جستجو در تمام متون و مستندات کارگیک
cw tb os 1
تبلیغات اسپانسر
CarGeek | کارگیک

گزارش نهایی تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروساز داخلی در حوزه‌های کیفیت، قیمت، محیط‌زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش قرائت شد.

Islamic Parliament of Iran Seal

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی قرائت گزارش نهایی تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروساز داخلی در حوزه‌های کیفیت، قیمت، محیط‌زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

متن کامل این گزارش به شرح زیر است:

فایل کامل گزارش ۷۴ صفحه ای تحقیق و تفحص مجلس از خودروسازی

ویدئو / جزئیاتی از خودروسازها به روایت تحقیق و تفحص مجلس

خلاصه گزارش نهایی تحقیق و تفحص از بررسی

علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی در حوزه‌های کیفیت، قیمت، محیط‌زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش

کمیسیون: صنایع و معادن

در اجرای ماده (۲۱۲) آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛

با احترام، پیرو مصوبه مورخ ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت انجام تحقیق و تفحص از «بررسی علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروساز داخلی در حوزه‌های کیفیت، قیمت، محیط‌زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش» پس از تعیین و ابلاغ احکام اعضای هیئت تحقیق و تفحص طی نامه شماره ۵۵۶۰۵ مورخ ۱۳۹۷، گزارش هیئت در مورخ ۱۳۹۹، به این کمیسیون واصل گردید. متعاقب امر جلسه مشترک اعضای کمیسیون، اعضای هیئت تحقیق و تفحص و جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در مورخ ۱۳۹۹ تشکیل و گزارش ذیل به تصویب کمیسیون رسید.

در اجرای ماده (۲۱۲) آئین‌نامه داخلی، گزارش مصوب جهت قرائت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد.

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن

طرح مسأله

نظر به مشکلات موجود در صنعت خودرو کشور و همچنین ضرورت بررسی علل ناکارآمدی صنعت خودرو، طرح تحقیق و تفحص از صنعت خودروی کشور مطرح و در جلسه مورخ ۰۷/‏۰۶/‏۱۳۹۷‬ مورد تصویب نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. عمