جای هزینه برای خرید دینام ماشین و الکتروموتور کولر و تسمه و دردسرهای فراوان یک ترانسفورماتور کاهش ولتاژ برق و یا آداپتور با ولتاژ 15 ولت 60 آمپری تهیه کرده و باطری را مستقیما با برق شهری که میخوای الکتروموتور کولر رو کار بندازی شارژ کن خب
نقل قول کردن
0 #69 امیرعلی 1397-07-14 22:58
به نقل از همایون:
باسلام و خسته نباشید
بنده یه تویوتا کمری ۲۰۱۶ دارم وقتی که خاموش میکنم و سوییچ رو درمیارم از داخل دینام صدایی خیلی ضعیف به گوش میرسه و اگه چهار پنج روز بزاری باتری رو تخلیه میکنه یعنی موقعی که خاموش میکنی برق توی دینام جریان داره اگه ممکنه پاسخ این مشکل رو بگید ممنون میشم . باتشکر

دینام برق باتری رو میکشه. مال افتامات دینام هست
نقل قول کردن
0 #70 سعید 1397-09-17 18:44
سلام بنده یه تویوتا gt86 دارم چند وقتی هست ماشینا به مدت ۳روز ک میخوابونم کامل باطری خالی میکنه چندجا هم بردم و میگن ماشین هیچ برق دزدی نداره حتی باطری هم عوض کردم اما مشکل حل نشد. تا ۲ روز باطری هیچ آمپری نمیکشه ولی روز سوم سریع باطری شروع به تخلیه میکنه. بازم تاکید میکنه باطری عوض کردم اما این مشکل هنوز هست. میتونید راهنمایییم کنید ک احتمال میدین مشکل از کجا باشه؟
نقل قول کردن
0 #71 رضا 1397-10-08 04:27
سلام. من مگان اتومات دارم. وقتی چراغ ماشین روشن باشه ، ترمز که میگیرم ضبط ماشین خاموش میشه و مینویسه back camera وقتی پامو از رو ترمز بگیرم دوباره وصل میشه. البته این مشکل تو حرکت اتفاق میفته و چراغ اگه خاموش باشه این مشکلو ندارم.
نقل قول کردن
0 #72 babak 1397-10-19 19:45
سلام به مجموعه بزرگ کارگیک ... مطااب عالی هستند... ممنون میشین اگر در مورد برق پژوهای پارس و ۴۰۵ یورو ۴مطلب بذارید ـبحث دیاگرام های سیمکشی کامل
نقل قول کردن
0 #73 محمد 1397-11-05 18:43
سلام دوستان.ایا زغالهای داخل رگلاتور قابل تعویض هست یا کلا باید مجموعه افتامات تعویض بشه.اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه .ممنونم
نقل قول کردن
0 #74 محمد 1397-11-05 18:46
به نقل از سعید:
سلام بنده یه تویوتا gt86 دارم چند وقتی هست ماشینا به مدت ۳روز ک میخوابونم کامل باطری خالی میکنه چندجا هم بردم و میگن ماشین هیچ برق دزدی نداره حتی باطری هم عوض کردم اما مشکل حل نشد. تا ۲ روز باطری هیچ آمپری نمیکشه ولی روز سوم سریع باطری شروع به تخلیه میکنه. بازم تاکید میکنه باطری عوض کردم اما این مشکل هنوز هست. میتونید راهنمایییم کنید ک احتمال میدین مشکل از کجا باشه؟

وقتی ماشین خوابه بست منفی رو از باطری جدا کن
نقل قول کردن
+1 #75 حسین 1397-11-07 13:44
سلام خودرو مگان ۲۰۰۰ چراغ دینام ب همراه استپ روشن میشه ولتاژ باطری و دشارژ دینام۱۴ بدون نوسان مدت ۶ ماهه ولی مشکلی ایجاد نکرده بعد از ۱۰ کیلومتر حدودی خودکار چراغ دینام روشن میشه ولی تا دوباره ب مقصد نرسی و دوباره خاموش و روشن نکنی هست و دوباره تکرار میشه دینام کامل هم عوض کردم ولی برطرف نشده مشکلم
نقل قول کردن
+2 #76 حسین 1397-11-13 17:56
سلام.پراید ۸۲ کاربرات،تو حرکت هم نور چراغها و مصرف کننده ه نوسان داره،کم و زیاد میشه،هم قدرت ماشین،انگار که ماشینو میگیری بعد ولش میکنی.دینام تعمیر شد،باطری هم عوض کردم ولی حل نشد
نقل قول کردن
+1 #77 امیر 1397-11-27 12:56
سلام
دلیل اینکه بعد از بستن سوییچ باز هم برق داخل ماشین هست و چراغ باطری روشنه چیه اردی ماشین
نقل قول کردن
0 #78 محمد 1397-11-30 15:06
عالی ممنون از راهنمایی
نقل قول کردن
0 #79 اصغر 1397-12-01 20:59
سلام خیلی دوست دارم برق خودرو رو یاد بگیرم و به عنوان شغل خودم انتخاب کنم .در حال حاضر هم در فنی و حرفه ای گنبد کاووس مشغول یادگیری هستم .ولی ظاهران داره وقتم طلف میشه.هیچی یاد نمیدن .راهنمای کنید چیکار کنم چون بیکاری خیلی سخته.
نقل قول کردن
0 #80 بهزاد 1397-12-26 20:57
سلام
سمند ef7
شیلنگ روغن هیدرولیک بستش شل شده و مقداری روغن روی دینام ریخته ، میخواستم بدونم که با این وضعیت مشکلی برای دینام به وجود میاد؟
نقل قول کردن
0 #81 بهنام 1398-02-14 03:32
سلام خسته نباشید. باطری به باطری میکنم ماشین که روشن میشه یه مقدار ریپ میزنه ، تا کابل باطری به باطری رو جدا میکنم ماشین خاموش میشه. وقتی هم که کابل رو جدا نمیکنم یه مقدار میمونه بعد از جدا کردن کابل خاموش نمیشه ولی بعد یک دقیقه ریپ زدنش بیشتر میشه بعد ماشین خاموش میشه، باطری هم اصلا پر نمیشه که حتی استارت بخوره. انگاردینام کار نمیکنه درسته؟ باطری ماشینم هم 6 ماه هست خریدم تقریبا نو هست باطری سالمه. ماشینم پراید هستش. ایا دینام مشکل داره؟ اگه از دینام هست چیه دینام خرابه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. با تشکر
نقل قول کردن
0 #82 امین 1398-02-20 12:51
سلام باتری به باتری کردن درخود و های دیزلی به دیود دینام صدمه وارد می‌کند وهمچنین اتصال کوتاه برای تست برق باتری به دیود یا افتامات صدمه میزند
نقل قول کردن
0 #83 هادی 1398-03-01 08:12
به نقل از مهدی:
سلام
من 206 تیپ 3 مدل 88 دارم که بعضی اوقات بدون هیچ دلیلی چراغ دینام روشن میشه و وقتی ماشینو یه بار خاموش و روشن میکنم درست میشه اما دوباره بدون دلیل یا 10 دقیقه بعد یا دوساعت بعد دوباره روشن میشه که باعث شده تا الان الکی هم زغال دینام و هم افتامات رو عوض کنم شارژ دینامم بعد از تست از 14 تا 14.4 ولت درست بود کامپیوتر رو هم ریست کردم و برنامه جدید تر ریختم درست نشده خداییش تا الان کلی هزینه کردم ولی بازم اون چراغ لعنتی بدون دلیل روشن میشه و رو مخه کسی میدونه ایراد کار از کجاست ؟

سلام دوست عزیز.من هم همین مشکل رو دارم و به این نکته پی بردم که هروقت داخل اتاق ماشین گرم میشه چراغ باتریه روشن میشه.
نقل قول کردن
0 #84 sam 1398-03-15 17:11
خیلی ممنونم
واقعاً عالی بود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


این صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

مطالب مرتبط

▼ (اسکرول کنید...)

براساس کلمه کلیدی جستجو کنید

مطالب فنی و آموزشی

آخرین مطالب جدید شده + جستجو کلمه کلیدی در عناوین همه
جزوه آموزشی سیستم CNG پراید
راهنمای تعمیرات و عیب یابی ترمز ABS MANDO پژو405، پارس، سمند، دنا و دنا پلاس
راهنمای ارتباط با صفحه کیلومتر از طریق پروتکل MBUS با TNM
راهنمای تعمیرات بدنه و تزئینات ساینا اتوماتیک
راهنمای تعمیرات و سرویس موتور XU7 پژو405، پارس و سمند
دستورالعمل تنظیم موتورهای خودروهای پژو405 ، پژو RD ، پیکان 1600کاربراتور
عیب یابی صدا ، لرزش و تکان در خودرو
داستان زندگی و کارآفرینی مسعود تهرانچی
نرخ نامه تعمیرات خودرو - تهران
فیلم های آموزشی گیربکس BE (پژو 405 ، پارس ، سمند ، دنا)
فیلم سیاه و سفید و قدیمی آشنایی با دیفرانسیل از شورولت موتورز
کدام اسب بخار؟اسب بخار روی فلایویل در مقابل اسب بخار روی چرخ
عیوب شمع و دلایل آن ها
دستورالعمل تنظیم و رگلاژ کابل کلاچ پراید، تیبا، ساینا، کوییک
لیست قطعات اواپراتور و بخاری سایپا پراید ، تیبا ، ساینا ، کوییک
راهنمای آموزشی انبارگردانی، کنترل موجودی و سفارشات
Design of Automotive Engines (Kolchin-Demidov)
نقد و بررسی 3 نسل اخیر تویوتا کمری در ایران
خودروهای انژکتوری - روش های پیشرفته عیب یابی با دستگاه دیاگ-اسکنر
قوانین پارک کردن در کوچه ها
نمونه ای از طراحی اولیه یک خودرو
آموزش تعمیر BSI پژو 206
ایمنی تندر90
معرفی و نقد و بررسی لکسوس GS250 F-Sport
مبانی آداب تعمیرکار خودرو و نحوه خدمات دهی مطلوب به مشتری
مقایسه عملکرد گیربکس اتوماتیک در برابر گیربکس CVT در رانندگی توسط نیسان
راهنمای آموزشی بازرسی مراحل پیش و پس از تبدیل CNG
راهنمای آموزشی بازرسی مخازن CNG
آموزش تست سیم کشی و شبیه سازی سنسورهای خودرو
راهنمای کامل پایه های BSI و BM34 پژو 206
راهنمای آموزشی سیستم عیب یاب Borneo3 و CLIP رنو
جزوه آموزشی کلاس دزدگیر اتومبیل
فیلم آموزشی دمونتاژ و مونتاژ گیربکس پژو RD طرح نیرو محرکه
فیلم آموزشی عیب یابی ، تعمیرات و باز و بست گیربکس پیکان
تایرهای بدون باد آینده + فیلم تست و مقایسه و نحوه تولید
راهنمای اطلاعات عمومی تعمیرات سراتو
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم SRS و پیش کشنده سراتو
راهنمای نگه داری پیکاپ ریچ
راهنمای تعمیرات و سرویس فرمان الکتریکی چانگان CS35
محدود کردن صادرات مواد کمیاب سلاح استراتژیک چین در برابر آمریکا
آموزش نصب پاور ویندو و پاور سانروف جک J5
راهنمای تعمیرات و عیب یابی موتور TU5-JP4 پژو405، پارس و سمند
راهنمای تکمیلی تعمیرات موتور خودرو چانگان CS35 و EADO
نحوه بررسی دقیق و اصلاح علت خطای Miss Fire
راهنمای چراغ های صفحه داشبورد خودرو
معرفی سیستم انتقال قدرت دابل کلاچ
آشنایی با عملکرد گیربکس دابل کلاچ 6 سرعته BYD
بازسازی موتور 80ساله 8سیلندر وانت فورد
نمونه سئوالات آزمون مهارتی گازسوز کار ایساکو
نمونه سئوالات آزمون کارشناس فنی ایساکو
نمونه سئوالات آزمون مهارتی مکانیک ایساکو
راهنمای عیب یابی و تعویض فنرلول و کمک فنر عقب برلیانس H200/H300/Cross
دیکشنری لغات و اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی/فارسی مکانیک
راهنمای عیب یابی و پیکربندی سیستم مالتی پلکس SMS سمند با ایکودیاگ
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم گرمایش و تهویه هوا (خنک کننده) X33
تور درون کارخانه Koenigsegg
دوره آموزشی کولر خودرو
هیولای داکار (پژو 2008 DKR)
معرفی و مشخصات موشک بالستیک ذوالفقار
معرفی و شرح برخی سیستم های خودرو سنگین دیزل کراز
راهنمای تعمیرات و کدهای خطای سیستم های الکتریکی مزدا3
نمایش تفاوت عملکرد 206rc با استفاده از سیستم ESP/ASR و بدون آن
جزوه دوره آموزش گارانتی ایساکو
راهنمای تعمیرات موتور دوو سیلو
دستورالعمل عیب یابی و تعویض قطعات کولر برلیانس
دستورالعمل عیب یابی و تعویض دینام آلترناتور برلیانس
دستورالعمل عیب یابی و تعویض استارتر برلیانس
نمونه سئوالات آزمون مهارتی تعلیق و جلوبندی ایساکو
آموزش نحوه بازبینی و تست وایر شمع خودرو
فیلم دوربین مداربسته از سرقت کامپیوتر پژو 206
معرفی، نقد و بررسی لیفان 820
مقدمه ای بر سیستم انتقال قدرت دستی اتوماتیک شده (AMT)
نمونه سئوالات آزمون مهارت شغلی مکانیک ایساکو
جدول عیب یابی CNG
نمونه سئوالات آزمون مهارتی برقکار ایساکو
آشنایی با موتور الکتریکی
راهنمای تعمیرات و سرویس مجموعه موتور BM15L خودروهای گروه H200وH300 سایپا
انواع قفل دیفرانسیل
شرح دیفرانسیل و عملکرد انواع آن
جزوه آموزشی سیستم صفحه نمایش Head Up Display پژو 508
کتاب درسی کاربرد و سرویس تراکتور
کارکرد دیفیوزر ، اسپویلر و اسپلیتر در خودرو
آموزش ترمیم صندلی چرمی خودرو
رقابت HUMMER H1 و تانک لئوپارد
راهنمای کامل تعمیرات چری تیگو5
راهنمای تعمیرات و عیب یابی تهویه مطبوع H30 Cross
راهنمای تعمیرات و تفاوت های موتور EF7 TC (توربوشارژ)
چک لیست عیب یابی کلاچ و گیربکس دستی
راهنمای تعمیرات سیستم تعلیق جلو و عقب پژو 405 وپارس و سمند و دنا
راهنمای ایمنی و سرویس سیستم CNG
فنر و کمک فنر در سیستم تعلیق خودرو
راهنمای تعمیرات گیربکس 5YM ون دلیکا
کتاب تعمیر موتور و سیستم های مکانیکی تراکتور
کتاب راهنمای تراکتورهای New Holland
دفترچه راهنمای ون گلدن دراگون نارون
معرفی اجزاء و سیستم جذب بخارات بنزین (کنیستر) روآ OHV
مبدل کاتالیست (کاتالیزور) خودرو
راهنمای تعمیرات سیستم بخاری و کولر خودروی چیرمن
راهنمای تعمیرات ترمز هیدرولیکی و ضدقفل خودروی چیرمن
راهنمای تعمیرات فرمان هیدرولیک خودروی چیرمن
راهنمای تعمیرات تعلیق، جلوبندی رینگ و لاستیک خودروی چیرمن
راهنمای تعمیرات اکسل عقب و میل گاردان خودروی چیرمن
راهنمای تعمیرات کمربند ایمنی و کیسه هوای خودرو چیرمن
راهنمای تعمیرات گاردان کاروان
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی کاروان
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان کاروان
راهنمای تعمیرات موتور کاروان
راهنمای تعمیرات دیفرانسیل کاروان
راهنمای تعمیرات کلاچ و گیربکس کاروان
راهنمای تعمیرات سیستم خنک کاری، روغن کاری و اگزوز کاروان
راهنمای تعمیرات سیستم تهویه مطبوع کاروان
راهنمای تعمیرات ترمز کاروان
راهنمای تعمیرات بخاری دوم (درجا) کاروان
راهنمای تعمیرات بدنه کاروان
راهنمای تعمیرات تزئینات داخلی کاروان
راهنمای تعمیرات تعلیق جلو و عقب کاروان
تشریح انتقال قدرت eCVT تویوتا هیبرید
تاریخچه و مدل های پیکان در ایران به همراه فیلم مستند خط تولید در دهه 50
جزوه آموزشی مشتری مداری و مهارت های ارتباطی
جزوه آموزشی ISO 9001 - 2015
جزوه آموزشی اصول و فنون مذاکره
آموزش تعویض بوق سمند
فیلم آموزشی تعویض فیلتر هوای اتاق سمند ، پژو 405 ، پژو پارس
عملکرد کنیستر بنزین پراید و شرایط تعویض
دستورالعمل عیب یابی و تعویض سیبک بیرونی فرمان سایپا X100وX200
راهنمای آموزشی نظام آراستگی تعمیرگاه
دفترچه راهنمای راننده کامیون های ولوو
راهنمای آموزشی سیستم ترمزگیری ضدقفل ABS
راهنمای تعمیرات COM2000
معرفی سیستم های ایمنی غیرفعال گروه پراید X100
راهنمای تعمیرات و وسرویس کیسه هوا (ایربگ) پراید X100
فلوچارت عیب یابی گیرکردن کلید داخل مغزی سوئیچ
جزوه آموزشی سوزوکی گرندویتارا فیس لیفت
Turbocharger Matching Methodology for Improved Exhaust Energy Recovery
مبانی الکترونیک در خودرو
رالی های شبانه و شرط بندی زیرزمینی در تهران
راهنمای آموزشی ایمنی و بهداشت محیط کار
نقد و بررسی فنی رنو مگان 2000
نقد و بررسی تخصصی رنو فلوئنس در ایران
معرفی ، نقد و بررسی آئودی Q5
معرفی و آشنایی با پلتفرم سمند
فلوچارت عیب یابی ترک شیشه جلو خودرو
فلوچارت عیب یابی زوزه فن بخاری
راهنمای تعمیرات و سرویس تجهیزات الکتریکی سایپا 132
راهنمای تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی سایپا 132
راهنمای سیستم تجهیزات الکتریکی سایپا 111
راهنمای تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی سایپا 111
راهنمای تعمیرات تجهیزات الکتریکی پراید 141
راهنمای تعمیرات مدارهای الکتریکی پراید 141
راهنمای گیربکس اتوماتیک AL4 پژو 206
فلوچارت عیب یابی برف پاک کن خودرو خوب عمل نمی کند
سیستم تعلیق خودرو و اجزاء و انواع آن
آموزش برق خودرو : مبحث کامل دینام و آلترناتور در خودرو
برگزیده ای از مسابقات درگ سوپر اسپرت ها تا HP +2000 و 300+ km/h
فیلم آموزشی بازکردن و وتعمیر اکسل عقب پژو 206
معرفی دانشکده مهندسی خودرو و رشته مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت ایران
فیلم آموزشی تعویض چراغ های جلو پژو 206
فیلم واقعی داخل سیلندر موتور چهارزمانه در حال کار
سری کامل مستند World's Most Dangerous Roads
آسیب به موتور خودروهای لوکس بر اثر بنزین غیراستاندارد
آموزش گام به گام Autodesk Inventor 2017
دوره آموزشی خودروهای خودران
آموزش بازکردن، سرویس و عیب یابی، بستن و تنظیم موتور zm مزدا ۳۲۳
تست تصادف از روبرو و جانبی پژو 206 و پژو 207
کتاب Advanced Vehicle Technology از Heinz Heisler
ابرچالش‌های صنعت و بازار خودرو در سال 98
جزوه معرفی انواع پمپ
لغت نامه انگلیسی اصطلاحات صنعت خودرو
جزوه درسی سوخت و احتراق
سری ویدئوهای رسمی آموزشی رنو تالیسمان
معرفی و آموزش کامل کار با مولتی متر
جزوه آموزشی برق چری تیگو5
راهنمای آموزشی رنو : تجهیزات الکترونیکی خودرو
معرفی امکانات و نقد و بررسی پورشه پانامرا 4S در ایران
جزوه راهنمای تعمیر موتور پراید
راهنمای تعمیرات و عیب یابی موتور M13 یورو4 سایپا پراید
مدار، اجزاء و سیستم خنک کننده موتور خودرو
جزوه آموزشی برق 405 ، پارس ، RD ، سمند و سورن ، CEC ، آریسان
آموزش طراحی دوبعدی و سه بعدی در SolidWorks
آموزش گام به گام طراحی 3بعدی خودرو در Blender
آموزش برطرف کردن مات شدگی چراغ های جلو
آموزش مهندسی خودروهای خودران
قانون خودرو متعارف ؛ خسارت تصادف با پورشه كمتر از خسارت تصادف با رنو ساندرو و 207
بررسی لنت ترمز و انواع آن و معرفی اجمالی سیستم ترمز خودرو
هیدرولیک و عملکرد آن در سیستم ترمز خودرو
روش نصب سنسور دنده عقب سراتو
راهنمای فن خنک کننده و فلپ های کنترلی رنو کپچر
نحوه رگلاژ ترمزدستی خودروهای برلیانس H300
روش رفع ایراد کپ کردن موتور در خودروهای با EMS SSAT
راهنمای تعمیرات اکسل جلو تندر90
راهنمای تعمیرات موتور 4G6 میتسوبیشی گالانت و لنسر
تحقیق گازسوز کردن خودرو
جزوه سیستم سوخت رسانی و برق و انژکتور خودرو
جزوه راهنمای سیستم سوخت رسانی بنزینی کاربراتوری
نقشه و Pin Layout و استراتژی سیستم سوخت رسانی SSAT و SSAT Bifuel
فیلم آموزشی بازکردن گیربکس اتوماتیک AL4
آموزش پنچرگیری لاستیک خودرو
مقدمه ای بر تعمیرات نرم افزاری و برنامه ریزی ECU
معرفی شمع های سوزنی ایریدیوم و پلاتینیوم
استرات بار (استرس بار) و مزایای آن برای هندلینگ و تعلیق خودرو
آموزش کاربردی طراحی قطعات الکترو-مکانیکال با SOLIDWORKS - طراحی کوادکوپتر
آموزش تکنیک های حرفه ای طراحی در SOLIDWORKS
معرفی و تشریح اجزاء و نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک/تیپ ترونیک AL4
مبانی و مفاهیم عملکرد گیربکس اتوماتیک
Bertha Benz: the journey that changed everything
آموزش تنظیم (رگلاژ) عقربه‌های پشت آمپر پژو ۲۰۶
ساختار ایستگاه های سوخت رسانی CNG
تشریح ریمپ ECU و شرح Remap ایسیو ساژم S2000
آشنایی و شرح عملکرد موتور دیزل
دستورالعمل بازدید دستکاری صفحه کیلومتر در خودروهای X100 و X200
دستورالعمل عیب یابی و تعویض مجموعه کویل ، وایر و شمع انواع پراید
آموزش یادگیری عمیق ، شبکه های عصبی و پردازش تصویر برای خودروهای خودران
شرح و آموزش پولیش رنگ و بدنه خودرو
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی : پراید گران نیست، با قیمت‌های بالاتر صادر می‌کنیم
معرفی و آموزش عیب یابی ، تمیز کردن ، بازکردن و تعمیر استپر موتور
آموزش بازدید و تعویض دیسک و لنت ترمز تویوتا کمری (2006 تا 2015)
Classroom Manual for Automotive Electricity And Electronics
راهنمای کامل مدارهای الکتریکی چانگان CS35
نرم افزار نقشه های کامل الکتریکی تندر90 و ساندرو (VISU)
راهنماهای کامل تعمیرات سوناتا NF (موتورهای 2.4 و 3.3)
تست و مقایسه مزدا3 و کیا سراتو + تست درگ و هندلینگ
آموزش سری و موازی کردن باطری ها برای بدست آوردن ولتاژ و آمپراژ مختلف
تحلیل سیستم های تعلیق خودرو سمند
معرفی سوخت E85 پایه اتانول بعنوان سوخت خودرو
آموزش پروژه طراحی خودرو کارتینگ در CATIA v5
کم فرمانی (Understeer) و بیش فرمانی (Oversteer)
آموزش محیط کار و طراحی قطعات با CATIA v5
تقویت کاربراتور در مقابل سیستم تزریق الکترونیکی
نحوه کارکرد سیستم انتقال نیرو به چرخ ها در سیستم 4MATIC مرسدس بنز
خودروهای خودران در 2018 و چشم انداز در 2019
راهنمای ایراد شتاب گیری و گاز خوردن ضعیف موتور و گاهاً خاموش شدن آن
راهنمای تعمیرات گیربکس اتوماتیک تندر90
راهنمای تعمیرات گیربکس پادرا
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم تعلیق سراتو
مدلسازی BMW i8 در AutoDesk Maya 2013
آموزش مدلسازی و طراحی قطعات با Autodesk Inventor 2018
آموزش مقدمات مدل‌ سازی و تحلیل با ANSYS
آموزش SOLIDWORKS 2018
آموزش سریع و کاربردی Autodesk Inventor 2018
آموزش طراحی خودرو در فتوشاپ
آشنایی با موتور XU10 پژو-سیتروئن
مونا سپهری، فردی کلیدی در تشکیل هولدینگ رنو/نیسان
آلبوم نقشه های برقی تندر90
راهنماهای تعمیراتی هیوندای توسان نسل اول
راهنماهای تعمیراتی هیوندای کوپه نسل دوم
راهنماهای تعمیراتی هیوندای سانتافه نسل دوم
راهنماهای تعمیراتی هیوندای آزرا نسل چهارم
شابلون تعمیرات ECU ولئو و ساژم
چرخه اتکینسون (Atkinson cycle)
A Security Analysis of Radio Remote Controllers
10 سال با 7 مدیرعامل سایپا
Millions of Industrial Machines Equipped with RF Remotes Can Be Hacked Remotely
زوایای چرخهای و انواع ساییدگی لاستیک خودرو
تشریح زوایای چرخ ها و اثر پیچیدن خودرو بر چرخ
دستورالعمل عیب یابی و رفع ایراد دیسک و صفحه کلاچ زامیاد
راهنمای تعمیرات اساسی گیربکس تندر90
نقد و بررسی و مشخصات فنی مازراتی گرن توریسمو
معرفی و آزمایش BMW M2 ، میراث اسطوره بی.ام.دبلیو
اندازه گیری رینگ های پیستون در هنگام بستن موتور
تهران، تقاطع سئول : صادرات سودآور یا بازاریابی ضررآفرین برای خودروی ایرانی؟- قسمت9
تهران، تقاطع سئول : روزی که ایران و کره استارت زدند/ تاریخچه صنعت خودرو در ایران و کره جنوبی- قسمت1
تهران، تقاطع سئول : وقتی کره ای ها گوی سبقت را در خودروسازی ربودند- قسمت2
تهران، تقاطع سئول : داستان تولد پراید افسانه ای- قسمت3
تهران، تقاطع سئول : روزی که نیسان به ایران آمد- قسمت4
تهران، تقاطع سئول : وقتی کره ای ها با رقبای ۱۰۰ ساله درافتادند- قسمت5
تهران، تقاطع سئول : تصمیم مهم کره ای ها برای ادامه بقا در صنعت خودرو- قسمت6
تهران، تقاطع سئول : وقتی کیفیت خودروی داخلی داد همه را درآورد- قسمت7
تهران، تقاطع سئول : وقتی قوانین سخت گیرانه هم کیفیت خودروی داخلی را بالا نبرد- قسمت8
آسیب های صنعت خودروسازی ایران در یک دهه اخیر
ریشه رفت وآمد مدیران در خودروسازی
معرفی و تست Ferrari F12berlinetta
تسلا موتورز ، پیشتاز خودروهای الکتریکی امروز
مسابقات فرمول یک 2017
آموزش استفاده از Self Test دیاگ داخلی مزدا3 جدید
مقایسه بسترن B50f و جک J5 از اسب بخار
آموزش تعویض روغن و فیلتر روغن خودرو
فیلم کامل آموزش باز کردن و تعویض واشر سرسیلندر موتور TU۳(پژو۲۰۶ تیپ ۲و۳)
بررسی و مقایسه تسلا S و مرسدس بنز S550
چگونه یک خودرو را برقی کنیم؟
تشریح نحوه کارکرد سیستم خنک کننده موتور خودرو
جزئیاتی از ساخت خودروی لیموزین آئوروس ولادیمیر پوتین
پاسخ به شایعات و اشتباهات درباره تویوتا هیبریدی
استفاده از آب بجای بنزین و روشن کردن خودرو پژو ۴۰۵ بوسیله آب
فهم عملکرد و مزایا و معایب گیربکس CVT
معرفی بخش های مختلف داخل کاپوت جلو پژو 206
چاپ 3بعدی قطعات فلزی با تکنولوژی direct metal laser sintering (DMLS)
کتاب تعمیرکار برق خودرو براساس استاندارد درجه2 فنی و حرفه ای (باتری سازی)
راهنمای تعمیرات اکسل جلو رنو ساندرو
راهنمای سیستم انتقال قدرت و پلوس ساندرو
جزوه امداد خودروهای مدیران خودرو
راهنمای کامل تعمیرات جیلی امرگرند EC7
مقایسه مسیریاب های Waze و نشان
نکاتی درباره سیستم خنک کننده ، رادیاتور و جوش آوردن خودرو
فیلم آموزش بازکردن ، عیب یابی و بستن گیربکس F۲۵MR مزدا۳۲۳ + مستندات اورهال
نکات و ترفندهای رله در برق و الکترونیک خودرو
دستورالعمل عیب یابی مجموعه جلو آمپر X100 و X200 (بجز کوئیک و ساینا AT)
جزوه آموزشی سیستم برق خودروی Arizzo5
جزوه برق تیگو 7 موتور 1.5TC و گیربکس DCT
راهنمای تعویض دیسک چرخ عقب برلیانس H300
راهنمای تعویض سنسور نقطه مرگ بالای خودرو وانت زامیاد
راهنمای تعویض موتور پله ای (استپ موتور) دریچه گاز خودرو زامیاد
آموزش برق خودرو : مبحث کامل فن خنک کننده موتور
صنعت خودرو در پسابرجام
آسیب شناسی صنعت خودرو
فیلم آموزشی باز کردن و بستن تجهیزات داخلی و خارجی پژو 206
راهنمای آموزشی دلکو و کویل
راهنمای تعمیرات و عیب یابی ایربگ راننده و کمربند پیش کشنده خانواده خودرو سورن
راهنمای تعمیرات ، عیب یابی و نقشه های ایربگ سرنشین سمند
نقشه های سیم کشی های الکتریکی مزدا 323
آموزش تعمیرات سیستم ترمز اتومبیل پراید از سایپایدک
آموزش تعمیر لیفترها و اسبک های هیدرولیکی سرسیلندر تیبا
تاریخچه نیسان GT-R
راهنمای تعمیرات سیستم تعلیق جلو تیبا
کتاب Gasoline Engine Management Systems and Components
توضیحات و آموزش تعویض مایع رادیاتور + فیلم های تعویض آب رادیاتور 405،پارس،سمند،ریو،مزدا3
انواع نقش آج تایر خودرو
مکانیزمهای شگفت انگیز مکانیک
درگ هیوندای سانتافه و میتسوبیشی اوتلندر
نحوه رفع ایراد عدم عملکرد فن بخاری بعلت خرابی رزیستور در خودروهای خانواده X200
فراخوان عیب یابی ، تعویض و تنظیم سوئیچ پدال ترمز در خودروهای کوئیک و ساینا اتوماتیک (کدخطای P0504)
آموزش برق خودرو : آموزش کامل سیستم استارتر خودرو
خودروی برقی کوادرو؛تولید شرکت دانش بنیان وابسته به دانشگاه آزاد قزوین
راهنمای تعمیرات مکانیکی موتور TU5 پژو 206
راهنمای تعمیرات داشبورد دو ایربگ پژو 405 و پارس
راهنمای تعمیرات و عیب یابی ایربگ و کمربند ایمنی خودرو رانا
آموزش نصب روکش روی خودرو
مبحث شاسی یا فریم در خودرو
تکنولوژی کاپوت شفاف لندروور (Transparent Hood)
معرفی و آموزش سیستم CLC پراید و رنوPK
نقد و بررسی تخصصی هیوندای آزرا 2014 (Hyundai Grandeur) + تجربه رانندگی در ایران
معرفی ، امکانات و مشخصات فنی ، نقد و بررسی تخصصی مزدا3 جدید (New) در ایران
معرفی و تست کاوازاکی نینجا ZX-10R
آشنایی با سفیر ، خودرو تاکتیکی صنایع دفاعی ایران
معرفی Hyundai Theta engine ، موتور استفاده شده کیا و هیوندای در توسان ، اسپوتیج ، اپتیما ، سوناتا و ...
نگاهی به اویل پمپ دوطبقه در موتور بلدوزر155کوماتسو
مزایای روغن موتور سنتتیک در مقابل روغن های پایه معدنی مرسوم
چینی ها چگونه تسلا S را هک کردند؟
سمند سورن توربوشارژ
آموزش تعمیر ترک و نشتی بخش های پلاستیکی رادیاتور خودرو
Toyota Builds Open-Source Car-Hacking Tool : PASTA (Portable Automotive Security Testbed)
آسیب پذیری جدی رایانه خودروهای هوشمند
آسیب پذیری ریموت ها و سیستم Keyless Entry و سرقت خودروهای مدل بالا
نفوذ هکرها به جایگاه‌های سوخت رسانی
هکرها در کمین خودروهای هوشمند
راهنمای سیستم ایموبیلایزر ضدسرقت رنو کپچر
راهنمای تعمیرات سیستم کلاچ نیسان پاترول
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان نیسان پاترول
راهنمای تعمیرات ترمز نیسان پاترول
مروری بر علت افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا
نقشه ها و تصاویر قطعات یدکی پراید صبا
نقشه های الکتریکی کیا سراتو (2009–2007)
راهنمای سیستم شبکه LAN نیسان مورانو
راهنمای تعمیرات مکانیکی موتور نیسان مورانو
ویدئو معرفی موتور TCe 120 استفاده شده در رنو کپچر و رنو کلیو
تشریح کامل تعاریف و عملکرد چرخ ، رینگ و لاستیک
معرفی و تست سیستم راننده خودکار تسلا
پرونده کامل پژو پارس ، مشخصات فنی ، امکانات و معرفی و مقایسه مدل های مختلف آن
تعمیرات ایسیو زیمنس بایفیول
آشنایی با یاتاقان ، بلبرینگ و رولبرینگ
کوروش منصوری،مهاجری از چالوس ، سلطان دنیای تیونینگ خودرو
تشریح عملکرد مدار فن خودرو
نقد ، بررسی و مقایسه کیا اپتیما و هیوندایی سوناتا نسل قدیم و جدید از اسب بخار
بررسی و شناخت موتور XU7 و اجزاء، سنسورها و عملگرهای آن (پژو۴۰۵ ،پژوپارس ،سمند ،سورن)
مستند امداد خودرو ایران در نوروز (اسب بخار)
دستورالعمل عیب یابی گیربکس BE
راهنمای تعمیرات موتور زانتیا
نکات و آموزش تعویض آب و هواگیری رادیاتور خودرو
زتروس ، چهره خشن مرسدس بنز
معرفی و آزمایش فنی مرسدس بنز E250 + مقایسه با BMW 528
جدول مقایسه فنی و امکانات تیپ های مختلف پژو 206
آموزش استفاده از هیتر و هویه و لحیم کاری در تعمیرات ECU
لحیم کاری برد SMD و نکات آن
شرح عملکرد سیستم تهویه مطبوع خودرو
موتور احتراقی بدون پیستون و میل لنگ تویوتا برای تولید انرژی الکتریکی
معرفی و عیب یابی سیستم سوخت رسانی و جرقه Bosch MP 7.3 پژوپارس ELX و سمند سریر
تشریح فناوری های موتور دیزل با فیلم ها و انیمیشن های کوتاه
آفرود در کویر مرکزی ایران
کامپیوترهای مکانیکی کنترل آتش
مونتاژ موتور 4 زمانه احتراق داخلی 4 سیلندر
مقایسه آنرود و آفرود هیوندای ix35 و سوزوکی گرندویتارا
ماجرای ماشین خریدن جناب خان
معرفی موتور فرمول 1 رنو
نقد و بررسی تخصصی کیا اپتیما جدید در ایران
ترمزگیری صحیح در مسابقات رانندگی
آموزش تشخیص عیب و تعویض باتری
توضیح مکانیزم عملکرد گیربکس دستی دیفرانسیل عقب
معرفی BMW M4 GTS
قدرت میدان مغناطیسی موتور الکتریکی تویوتا پریوس
نمایش و توضیح عملکرد گیربکس روی گیربکس بازشده پراید
آموزش بازدید مجموعه کمک فنر و تعلیق خودرو
آموزش بازکردن ، عیب یابی ، کنترل ابعادی و بستن موتور B3 پراید و رنو P.K
نحوه صحیح چیدمان دهانه رینگ ها در هنگام جا زدن پیستون
آموزش عیب یابی لقی و دمونتاژ و مونتاژ بلبرینگ اکسل جلو پراید
آموزش بازکردن داشبورد و ملحقات پژو 405 و پارس
10 روش برتر متداول و اقتصادی برای تقویت خودرو
10 روش برتر متداول و اقتصادی برای تقویت خودرو
آموزش تعویض تسمه تایم موتور K4M رنو (تندر90،مگان،داستر،ساندرو)
آموزش سنجش کمپرس سیلندر موتور
انواع و عملکرد چند نمونه متداول از پمپ های هیدرولیک
2019 Toyota New Engine and CVT Transmission for 2.0-liter Class Based on TNGA
تست مرگ تویوتا هایلوکس توسط جرمی کلارکسون
آموزش تنظیم زوایای چرخ های خودرو
انتقال قدرت هیدرواستاتیکی و مزایای آن
فیلم آموزشی تعمیر تاکومتر (دورسنج موتور) پژو 206 + معرفی و آشنایی با تاکومتر
نگاهی به موشک سوخت مایع و پیشرانه آن
بهبود ضریب درگ (آیرودینامیک) مزدا3 هاچ بک
مقایسه تویوتا یاریس و سایپا تیبا
جدول اقدامات مرتبط با ایراد عدم نمایش صحیح مقدار بنزین خودروهای پراید و تیبا
کتابچه راهنمای نقشه های الکتریکی 206 فرانسوی
راهنمای تعمیرات بخاری و کولر نیسان پاترول
راهنمای تعمیرات شاسی و بدنه نیسان پاترول
راهنمای کامل تعمیرات MVM315
معرفی و راهنمای تعمیرات ایربگ سمند، سورن، پژو405 و پارس
اندازه گیری و مقایسه پارامترهای آلایندگی دود اگزوز و عملکرد در خودرو پراید مجهز به هدرز و بدون آن
راهنمای تعمیرات ایربگ آریسان
دستورالعمل عیب یابی صدای غیرعادی تسمه ها و پولی ها
راهنمای دوره سوخت رسانی CNG سایپا
نظر جرمی کلارکسون درباره پیکان (هیلمن هانتر)
آشنایی با فلایویل دوجرمه
توضیحی بر پیستون ، شاتون و رینگ پیستون در موتور
آموزش مکانیک خودرو : تفکیک و بررسی قطعات موتور
آموزش تعویض تسمه تایم پژو 206 تیپ 2و3 موتور 1400 TU3
راهنمای اسلحه تک تیرانداز کالیبر 12.7 اشتایر
دستورالعمل نصب مه شکن جلو برای خانواده پژو 405 RDوROA
بررسی و عیب یابی قسمت های الکتریکی گیربکس اتوماتیک
نقد و بررسی و معرفی کامل MG GS شاسی بلند توربوشارژ + مشخصات فنی و امکانات
آموزش سرویس ، تعویض و تنظیم تورشن بار رونیز
کاهش سرعت بوسیله ریتاردر (Retarder)
مستند ساخت ناو جماران و مشخصات آن
باز و بست ژ3
معرفی موتور هیبریدی فرمول 1 مرسدس بنز AMG
چرخ های شن و برف رو برای خودرو
توصیه های تویوتا برای آفرود
نبردهای گربه های نر ایرانی - F-14 تامکت
برفراز قله ها ، سیری در شکل گیری جهاد خودکفایی در نیروی هوایی
پیشرانه هسته ای
روش های شکار پهپاد مزاحم
مستند تاریخچه ، معرفی و مشخصات قایق های تندرو و تسلیحات نیروی دریایی سپاه
نمایش و توضیح عملکرد دیسک و صفحه کلاچ
راه حل هیبرید استفاده شده در هیوندای سوناتا هیبریدی
تزریق آب به محفظه احتراق موتور (water injection or anti-detonant injection (ADI
مقایسه Mercedes C63 AMG و BMW M3
راه حل های هیبرید استفاده شده توسط تویوتا، سوزوکی ، نیسان ، هوندا و هیوندای
منیفولد هوای ورودی متغییر
اهمیت سیستم تصفیه هواکش موتور خودرو در روغن سوزی موتور
آموزش سرویس و عیب یابی برق تویوتا/لکسوس
روشن کردن مستقیم دستگاه پخش خودرو
بررسی و آسیب شناسی صنعت موتورسیکلت ایران
فیلم آموزشی تعمیرات پلوس پژو (۴۰۵ - پارس - سمند)
فیلم آموزشی تعویض منبع اگزوز پژو 206
فیلم آموزشی بازبینی ، بازکردن ، تعویض و تایمینگ تسمه تایم کیا ریو
آموزش تعویض و سرویس لنت و دیسک ترمز جلو پژو 206 و 207
شرح عملکرد کاربراتور
کلاچ چیست؟ چرا لازم است؟ چگونه کار می کند؟
عیب یابی کلاچ و فیلم آموزشی تعویض دیسک و صفحه کلاچ در خودروهای دیفرانسیل جلو
بستن موتور 8 سیلندر 850 اسب بخاری V شکل Ford Windsor
تکنولوژی جدید توقف خودرو برای ایست های بازرسی ((Vehicle Lightweight Arresting Device (VLAD)
HITTING THE APEX
MOTO 8
جزوه آموزشی و نقشه های برق خودرو دانگ فنگ H30 و S30
مجموعه سئوالات نظری و عملی ارزشیابی مهارت تعمیرکار برق خودرو درجه2
تعمیرات و مشخصات IC مولتی در ECU ساژم S2000
فناوری موتور های ضریب متغیر تراکم اینفینیتی
نحوه برداشتن موم برای تعمیرات ECU
نمونه سئوالات آزمون کار با دستگاه عیب یاب (دیاگ)
نمونه سئوالات آزمون انژکتور پراید
نمونه سئوالات آزمون کتبی مهارت کاربراتور
10 خودروی گران قیمت محافظتی برتر در جهان
بازکردن کاپوت خودرو و مکانیزم آن
آموزش نصب کیت زنون چراغ جلو خودرو
آموزش نصب IC فلش روی ایسیو SSAT
نگه داری و سرویس صحیح گیربکس اتوماتیک لیفتراک
معرفی و آموزش کار با ابزار مخصوص پمپ های پیستونی لینده آلمان برای درآوردن بیرینگ سر شافت اصلی پمپ هیدرولیک
نقشه های الکتریکی تجهیزات دنا
نوسان قیمت خودروهای داخلی؛ یک اتفاق روزانه
آشنایی با سنسور اکسیژن خودرو و تشریح عملکرد و نقش آن
آموزش نصب برچسب دودی شیشه خودرو
تبلیغ پراید 131 ، سایپا اسطوره اعتماد به نفس
آموزش پاک کردن بخار و آب‌بندی چراغ خودرو
عملکرد موتور 4 زمانه احتراق داخلی سوپاپ با چرخه اتو
تشریح نحوه کارکرد موتورهای 4زمانه احتراق داخلی متداول
تلفظ صحیح برندهای خودرو مشهور آلمانی
آشنایی با سیستم های هوشمند ، BSI و آپشن های غیرفعال در پژو 206
آموزش برق خودرو : چراغ های خودرو (مدارهای چراغ های روشنایی جلو ، خطر عقب و راهنما)
نقد و بررسی و مشخصات فنی و امکانات هایما اس 7 (Haima S7)
معرفی نقد و بررسی تویوتا آریون (TOYOTA Aurion)
معرفی رله دوبل و دیاگرام داخلی و عملکرد
انواع سوکت ها و کانکتورهای برق و الکترونیک پژو-سیتروئن
اگر خودرو یکباره خاموش کرد چه مواردی باید بازبینی گردند؟
تشریح نحوه کارکرد سیستم انتقال قدرت دستی و نقش گیربکس ، دنده ها و کلاچ
انواع مدل های متداول در گیربکس خودرو
آموزش سرویس روغن و فیلتر پژو 405 ، پژو پارس و سمند و ...
نکات جازدن بوش سیلندر موتور بلدوزر
آموزش تغییر کیلومتر کارکرد خودرو از روی IC صفحه کیلومتر
آموزش تعمیر گیربکس و دیفرانسیل اتومبیل پراید
اندازه گیری لقی طولی میل لنگ با ساعت اندیکاتور
آموزش صاف کردن سپر خودرو با حرارت
آموزش رانندگی مربی تازه کار به قهرمان رانندگی Leona Chin
معرفی و نکاتی درباره پولیفت یا جرثقیل زنجیری (Lever Hoist)
معرفی، شرح عملکرد و نکاتی درباره جک هیدرولیک روغنی
آموزش روغنکاری بکس بادی (Air Impact Wrench)
Peugeot 504 pick-up 4x4
فیلم مستند لامبورگینی آونتادور از National Geographic
بوگاتی ویرون را بشناسید
نمونه سئوالات پرتکرار برق خودرو درجه2 فنی و حرفه ای
نمونه سئوالات آزمون اتومکانیک درجه1
نمونه سئوالات آزمون اتومکانیک درجه2
کتب درسی مکانیک و برق خودرو دوره متوسطه
سنسور دور موتور یا سنسور موقعیت میل لنگ
آموزش مکانیک خودرو : سیستم روغن کاری
آموزش مکانیک خودرو : مقدمات و آشنایی با ابزارها و وسائل کار در اتومکانیک
آموزش مکانیک خودرو : بازدید و عیب یابی موتور و تشخیص انواع صداهای موتور
آموزش مکانیک خودرو : بستن موتور
آموزش مکانیک خودرو : تفکیک و بازکردن متعلقات موتور
آموزش مکانیک خودرو : آشنایی با اصول کارکرد موتورهای احتراق داخلی و اجزاء آن
آموزش مکانیک خودرو : عیب یابی سرسیلندر (سوپاپ ها و واشر سرسیلندر) و عوامل روغن سوزی در موتور
بروس مک لارن ؛ طراح ، مخترع ، راننده و مهندس خودرو
سکانس تاریخی تعقیب و گریز دوج چارجر و فورد موستانگ در فیلم بولیت
درگ تویوتا کمری هیبرید و کیا اپتیما
نقد و بررسی ایسوزو دی-مکس
آموزش ساخت لامپ تست مثبت و منفی با LED
مقدار گاز کولر سایپا X100 و X200 (خانواده پراید و تیبا)
راهنمای تعمیرات موتور 1MZ-FE تویوتا (کمری 6سیلندر)
راهنمای عیب یابی و تعویض سوئیچ و شیشه بالابر برقی پراید و تیبا
تشخیص ایراد از روی دود اگزوز در وانت زامیاد دیزل
راهنمای تعمیرات موتور چری
معرفی و راهنمای قطعات مکانیکی موتور 0.2NA (موتور MVM 530 و چری تیگو X33)
نکاتی درباره گردگیر پلوس تندر90 و ساندرو
آموزش بازکردن بلوک هیدرولیک و جعبه ساعتی گیربکس اتوماتیک AL4
آیا چیپ تیونینگ ها واقعیت دارند؟
آموزش باز و بست تجهیزات داخلی و خارجی پژو 206
آموزش بازکردن مجموعه داشبورد و تجهیزات داخلی پژو 206
لیست سرویس و بازدیدهای دوره ای محصولات ایرانخودرو
آموزش مکانیک خودرو : اندازه گیری با ابزار دقیق (کولیس و میکرومتر)
ابزارها و مبانی اندازه گیری در مکانیک خودرو
معرفی و آموزش کار با میکرومتر + فیلم آموزشی
آیرودینامیک در خودرو
معرفی ، موارد و راهنمای مصرف اسپری WD-40
معرفی انواع سیستم های چهارچرخ متحرک (4WD و AWD) و تفاوت های آن ها
دستورالعمل عیب یابی و تعویض تایر خودرو
مشخصات روانکارهای خودروهای سایپا
دستورالعمل عیب یابی و تعویض کیت کامل کلاچ
آموزش تخصصی عیب یابی خودرو برمبنای استاندارد OBD-II
مروری برعملکرد ECU ، سنسورها و عملگرها ، استاندارد OBD-II و ریمپ ایسیو
چاپ طرح و لوگو دلخواه روی سطوح فلزی
آشنایی با مپ سنسور و نحوه تست و تعویض آن (سنسور فشار هوای منیفولد)
فیلم آموزشی بستن (مونتاژ) موتور EF7 و کنترل ابعادی مجموعه سیلندر از ایساکو
آموزش تنظیم موتور پراید کاربراتور + آموزش بازکردن،تعمیر و تنظیم کاربراتور و دلکو
آموزش و راهنماهای فیلرگیری موتور
معرفی و آموزش عیب یابی و تعمیرات سیستم فرمان پراید
معرفی فنی سیستم های پیشرفته خودرو توسط مزدا یدک
آشنایی با فرمان هیدرولیک خودرو
جزوه سیستم سوخت رسانی انژکتوری سایپا
کتاب موتور جت ، اصول تئوری ، طراحی و عملکرد
راهنمای هیدرولیک فرمان در پژو RD
راهنمای مدارات الکتریکی سمند با موتور TU5
لیست سرویس های ادواری سایپا کوییک
دوره آموزشی سیستم های سوخت رسانی و جرقه انژکتوری خودرو
مالباختگان دنیزخودرو؟
جزوه بازرسی و ایمنی لیفتراک
راهنمای تعقیب و مراقبت خودرو CIA
تقویت سیستم تخلیه با هدرز
مبانی تقویت موتور : پایه و اساس سوپر شارژر ، توربو شارژر و سیستم های تزریق نیتروس اکساید
تغذیه موتور خودرو با نیتروس اکساید + راهنمای نصب
نصب و آزمایش NOS
آیا توربوشارژر(سوپرشارژر)های الکتریکی واقعاً اثر دارند؟+نمونه نصب و ساخت نمونه
معرفی و نحوه کار توربوشارژر و ویدئو نحوه قالب گیری، تراشکاری و ساخت آن
معرفی توربوشارژ و سوپر شارژ و تفاوت آن ها
آموزش سرویس و شستشوی کاربراتور موتورسیکلت CG125
کاتالوگ قطعات پژو پارس ELX موتور زانتیا
اطلاعات مربوط به دمونتاژ اسکانیا سری S, R, G وP
راهنمای کامل تعمیرات MG GS
درگ MG GS و کیا اسپورتیج
معرفی و راهنمای تعمیرات الکتریکال سیستم ECO-MUX سورن ELX
کتاب Gears and Gear Drives
راهنمای تعمیرات بدنه و تزئینات آریو S300
راهنمای باز و بست و عیب یابی گاردان 2تکه روآ سال
فیلم آموزشی مونتاژ (بستن) موتور TU3 (موتور 206 تیپ 2)
فیلم آموزشی باز کردن موتور TU3 (موتور 206 تیپ 2)
راهنمای تعمیرات موتور TU3 خودرو پژو 206
فیلم آموزشی باز کردن موتور TU3 (موتور 206 تیپ 2)
موتور TU5 :معرفی ، مشخصات و فیلم کامل تشریح اجزاء و باز کردن
فیلم کامل آموزش تعویض تسمه تایم و واترپمپ موتور TU5
راهنمای کلی تعمیر و نگه داری مکانیکی و الکتریکی پژو 407
جزوه آموزش گیربکس اتوماتیک تندر 90
راهنمای تعمیرات موتور نیسان ماکسیما
بهبود عملکرد و افزایش ایمنی پراید در پروژه X100 سایپا به همراه فیلم تست تصادف
راهنمای دسته سیم های و نقشه های الکتریکی هایما S7 توربوشارژ
راهنمای دسته سیم های و نقشه های الکتریکی هایما S5 توربوشارژ
معرفی سیستم مدار تامین و حفظ فشار در سیتروئن زانتیا
آموزش تعویض روغن LHM و تستهای رگولاتور ، گوی آكومولاتور و شیر اطمینان سیتروئن زانتیا
تشریح نحوه عملکرد سیستم تعلیق زانتیا
آشنایی با سیستم هیدروپنوماتیک سیتروئن زانتیا
معرفی نحوه عملکرد سیستم ترمز زانتیا
معرفی سیستم فرمان هیدرولیک زانتیا
معرفی لوله های هیدرولیک زانتیا
تعمیر اساسی شیر هیدرولیکی کنترل پینیون فرمان زانتیا
آموزش هواگیری سیستم ترمز سیتروئن زانتیا
معرفی سیستم Activa در تعلیق زانتیا
فیلم آموزشی بازدید سیستم تعلیق ، تنظیم ارتفاع و شارژ كردن گوی ها سیتروئن زانتیا
راهنمای تست و خريد خودرو کارکرده
تعمیر اساسی موتور 4A-F تویوتا
راهنمای کامل آموزشی ایساکو در خصوص تعمیرات دنا (موتور EF7 و XUM)
معرفی موتور XUM (پارس ELX جدید) و مقایسه آن با موتور XU7 (سمند، سورن، 405 و پارس)
آموزش بازدید و سرویس ترمز دیسکی جلو نیسان رونیز
آموزش تعویض کمک فنر جلو نیسان رونیز
شرح سیستم فرمان پرقدرت
عیب یابی خودرو از روی پارامترهای سنسورها و عملگرها با دیاگ
راهنمای کامل آموزشی برق 206 مالتی پلکس
معرفی و آموزش سنسورها و سیستم انژکتور پراید
آموزش کامل تعمیرات سیستم تعلیق پراید + لیست عیب یابی تعلیق و جلوبندی
مبانی عملکرد گیربکس اتوماتیک
دستورالعمل عیب یابی و تعویض مدولاتور ABS پراید و تیبا و ساینا و کوییک
نحوه تبدیل اعداد هگز به دسیمال بدون ماشین حساب
تاثیر تغییر در اندازه فاق لاستیک بر حالت رانندگی
دستورالعمل تعویض مجموعه درب سوپاپ و واشر موتور تیبا
فیلم آموزشی بستن و مونتاژ موتور XU7 از ایساکو (خانواده 405 ، پژو پارس ، سمند ، سورن)
فیلم آموزشی معرفی و دمونتاژ موتور XU7 از ایساکو (خانواده 405 ، پژو پارس ، سمند ، سورن)
جزوه آموزشی تعمیر موتور XU7 پژو پارس ، 405 و سمند
تحقیق بررسی خودروهای هیبریدی
راهنمای تعمیرات داشبورد و تزئینات دنا و دناپلاس
لیست سرویس های دوره ای وانت پادرا
جزوه آموزشی سیستم گیربکس دستی سوزوکی گرندویتارا
آموزش تعویض کابل ترمز دستی پژو 206
آموزش سرویس کامل ترمز کاسه ای عقب پژو 206
راهنمای تعمیرات سیستم ایربگ ساندرو
راهنمای تعمیرات مکانیزم ها و تجهیزات تندر90 و ساندرو
دستورالعمل تعویض مجموعه گیربکس بهبودیافته دوبل برنجی خودروهای X100 و X200 سایپا
مقدمه ای بر خودروهای هیبرید و پلاگین
راهنمای تعمیرات تزئینات داخل و داشبورد خودرو دنا
مجازات راننده لندکروز خاطی از منظر قانون چیست؟
کودتای کروز در ایران خودرو
رکود بی سابقه در بازار خودرو در کشور
روش های بیکد و خام کردن ECUها
آشنایی با سیستم ایمنی فعال ایربگ
راهنمای تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی کوییک
راهنمای پارامترها و عیب یابی تندر90
لیست کدهای خطا کوییک و ساینا اتوماتیک و روش رفع آن ها
تن بر کیلومتر از زبان نماینده کانون کامیون داران
مسیر میانبر قطعه‌سازان برای خودروسازشدن
اطلاعیه گروه بهمن در پاسخ به حواشی پیش‌آمده در فروش خودروی مزدا3
احتمال تعويق 2‌ ساله تحويل خودروهای پيش‌فروش‌شده
پرونده کامل ترموستات + نکات و آموزش تعویض
خوب و بد بنزین دونرخی
پشت پرده کارتخوان‌های جدید سوخت
شرکت های خودروسازی اروپایی به ویژه رنو و پژو سیتروئن در صورت فسخ قرارداد، باید به ایران غرامت بپردازند
راهنمای تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی برلیانس H320
راهنمای تعمیرات و سرویس تهویه مطبوع آریو
اطلاعیه معرفی سایپا آریو (زوتی S300)
راهنمای مدارهای الکتریکی آریو S300
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی آریو
راهنمای تعمیرات موتور سایپا آریو (موتور 4A91S)
راهنمای مشخصات و فرآیند تعمیرات و نرم افزار دیالوژیس رنو
راهنمای تعمیرات موتور زوتی Z300 کد TNN4G15&16A
شگردهایی که فقط در ایران مرسوم است
راهنمای نقشه های الکتریکی ولوو FH و FM
راهنمای تعمیرات مجموعه موتور 1.65 برلیانس (BM16LB)
راهنما و نقشه های مدارات الکتریکی سایپا کوییک
معرفی و اطلاعات میتسوبیشی پاجرو تولید ایران
معرفی تخصصی دریچه گاز برقی
راهنمای تعمیرات سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک مزدا3
راهنمای تعمیرات سیستم کلاچ جیپ صحرا
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت و اگزوز جیپ صحرا
راهنمای اطلاعات عمومی تعمیرات جیپ صحرا
راهنمای تعمیرات سیستم ترمز جیپ صحرا
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان جیپ صحرا
راهنمای درها و درعقب(هاچ بک) مزدا3
راهنمای عیب یابی تهویه مطبوع اتوماتیک مزدا3
راهنمای باز و بست شیشه ها ، پنجره ها و آینه های مزدا3
راهنمای باز و بست تجهیزات بدنه مزدا3
راهنمای اطلاعات عمومی تعمیرات بدنه مزدا3
رسوایی بزرگ در وزارت صنایع در مورد واردات خودرو
راهنمای سیستم عیب یابی هوشمند جعبه دنده اتوماتیک مزدا3 جدید
راهنمای نحوه نصب روکش صندلی برلیانس سری H300
راهنمای عیب یابی الکتریکی و دودهای خروجی موتور 4HE1-TC کامیونت ایسوزو
راهنمای تعمیرات سیستم کلاچ کامیونت ایسوزو
نکاتی درباره کارشناسی فنی ، رنگ و بدنه خودرو
چک لیست نمونه کارشناسی خودرو
معرفی پژو 405 SLX
راهنمای عیب یابی پشت آمپر مزدا3 جدید
راهنمای عیب یابی صفحه نمایش چندمنظوره مزدا3 جدید
راهنمای عیب یابی پخش و تعویض CD مزدا3 جدید
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی جیپ صحرا
راهنمای تعمیرات گیربکس و کمک گیربکس جیپ صحرا
راهنمای نگه داری و تعمیرات جیپ صحرا
مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری: احتمال سهمیه بندی سوخت برای افزایش عدالت اجتماعی
دستورالعمل تعمیرات بنزهای C240 پلیس
افت قیمت در برآورد خسارت خودروی تصادفی
مركز مطالعات استراتژیك گروه سایپا از دستاوردها و موفقیت‌های گروه سایپا در 6 ماه گذشته خبر داد
معرفی تیونرهایی که بعدها به خودروسازی مستقل بدل شدند‌
آشنایی با خودروهای مفهومی پرنده
جزوه آموزش سیستم تهویه مطبوع ایساکو
راهنمای تعمیرات بدنه و تزئینات سایپا کوییک
راهنمای نصب سیستم پاورویندوز تندر90 و ساندرو
راهنمای تعریف کلید پژو 206 با ECU غرب استیل
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان برقی ،تعلیق و اکسل ها سایپا کوییک
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم ترمز سایپا کوییک
قلب جدید برای تانک و شناورهای ایرانی
زیان هزار میلیارد تومانی در سایپا / اخراج سایپا دیزل از بورس پس از 26سال
سهم‌خواهی با نقاب دلسوزی برای کارگران سایپا
زیر و بم کمپین تحریم خرید
کرمان موتور: بدعهدی شرکت کره جنوبی مانع از عمل به تعهدات شد
عملکرد و ساخت کاتالیست
حساسیتهای موتور EF7 و مراقبتهای لازم
مشخصات دقیق و عیب یابی موتور EF7
راهنمای نصب سنسور دنده عقب مگان-پراید-تندر-ریو-تیبا-X100
نحوه رفع لرزش و یا صدای غیرعادی فرمان تندر90،پارس تندر و ساندرو
آخرین تحولات قیمت خودرو در بازار
سریع‌ترین خودروهای نو/کارکرده کمتر از 100 میلیون تومان
چرا ارزش سهام پژو-سیتروئن سقوط نکرد؟
روکش صندلی های خودرو چقدر آب می خورد؟
پژو-سیتروئن هم رفت / «تعهد گرفته بودیم بماند»
راهنمای تعمیرات Clock Spring (رابط هرزگرد یا سوئیچ چرخشی) پراید و تیبا
اطلاعیه مهم انجمن‌ صنفی کامیون‎داران برای پایان اعتصاب
آموزش رفع عیب گیرنده ریموت سازه پویش روی سمند ، پژو پارس و 405
آزمایش رانندگی با سمند توسط نشریه بریتانیایی کار مگزین
پژو 405 ایرانی ارزانترین پژو دنیاست
صرفه‌جویی 25 درصدی سایپا در مصرف آب برای تولید هر خودرو
تولید نخستین موتور سیکلت برقی صددرصد بومی در جهان رو
تغییرات در رنو ایران کلید خورد/ داوود منصوری جانشین اسماعیلی شد
سد آمریکایی مقابل توسعه صنعت خودروی ایران
راهنمای عیب یابی سیستم ترمز نیسان زامیاد
405 شیری که پیر نمی شود
مدل جدید کلاهبرداری در خرید اقساطی خودرو
مشخصات کامل فولکس واگن گلف GTI مدل 2018 در ایران
توضیح ایران خودرو درباره عرضه پژو 2008
معرفی ابزار دستی و قدرت مورد استفاده در اتومکانیک
آموزش مکانیک خودرو : تایم گیری چرخ دنده میل لنگ و میل سوپاپ موتور با علامت و بدون علامت
راهنمای تعمیرات و سرویس الکتریکی موتور سراتو 2000
راهنمای تعمیرات و سرویس الکتریکی موتور سراتو 1600
پروفسور حسابی ؛ مردی که زیاد می دانست
راهنمای تعمیرات و سرویس تهویه مطبوع سایپا کوییک
راهنمای تعمیرات و سرویس تجهیزات الکتریکی سایپا کوییک
دستورالعمل عیب یابی و تعویض مجموعه دسته راهنما زامیاد یورو4
ترمیم سپر و قطعات فایبرگلاس خودرو با جوش پلاستیک
آموزش برق خودرو : باتری خودرو
آموزش برق خودرو : باطری ، سوئیچ ، استارت و آلترناتور
سایپا-سیتروئن / تولید نخستین خودروی پسابرجامی سایپا با سطح داخلی سازی 20 درصدی
معرفی خودروهایی که قرار بود برای همیشه بروند، اما ماندنی شدند
فراخوان تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی
راهنمای مصور تعمیرات و سرویس گیربکس 5سرعته نیسان وانت زامیاد دیزل و بنزینی
راهنمای تعمیرات و سرویس گیربکس اتوماتیک CVT سایپا کوییک
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم سوخت رسانی سایپا کوییک
راهنمای تعمیرات و سرویس مجموعه موتور سایپا کوییک
مشکلی برای تحریم بنزین وجود ندارد
واردات بیش از 50 درصد قطعات منفصله خودرو از چین
خروج آمریکا از برجام بیش از همه به زیان خودروسازان فرانسوی و آلمانی تمام شد
شریعتمداری: سهام ایران‌خودرو و سایپا قابل‌واگذاری نیست/ خروج صنعت خودرو از مسیر خصوصی‌سازی
تولید سالانه 11 میلیون باتری خودرو در کشور
راهنمای تعمیرات تعلیق پیکاپ ریچ
راهنمای تعمیرات فرمان پیکاپ ریچ
راهنمای تعمیرات سیستم جعبه دنده و انتقال قدرت پیکاپ ریچ
راهنمای تعمیرات تزئینات داخلی سورن ELX
تشریح مدارهای پژو 405 و پارس
تشریح مدارهای پراید
آشنایی با سیستم کولر خودرو و نحوه استفاده و نگه داری
آموزش دشارژ و شارژ سیستم کولر خودرو
راهنمای عیب یابی موتورهای کوماتسو
دستورالعمل عیب یابی و رفع ایراد گیربکس دستی BE پژو 405، پارس ، سمند، سورن و دنا
راهنمای تعمیرات و سرویس بدنه و متعلقات چانگان CS35
راهنمای تعمیرات موتور پیکاپ ریچ
اطلاعیه فنی معرفی هایما S5
راهنمای آموزش سیستم فرمان هیوندای
راهنمای آموزشی سیستم فرمان الکتروهیدرولیکی هیوندای
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم ترمز ساینا اتوماتیک
طرح پروژه طراحی و تولید محصول دنا (NX7)
نحوه نصب سیستم صوتی/تصویری ، دوربین دنده عقب و رهیاب GPS برلیانس H320وH330
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم سوخت رسانی رنو کپچر
راهنمای تعمیرات و سرویس توربوشارژر رنو کپچر
بازار خودرو، سیاست جدید چین علیه آمریکا
تیبا، پرتیراژترین محصول سایپا شد!
آشنایی با شرکت های ایرانی حاضر در اتومکانیکای دوبی 2018
برنامه چری برای بازار ایران
دستورالعمل عیب یابی و تعویض قطعات زیرمجموعه صندلی تیبا2 و X100
جزوه آموزش فنی خودرو سراتو
راهنمای تعمیرات و سرویس تهویه مطبوع ساینا اتوماتیک
راهنمای ساختار مولتی پلکس در خودروهای رنو (کپچر)
نکاتی درباره انتقال قدرت خودروهای 4WD
پرونده قاچاق ۶۴۰۰خودرو امنیتی شد
فرانسه تولید پژو 208 سه در را متوقف کرد
کلیات و دانستنیهای کاتالیزور خودرو
معرفی و آشنایی با سیستم شبکه های مالتی پلکس
معرفی سیستم ایموبیلایزر و نحوه معرفی کدسوئیچ خودروها
تولید نخستین تایر سری W در ایران توسط گروه صنعتی بارز
مجوز دولت برای خرید غولهای 6 چرخ روسی/ ماجرای نامه نگاری لاریجانی با روحانی چه بود؟ +سند
سنسور باران چیست و چگونه کار می‌کند؟
آزرا/گرنجور، از ابتدا تا دیروز
فهرستی از بهترین موتورسیکلت های برقی در جهان
نتیجه تست Total Cost of Ownership بین 7کشنده معروف
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم سوخت رسانی ساینا اتوماتیک
دستورالعمل تست جعبه فرمان هیدرولیک پژو405 ، پارس ، سمند و دنا
راهنمای عیب یابی و تعویض مجموعه بخاری و اواپراتور تیبا
دفترچه راهنمای رسمی محصولات سایپا
راهنمای خرید دوچرخه
تاثیر تنش تجاری چین و آمریکا بر آینده خودروسازان آلمانی
یک نقطه ضعف در موتورسیکلت های بنلی
راهنمای کامل تعمیرات موتور H30 Cross و S30
آشنایی با نفربر زرهی رخش
2018s Top 10 Tech Cars - IEEE Spectrum
راهنمای نصب سیستم صوتی/تصویری سراتو
دفترچه راهنمای رسمی کلیه محصولات ایران خودرو
راهنمای رله و فیوزهای دنا پلاس اکوماکس
رفع مشکل گیرکردن اهرم تعویض دنده در وضعیت P خودروهای برلیانس سری 300
راهنمای مدارهای الکتریکی چانگان ایدو (EADO)
راهنمای تعمیرات موتور ساینا
راهنمای تعمیرات و سرویس گیربکس CVT ساینا اتوماتیک
تشکیل کنسرسیوم قطعه سازان برای خرید سهام خودروسازان
قیمت و شرایط حمل خودرو با قطار
امسال بازار خودرو «شب عید» نداشت
راهنمای H30 Cross امدادخودرو
راهنمای امدادخودرو در مورد سیستم توربوشارژر محصولات ایران خودرو
توافق با نیسان برای تولید سه خودرو در پارس خودرو انجام شد
فراموش شدگان بازار لوکس
صنعت خودرو چه زمانی خصوصی سازی واقعی می شود
مصاحبه با مدیرعامل پرشیا خودرو؛ چه کسانی از رانت در بازار خودرو بهره بردند؟
نگاهی به مجموعه دریچه گاز خودرو و انواع آن
آیا این‌بار مجمع به خواسته بخش خصوصی و رئیس جمهور تن خواهد داد؟
دستورالعمل تعویض شیشه جلو و عقب پراید و تیبا و ساینا
راهنمای مصور تعمیراتی گیربکس 5سرعته زامیاد دیزل و بنزین
راهنمای امدادخودرو درخصوص پژو 2008 ، 301 و 508
دو تصمیم مهم درباره موتورسیکلت ها
برند دامای با دو مدل شاسی بلند به ایران آمد
عرضه کوئیک آغاز شد
معذوریت واردکنندگان برای پیگیری حکم دیوان عدالت
آیا رنو شرط سایپا برای همکاری مشترک در بن رو را می‌پذیرد؟
تصمیمات جدید کاخ سفید تازه لرزه بر اندام خودروسازان جهانی انداخت
تغییر ذائقه خریداران خودروهای وارداتی
پیکاپ ، خودروهای کار و تجاری
شرایط ورود خودرو در تعطیلات نوروزی به کیش
نامه‌نگاری خودروسازان در مورد استانداردهای جدیدخودرو
ممنوعیت ثبت‌سفارش با دلار تبعات دومینویی دارد
راهنمای دوره آموزشی CNG پژو 206SD دوگانه سوز
راهنمای تعمیرات مدیریت موتور بسترن B50
راهنمای تعمیرات موتور بسترن B50
مقایسه غربیلک فرمان استاندارد و تقلبی
راه اندازی امداد خودروی اختصاصی هیوندایی در ایران
کاربرد کبالت در خودروهای الکتریکی ؛ بلای جان معدنچیان خردسال
جزوه تخصصی تعمیرات نرم افزاری ECU
جشن فارغ التحصیلی اولین دوره R-SCHOOL رنو در ایران برگزار شد
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی ، اگزوز و سیستم های کنترلی مزدا323
راهنمای جعبه فیوز داخل موتور بسترن B30
Security Analysis of Ethernet in Cars
Ethernet in Automotive Networks
Automotive Ethernet
Automotive Ethernet:An Overview
راهنمای تعمیرات و سرویس تهویه مطبوع ساینا
کتابچه نقشه های خودروهای انژکتوری ایرانی
کتاب The Science of Vehicle Dynamics
راهنمای عیب یابی و نقشه های ترمز سراتو
راهنمای تعمیرات و سرویس ترمز سراتو
راهنمای تعمیرات کلاچ هیدرولیک سراتو
راهنمای اورهال گیربکس دستی سراتو
راهنمای استفاده از ایکودیاگ در عیب یابی خودروها
عدم جبران خسارت در انتظار عابران متخلف
اعتراض یکپارچه به استانداردهای جدید خودرویی
ماهیندرا KUV100 در خیابان‌ها دیده شد
سالانه 1.5 میلیارد دلار هزینه تردد یک سر خالی کامیون‌ها در ایران
برنامه‌ ریزی سایپا برای تولید خودروی برقی در آینده نزدیک
خودروسازی مشترک ایران و آذربایجان در شرکت آزکرون
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم کروزکنترل پژو پارس و سمند
راهنمای آموزشی سیستم ایمنی تکمیلی SRS هیوندای
دفترچه راهنمای رنو تالیسمان
دستورالعمل عیب یابی و تعویض ریموت پراید132 و تیبا
دستورالعمل معرفی و عیب یابی تعریف کلید ایموبیلایزر CIM کلیه خودروها
راهنمای آموزشی آشنایی با الکتریسیته و الکترونیک آسان موتور
راهنمای عیب یابی الکتریکی موتور سراتو 2000
راهنمای عیب یابی الکتریکی موتور سراتو 1600
راهنمای آموزشی سیستم مدیریت موتور هیوندای
راهنمای آموزشی سیستم تعلیق با کنترل الکترونیکی هیوندای
راهنمای گیربکس اتوماتیک 6سرعته AISIN F21-450 هیوندای
راهنمای فارسی آموزشی ترمز هیوندای
ظرفیت تاکسی در تهران تکمیل شد/ 10هزار و 500تاکسی در نوبت نوسازی
نقشه های الکتریکی خودرو H30 Cross
راهنمای کامل مدارهای الکتریکی تیبا
جزوه آموزشی نقاشی خودرو
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم الکتریکی ایربگ سراتو
راهنمای تعمیرات و عیب یابی جعبه دنده خودکار (گیربکس اتوماتیک) سراتو
Accelerating C-V2X Commercialization
Cellular Vehicle-to-everything (C-V2X) , enabling intelligent transport
راهنمای آموزشی CNG تندر90
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم خنک کننده موتور هایما
ابر پروژه اسقاط خودروهای سنگین
افزایش خشونت در شهر/ وقتی فردی با تحصیل عالیه بخاطر یک بوق یا جای پارک مرتکب قتل می شود/ آیا سیاسیون مقصر هستند؟
پروژه مخفی سایپا با کمک گروه رنو-نیسان در هندوستان
جزوه دوره آموزش فنی کپچر
آیا تیبا بهتر از پراید است؟
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم هوای ورودی و سوخت رسانی هایما S7
راهنمای آموزشی ایموبلایزر (سیستم ضدسرقت) تندر90
توقف تولید تندر 90 و ساندرو؛ بازی جدید فرانسوی‌ها/ جهت‌گیری رنو به سمت واردات و مونتاژکاری
آیا خودرو دوو برمی‌گردد؟
زیان 6 هزار میلیارد تومانی شورای رقابت به ایران‌ خودرو و سایپا
تفاوت خودروسازان ایران و جهان در رعایت استانداردها
واردات خودروهای کره‌ای ممنوع می‌شود؟
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم ضدقفل ترمز ABS و پایداری ESP هایما
اطلاعیه معرفی خودرو ساینا اتوماتیک
جزوه مونتاژ موتور EF7
راهنمای عیب یابی و تعویض مجموعه کمک فنر پراید و تیبا
حلقه گمشده استفاده از ماشین‌آلات راهداری ساده در حل مشکل برف‌گرفتگی جاده‌ها
معرفی گروه صنعتی بارز به‌عنوان تامین کننده تایرهای پژو 301
لزوم استفاده از ضدیخ و قیمت انواع ضد یخ‌های موجود در بازار
معافیت مالیاتی شرکت‌های خودرویی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ ها
چگونه ولوو تحت مالکیت جیلی چین متحول شد؟
دوچرخه‌های چندمیلیون تومانی در بازار ایران
دفترچه راهنمای نصب پیستون ،رینگ و شاتون
راهنمای مدارات الکتریکی سوزوکی گرندویتارا 2000 و 2400
راهنمای تعمیرات و سرویس مجموعه فرمان تیبا
راهنمای تعمیرات موتور و EMS سوزوکی گرندویتارا 2400
راهنمای تعمیرات و سرویس مجموعه اکسل جلو و عقب تیبا
دلایل افزایش مصرف سوخت
راهنمای تعمیرات تعلیق جلو و عقب تیبا
راهنمای مجموعه پمپ بنزین و درجه باک پراید و تیبا
گزارش صنعت خودروسازی ترکیه
راهنمای عیب یابی سوخت رسانی مگان
راهنمای عیب یابی سیستم انتقال قدرت اتوماتیک مگان
راهنمای سیستم های کنترل اجزاء مکانیکی مگان
راهنمای تعمیرات جلو و بالای موتورهای مگان
راهنمای تعمیرات اساسی جعبه دنده معمولی مگان
راهنمای تعمیرات اساسی موتور سری K4 مگان
راهنمای مخلوط سوخت و هوا موتور مگان
شمای الکتریکی کلی مگان
اطلاعات فنی عمومی موتورهای بنزینی مگان
راهنمای عیب یابی جعبه دنده معمولی مگان
انحصار تعیین قیمت هیوندای توسط یک خودروساز ایرانی
داستان طراحی مبتکرانه نیسان جوک
وقتی مسئولان وزارت صنعت، فرق خودروهای هیبریدی و برقی را نمی‌دانند
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت : خودروهای هیبرید وارداتی در کشور عملا تاثیری بر کاهش آلودگی هوا ندارند
هزینه واقعی خودرو در ایران
عربستان قیمت بنزین را بین 82 تا 126 درصد افزایش داد
هشدار انجمن خودروسازان به فاجعه ای بزرگ در خودروسازی کشور
جزوه آشنایی با سرویس و نگه داری خودرو ایساکو
راهنمای استفاده از ابزار انهدام ایربگ و پیش کشنده کمربند
جدول سرویس های ادواری چانگان CS35 و ایدو
تست هیدرواستاتیک مخازن CNG
احتمال فلج شدن بخش کشاورزی با بنزین 1500تومانی
در مواقع زلزله از جاده چالوس تردد نکنید
راهنمای مدارات الکتریکی وانت زامیاد NI-NIB
دستورالعمل بررسی و تعویض بوش و طبق پراید
الگوی ترکیه برای شکوفایی صنعت خودرو
اگر خودروسازی را تعطیل کنیم
رتبه 83 برای پراید در میان پرفروش ترین خودروهای جهان در سال 2017
رونق مونتاژکاری قطعات منفصله در صنعت خودرو ایران
شاگرد مکانیکی که مدیر آستون مارتین شد
جيلى چین، سهامدار بزرگ مرسدس بنز خواهد شد
نگاهی به آزمایشگاه شبیه سازی و طراحی بهینه خودرو دانشگاه علم و صنعت
راهنمای عیب یابی و تعمیر کدهای خطای هایما S7 توربو
راهنمای کامل تعمیر و نگه داری لودر L120D ولوو
راهنمای عیب یابی سیستم کنترل موتور نیسان پیکاپ و رونیز
راهنمای تعمیرات اساسی گیربکس اتوماتیک تندر90 و ساندرو
راهنمای سیستم تهویه مطبوع و بخاری کوراندو
راهنمای عیب یابی UCH مگان
قیمت خودرو در سال 97 افزایشی خواهد بود
ابعاد تازه پرونده واردات خودروهای لوکس توسط یک پیرزن
خودروهای میلیاردی برای سوپرپولدارها
راهنمای مکانیک موتور نیسان قشقایی
راهنمای سیستم کیسه هوا SRS نیسان قشقایی
راهنمای سیستم امنیتی نیسان قشقایی
راهنمای سیستم روغن کاری موتور نیسان قشقایی
راهنمای سیستم گیربکس و دیفرانسیل نیسان قشقایی
راهنمای سیستم خنک کننده موتور نیسان قشقایی
راهنمای سیستم سوخت رسانی نیسان قشقایی
راهنمای سیستم کنترل موتور نیسان قشقایی
راهنمای سیستم انتقال قدرت نیسان قشقایی
راهنمای برق و مدارهای نیسان قشقایی
خصوصی‌سازی کامل؛ ابتدا ایران خودرو بعد سایپا
میزان شتاب صفر تا 100 کیلومتر خودرو معیار خوبی است؟
علت و راه حل ترک خوردن داشبورد خودروها چیست؟
تحقیق و تفحص از بسته شدن ثبتارش کلید می‌خورد
تعویض کاتالیست وظیفه رانندگان تاکسی نیست
سرعت گیر تولیدکننده برق ساخته شد
فرایند ثبت نام اینترنتی سایپا عادلانه تنظیم شده و مورد تایید سازمان بازرسی کل کشور است
قیمت مجموعه گیربکس اتوماتیک برخی خودروهای تولید داخل
راهنمایی برای ارتقاء سیستم صوتی/تصویری خودرو
4منفعت و 5زیان شهر تهران از تاکسی‌های اینترنتی
ترالورد با فناوری انحصاری میتسوبیشی به ایران آمد
بمب‌های متحرک در آستانه انفجار؟
نمره خودرو در کارنامه 100 روزه دولت
سیتروئن C4 یک زانتیای جدید؟
الگوی کره یا ترکیه برای خودروسازی ایران؟
راهنمای الکتریک H30 Cross امدادخودرو
راهنمای تعمیرات و سرویس تهویه مطبوع برلیانس H220 و H230
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم تهویه مطبوع زانتیا
راهنمای تعمیرات و سرویس تهویه مطبوع برلیانس H320 و H330
چرا نمایشگاه خودروی تهران جهانی نیست؟
عمده دلایل خوب گرم نشدن بخاری خودرو
الگوی کره ای توسعه صادرات خودرو
دنا پلاس توربو ، خودرویی فراتر از انتظار؟
کامیون فوق سنگین ولوو FH16 گروه سایپا
5 فناوری که آینده تعمیرگاه ها را دگرگون خواهند کرد
یشنهاد بازشدن ثبت سفارش خودروهای هیبریدی به وزیر صنعت
با قیمت سوخت ارزان و حمل نقل شخصی جاده های ایران هرگز ایمن نخواهند شد
روش رفع صدای اضافی از جلوبندی ساندرو
روش رفع صدای اضافی از سقف ساندرو
قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی + آئین نامه های مرتبط
سیتروئنC3 ، اولین محصول مشترک سایپا سیتروئن رونمایی شد
فشار باد تایر در عملکرد خودرو چه تاثیری دارد؟
افزایش عمر موتور خودروها با نانو افزودنی محققان کشور
چرا کره‌ای ها خودروهای آمریکایی نمی خرند
خط خطی کردن خودرو؛ محرومیت یا عقده روانی؟!
موتور دورانی وانکل (Wankel engine)
دلایلی بسیاری برای بستن سایت ثبت سفارش خودرو وارداتی
پایان عمر تاکسی های گردشی در پایتخت
انقلاب در انتظار صنعت حمل و نقل
90 درصد بازار لوازم یدکی کشور وارداتی است!
سیستم کنترل فشار باد تایر و انواع آن
طراحی پلتفرم ایران خودرو توسط برترین شركت های دنیا
درآمد مالیاتی دولت از خودرو
ثبت سفارش برای واردات تایر هم بسته شد
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم تهویه مطبوع (کولر و بخاری) ساندرو
پرونده ادغام خودروسازان جدی شد
داستان برلیانس
زمزمه افزایش تعرفه واردات خودرو جدی شد
چالش ها در مسیر داخلی‌سازی خودروها
5 تفاوت مهم موتورهای قدیم و جدید
کارشکنی خودروسازان ایرانی علیه رقیب خارجی
راهنمای باز و بست اجزاء سیستم ترمز و کلاچ هیدرولیک تندر90
راهنمای تعمیرات اکسل و پلوس سراتو
راهنمای تعمیرات موتورهای سانگ یانگ کوراندو
راهنمای کامل تعمیرات موسو (SsangYong Musso)
سرعت دوچرخه در سفرهای کوتاه بیش از وسایل نقلیه دیگر است
بررسی تغییرات آپشنی خودرو‌های وطنی در گذر زمان؛ رنسانس ایرانی
خطر حذف بی قاعده خودروهای قدیمی
راهنمای تجهیزات و تزئینات خارجی نیسان تیانا
راهنمای تجهیزات و تزئینات داخلی نیسان تیانا
راهنمای عملگرهای موتور دیزل زامیاد
نقطه جدایی خودروسازی کره از ایران
تکذیب شایعات درمورد کرمان موتور ؛ تولید و رشد ادامه دارد
بحران تازه در صنعت تایر؟
آقایان مگر چه کار مهمی انجام می‌دهید که از خودروساز توقع دارید؟!
راهنمای کامل تعمیرات مکانیکی و الکترونیکی گیربکس AL4
آمار عجیب و متناقض از تولید پژو 2008
ایران‌خودرو باشگاه استقلال را بردارد؛ سایپا پرسپولیس را!
راهنمای اورهال گیربکس اتوماتیک سراتو
راهنمای برق بدنه سراتو
راهنمای عمومی نگه داری نیسان ماکسیما
شگرد جدید سرقت خودروهای خارجی
آب بندی صحیح موتور چگونه است؟
بررسی جایگاه آگهی های دیجیتال در خودروسازی جهان
راهنمای عیب یابی سیستم تغییر فاز میل سوپاپ مگان
راهنمای عیب یابی کلی مگان
آشنایی با سه پیکاپ قد بلند آمریکایی
ایران مرکز صادرات ولوو در منطقه می شود
نقدی بر شکار موتور سواران با کفی
مدیرعامل سابق گروه خودروسازی سایپا و مشاور وزیر صنعت : ایران خودروساز نیست
همه‌چیز در موتور یک خودرو، حجم موتور آن نیست
CNG های غیرشرکتی ، بمب‌های دست ساز در خودروهای سبک و سنگین
پاسخ به ادعای شانه خالی کردن چینی‌ها از بومی سازی خودروها در ایران
تفاوت‌ قیمت خودروهای برتر 2016 در بازار جهانی و ایران
اظهارات وزیر صنعت در جلسه شورای سیاستگذاری ونظارت برصنعت خودرو
اطلاعیه ایراد قطعات دیسک و صفحه کلاچ 405،پارس،رانا و 206 با موتور TU5
راهنمای تعمیرات میل گاردان و دیفرانسیل پادرا
راهنمای تعمیرات شاسی و بدنه پادرا
راهنمای تعویض قفل های سوئیچی سمند،پارس و 405
راهنمای نصب روکش صندلی برلیانس سری H300
راهنمای نصب سیستم اتولایت برلیانس سری H300
آشنایی با سیستم ترمز EBD
وقتی پراید کلاسیک شود
گره صنعت خودرو به دست نخبه‌های داخل کشور باز می‌شود
اهمیت اصلی بودن صافی بنزین
انعقاد قرارداد همکاری گروه سایپا و شرکت هیوندای پاور تک کره
دومین مرکز آموزشی مشترک ایساکو و دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور افتتاح شد
راهنمای تعمیرات سیستم خنک کننده و روغنکاری موتور نیسان ماکسیما
آیا ایرتویا واقعاً نمایندگی رسمی تویوتا در ایران است؟
حقایقی تلخ از بررسی قیمت خودرو در دو سوی خلیج فارس/ تولید خودرو در ایران، به نرخ خون!
طرح انقلابی مهندس فورد برای حداکثر راندمان سوخت خودروها/یک توربو برای هر سیلندر!
سنگاپور اجازه افزایش تعداد وسائل نقلیه را نمی دهد
امضای قرار داد جدید ایران خودرو و هیوندای
ترتیب احتراق انواع موتور
راهنمای نصب سیستم مالتی مدیا ، دوربین دنده عقب و GPS تندر90
راهنمای تعمیرات پلوس و اکسل جلو H30 Cross
راهنمای نصب کروزکنترل برلیانس سری H300
فلوچارت عیب یابی بدکار کردن موتور در حالت گاز در زامیاد
نخستین مجوز تاکسی هوایی در کشور صادر شد
ایران خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد
داخلی‌سازی فولکس واگن در ایران از شروط اصلی قرارداد است
راهنمای نصب دزدگیر تصویری پراید ، تیبا ، ساینا
راهنمای نصب سیستم مالتی مدیا تیبا
راهنمای تعمیر و نگه داری H30 Cross و S30
ایران 10 برابر فرانسه، 16 برابر کره و 7 برابر ژاپن و آلمان، کارخانه خودرو دارد
راهنمای سیستم های الکتریکی اتاق و بدنه ریو
راهنمای سیستم سوخت رسانی ریو
راهنمای سیستم جرقه ، شارژ و استارت ریو
500 میلیون تومان برای راهبردی که نیاز نیست!
ماهیندرا کایووی 100 (KUV100) مهمان هندی جدید بازار خودرو ایران
فلوچارت عیب یابی روغن کم کردن موتور
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی بنزین تندر90 و ساندرو
راهنمای تعمیرات و سرویس تجهیزات الکتریکی تندر90 و ساندرو
رویه نصب دزدگیر ساده و تصویری آپکو پژو206 و رانا
دستورالعمل تعویض حباب گیر بنزین پراید
واردات خودرو سهمیه بندی می‌شود؟
کاهش چشمگیر سرقت در پرایدهای مدل ۱۳۸۶ به بعد
همنشینی خودروساز و قطعه‌ساز در مدل کره‌ای
راهنمای کامل تعمیرات سوزوکی گرندویتارا
تاثیر سوخت بر عمر کاتالیست‌ خودروهای سواری
5 قرارداد ایران خودرو با بنز نهایی شد
احتمال افزایش قیمت تایر
خلبان‌ها چقدر حقوق می‌گیرند؟
پلیس امارات دلیل غیبت خودروی خورشیدی دانشگاه تهران در مسابقات بین‌المللی استرالیا
سود ماهیانه 30 تا 100 میلیونی کارواش ها
نفت سفید راحت‌تر با بنزین مخلوط می‌شود تا گازوییل
نقشه های الکتریکی سمند مالتی پلکس
راهنمای نصب پاورویندوز تندر90 و ساندرو
راهنمای مکانیک H30 Cross امدادخودرو
Shunt حالت Park Mode و Client Mode در پژو 2008 ، 301 ، 508
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان برلیانس H220وH230
راهنمای تعمیرات اکسل جلو و عقب برلیانس H220وH230
کشنده ماز با موتور خورجینی آکتروس؛ استقامت روسی و تکنولوژی آلمانی
کوئیک شیفتر برای تعویض دنده سریعتر و مزایای آن برای گیربکس
راهنمای تعمیرات سیستم کنترل آلایندگی (کاتالیست/سنسور اکسیژن/کنیستر) خودروهای پژو405 ،پارس ،سمند
بررسی و مقایسه فاو بسترن B30 و جک J5
جدول نوع ECU در مدل های مختلف پژو 206
مقایسه اجمالی بین تویوتا پریوس ‌هیبریدی، هیوندای النترا 2000 و کیا سراتو 2000
ورود سایپا به تولید موتورسیکلت های برقی ایرانی از سال 98
دیفرانسیل جلو یا دیفرانسیل عقب‌؟
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم انتقال قدرت اتوماتیک چانگان CS35 و EADO
راهنمای تعمیرات و سرویس کلاچ و گیربکس دستی H30 Cross
راهنمای تعمیرات و سرویس گیربکس اتوماتیک H30 Cross
راهنمای سیم کشی های الکتریکی جیلی امگرند X7
راهنمای آموزشی ابزار و تجهیزات اندازه گیری و روش اجرایی کالیبراسیون ایساکو
راهنمای پیاده و سوار کردن کمک فنر ساندرو و تندر90
راهنمای تعمیرات جعبه دنده دستی کامیونت ایسوزو
راهنمای تعمیرات الکتریک اتاق و شاسی کامیونت ایسوزو
آیا تندر90 از خط تولید خارج می‌شود؟
سومین نسل تویوتا سنچری در نمایشگاه توکیو
راهنمای تنظیم جلوبندی و میزان فرمان کامیونت ایسوزو
راهنمای تعمیرات مجموعه اکسل جلو کامیونت ایسوزو
راهنمای تعمیرات میل گاردان کامیونت ایسوزو
اطلاعات کلی تعمیرات میل گاردان و اکسل کامیونت ایسوزو
خودرو در صدر اقلام عمده وارداتی
پیش بینی افزایش قیمت خودروهای داخلی در شب عید
لیست ایرادات نرم افزاری و رویه رفع آن ها در خانواده خودروی پژو206
اطلاعیه نشتی گازهای خروجی سورن و دنا EF7 توربو
راهنمای تعمیرات جعبه دنده دستی برلیانس سری H300
راهنمای تعمیرات جعبه دنده دستی برلیانس سری H200
راهنمای تعمیرات سیستم تعلیق برلیانس سری H200
راهنمای بررسی و عیب یابی مگان تصادف کرده
دستورالعمل عیب یابی و تعویض مجموعه کمک فنر تیبا
راهنمای تعمیرات برق و الکتریک سپند
راهنمای تعمیرات موتور سپند
راهنمای تعمیرات انتقال قدرت سپند
راهنمای عیب یابی و تعویض شیرانبساط پراید
آشنایی با سیستم HAC و DAC
دستورالعمل عیب یابی روغن سوزی موتور پراید و تیبا
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان سراتو
بازار اشباع شده موتورسیکلت
مهم ترین فلزی که در آینده زمین ایفای نقش خواهد کرد مس است
دستورالعمل عیب یابی و تعویض جعبه فرمان هیدرولیک پراید و تیبا
راهنمای مباحث عیب یابی گیربکس اتوماتیک نیسان ماکسیما
راهنمای تعمیرات اکسل عقب کامیونت ایسوزو
راهنمای تعمیرات عمومی موتور کامیونت ایسوزو
راهنمای کنترل یونیت ها و جعبه فیوزهای محصولات ایرانخودرو
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی نیسان پاترول
راهنمای تعمیرات گاردان و دیفرانسیل نیسان پاترول
راهنمای تعمیرات سیستم برق نیسان پاترول
راهنمای تعمیرات بدنه و تزئینات ساینا
راهنمای تعمیرات اساسی گیربکس اتوماتیک چیرمن
راهنمای تعمیرات اساسی موتور 6سیلندر چیرمن
راهنمای عیب یابی سیستم سوخت رسانی تندر90
دستورالعمل رفع عیب نوسان دور موتور در دور آرام تندر90
چرا برخی خودروها زیان‌ده می‌شوند؟
سیستم ARP در خودروها به چه معناست؟
اسکوترهای پژو در راه ایران
راهنمای کامل تعمیرات موتور EF7
مقصد بهینه خودروهای پسابرجامی
3 عامل مهم دعواهای رانندگی
راهنمای نقشه خوانی مدارهای الکتریکی JAC
راهنمای عیب یابی تجهیزات و آپشن های سراتو
فلوچارت عیب یابی صدای فرمان هنگام چرخش
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیتسم انتقال قدرت دستی چانگان CS35 و EADO
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم ترمز برلیانس H220 و H230
معرفی رله ها و فیوزها در خودروهای مجهز به سیستم الکتریکی CEC (پژو پارس)
نقشه های الکتریکی پژو 206 مالتی پلکس فرانسوی
راهنمای کامل نقشه های الکتریکی پژو پارس (غیرمالتی پلکس)
چینی‌ها هم از ورود قطعه‌سازان ایرانی به تولید خودروهایشان طفره می‌روند
آیا خودروسازها به سرنوشت بانک‌ها دچار مى‌شوند؟
معوق‌شدن طلب قطعه‌سازان بدتر از دوران تحریم است
7 خودروی خارجی دارای بیشترین تغییر در نوسانات قمیتی اخیر
فلوچارت عیب یابی "کیلومترشمار کار نمی کند"
فلوچارت عیب یابی "کیلومترشمار کار نمی کند"
دستورالعمل تعویض مفصل فرمان (سیبک درونی فرمان) پراید و تیبا
راهنمای تعمیرات و سرویس کیسه هوا و پیش کشنده کمربند ایمنی ساندرو
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم استارتر و شارژ ساندرو
راهنمای پایه های نگه دارنده موتور ساندرو
راهنمای تعمیرات و سرویس تزئینات خارجی برلیانس H320
راهنمای تعمیرات و سرویس تزئینات داخلی و خارجی برلیانس H220
راهنمای تعمیرات و سرویس تزئینات داخلی و خارجی برلیانس H230
راهنمای تعمیرات و سرویس تزئینات داخلی برلیانس H320
آشنایی با انواع موتور خودرو
وزیر جدید صنعت فرمان خودروسازی را به دست ایدرو سپرد
آشنایی با مدیران خودرو یا Modiran Vehicle Manufacturing
داستان دزدیده شدن بنز 170 سبز جهان پهلوان تختی
راننده‌های حادثه ساز تا 10 درصد خسارت را باید به بیمه بپردازند
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم الکتریکی موتور چانگان EADO و CS35
راهنمای تعمیرات سیستم تعلیق برلیانس v5
نقشه های الکتریکی هایما S7 توربو
جزوه دوره آموزش فنی هایما
جریمه 1.5 میلیون تومانی برای تردد یک ماهه بدون معاینه فنی
هیوندای از توقف مجدد تولید در یکی از کارخانه هایش در چین خبر داد
نقدی بر تاکسی یاب های اینترنتی در ایران
بازنشستگان چگونه برای خرید خودروی قسطی ثبت نام کنند؟ + مبلغ اقساط
راهنمای پیکربندی نودهای دنا اکوماکس
راهنمای تعمیرات بدنه و تجهیزات برلیانس H220
دفترچه راهنمای تویوتا پریوس
دفترچه راهنمای تویوتا CH-R
راهنمای کارگاهی سیستم استارت دکمه ای سراتو
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم تعلیق چانگان CS35
آینده‌نگاری خودروسازی در انقلاب 2030
توصیه‌های یکی از مدیران BMW به خودروسازان ایرانی
آینده اشتغال در صنعت خودروی جهان و ایران
خلأ «پول خارجی» در خودروسازی
افزایش ستاره های كیفی محصولات ایران خودرو
رنو-نیسان؛ داستان یک اتحاد موفق
احتمال حرکت خودروسازان به سمت ادغام وجود دارد
راهنمای کارگاهی سیستم کلید هوشمند سراتو
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم سوخت رسانی برلیانس سری H200-H300
کیا موتورز؛ از دوچرخه‌سازی تا پراید تا تسخیر بازار خودرو
لیست شبکه فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت ایکاپ
اطلاعیه آخرین پیش فروش پراید
فروش مخلوط چسب‎وگازوئیل به نام روغن خودرو و مانور قطعات بی‌کیفیت در بازار
راهنمای تعمیرات سیستم الکتریکی موتور Lambda MPi G6DB3.3,G6DA3.8 هیوندای و کیا (آزرا/سانتافه/سوناتا/سورنتو/اپیروس...)
راهنمای تعمیرات موتور Lambda MPi G6DB3.3,G6DA3.8 هیوندای و کیا (آزرا/سانتافه/سوناتا/سورنتو/اپیروس...)
نحوه تشخیص کشور مبداء از روی بارکد + لیست کد کشورها
سکانس تماشایی تعقیب و گریز اتومیبل در فیلم رونین (Ronin Paris Car Chase)
ضوابط اخذ گواهینامه برای متقاضیان قانون جریمه مشمولان غایب
توضیح گمرک درباره ورود غیرقانونی خودروهای لوکس
دستورالعمل عیب یابی و تعویض بلوک سیلندر تیبا
دستورالعمل عیب یابی و تعویض سرسیلندر تیبا
راهنمای مدارهای الکتریکی ساینا
راهنمای تجهیزات الکتریکی ساینا
آینده قیمتی رنو در ایران
رانت کلان حاصل از توقف ثبت سفارش خودرو
راهنمای فارسی آموزشی مکانیک موتور هیوندای
اطلاعیه فنی معرفی دنا پلاس
موتورسیکلت کاربراتوری یا انژکتوری
قطعه سازان خودرو پاکستانی به ایران می‌آیند
گفتگوی خواندنی با رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودروی تهران
محبوب‌ترین بنز اسپورت که به 1میلیون تولید رسید
هایما S5 در نمایشگاه های ایران خودرو + مشخصات
معرفی و نکات نگه داری صحیح تایرهای راهسازی و معدن
تغییر چهره خیابان‌ها از پژو به رنو
آموزش رانندگی
بیمه بدنه خودرو را جدی بگیریم + لیست پوشش های بیمه بدنه
آدرس مراکز اعتراض به جریمه های رانندگی در تهران
بررسی نکاتی که هنگام دریافت خودرو صفر از نمایندگی باید مد نظر داشت
چرا آمریکایی‌ها برای تویوتا سر و دست می‌شکنند؟
راهنما و نقشه دسته سیم EKS تیبا
راهنمای سرویس های عمومی و ادواری برلیانس V5
لیست سرویس های ادواری و تکمیلی برلیانس V5
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم فرمان هیدرولیک چانگان ایدو (EADO)
آغاز فروش پژو 301
مرکل: مردم به بخش بزرگی از صنعت خودروی ما اعتماد ندارند
همکاری با کره‌ای‌ها برای تهیه صندلی‌های استاندارد در برخی خودروهای ایرانی
بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو غیرقانونی است/شکایت می‌کنیم
مرسدس AMG : قصد نداریم تا ۲۰۰ سال بعد V8 بسازیم!
فرار از صحنه تصادف رانندگی چه مجازاتی خواهد داشت؟
پیکان کلکسیونی 46 ساله چقدر قیمت خورد؟+عکس
راهنمای تعمیرات سیستم انژکتوری پادرا
نقشه شماتیک کروزکنترل دنا
نقشه های الکتریکی خودروهای CNG با کیت گازسوز OMVL و ECUبنزین S2000
جزوه آموزشی پژو207 اتوماتیک P7L
اطلاعیه رفع مشکل خالی شدن باتری در کیلومتر پائین سری X200
راهنمای تعمیرات صفحه نشانگرهای مگان
آشنایی با وزیر احتمالی صنعت و نگاه وی به بخش خودرو
معرفی ، نقد و بررسی فوتون ساوانا
سرنوشت رنو در جاده مخصوص / رنو رقیب مستقیم ایران خودرو و سایپا می شود
قیمت و مشخصات هیوندای اکسنت تولید شده در ایران
مزدا موتورهای جدید فاقد جرقه را معرفی می‌کند
قیمت و مشخصات فولکس واگن پاسات در ایران
پیش‌فروش خودروی اوپل از طریق شرکت ساپراموتور غیرقانونی است
فردا، امضای قرارداد جدید رنو و ایدرو ، تولید داستر و سیمبل 2018 در ایران
لوکس‌ترین خودروهای جهان در سال 2017
چگونه لاستیک معیوب را پس از خرید تعویض کنیم؟ + دستورالعمل اجرایی فروش و خدمات پس از فروش تایر و تیوب
رتبه بندی خدمات پس از فروش شرکت های خودروسازی
پشت پرده واردات خودرو توسط غیرمجازها/ فروش غیرقانونی مجوز برای ترخیص خودرو
راهنمای ایموبیلایزر و نحوه معرفی کدسوئیچ امدادخودرو
جزوه آموزشی و عیب یابی سیستم صوتی و تصویری (مالتی مدیا) خودرو دنا
راهنمای فیوزها و رله های پژو 301 و 508
معرفی مشخصات فنی خودرو پژو 301
راهنمای استفاده از میکرومتر
راهنمای سیستم الکتریکی بدنه چانگان CS35
راهنمای تعمیرات کیسه هوا چانگان CS35
جزوه آموزشی معرفی فنی رنو کپچر
سرویس های ادواری و تکمیلی خودروهای برلیانس گروه H200 و H300
جزوه آموزشی ویژگی های مکانیکی و الکترونیکی پژو 407
تصادف شدید فراری، یک ساعت پس از خرید
معایب «نقل و انتقال خودرو به واسطه برگ سبز» از زبان معاون قوه قضاییه
چالش بر سر جمع آوری سرعت گیرهای خیابانی در انگلیس
شرایط و ویژگیهای یک تست خودرو قابل قبول
مکزیک خودروسازی آمریکا را فتح می‌کند
دولت یارانه‌ای بابت بنزین نمی‌پردازد
قرارداد ایران خودرو دیزل و هیوندای منعقد شد
نکات آموزشی تایر و لاستیک خودرو
ویدئوکامل و بدون ویرایش قسمت جنجالی معرفی و بررسی تاریخچه پژو در TopGear
شکستن رکورد جهانی پژو با تولید 206 و 405 در ایران
آغاز فروش محصولات اوپل در ایران
همه چیز درباره ناپدید شدن بنزین باک خودروهای تحویلی صفر
باد لاستیک های ایرانی با واردات خالی شد
مصاحبه با معاون برنامه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) ؛مذاکره با آلمان‌ و ایتالیا برای تولید خودرو ، برنامه ها تولید بالگرد ،واگن و ...
جریمه‌ سرعت در آمریکا چقدر است؟
ایلان ماسک دانش زاکربرگ درباره هوش مصنوعی را کم خواند
پژو-سیتروئن در سوددهی رکورد زد ، سهم یک درصدی PSA در بازار اروپا و 2 درصدی در بازار آمریکای لاتین
کامیون داران در هر 15 روز یک سفارش بار دریافت می‌کنند
هجوم هیوندای به بازار خودروهای راهسازی و معدنی 140 کشور
عیب یابی ایراد روشن نشدن موتور دیزل زامیاد
کدهای خطای دیاگ زامیاد دیزل
راهنمای تعمیرات گیربکس نیسان زامیاد
راهنمای تعمیرات کنترل موتور ،سیستم سوخت و اگزوز نیسان زامیاد
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت موتور و کاربراتور نیسان زامیاد
راهنمای تعمیرات اکسل و فنربندی جلو نیسان زامیاد
راهنمای تعمیرات و سرویس موتور نیسان زامیاد
راهنمای تعمیرات الکتریک بدنه نیسان زامیاد
راهنمای تعمیرات اکسل و فنربندی عقب نیسان زامیاد
تجربه جهانی داخلی سازی در مشارکت های خارجی
هیوندای اکسنت کرمان موتور دوهفته دیگر رونمایی و پیش فروش می‌شود
راحت ترین و سخت ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه رانندگی
واردات خودرو با دستور العمل جدید به کجا می رود؟
فروش ویژه اقساطی مینی بوس وسواری کار هیوندای
خودرو کم مصرف ، تنها راه حل کنترل مصرف بنزین
مخدوش کردن آسفالت شهر؛ راهکار کالیفرنیا برای مقابله با مسابقات خیابانی
از عرش تا فرش موتورهای ملی
مشکلات پیش‌فروش خودروها
5 دلیل عمده عدم استقبال مردم از سوخت CNG
مرسدس خودروی همه جارو کلاس E با چهار چرخ محرک می سازد
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم سوخت رسانی چانگان CS35
راهنمای تعمیرات سیستم تهویه مطبوع چانگان CS35
راهنمای اطلاعات عمومی تعمیر و نگه داری چانگان CS35
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم الکتریکی موتور چانگان CS35
نقشه های سیم کشی برلیانس C3
راهنمای تعمیرات موتور پژو روآ سال
چیدمان رله و فیوزهای پژو 207 جدید P7L
راهنمای تعمیرات و عیب یابی و پیکربندی سیستم مالتی پلکس SMS دنا و سمند با ایکو دیاگ
راهنمای تعمیرات سیستم ایموبیلایزر پژو 405، پارس، سمند، روآ و دنا
فیس لیفت های داخلی ها
احتمال سونامی افزایش قیمت خودروهای وارداتی
خیابانی به نام مریم میرزاخانی نامگذاری می‌شود
اثر کمرنگ داخلی‌سازی بر قیمت خودروها
نحوه دریافت خسارت افت قیمت خودرو
هشدار آسان موتور درمورد لنت ترمزهای تقلبی
قیمت گذاری خودرو در ایران و جهان
بررسی فرآیند انتقال سند وسایل نقلیه در مالزی
آموزش نصب سقف پاناروما فابریک پژو 206
نکات فنی مفید برای مصرف کننده خودرو درباره جانرفتن دنده ها و باطری خودرو
نکاتی راجع به رینگهای 3تکه روغن و نحوه قرار گیری رینگهای فنری فولادی
معرفی و آموزش تعویض میکروکنترلر ECU خودرو
خودمختاری در صنعت خودروسازی
واردات یا تولید موتور سنگین
کاتالوگ رسمی پژو 508 ایکاپ
هشدار آسان موتور درخصوص فیلترهای هوای تقلبی
چگونگی محاسبه و آنالیز قیمت خودروهای وارداتی
دولت واردات خودرو را محدودتر خواهد کرد
همه چیز درباره واردات خودرو در ایران
هشدار انجمن صنفی واردکنندگان خودرو،کلاهبرداران واردات خودروهای خارجی را بشناسید
آغاز مسابقه سراسری مهارت‌سنجی ایساکو
شرح قانونی حق پلیس برای دستور توقف به خودرو
بازار خودرو در مسیر آزادسازی
ثبت تخلف راننده پشت فرمان خودرو‌ تا 2 ماه دیگر
فضای تپه ای بسیار از شهرهای کشورمان مانعی برای توسعه خودروهای برقی است
برنامه ریزی سایپا برای کسب 30 درصد بازار خودرو عراق
سایه سنگین کسادی بر بازار کامیون‌دارها
جیلی بدنبال تولید خودروی پرنده است
لیست سرویس های دوره ای و تکمیلی تندر90 ، مگان و ساندرو
راهنمای تعمیرات موتورهای X33
700 میلیارد ، تامین سرمایه ایران خودرو برای تجهیز و خرید قطعات
مصائب رانندگان تاکسی
روزی که اولین بنز ، اولین خودرو به جهان معرفی شد
راهنمای تعریف ریموت انواع خودرو
کتاب Automotive Science and Mathematics
کتاب Repair of Vehicle Bodies
کتاب Springer Handbook of Mechanical Engineering
کتاب Automotive Engineering: Powertrain, Chassis System and Vehicle Body
کتاب Two-Stroke Engine Repair & Maintenance
راهنمای عیب یابی موتور دیزل زامیاد
راهنمای عیب یابی بدنه و آزمون های آب بندی مگان
راهنمای سوخت رسانی و کنترل موتور ون غزال
جزوه آموزشی برق خودرو کپچر
نکاتی در مورد سرویس و نگهداری بهتر باتری خودرو
تعویض قطعات اصلی خودرو بدون مجوز پلیس ممنوع
آسیب های توربوشارژر و عیب یابی آن ها
راهنمای قطعات و مدارهای الکتریکی وانت ریچ
علل آتش سوزی تانکرهای سوخت در جایگاه های پمپ بنزین
راهنمای عیب یابی بخاری و ایرکاندیشن ماکسیما
راهنمای عیب یابی و شرح کدهای خطای سیستم کنترل موتور ماکسیما
راهنمای عیب یابی سیستم الکتریکی ماکسیما
مروری بر مشخصات فنی موتور پژو 2008
راهنمای حوادث و سوانح حمل و نقل جاده ای
جزوه دوره عمومی امداد و نجات در تصادفات
راهنمای آموزش عمومی اطفاء حریق
بازگشت رسمی لینده به ایران
ایران خودرو به جمع دارندگان قرارداد دوجانبه صنعت برق پیوست
معرفی و آشنایی با موتور M13 GS Euro4 خودروهای گروه X100
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی کاربراتور مجهز به CLC پراید
عیب یابی باد گرم کولر خودرو
تحلیل روش های مختلف جهت بهبود آیرودینامیک خودرو
نکات نوشتن مبایعه نامه خودرو
دستورالعمل عیب یابی پمپ هیدرولیک فرمان پژو 206 و 405
دستورالعمل تعویض موتور فن رادیاتور 2 دور
ویژگی های گیربکس اتوماتیک AL4
مقایسه نیسان رونیز و سوزوکی گرندویتارا کارکرده
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی پایه گازسوز پراید (Continental)
دشواری خودروسازان در جلب رضایت خریداران خودرو
نکاتی که باید در مورد شیشه خودرو بدانید
تغییر رنگ خودرو امکان پذیر است؟
قتل به خاطر معطل شدن در ترافیک
جدول خودروهایی که با 25 میلیون‌تومان می‌توانید بخرید
معرفی و مشخصات پژو 508 ایکاپ
آشنایی با خودروی ناشناخته یک میلیون دلاری که ریچارد هموند با آن تصادف کرد
قیمت انواع BMW شاسی بلند
تست موفقیت آمیزاولین سیستم هوشمند کنترل خودرو بدون راننده درایران
بخشنامه جدید مالیاتی صاحبان خودرو و مشاغل خودرویی ، خودرو دوم و خودروهای شخصی
پیش بینی استقبال از خودروهای تیون شده
سود سرشار لاستیک برای قاچاقچیان
ایساکو باز هم در بین داخلی‌ها اول شد
سایپا 111 ، نقد و بررسی سریع مزایا و معایب و جدول کارشناسی قیمت
ایجاد گفتمان اخلاقی برای هوش مصنوعی خودروهای خودران
جدول عیب یابی موتورسیکلت
مدل مفهومی مریخ نورد سرنشین دار ناسا
جدول قیمت کارشناسی 206 تیپ2 کارکرده
فروش نقدی و اقساطی خودروهای SUV ایران خودرو
مشخصات و قیمت قطعی جیلی GC6 اتوماتیک و دستی
پیدا و پنهان مشارکت خودروسازان دنیا با ایران
معمای خودروهای شاه
دستورالعمل بازکردن و دانلود پنل پژو 206 P6L
دستورالعمل شناسایی و عیب یابی تایر برای گارانتی
دستورالعمل فراخوان نصب تسمه های نگه دارنده باک خودرو 151 (پراید وانت)
دستورالعمل عیب یابی داغ شدن چرخ های عقب خودروهای برلیانس سری H300
پیش‌بینی آینده صنعت خودروی جهان در 2020
قفل شماره گذاری خودروهای غیر آمریکایی شکست
سیاست و صنعت خودرو
مقایسه ارزش خرید مزدا 323 یا سیتروئن زانتیا
قیمت خودروی BMW زیر 100 میلیون تومان + جدول
هشدار درباره پرداخت سودهای ویژه توسط خودروسازان و واردکنندگان
اطلاعیه نحو رفع ایراد یکسره شدن گرمکن صندلی لیفان 820
راهنمای آموزشی مبانی الکتریک خودرو KIA
کتابچه اطلاعات تعمیراتی لیفان X60
راهنمای BM34 پژو 206
دفترچه راهنمای ولوو FH
افزایش صادرات ایران خودرو به بازارهای منطقه
عرضه خودروهای ایرانی با تایرهای چینی
708 اسب بخار برای هیوندای سوناتا
تا 8 سال آینده خودروهای بنزینی به تاریخ می‌پیوندند
پروژه های ناتمام دولت در صنعت خودرو
دلایل عدم رونق طرح خودروهای فرسوده سنگین
چرا باید خودروی خود را کامل بیمه کنیم؟
سریع‌ترین موتورسیکلت هشت سیلندر
مسافرت درون شهری در تسخیر تاکسی های اینترنتی
جای خای «مالیات برخودرو» در کشور
تام ایران خودرو در مسیر Certified Siemens Solution Partner
تهدید دوباره ترامپ علیه خودروسازان آلمانی
رونق فروش خودروهای ابرلوکس در جهان
امید زیادی به رفع مشکل شماره‌گذاری ب ام و X3 و X4 در روزهای آینده وجود دارد
آسان موتور vs کرمان موتور، نماینده هیوندایی در ایران کیست؟
راه شناسایی قطعات تقلبی ایساکو
واکنش ماهاتیر محمد به فروش پروتون به جیلی ؛ فرزندم را از دست دادم و به زودی کشورم را
عرضه مخلوط گازوئیل و بنزین در پمپ بنزینی در محور هراز
تاثیر قطعات و بنزین بی‌کیفیت بر خرابی ماشین‌ها
C4 ، اولین خودرو جدید سیتروئن در ایران
چالش هزینه‌های بالاسری درخودروسازی ایران
برج 15 طبقه شیشه ای فروش خودکار ماشین های لوکس در کشور سنگاپور افتتاح شد
رانندگی جزء مشاغل سخت و زیان آور می‌شود؟
حذف درزهای انبساط در پل های سواره روی شهر تهران
بازار خودروی آمریکا سکته کرد
بهترین خودروهای هیبرید جهان در سال ۲۰۱۹ و پس از آن
سرانجام نامگذاری خیابانی به نام آیت الله هاشمی چه شد؟
عرضه 5 مدل خودرو 2017 هیوندای توسط کرمان موتور
پلاک گذرموقت جایگزین پلاک آزمایش فنی شد
عاملیت مجاز، خودروی معیوب مشتری را تعویض کرد
مقایسه 50میلیونی های بازار خودرو
رئیس انجمن قطعه سازان :40درصد قطعه سازان خودرو زیرزمینی هستند
قیمت خودروهای کارکرده کمتر از 60 میلیون تومان
احتمال افت ۵۰ میلیون تومانی قیمت لکسوس RX200t کارکرده
BMW سری 1 های قویتر در راه ایران
قیمت خودروهای خارجی تا تیرماه به پایین‌ترین حد می‌رسد
رانندگان اسنپ در تهران چگونه جذب می‌شوند؟
جان سخت های روسی که به ایران می آیند
فروش اقساطی محصولات ایران خودرو ویژه خرداد ماه
مذاکرات اخیر مدیران ارشد تویوتا موتورز و شرکت ایرتویا در ژاپن
فروش ویژه نقدی و اقساطی هایما S7 اتوماتیک به تعداد محدود
مکمل های روغن
سوزوکی ویتارا فیس‌لیفت را با اقساط 36 ماهه بخرید
مروری بر روند واردات خودروهای لوکس در سال 1395
میشلن : تعویض زودتر از موعد تایرها لازم نیست
پمپ آبرسانی موتور و راه تست واترپمپ
مشکلات متداول کولر خودرو و دلایل آن ها
شمشیر دولبه
فریب قیمت و سودهای اغواکننده در پیش‌فروش‌ها را نخورید
فرهنگ متروسواری
نسخه های جدید Active Distance وAssist Distronic مرسدس بنز در نمایشگاه شانگهای
فروش نقدی، اقساطی و لیزینگی محصولات شرکت سایپا
شرایط دریافت وام خودرو از بانک ملی اعلام شد
شوک بهاری به بازار باتری
واقعی شدن خودروسازی ایران کلید خورد
وزارت صنعت / تشکیل شورای جدید سیاست گذاری خودرو مهمترین دستاورد است
قیمت گذاری نیسان در ایران، خوب یا بد؟
شبهه‌ انحصاری‌ شدن گزارش‌های کیفیت خودرو
نرخ اجاره خودروهای لوکس در مناطق آزاد
سوناتا هیبریدی 2017
راهنمای تعمیرات تجهیزات الکتریکی سایپا 151 (وانت پراید)
راهنمای تعمیرات بدنه و تزئینات سایپا 151 (وانت پراید)
راهنمای تعمیرات مدارهای الکتریکی سایپا 151 (وانت پراید)
راهنمای تعمیرات فرمان ، تعلیق و اکسل های سایپا 151 (وانت پراید)
راهنمای تعمیرات انتقال قدرت سایپا 151 (وانت پراید)
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی سایپا 151 (وانت پراید)
راهنمای تعمیرات موتور سایپا 151 (وانت پراید)
جامعه هدف خودروهای پسابرجامی چه کسانی هستند؟
حمله سایبری و نقطه بدون بازگشت کارگران خشمگین فرانسوی
فلوچارت عیب یابی خودرو استارت نمی زند
راهنمای عیب یابی سیستم تهویه مطبوع خودروی تیبا
وزیر صنعت، معدن و تجارت / آینده خودروسازان را به داخل کشورمحدود نمی کنیم
خودروهای کلاسیک چند؟ + جدول
وقتی نوزاد 5 کیلویی در تصادف به وزن 100 کیلوگرم می‌رسد
5 تایر عجیب و غریب برای وسایل نقلیه آینده +عکس
سریع‌ترین خودرو کارتینگ جهان
ساخت ربات خودروی پرنده توسط محققان دانشگاه شریف
سریع‌ ترین ماشین پلیس‌های آمریکا در سال ۲۰۱۷
سیتروئن پس از ۳۹ سال به ایران بازگشت
تغییراتی که ایرانی های روی 206 فرانسوی داده اند
مشهورترین خودروهای روسای‌جمهور جهان +عکس
خودروی پیل سوختی چگونه کار می‌کند؟
مروری بر مشکلات فنی متداول پراید
فروش نقدی و اقساطی لکسس NX با تحویل فوری و مدل 2017 + جدول قیمت و شرایط
ابزارهای نوین صافکاری
فاو بسترن B30 به هتل المپیک آمد
عرضه موتورسیکلت‌های الکتریکی توسط هارلی دیویدسون
کیا اپتیما هیبریدی بزودی در ایران
تعرفه های اجاره انواع خودرو در تهران
حدس و گمانه های جدید درباره نسل جدید سری ۸
خودروهای برقی ایرانی در مسیر کاربردی‌سازی
نخستین مسابقه دریفت در سال ۹۶
شرایط فروش ویژه BYD S۶
برنامه چین و هند برای خودروهای الکتریکی
به بهانه 50 سالگی «پیکان» و آغاز اکران مستند «این پیکان»
مروری بر لایحه هوای پاک
توقف تولید در برخی مراکز شرکت خودروسازی رنو در پی حمله هکری به 99 کشور جهان
راهنمای تعمیرات سیستم ضدسرقت مجهز به استارت دکمه ای برلیانس v5
کتابچه راهنمای تعمیرات لندمارک و کاپرا
آموزش نصب صندوق پران تندر 90
آیا واقعاً اپل ، تسلا را می‌خرد؟
خودروسازی، در بزرگراه هموار برجام
فروش نقدی و اقساطی محصولات ایران خودرو
چه کسی از نتایج تفاهم‌نامه‌های خودرویی خبر دارد؟
قراردادهای خودرویی با خارجی‌ها جنبه واگذاری دارد
«گاراژ 888» سوپرماشین‌های دنیا را به ایران آورد
برای نیسان سواری چقدر باید هزینه کرد + جدول قیمت
امضای تفاهم نامه و قرارداد ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات جدید ایران خودرو
وزیر صنعت، معدن و تجارت: کیفیت خودروهای داخلی ناشی از کیفیت قطعات است
پمپ تزریق ثانویه هوا / اسماگ پمپ
پاسخ سازمان استاندارد به ادعای تولید خودروهای آب‌سوز
چری تیگو7 در راه بازار کشور
تنفس مصنوعی به سبک BMW
تعرفه واردات خودرو در سال96 تغییر نمی‌کند
تولید هیوندای سانتافه و توسان در ایران
راهنمای تعمیرات تزئینات خارجی برلیانس v5
راهنمای تعمیرات تزئینات داخلی برلیانس v5
دیاگرام های سیم کشی برلیانس v5
معرفی و آشنایی با خودرو برلیانس v5
عرضه روغن موتورهای ایرانی به بازارهای جهانی
عرضه 4 محصول جدید روی پلتفرم ملی SP100 سایپا تا پایان امسال
راه حل جالب نیسان برای کنار گذاشتن گوشی در حین رانندگی
معاون ایدرو ؛ قیمت خودرو در ایران گران نیست
ضرورت بهبود هر چه بیشتر خودروها و تجهیزات کلانتری‌ها
اطلاع خرابی چراغ راهنمایی و رانندگی با شماره 87500
استقبال کم نظیر از عرضه محصول دناپلاس
هزینه بالای صدور سند محضری در معاملات خودرو
جزوه کارگاه اتومکانیک موتور
استفاده از آسفالت خودترمیم شوند در خیابانهای هلند
امسال پژو پارس و ۲۰۷ اتومات به بازار می‌آیند
انتخاب نام، روند جنجال برانگیز تولید و فروش خودرو
قیمت جهانی و مشخصات خودرویی که قرار است به ایران بیاید
آسان موتور فروش رسمی هیوندای سوناتا LF هیبریدی را در ایران آغاز کرد
آشنایی با قطعات پرکاربرد در الکترونیک
پارامترهای استاندارد دیاگ انواع خودرو
راهنمای آموزشی برق پژو پارس،405 و RD (مبانی برق و اصول نقشه خوانی)
بی ام دبلیوی کروک؛ ماشین عروس رایگان نیازمندان
تیگو 7 و مدل مفهومی تیگو اقتدار چری را نشان دادند
اعلام دلیل توقف تولید کیا سراتو کوپه در جهان
تدوین طرح جامع دوچرخه شهر تهران
دریفت،سر خوردن روی چرخ‌ها
محبوب‌ترین خودروهای مردم در جهان
۸۰درصد واردات خودرو از پنج گمرک انجام شده است
تشکیل شورای جدید سیاستگذاری خودرو مهمترین دستاورد دولت یازدهم
از بنز آقای هاشمی تا پژو آقای جنتی
راهنمای تعمیرات و عیب یابی گیربکس اتوماتیک برلیانس H230 وH330
آموزش تعویض فوم صندلی پژو 206
معرفی و آشنایی با خودرو سایپا 212 (سایپا کوییک)
معرفی و آشنایی به خودرو برلیانس H320 کراس
اطلاعیه نحوه رفع ایراد نوسان نور چراغ های خودرو سراتو 1600 و 2000
بررسی و تحلیل سیستم سوپاپ زمانبندی متغیر (VVT) و شرح آن در موتور ملی (EF7)
ورود خودروهای آلمانی به ایران در آینده ای نزدیک
تضمین سودآوری رنو- نیسان با لوگوی نیسان در آمریکا
اولین AMG GTS با پلاک گذرموقت آمد
اما و اگرهایی درباره ساخت «اتوبان صدر»
شرایط متنوع فروش نقدی و اعتباری محصولات تویوتا با تحویل فوری
لکسوس: خودروهای سدان احتمالا دوام نخواهند آورد
گزارش راهنمای کارگاه عیب یابی خودرو
برای خرید خودرو گذر موقت چقدر باید هزینه کرد؟+جدول قیمت
افزایش کیفیت خودروهای چینی از دید موسسه آمریکایی
رویه‌های بتنی برای جاده‌ها، ناجی صنعت سیمان می‌شود
نقش شیفتگان تلفن همراه در افزایش آمار تصادف
تشکیل نشست ویژه با خودروسازان برای بررسی عوامل تصادفات جاده‌ای
دیدار مدیرعامل تسلا با بلندپایه ترین مقام اقتصادی چین
لزوم شناسنامه دار کردن تایرها برای کاهش قاچاق
دلایل افزایش واردات خودرو از زبان رئیس کنفدراسیون واردات
صاحبان خودرو های کلاسیک معترضند
انتشار تصاویر جاسوسی از فراری ۴۸۸ GTO مدل ۲۰۱۷
افزایش قیمت چند خودروی داخلی
اوکراین از پژو به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کرد
بانوان رالی باز ایرانی به ماکو می روند
آغاز به کار 200 موتورسیکلت برقی تهران در تیرماه
برای خرید پژو چقدر باید هزینه کرد
کارت سوخت می ماند یا می رود؟
افزایش قیمت چند خودرو وارداتی
لامبورگینی بزرگترین نمایشگاه خود در جهان را در دوبی افتتاح کرد
مدل های جدید رنو ، فولکس ، سیتروئن و فیات وارد ایران شد
سرمایه‌گذاری فولکس‌واگن برای توسعه موتورهای احتراقی و برقی خودرو
رویای ایلان ماسک برای ساخت خیابان‌های زیرزمینی
آخرین میزان مصرف بنزین کشور اعلام شد
معین موتور نمایندگی رسمی سئات اسپانیا در ایران شد
فورد موستانگ، پرفروش‌ترین خودروی اسپورت سال 2016
تصادفی‌ها باید رایگان پذیرش شوند، با آمبولانس یا بی آمبولانس!
فولکس واگن، دوکاتی را می فروشد؟
کیا اولین کارخانه اش را در هند می سازد
روایت نعمت زاده از آنچه بر سر کارخانجات خودروسازی آمد / تعطیلی کارخانه های خودروسازی ناشی از اعمال تحریم ها بوده است
مذاکرات بورگوارد با یک واردکننده برای عرضه محصولات خود در ایران
عرصه تازه رقابت تویوتا با خودروسازان اروپایی، آمریکایی و چینی
آزمایش خودروهای ژاپنی و فرانسوی در ترکمن صحرا
همه‌چیز درباره بیماری ماشین‌گرفتگی در جاده‌‌ها
خیز چین برای تبدیل شدن به پیشگام صنعت خودرو جهان
کد و نشانی 10دفتر خدمات الکترونیک برای دریافت مدارک طرح ترافیک 96خبرنگاران
سود دایملر با فروش خودروهای مرسدس دو برابر شد
انعکاس بازگشت به ایران در درآمد 3 ماهه پژوسیتروئن
استفاده از تاکسی های پرنده تا سال 2020 در دبی و دالاس
اطلاعیه معرفی خودرو سراتو آپشنال
جدول قیمت دستگاه کارواش‌ خانگی
هشدار به عاملان نزاع‌ها و تصادف‌های ساختگی
دستورالعمل فراخوان اصلاح دسته سيم کنار رله باکس تیبا و ساینا
جشنواره فروش محصولات ایران خودرو همزمان با اعیاد رجب و شعبان
فروش نقدی و اقساطی محصولات سایپا آغاز شد
کم‌فروشی یک درصدی نازل‌های پمپ‌ بنزین‌
استنشاق 10 میلیون ماده سمی حین رانندگی و حضور در اتومبیل
اولین اتوبوس الکتریکی هیوندای
چین، کلید ورود گروه PSA به بازارهای جهانی
تیونر بزرگ آلمان هامان چگونه وارد بازار ایران می‌شود؟
کامیون جدید ولوو به خط تولید FH می‌آید
آسیب‌‌شناسی پدیده تماشاگری در حوادث ترافیکی
بررسی هیوندای ولستر توربو ۲۰۱۷، جدال عقل و احساس
اصلی‌ترین راه برای توسعه صنعت خودرو
سهام خودرویی‌ها 30 تا 40 درصد رشد می‌کند
سهم سایپا از صادرات خودرو کشور افزایش یافت
نقل و انتقال خودرو در ایران
رمزگشایی از عوامل گران شدن قیمت خودرو
دلایل تاخیر امضای قراردادهای خودرویی اعلام شد
نقشه های برق رنو میدلام
جزوه دوره آموزشی مکانیک عمومی خودرو
جزوه آموزشی تعلیق و فرمان
راهنمای آموزشی دوره تعمیرات ECU
جزوه فلزکاری تعمیرات مکانیکی
معمای عرضه نشدن سراتو در بورس کالا چیست؟
سفارش ساخت 5 دستگاه ایکس ری کامیونی به وزارت دفاع
قرارداد رنو نهایی شد
۲۵۰۰ کارگر کروز موقت خانه‌نشین شدند
لوکس‌‌ترین‌های بازار خودرو ایران کدام است؟
شکایت انجمن امداد خودرو از کانون دولتی اتومبیلرانی
بررسی ام جی ZS؛ دورگه با استعداد چینی-انگلیسی
گارانتی مادام العمر و اینترنت نامحدود برای محصولات لینک اند کو
ایران خودرو پیشتاز افزایش بهره وری در صنعت خودرو / آبی پوشان جاده مخصوص در مسیر توسعه همه جانبه
سالی 200 ساعت «عمر» تهرانی‌ها در ترافیک تلف می‌شود
معادله معکوس قیمت در خودروسازی ایران
سقف پرداخت خسارت مالی بدون کروکی به 7 میلیون تومان افزایش یافت
چپ دست‌ها بیشتر تصادف می‌کنند
فروش نقدی و اقساطی سوزوکی ویتارا فیس لیفت آغاز شد
خط تولید تویوتا در سقاریه ترکیه
صاحبان پلاک‌های مسروقه بخوانند
این مازراتی 30 سال بعد می آید
اثر افزایشی قیمت خودرو بر کاهش معاملات
حمل خودروهای در راه مانده در دوره گارانتی رایگان است
مصوبه مجلس در مورد معاینه فنی به زیان مالکان خودرو
معاون وزیر صنعت خبر داد / مذاکره زاگرس خودرو با پروتون برای آغاز مجدد همکاری
با ۲۰ میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟
آخرین مانع حضور خارجی‌ها در خودروسازی ایران؟
انحصارزدایی به سبک چینی
پیش‌بینی افزایش واردات از ناحیه خودروسازان
نحوه خاموش کردن چراغ سرویس انواع خودرو بدون دستگاه
پیش فروش پلکانی محصولات ایران خودرو آغاز شد
خط و نشان برای بقای پراید به مدت نامعلوم!
ام جی ای-موشن؛ بازگشت به جمع بزرگان
لینک اند کو ۰۱ و ۰۳ ؛ خیز بلند چین برای بازار جهانی
انتشار تصاویر و جزییات مرسدس بنز S کلاس ۲۰۱۸
تحویل نخستین محموله خودروسازان ٣ روز پس از حادثه آتش سوزی کروز
نمایشگاهداری اتومبیل شغلی با سود خالص 20 تا 30 درصد
تولید وانت نیسان پادرا از هفته آینده در زاگرس خودرو بروجرد
ساز افزایش قیمت خودرو کوک می شود
گام های احیای صنعت خودرو
اوضاع پاییزی بازار خودرو در نخستین ماه بهار
سمند به سبد تولیدات ایران خودرو عراق در اسکندریه اضافه شد
تولید سامانه مدرن بازرسی کانتینرها در ایران
جزئیات کامل آخرین گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای سواری و سنگین + جداول
عرضه سراتو به جای پراید در بورس کالا
ادغام؛ راهبردی‌ترین روش ماندگاری خودروسازان
استفاده از گواهینامه استاندارد جعلی برای واردات خودرو در دوران تحریم
آرین‌موتور استخدام می‌کند
چگونه خلافی خودرو خود را به صورت اینترنتی دریافت کنیم؟
آخرین وضعیت مونتاژ خودروهای چینی در سایپا
تحقق خودکفایی بنزین در هفته‌های آینده
کامیون و وانت الکتریکی تسلا در راه است
ساز افزایش قیمت خودرو در حال کوک شدن است
برای خرید لوازم جانبی خودرو چقدر باید هزینه کرد؟+جدول قیمت
آگهی فروش مزدا 929 و مزدا 808
جدول عیب یابی خودروهای انژکتوری
با آتش گرفتن انبار کروز بازار گمانه‌زنی برای افزایش قیمت خودرو داغ شد
خرید یخچال خودرو چقدر هزینه نیاز دارد؟ + جدول
مونتاژکار هستیم یا تولیدکننده؟
مجوز اپل برای تست خودروهای خودران در کالیفرنیا
میزان خسارت واقعی آتش سوزی انبار کروز چقدر است؟
خودرو در بورس کالا عرضه نخواهد شد
تولید خودرو 38 درصد افزایش یافت
ارسال مصوبه افزایش بلیت مترو و اتوبوس به هیات حل اختلاف
فعالیت تاکسی‌های اینترنتی رقابت ایجاد کرده است
آلودگی هوای فروردین رکورد زد
با آتش سوزی انبار کروز وقفه‌ای در روند تولید خودرو ایجاد نشده است
روش‌‌های اجرایی ساماندهی بیمه‌ خودروهای صفر در حال بررسی است
توپ آلایندگی هوا در زمین خودروسازی
افزایش بی رویه مصرف بنزین در کشور ادامه دارد
جنسیس GV80 تلاشی برای حضور در جمع بزرگان
اضافه شدن 19 دستگاه ایکس‌ری جدید کامیونی به ظرفیت گمرک کشور
چگونه راه تصادفات زنجیره‌ای را ببندیم؟
سرعت ۳۵۰ کیلومتر برای لوسید ایر
تولید اتوبوس افزایش یافت
هوندا کلاریتی هیبریدی کم مصرف رونمایی شد
قطع گاز 14 جایگاه CNG غیراستاندارد در تهران
زنجان؛ شهر بدون پارکینگ
تعیین تکلیف افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی در هفته آینده
معاینه فنی موتورسیکلت‌ها از اول اردیبهشت الزامی می‌شود
امسال بازار برای افزایش قیمت کشش ندارد
چالش‌های ولوو برای تولید در آمریکا
ابرخودروی تمام‌الکتریکی MG
نویگیتور ۲۰۱۸ ، تعریفی دوباره برای شاسی بلند لوکس
رونمایی از مدل ۴ سیلندر جگوار اف-تایپ
کانسپت جوان‌پسند تویوتا در نیویورک
آفریقا بهشت خودروسازان هندی
تولید ون برقی دویچه پست 2 برابر می‌شود
مطالعات شهرسازی در زمینه مناسب سازی معابر پیشرفته‌تر از ژاپن است
فعالیت شرکت‌های تاکسی آنلاین در اصفهان غیرقانونی است
افزایش تولید، قیمت خودرو را مهار می‌کند؟
سه خودروی 200 تا 250 میلیونی با کمترین افت قیمت
تولید ۸۰ دستگاه MG360 در سال ۹۵
تولید بیش از هزار دستگاه هیوندای در ایران
سبقت تسلا از جنرال‌موتورز
رشد بیش از پنج برابری تولید تیگو۵
آغاز تولید رسمی جیلی در ایران
نصب دستگاه کارت خوان بر روی تاکسی‌ها تا 6 ماهه اول امسال
19 مزیت کارت سوخت
پرفروش‌ترین خودروهای 2017 در بازار ایران تا کنون را بهتر بشناسید
نیسان Rogue Trail Warrior
عوارض واردات خودروهای سواری 5درصد ارزش CIF اعلام شد
نمره 17 مسافران نوروزی به پلیس
برندگان بودجه انگلیس برای تولید خودروهای پاک مشخص شدند
قیمت تندر و کپچر از محصولات رنو در سال96
معرفی شاسی‌بلند جنسیس در نیویورک
وعده بی حاصل امضای چند قرارداد خودرویی تا پایان سال 95 / آرزوهایی که بر دل صنعت خودرو ماند
تعیین تکلیف پلتفرم های قدیمی؛ چالش صنعت خودرو در سال جاری
با رأی نمایندگان مجلس / دوره معافیت فنی خودروها کاهش یافت
ممنوعیت شماره گذاری خودروهای آلاینده با کدام معیار؟
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت / خط تولید مینی بوس ایرانی افتتاح شد
انجماد بهاری در بازار خودرو
بررسی افزایش قیمت خودرو در سه دولت / افزایش قیمت خودرو در دولت نهم و دهم 148 درصد، در دولت یازدهم 22 درصد
عدم حضور فیات، نیسان و پژو در نمایشگاه فرانکفورت
نخستین خودرو هیبرید پلیس دنیا در لس آنجلس
ضرورت نصب کارت خوان در تاکسی ها
ازسرگیری مذاکرات همکاری حمل‌ونقل جاده‌ای ایران‌-هلند
سامانه پیشرفته بازرسی کامیون رونمایی شد
۱۰ نکته درباره‌ فراری ، سازنده سوپراسپرت‌های ایتالیایی
بازار خودروهای کار و تجاری در امارات رونق می‌گیرد
طراحی نخستین اتوبوس‌‌سیکلت دنیا
ریزش قیمت خودروهای وارداتی‌ نتیجه قوانین سختگیرانه سال ۹۵
قاچاق قطعات خودرو با تعرفه ۴ درصدی به‌صرفه نیست
افزایش 10 دقیقه‌ای مقاومت مسافران در برابر مرگ!
بالاترین سرعت تخلف خودرویی نوروز 96 اعلام شد
قرارداد پر از نقطه چین رنو و ایدرو 2 هفته دیگر امضاء می‌شود؟
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به «فرصت امروز» / 3 قرارداد خودرویی در بهار عملیاتی می شود
مدیرعامل سایپا : عرضه 35 هزار دستگاه کوییک در سال آینده
کشف 178 خودروی قاچاق در تهران در سال 95
کاهش 12درصدی جان باختگان و 7درصدی مجروحان حوادث رانندگی در نوروز 96
رئیس هیات عامل ایدرو / تمام جزییات قرارداد با رنو را بررسی کرده و مدنظر قرار داده ایم
تولید پراید و پژو ۴۰۵ دو سال دیگر تمدید شد
قرارداد رنو تا دوهفته دیگر امضا می‌شود
تردد بدون محدودیت خودروهای پلاک ایرانی در عراق
تبدیل خودروهای پلاک اروند به پلاک ملی صحت ندارد
تحویل سه ماهه خودروهای تسلا رکورد زد
ساخت خودروی لوکس مک‌لارن با پر پرندگان
اعلام قیمت جدید مزدا۳ تیپ ۴ از سوی گروه بهمن
آشنایی با مبانی پلتفرم خودرو
راهنمای تعمیرات بدنه تندر90
راهنمای کامل تعمیرات مجموعه موتور و متعلقات موتور K4M رنو
بخشنامه رییس قوه قضاییه به مراجع قضایی و ثبتی درباره معاملات خودرو
مردم پیش از سفر از بیمه خودروی خود مطمئن شوند
انتقاد وزیر بهداشت از خلف وعده در تحویل 1000 آمبولانس تولید داخل
آخرین قیمت‌های برخی لوازم یدکی خودرو
کشف 198 خودروی قاچاق توسط پلیس
ضابطه‌مندشدن فعالیت شرکت‌های اینترنتی حمل‌ونقل مسافر در سال 96
امضای قرارداد ایران‌خودرو دیزل و بنز تا فروردین ماه
شیب افزایش کیفیت صفر شد
پیروزبخت ٣ سال دیگر رییس سازمان ملی استاندارد ماند
آمار کیفی خودروهای تولید داخل در بهمن‌ماه اعلام شد
ساخت ماشین‌آلات خط تولید مخازن گاز طبیعی ویژه خودرو
بهره برداری از پروژه ایران خودرو صحنه تا پایان فروردین ۹۶
با نسخه چینی کیا سورنتو آشنا شوید
بررسی هاوال H6 مدل ۲۰۱۷ ، چینی باکیفیت !
عجله‌ای در امضای قراردادهای خودرویی نداریم
فراخوان خودرو در آمریکا از مرز 50 میلیون گذشت
دغدغه جایگاهداران بنزین برطرف شد
برخورد با خودروهای اخلال‌گر ترافیک در چهارشنبه‌سوری
تولید خودرو با سوخت الکتریکی در مازندران اجرایی شد
وعده تسلا؛تامین کل انرژی مورد نیاز جنوب استرالیا در 100 روز
قیمت بنزین در ژنو چند است؟
تلاش گوگل برای جلوگیری از ساخت خودرو خودران توسط اوبر
«بنزهای پلیس» فرسوده نشده‌اند؛ اضافه‌شدن «سوزوکی» به پلیس‌راه
مردم، زورگیر خشن را گرفتند
احتمالا تا دوشنبه کومهو به یک تایرسازی چینی واگذار می‌شود
در 11 ماه سال جاری / یک میلیارد و600 میلیون دلار خودرو وارد شد
آسیایی ها بازار خودروی جهان را دست گرفتند / خودروسازی ایران رشد کرد
نجات از سقوط به روش ادغام
دولت در سال ۹۶ می‌تواند ۴هزار میلیارد تومان از واردات خودرو درآمد کسب کند؟
فروش با قیمت قطعی رنو تلیسمان ۲۰۱۷ آغاز شد
تصادف با اتومبیل؛نقطه پایان باسل اسد، پاتن، دایانا و موشوئشوئه
تولید ۷۶۰ هزار دستگاه موتور خودرو؛ تنها در یک شرکت چینی
نکات مهم در خرید پراید دست دوم
افشاگری ویکی لیکس درباره جاسوسی سیا از تلویزیون، گوشی و خودرو
ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در بارسلون
کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو از 15 فروردین‌ گران می‌شود
ظرفیت‌های جدید قطارهای رجا برای نوروز اعلام شد
راه اندازی اتوبوس کاملا خودران در کالیفرنیا
مجوز تولید موتورسیکلت‌های برقی صادر شده است
پیش‌بینی رشد 10.5 درصدی نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث در سال 96
ارزان قیمت جدید سایپا رونمایی شد / بازی فینال خودروسازان در اسفند
مسیر پسرفت صنعت خودرو / دخل تحقیق و توسعه کی خالی شد؟
تاکید وزیر صنعت بر لزوم خودکفایی در ساخت قطعات خودرو
خودروهای لوکس قاچاق یا صادر می‌شوند یا منهدم
شعبه فولکس واگن اسپانیا در رویای ورود به بازار پرسود ایران
طرح ملی سامانه های هوشمند عبور و مرور جاده ای و ثبت تخلفات ITS
رونمایی از بالگرد ملی صبا 248
راهنمای شستشوی استکان تایپیت های موتور TU5
راهنمای باز کردن گیربکس پژو 206 از روی خودرو
راهنمای دسته سیم های جک S5
راهنمای تصویری عیب یابی روشن نشدن خودرو و چراغ چک برلیانس H300
خودرو اتوماتیک سایپا ٣٥ میلیون تومان قیمت خورد +مشخصات و عکس
مطمئن ترین خودروهای جهان در تسخیر برندهای تویوتا و لکسوس
حل معضل آلودگی هوا نیازمند مدیریت واحد است
امروز شاهد سود دهی شرکت سایپا پس از چند سال هستیم
سالانه یک محصول جدید عرضه می‌شود
اتوبوس مدرن شاگردان کی‌روش و معضلی به نام شماره‌گذاری!
رشد 40 درصدی تولید قطعه سازان خودرو در سال 95
آغاز استقرار نیروهای پلیس در معابر اصلی شهر تهران
همکاریهای صنعتی ایران و فرانسه توسعه می یابد
وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به خودرویی ها / از سال آینده مونتاژ را کنار بگذارید
اعلام مشخصات کامل خودروی کوییک شرکت سایپا +قیمت
پژو سیتروئن رسما مالک برند اپل شد
لاریجانی: باید بعد ایمنی در صنعت خودرو مورد توجه قرار گیرد
انعقاد دو قرارداد جدید با خودروسازان خارجی
جزوه آموزشی خودرو هایما S7 توربو
راهنمای عیب یابی گیربکس اتوماتیک ماکسیما
راهنمای مدارهای الکتریکی و تجهیزات جانبی الکتریکی زانتیا
عیب یابی روشن نشدن زانتیا
تولید ۹ سواری متوقف شد
خرید اپل توسط پژو سیتروئن قطعی شد
قطعی دسترسی به اپلیکیشن مسیریابی ویز در برخی سرویس‌دهنده‌ها
فروش فوری پژو 207 دستی ویژه عید نوروز
درخواست جیلی در چین برای تسریع طراحی فناوری خودران
برخورد قانونی با عوامل تصادف های صوری و ساختگی
تعطیلی دردسرساز بیمه ها در نوروز
آئودی بهترین برند خودرویی جهان شد
آمادگی وزارت نیرو برای تأمین انرژی خودروهای برقی / خودروهای سبز در ایران گسترده می شوند؟
2 راه حل رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو
تجار ایرانی‌ دیگر امکان خرید عمده خودرو با تخفیف‌های ویژه را در بازار منطقه ندارند
صادرات پساتحریمی صنعت خودرو
راهنمای آموزشی گیربکس اتوماتیک 8سرعته A8LR1 کیا
راهنمای تبدیل ECU
نقشه های الکتریکی سمند
شماتیک دیاگرام ECU VALEO J34P موتورهای TU3A پژو206
نقشه سوخت رسانی زامیاد بنزینی یورو4
بررسی و عیب یابی مشکلات متداول گیربکس های پژو
دستورالعمل نحوه انجام و صدور برگه معاینه فنی خودروهای سنگین
دستورالعمل شرایط،ضوابط و ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو
رفع ایراد گازخوردن موتور در دور آرام EMS Siemens پژو405،پارس و سمند
راهنمای تعمیرات تجهیزات الکتریکی و رفاهی مزدا3
Hydraulics Study Guide
راهنمای تعمیرات پلوس JAC S5
پایان سریع بحران مدیریت در واحد کامیون دایملر
فیات در روسیه تراکتور تولید می‌کند
اپلیکیشن waze روی سیستم ناوبری خودروها
یکپارچه‌سازی همه دست‌اندرکاران جاده در قالب سامانه مدیریتی
فردا، گردهمایی فصلی خودرو‌های برقی در وزارت نیرو برگزار می‌شود
تولید پلیمر ترکیبی حافظه‌دار مورد نیاز صنایع خودروسازی
معرفی خودروهای دست دوم ایده‌آل با بودجه ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان
موتورسیکلت های فاقد بیمه در صورت توقیف، ترخیص نمی شوند
شرایط عرضه مجدد H30 کراس اتوماتیک به صورت محدود
250 میلیارد تومان از محل جرائم رانندگی طلب داریم
عدم صدور جواز کسب تاکسی‌های اینترنتی، غیرقانونی است
با 6 میلیون تومان 206 بخرید
شرایط دریافت گواهینامه رانندگی برای مشمولان غایب سربازی
دیتاشیت و مسیرهای ECU SSAT
از هر 5 خودرو دست دوم فروشی کیلومتر شمار 2 خودرو دستکاری می‌شود
حضور شرکت‌های خارجی در ایران به شرط داشتن نمایندگی و خدمات پس از فروش
آخرین وضعیت کریدور خلیج فارس
عرضه مجدد اچ30 کراس اتوماتیک به صورت محدود
تفکیک وظایف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پلیس راه
الزام وزارت صنعت به حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو
کانون سردفتران به اشتباه، تکلیف شهروندان را به حضور در دفاتر اسناد رسمی تفسیر می‌کند
امضای 6 قرارداد بزرگ در صنعت خودروسازی
استانداردهای محیط زیستی برای سایپا اهمیت ویژه ای دارد
فعالیت شرکتهای مسافری در قالب برند واحد کلید خورد
خودروها قبل از ۵ سال معاینه فنی شوند
آغاز فروش نوروزی محصولات کارمانیا
افزایش تولید خودرو در دی ماه امسال
چه خودروهایی با جرثقیل پلیس جابجا می‌شوند
چگونگی استعلام مشخصات خودرو و مالک
جزییات حمل خودرو با قطار در ایام نوروز
ریل‌گذاری دو ساله برای ادامه تولید پراید و پژو ۴۰۵
کمیسیون اصل90 رأی نهایی پیرامون ثبت سند خودرو را اعلام نکرده است
رتبه چهارم خودرو در تجارت خارجی
اجباری‌شدن ۸ استاندارد برای خودروهای ساخت داخل
چگونگی واردات خودرو به صورت موقت
اقدامات موثری برای تأمین به موقع قطعات انجام شده است
سرنوشت پلاسکو در انتظار نمایشگاه‌داران خودرو
راهنمای سیستم انژکتور لیفان 520
راهنمای تجهیزات و نقشه های الکتریکی لیفان 520
راهنمای تعمیر و نگه داری موتور و گیربکس لیفان 520
اطلاعیه عدم تعویض گیربکس اتوماتیک هایما بدلیل تقه زدن در دنده R
راهنمای تعمیرات،معرفی و جانمایی دسته سیم های رانا فاز صفر،یک و LX
محمدرضا نعمت‌زاده ؛ مسئولیت قراردادهای محرمانه با من
بازارهایی داریم که نگاه خوبی به پژو ندارند
راه اندازی سیستم پالایش برخط تصفیه خانه های زامیاد
آماده‌سازی نوروزی ناوگان نفتکش جاده‌ای برای تأمین بنزین
گره حق تقدم های پارس خودرو باز می شود / سازمان بورس و سهامدار عمده در پی یافتن راهکار
پیشنهاد فرانسه برای پیش‌بینی آلودگی هوای تهران
شکل گیری دومین جوینت ونچر قطعه سازی در پسابرجام / قطعه سازان از خودروسازان پیشی گرفتند
نمایندگان با بخشودگی دیرکرد جرائم رانندگی تا پایان سال 95 مواففت کردند
خسارت سالانه 3 میلیارد دلاری به خودروها در آمریکا به دلیل برف‌زدایی جاده‌ها
مدیر پیشین طراحی مرسدس در ایران‌خودرو چه می‌کند؟
اسنپ و تپسی را نمی‌توان متوقف کرد
تشکیل کمیته مشترک برای توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵
آیا باطن رنو کولئوس جدید مانند ظاهرش است؟
ایسوزو؛یک میلیون کیلومتر بدون تعمیر اساسی
راه‌های الزام نصب کپسول اطفای حریق در خودروهای شخصی
لیست و قیمت IC های موجود در انواع ECU
راهنمای تعمیرات،معرفی و جانمایی دسته سیم های الکتریکی سمند، سورن و دنا
اصول عملکرد و راهنمای عیب یابی استپر موتور
راهنمای تعمیراتو عیب یابی سیستم تهویه اتوماتیک سورن ELX و پارس
جزوه آموزشی وانت تندر90
راهنمای تعمیرات داشبورد جدید با دو ایربگ پژو پارس
آیا ثبات قیمت حامل‌های انرژی به صرفه است؟
نخستین تصادف در مسابقات خودروهای برقی روباتیکی رقم خورد
اقدام سایپا در تولید محصولات با استاندارد یورو 5 قابل تقدیر است
فولکس واگن یک برند اقتصادی رو می‌کند
افزایش ۱۵ درصدی تولید انواع لاستیک در کشور
تبعات مخرب جرائم رانندگی در سلامت روان مردم
خودروها به یک دستیار ماهر، همراه سفر و شنونده‌ دلسوز تبدیل می‌شوند
مهلت استاندارد به خودروسازان / استانداردهای جدید پلتفرم های قدیمی را بیرون می کند؟
قانون جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده اجرایی نشده است
آمادگی ایران برای همکاری صنعتی با شرکت‌های روسی
آغاز تولید انبوه سراتو آپشنال
ساماندهی صنایع خودرو نیازمند کار گروهی و هماهنگی است
مشارکت بین المللی عامل توسعه در صنعت خودرو
تویوتا یاریس‌های جدید ۲۰۵ اسب بخاری
آموزش نصب ICفلش 29F400 در ECU بوش 7.4.4 پژو 206
سراتو چگونه در بورس کشف قیمت می‌شود؟
مرد خوش‌شانس، ماشین جرج هریسون را مفت خرید
رونمایی از اولین موتورسیکلت جهان که پرواز می‌‌کند
خرید اوپل برای پژو 2 میلیارد دلار آب می‌خورد
جزئیات ورود کامیونت فوسو به ایران
جزئیات اجرای استاندارد 83گانه صنعت خودرو
سال 95 هم بدون سنجش کیفیت بنزین گذشت
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو / کمیته کارشناسی به اجرایی شدن «دستورالعمل ساماندهی واردات» رأی نداد
مدارک و شرایط شماره‌گذاری خودروهای مزایده‌ای
ساخت سیستم هوشمند سازی خودرو در کشور
اولین ملاقات با رنو کولئوس در ایران
خودروی فرمول ۱ ویلیامز
راهنمای تعمیرات سریع H30 کراس
آشنایی با نحوه استفاده از ترکمتر و ترکرنج
راهنمای سیستم پخش و رادیو مگان
نحوه رفع صدای غیرعادی فرمان خودروی برلیانس H300
راهنمای تعمیرات بلوک هیدرولیک گیربکس اتوماتیک تندر90
راهنمای عیب یابی کلاچ خودرو
عادلانه شدن نرخ‌گذاری بیمه با اجرای قانون جدید شخص ثالث
مقصران حوادث رانندگی دیگر زندانی نمی شوند
مردی با کفش‌های کتانی!مصاحبه با خالق طرح های جدید رنو
شرایط فروش نقدی و اقساط محصولات سایپا ویژه نوروز ۹۶
نظر کمیسیون اصل 90 درباره سند خودرو مشورتی است
حمایت رایگان از همه مجروحین حوادث ترافیکی
قرارداد فروش اوپل به پژو 19 اسفند امضا می‌شود
راه‌اندازی مجتمع عظیم بنزین‌سازی ایران
قول ناجا برای برداشتن برخی محدودیت‌های گردشگری
خرید اینترنتی، عامل تشدید ترافیک در شهرهای انگلیس
توسعه دوربین فوق‌سریع برای پهپادها و خودروهای خودران
پای تاکسی اینترنتی به خارج از تهران هم باز شد
دلایل تاخیر در امضای قرارداد رنو / مقاومت برای رقابت
ورود پژو ۳۰۰۸ شهریورماه سال آینده به ایران
قطعات اصلی خودروهای سنگین مشابه داخلی باکیـفیت ندارند
حال و هوای این روزهای پاترول در بازار ایران
هزینه هر دقیقه جابجایی رئیس جمهور آمریکا چقدر است؟
جایگاه مهم سایپا در راهبرد تولید بیش از سه میلیون دستگاه خودرو
شناسایی عاملان کمپین «نخریدن خودروی داخلی»
شرایط فروش اقساطی وانت آریسان
پیش فروش نوروزی اچ۳۰ کراس اتوماتیک
دیدار مدیرعامل پژوسیتروئن با نخست وزیر انگلیس
اختلافات گمرک و وزارت صنعت واردکنندگان خودرو را به درد سر انداخت
قیمت انواع و اقسام قالپاق خودرو براساس معاملات بازار
توضیحات گمرک در رابطه با مشکل ترخیص خودرو
پرداخت پول قطعه‌سازان با تاخیر ۳۰۰ روزه
موتور پرنده BMW
خدمات ایران‌ خودرو از نوع طلایی
احتمال نصب اشتباه پلوس های راست موتور ملی EF7 و موتور XU7
احتمال پارگی شلنگ های شیرکنترل دریچه هدر رو سورن توربوشارژر
احتمال جداشدن پیچ بالایی ضربه گیر دسته موتور بالا-راست پژو 405 و پارس TU5
احتمال نشتی ضدیخ از درپوش ترموستات سمند،سورن و دنا EF7
احتمال نشتی روغن ترمز از زیر بدنه سمند و دنا
احتمال نشتی روغن از محل اتصال پلوس به گیربکس سمند و دنا
احتمال نشتی از لوله های ترمز متصل به مدولاتور ABS سمند و دنا
احتمال زردشدن محوطه داخلی موتور پژو 206
احتمال اتصالی دسته سیم ایربگ راننده پژو پارس
احتمال شكستگی يا عدم عملكرد اهرم تنظيم ارتفاع ميل فرمان سمند
احتمال نشتی لوله گاز رگلاتور به ريل سوخت سمند EF7
احتمال نشتی گاز از شيلنگ گازورودی به مجموعه فيلتر گاز پژو 405 دوگانه سوز
احتمال ايراد كيفی مجموعه كامل اكسل عقب و ديفرانسيل وانت آریسان
احتمال عدم تنظيم اگزوز بعلت درگيری و يا صدادهی در اثر برخورد با بدنه پژو پارس و 405
احتمال شل شدن مهره پيچ چرخ خودروی آريسان
احتمال تماس شيلنگ و دسته سيم رگلاتور گاز با تسمه و پولی هيدروليک فرمان پژو پارس و 405
احتمال برخورد محافظ حرارتی منیفولد دود با شلنگ بخاری وانت آریسان
احتمال برخورد لوله های هیدرولیک فرمان با چهارشاخ فرمان پژو پارس و 405
احتمال ایراد اهرم رگلاژ بالایی تنظیم کفشک ترمز عقب وانت آریسان
فراخوان اثر ضربه و نشتی از لوله های فشار قوی پرکن به سر مخرن CNG پژو پارس و 405
راهنمای عیب یابی سیستم انژکتور زیمنس جدید پراید
راهنمای صداگیری ستون و قاب فرمان سمند
رفع ایراد گاز خوردن موتور بین دنده ها در سمند EF7
رفع ایراد روشن شدن چراغ چک و گاز نخوردن یا با تاخیر گاز خوردن دریچه گاز پژو 206
دستور دادستان درباره خودروهای گازسوز
قیمت و شرایط خودروهای کرایه‌ای در آستانه سفرهای نوروزی
صنعت خودروسازی ایران40درصدرشد داشت
سایپا در انعقاد قراردادهای خود هوشمندانه عمل کرده است
آغاز مدیریت سرمایه های انسانی خدمات پس از فروش صنعت خودرو
آیا DF و FAW ادغام می‌شوند؟
گمرک مشکل ترخیص خودرو را به گردن وزارت صنعت انداخت
31 میلیون خودرو و موتور سیکلت در کشور وجود دارد
پژو مسئولیت محصولات قدیمی اش را نپذیرفت
«پنین فارینا» شریک ایران خودرو می شود / استارت آبی های جاده مخصوص در راه طراحی خودرو
ادامه واکنش‌های مختلف به پیشنهاد خرید اوپل از سوی پژوسیتروئن
مدارک و شرایط شماره گذاری موتورسیکلت‌ها
شکسته شدن رکورد سرعت موتور برقی
اعلام شماره شناسه خودروهای وارداتی در زمان اظهار الزامی شد
آموزش دمونتاژ و مونتاژ IC خرچنگی از برد ECU
صافکار مخترع و مبتکر سنندجی
ارتباطات هوشمند خودرویی
شرایط جدید صادرات خودرو دنا به بازار عراق
کاهش زمان رسیدگی به شکایات در سایپا باعث افزایش رضایت مندی شده است
تعداد تاکسی‌های پیکان پایتخت به 850 دستگاه رسید
رنو به دنبال ایجاد مرکز طراحی در ایران
با همکاری گروه بهمن و موسسه محک صورت گرفت / ایجاد مرکز اهدا کنندگان سلول های بنیادی خون ساز در موسسه خیریه محک
شروع فروش آنلاین قطعات و لوازم یدکی خودرو
سازمان حمایت مسئول رسیدگی به اختلاف قیمت ۸ میلیونی ساندرو است
رقم جریمه رانندگان مست چقدر است؟
نمایش اولین هوایرا روباز در آستانه نمایشگاه خودرویی ژنو
تامین قطعات اصلی خودرو فقط در نمایندگی های مجاز
بازدید مدیران ارشد سیتروئن از شرکت های قطعه ساز گروه سایپا
تاپیکو پمپ بنزین می‌سازد
بستر مناسبی برای تعامل با کشورهای خارجی در زمینه خودروسازی فراهم شده است
محدودیت تردد خودروها در پکن به دلیل آلودگی هوا
پژو ۲۰۰۸ نیوفیس در نمایشگاه تهران رونمایی شد
فروش بنزین ۲هزارتومانی در شمال تهران
خودروی تمام برقی رنو در ایران
رنو با ۲ مدل خودروی زیر ۱۰۰ میلیون تومان به ایران می‌آورد
اقتصاد مقاومتی یک استراتژی بلند مدت است
امسال 1.35 میلیون خودرو در ایران تولید می‌شود
سیستم فن خودرو (راهنمای امداد خودرو ایران)
راهنمای تغییرات سیم کشی پس از بی کد کردن ECU
آشنایی با گاز طبیعی فشرده CNG و قطعات کیت گازسوز
دستورالعمل عیب یابی و تعویض انباره اگزوز عقب تیبا
شرایط فروش ویژه نقدی و اقساطی محصولات میتسوبیشی در نمایشگاه خودرو
بهترین های بازار دست دوم 70 تا 100 میلیونی
گیربکس اتوماتیک دنا مشخص شد
اولین همایش قطعه سازان سایپا و سیتروئن برگزار شد
گزارش خلاصه چهارمین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران
ارزان‌ترین خودروی اتوماتیک سایپا شاید ۳۰ میلیون تومان
جزئیات تازه از تولید رنو کوئید با قیمت ۲۵ تا ۳۵ میلیون
اولین ساینا اتوماتیک صادراتی سایپا در عراق رونمائی شد
کدشناسایی و کد رهگیری ۱۲ قطعه یدکی خودرو بزودی اعلام می‌شود
سایپا روند خوبی را در صنعت خودرو آغاز کرده است
بازدید وزاری صنعت ایران و عراق از سالن ایران خودرو در نمایشگاه بغداد
نحوه رفع ایراد لرزش و سفت بودن کلاچ در خودروهای موتور TU5
فلوچارت عیب یابی صدای اگزوز خودرو
فلوچارت عیب یابی صدای شدید خودرو در دست اندازها
جزوه آموزشی تعمیرات ECU
سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان ترکیه در ایران
دوربین های پایتخت پلاک مخدوشی‌ها را شناسایی می کنند
ایران خودرو به زودی با یک کنسرسیوم طراحی ایتالیایی قرارداد می‌بندد
مرد فرانسوی طلاق همسرش را به گردن اوبر انداخت
آلودگی هوا در اروپا 27 برابر کشنده‌تر از چین است
تدوین برنامه ده ساله صنعت خودرو
خرید خودرو صفرکیلومتر در محدوده 150 تا 180 میلیون تومان
اختصاص غرفه خودرو پاک در نمایشگاه خودرو
آژانس‌های درون شهری به صنف مشخص واگذار شوند
گفتگو با رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران
مدیرعامل ایران خودرو خبر داد / عرضه ۱۰ محصول جدید در 8 سال آینده
خبر خوش بیمه‌ای برای موتورسواران
عرضه پژو ۲۰۰۸ قبل از نوروز
عرضه محصولات سایپا در بورس کالا
خدمات نوین ایساکو برای مشتریان اجرایی شد
عرضه سه محصول جدید سیتروئن در ایران
شرایط فروش محصولات ام جی در ایران ویژه نوروز ۹۶
قیمت انواع موتورسیکلت ۱۵۰ سی سی در بازار
تاثیر رکود بازار خودرو بر خرید و فروش برلیانس و ساندرو
تعمیرگاه تخصصی برلیانس افتتاح شد
رونمایی از قطعات برند دوم سایپایدک (سیپارت)
حمل‌ونقل جاده‌ای در عرضه و تقاضا تعادل ندارد
تعویض پلاک در کشورهای توسعه‌یافته منسوخ شده
قیمت انواع‌ شاسی‌بلند دست‌دوم +جدول
موضوع نقل‌وانتقال سند خودرو به کجا رسید؟
سالانه 8 هزار میلیارد تومان منابع تهران در ترافیک تلف می شود
دولت فرانسه مانع اتحاد بیشتر رنو و نیسان است
نظر پلیس در مورد نصب سانروف، شیشه دودی،تغییر فرمان و ارتفاع خودرو
دفاع پژوسیتروئن از موتورهای دیزلی
کدام خودرو 45 میلیونی ارزش خرید بالاتری دارد؟
از نمایشگاه خودرو تهران چه انتظاری داریم؟
سهم بازار انواع خودروهای سواری
عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر / سهم صادرات تایر از تولید زیر 5 درصد است
خودروهایی که آب لای درزشان می رود
جلب رضایت مشتریان، مهم ترین وظیفه خودروسازان است
بررسی چالش های حضور خودروساز دو رگه ایتالیایی- آمریکایی در ایران / چرا فیات به ایران نمی آید؟
پژوهای فرانسه ایرانی می‌شود؟
آغاز بکار چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران
صنعتگران ایرانی به شرکای خارجی بسته پیشنهادی ارائه کنند
حضور گروه سایپا درسومین نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد
طرح فروش ویژه محصولات ایران خودرو دیزل به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
وزارت صنعت واردات خودرو را هم در دست گرفت
قیمت فروش و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودرو تولید داخل و وارداتی
معرفی فنی سایپا سراتو
راهنمای تعمیرات موتور سراتو 1600
راهنمای تعمیرات موتور سراتو 2000
پرونده کامل لیفان X50 + امکانات و مشخصات فنی و تست های رانندگی
کنترل و اطفا آتش در سالن رنگ قدیم وانت ایران خودرو
آغاز ثبت نام خودرو پرطرفدار ساندرو استپ وی سایپا
گزارش ایران خودرو خزر به معاون وزیر صنعت و مدیرعامل ایران خودرو
خودروسازان چگونه بازار را میان خود تقسیم کرده‌اند؟
افزایش ۴۰ درصدی میزان تولید خودرو در کشور
سراتوی سایپا وارد ناوگان پلیس شد
تغییر مدیریتی در ایران خودرو
این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد
مازراتی چه زمانی به فراخوان‌‌های پرتعداد خود پایان خواهد داد؟
شرایط فروش اقساطی لیفان x50
تخلف میلیاردی به نام خودروی لیزینگی
جزوه سیستم های الکتریکی و تهویه مطبوع مزدا2
دستورالعمل تنظیم لقی جعبه فرمان پژو405، پارس و سمند
فیوزها و رله های خودرو چری A15
گواهی فعالیت آسان موتور تمدید شد
«اتومکانیکا» بستر ارزیابی قطعه‌سازان
نسل جدید پمپ بنزین ها در تهران افتتاح شد
تغییر نظام کارمزدی به حق‌العمل‌کاری در جایگاه‌های سوخت
حقوق رانندگان آژانس‌های آنلاین رعایت می‌شود؟
اعلام شرایط پیش‌فروش کشنده کاوه (۴x2) سایپا دیزل
حدود 50 هزار دستگاه مازراتی فراخوان می‌شوند
ساخت خودروهای پروازی اوبر با مهندسان ناسا
براساس آخرین گزارش ارزیابی کیفی خودروهای ساخت داخل / 2 ستاره دیگر در آسمان کیفیت خودروسازان
در حاشیه چهارمین همایش بین المللی خودرو / قراردادهای تازه به بار می نشینند
کارشناسی قیمت لیفان های دست دوم
انتقاد شدید آخوندی از پل‌های ۲ طبقه در تهران
عملیات اجرایی طرح سرمایه گذاری گیربکس اتوماتیک (ایدرو -پانچ ) آغاز شد
نعمت زاده قراردادهای خودرویی را محرمانه می‌داند
The Grand Tour - فصل 1 - قسمت 13
لیست موتورها و شماره فنی محصولات داخلی ایران خودرو
مشخصات و میزان مایعات هایما S7
نحوه رفع زردشدگی درب موتور پژو 206
بنزین فله‌ای خریداری نکنید
بازبینی همکاری دایملر با نیسان در مکزیک
پژو2008، بهمن ماه در اروپا، اسفند ماه در ایران
جریمه خودروسازان در چین
ارائه کارمزد ویژه تا هفت سال به بخش خصوصی برای احداث جایگاه CNG
قیمت بنزین و دیگر حامل‌های انرژی در سال 96 افزایش نمی‌یابد
فروش سری جدید کامیون‌های جدید ولوو FM460 آغاز شد
رونمایی از ماکت خودرو خورشیدی سپهر در دانشگاه علم و صنعت
خنک ماندن خودروها در روزهای داغ تابستان با یک ماده جدید
راه پر دردسر اوبر پیش‌پای اسنپ‌وتاپسی؛ با تاکسی‌ها می‌جنگند!
انتشار رده‌ بندی کیفی خودروهای سواری تولیدی در دی ماه امسال
تمدید گواهینامه استانداردهای ISO/ TS16949 و TPM سایپاپرس
پژو۲۰۰۸ ، بهمن ماه در اروپا، اسفند ماه در ایران
خبرنگاران متقاضی طرح ترافیک از فردا به مرکز ارتباطات شهرداری مراجعه کنند
برگزاری اولین سمینار تخصصی سهم آلایندگی خودرو ها در آلودگی هوا
نسل جدید تیگو 5 در پیست آزادی
کوچ برلیانس H200 از سایپا / عزم پارس خودرو برای کیفی سازی چینی ها
نامه زنگنه به نعمت‌زاده برای ساخت خودروهای پایه گازسوز
۱۰ خودروی اقتصادی‌ بازار ایران کدامند؟
گزارش سهم بازار برندهای لوکس
هیات ایتالیایی از سایپا پرس بازدید کرد
تست خودرو ساینا اتوماتیک توسط مهندس نعمت زاده
هیوندای در پاکستان خودرو می‌سازد
فروش بیش از 8000 خودرو لوکس فراری در سال 2016
خودرویی جدید برای امداد و نجات در کشور رونمایی شد
فروش اینترنتی بلیت قطارهای نوروزی
نیروهای راهدار تمام وقت در جاده‌ها‌ مستقرند
افزایش جذابیت سهام گروه خودرو با کاهش موقتی قیمت ها
آغاز تولید خودرو 2008 با سهم 6 درصدی قطعه ساز داخلی
بهترین شرایط خرید شاسی‌بلند محبوب تویوتا آغاز شد
فروش فوری خودروهای MG با تحویل فوری و تخفیف ویژه
همکاری های جمهوری چک با صنعت خودروی ایران
تسهیلات بانکی بزرگ ترین چالش بازار خودروهای تجاری
مدیرعامل سایپا / قرارداد سیتروئن در مرحله نهایی است
یک طرفه کردن برخی از خیابان های زعفرانیه
خطرناک‌ ترین قسمت یک خودران شما هستید
راهنمای تعمیرات سیستم تهویه مطبوع(بخاری و کولر) پژو405 ،پارس ،سمند ،روآ ،وانت پیکان
راهنمای برنامه ریزی ECU با TNM5000 ECU-KIT
جزوه مکانیک استاتیک مرکز آموزش ایران خودرو
دفترچه معرفی سیستم انژکتوری وانت زامیاد
راهنمای سرویس و نگه داری موتور دیزل بنز سری OM 300
راهنمای تعمیرات سوئیچ JAC S5
راهنمای تعمیرات تعلیق جلو و عقب JAC S5
علائم شاسی آسیب‌دیده
بررسی تغییر و تقویت بخش‌های جانبی یک خودرو تیونینگ شده
برخورد با تخلفات داخل خودروها با ثبت پلاک
جدیدترین کراس اوور کیا احتمالا نسخه تمام الکتریکی خواهد داشت
همکاری مک لارن و ب ام و در زمینه توسعه نسل آینده موتورها
استقبال از خودروهای روسی در چین و امارات به رغم مالیات 83 درصد
فصل تحول خودروهای سنگین از راه می رسد؟
مذاکره خودروسازان ایرانی و چک برای تولید مشترک
افتتاح خودروسازی کارمانیا به طور رسمی
آغاز تولید بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج فارس در ابتدای سال ۹۶
تولید ۳ مدل از محصولات هیوندای کره‌جنوبی در کرمان‌ خودرو
اختلاف ۱.۵ تا ۱۱ میلیونی قیمت محصولات ایران خودرو با نرخ بازار
معرفی یِنکو SC کامارو ۲۰۱۷ با قدرت ۸۰۰ اسب‌بخار
انتشار تصاویر رنجروور اسپرت کوپه
راهنمای باز و بست داشبورد زانتیا
فلوچارت عیب یابی لرزش دسته دنده
فلوچارت عیب یابی روغن ریزی گیربکس
فلوچارت عیب یابی بد جا رفتن دنده
کوچ برلیانس‌های تولیدی در سایپا به شرکت پارس خودرو
رشد 54 درصدی واردات خودرو
خاطرات راننده بلیزر امام از فرودگاه تا بهشت زهرا
ماه آینده شاهد تولید خودرو مشترک ایران و فرانسه خواهیم بود
مغایرت مصوبه خودرویی دولت با قانون اساسی
ضرورت تشکیل اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین
افتتاح خط تولید گیربکس اتوماتیک در هفته آینده
جراحی عجیب زیبایی خودرو چند؟
تولیدات رنو و پژو از اسفند ماه به بازار می‌آیند
جنگ بر سر رتبه دوم و سوم واردات 95 خودرو
مدیران ایرتویا: بازار خودروی ایران زیر ذره بین تویوتا
بازیگر مشهور در دادگاه به اتهام قتل غیرعمد در تصادف
توضیح وزارت صنعت درباره ادعای بی‌اهمیتی کیفیت پایین خودروها برای متولیان
فروش محصولات تجاری سبک گروه خودروسازی سایپا
هفتمین نمایشگاه تخصصی خودرو در گلستان گشایش یافت
تعرفه مصوب شست‌وشوی خودرو در کارواش
آلپینا B7 Individual با رنگی خاص!
طرح قضایی«نصب ردیاب بر روی خودروها» تا پایان سال اجرا می‌شود
فولکس واگن بزرگترین خودروساز جهان شد
قرارداد جایگزینی 10 هزار تاکسی فرسوده با گازسوز هیبریدی امضا شد
چینی ها از تجارب بزرگان به خوبی بهره می برند
خطر بیکاری 142هزار نفر در صنعت موتورسیکلت
50 میلیارد دلار یارانه سوخت می دهیم
معرفی 10 برند برتر سال 2016 در صنعت خودروسازی جهان
برنامه کاهش 3 میلیارد لیتری مصرف بنزین ایران
تسهیلات 12 میلیون تومانی جایگزینی خودروهای فرسوده با خودروی هیبریدی
با تصمیم مجلس بر ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تأکید شد
تولید وانت نیسان بنزینی متوقف شود
بررسی دستورالعمل واردات خودرو در شورای رقابت
گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با نخست‌وزیر ژاپن با محور واردات خودرو
یک زن می‌تواند بدون اجازه شوهرش شغل رانندگی تاکسی داشته باشد؟
جزییات قرارداد جنتلمن های آلمانی با ایران خودرو / استارت پرقدرت بنز در جاده مخصوص
هلدینگ ناصح (ایرتویا) وارد عرصه تولید می شود
ادامه تولید پراید و پژو ۴۰۵
چرا ژاپنی‌ها ماشین آمریکایی نمی‌خرند؟
نمایش مک‌لارن ۷۲۰S جدید به مشتریان بالقوه و اختصاصی
طرح فروش ویژه ساینا با پیش پرداخت ۸ و ۹ میلیون تومانی
ممنوعیت واردات خودرو بدون نمایندگی ابلاغیه دولت است
الگوریتمی که می‌تواند سرنوشت خودروهای هیبریدی را دگرگون کند
نقشه های الکتریکی رانا فاز صفر
نقشه های الکتریکی خودرو رانا ECO MUX و LX
کاتالوگ خودروهای سنگین هپکو
راهنمای تعمیرات مجموعه صفحه نمایشگر JAC S5
دفترچه راهنمای نیسان رونیز
راهنمای تعمیرات و سرویس موتور پژو RD
رویه نصب و تبدیل خودروی RD انژکتوری به سیستم دوگانه سوز
بازار رنگـــرزی خـــودرو
برای میزبانی یک راند از رقابت‌های جهانی موتورکراس توافق کرده‌ایم
قیمت کارخانه ای کلیه محصولات ایران خودرو
بزرگراه‌های ایران چگونه به آزادراه تبدیل می‌شوند؟
ب ام‌ و سال 2080 این شکلی است +عکس
یک قدم نزدیک‌تر به رقبای چینی
بررسی نسل نخست مزدا3 ،ژاپنی میانسال
نبرد ارزان‌قیمت‌ها در بازار قطعات
بانک مرکزی روی لیزینگ های خودرو نظارت کند
مشکل نیروی انتظامی و سردفتران درباره ثبت نقل و انتقال خودرو مرتفع شد
موتورسواری بانوان قانومند شد
گمانه زنی برای ورود فیس لیفت پژو ۲۰۰۸ به بازار ایران
علت نشت روغن از زیر خودرو
واردات خودرو و کالاهای سرمایه‌ای فقط از طریق نمایندگی رسمی
The Grand Tour - فصل 1 - قسمت 12
دفترچه راهنمای عیب یابی پراید دوگانه سوز
انعقاد قرارداد جدید همکاری با بنز
انتقال بیش از 600 شغل جنرال موتورز از کانادا به مکزیک
شکایت تسلا از مدیر سابق خود به علت افشای اسرار تجاری
خودروهای داخلی آدم نمی‌کشند، راننده‌ها مقصرند
گسترش همکاری جنرال موتورز و هوندا در عرصه فناوری پیل سوختی
توسعه خدمات پس از فروش کامیون های ولوو با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان در ایران
جزئیات برنامه دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی
واردات خودرو انحصاری نیست
آمار 10 ماهه تولید و فروش گروه سایپا
توصیه‌های رانندگی به‌هنگام بارش برف
ولسترهای 2018، نامتقارن و کارا
خودروهای سبز چگونه به حل بحران آلودگی کمک می کنند؟
سهم ۲۰درصدی نفت سپاهان از بازار روغن موتور کشور
آغاز فروش جشنواره نوروزی سیمبل با پرداخت منعطف
«کوماتسو» برای روزهای سخت آماده است
حمایت دولت از تولید خودروهای برقی
امضا قراردادهای بیشتر از جمله با خودروسازان
برگزاری مسابقه سالانه مهارتی تویوتا (Skill Contest) در ایرتویا
ورود کره‌ای ها به صنعت خودروهای کشاورزی ایران
درگ شاسی بلندهای لوکس 2017
شرایط پیش فروش هایما S7 اتوماتیک توربوشارژ اعلام شد
شناسایی ناوگان باری‌ درون‌شهری برای دریافت سوخت بر اساس پیمایش‌ آغاز شد
تندر 90 اتوماتیک پلاس را با چه شرایطی بخریم
کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در شهر تهران
چالش پلاک‌های جدید در بازار خودرو
سرشناس‌ترین میهمانان همایش بین‌المللی خودرو
استارت سیاست‌های خودرویی ترامپ
پیش‌بینی سهم 4درصدی خودرو در تولید ناخالص داخلی
ایجاد تعمیرگاه و بانک لوازم یدکی خودروهای سنگین در محل پلاسکو
86 کیلومتر نهایت سرعت خودروها در مسیر فیروزکوه
ابلاغ ضوابط جدید تاسیس و بهره‌برداری شرکت‌های حمل‌ونقل
نمایشگاه اصفهان فروش محصولات سایپا را افزایش داده است
واگذاری ایران خودروی خراسان به پژو یا فیات
خودروی جذاب بنتلی در آینده
ساخت یخ شکن شیشه خودرو از نقره
تصاویر جاسوسی از نسل جدید مرسدس CLS
افزایش ۳۹ درصدی تولید خودرو در کشور
Komatsu Specification & Application Handbook
راهنمای تغییر کیلومتر سمند مالتی پلکس از پشت آمپر ، ECU و نود FN
راهنمای تعمیر موتورهای زانتیا
نحوه رفع ایراد صدا در جعبه فرمان پژو206 و رانا
راهنمای عیب یابی و ایرادات انژکتور
سطح کیفی خودروها از مونتاژ به پیشرفته ارتقا می‌یابد
طرح ترافیک برای موتور سیکلت‌ها
شرایط رانندگی برای مبتلایان به صرع
تکرار درخواست افزایش کیفیت خودرو از سوی وزیر صنعت / چرخ تحول کیفیت چگونه می چرخد
ثبت تجاری لوگوی جدید استون مارتین
تعمیرگاه‌های مجاز آنقدر مشتری را سرگردان می‌کنند تا دوره گارانتی تمام شود
ایجاد ۴۰۰ شغل توسط تویوتا در ایندیانا
بهره گیری از توان تمامی شرکت های گروه سایپا در جهت افزایش ظرفیت تولید
عرضه خودروهای لوکس در بورس کالا
مالیات عادلانه باید طبق تولید ناخالص داخلی تعیین شود
شیوه برخورد با واردکنندگان در ایران هیچ کجای دنیا رواج ندارد
تصویب مدلهای سبز چینی برای دریافت یارانه
فورد برند فروش قطعات خودرو ایجاد می‌کند
تلاش ملی در گرو صنعت
بخش واردات در ماه‌های اخیر هر روز یک بحران دارد
شرایط فروش انواع خودروهای تیبا با پیش پرداخت ۹ و ۷ میلیونی
خودرو در بازار ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان گران شد
فروش دارایی ها راه تنفس خودروسازان را باز می کند
صافکاری ، بازاری که از رونق نمی‌افتد!
دست فرمانم عالیه، برخی حسادت می کنند!
رنو سیمبل را ۱۰ درصد زیر قیمت بازار بخرید
معرفی تندر 90 جدید شرکت ایران خودرو با نام تندر 90 پلاس
مجوز فروش روزانه هزار لیتر سوخت برای مرزنشینان
غرفه ایران خودرو در نمایشگاه عمان گشایش یافت
خودروهای گران‌قیمت باید بیمه بدنه بخرند
زورگیری های مسلحانه از زنان با شگرد ایجاد تصادف ساختگی
نخستین کشتی حمل خودرو در بندر شهید رجایی پهلو گرفت
رانندگی ضعیف قدرتمندترین زن جهان
قرارداد ماموت با فولکس واگن نهایی شد / آلمانی ها از جاده قدیم فرانسوی ها وارد ایران می شوند
تیونینگ جیپ رانگلر ،خودرویی جان‌سخت و همه‌جارو
آغاز مجدد تولید نسل جدید کامیون‌های ولوو FM در ایران
شاسی‌ بلند مرسدس-می‌باخ ۲۰۱۹ می آید
معرفی هایما S7 توربو محصول جدید ایران خودرو
آیا سانتافه جای خود را به ایکس‌تریل می‌دهد؟
تحصیلکرده های ایرانی در پسابرجام راننده تاکسی شدند
لیست وشماره ICهای انواع ECU
جزوه آموزشی درس موتورهای احتراق داخلی
راهنمای تعمیرات گیربکس HAVECO لیفان 620 1.6
نقشه جعبه فیوز سمند،سورن، پژو405 و پارس غیرماکس
راهنمای تعمیرات گیربکس دستی جک توجوی
راهنمای سیستم قفل مرکزی JAC S5
رویه رفع ایراد گازخوردن موتور XU7 با EMS Siemens سمند،پژو405 و پارس
توصیه های فنی رنو ساندرو
تعیین تکلیف سرنوشت قیمت بنزین در سال 96
تسلا از فراخوان سیستم اتوپایلوت نجات یافت
نامه‌نگاری برای لغو مصوبه محدودسازی واردات خودرو
<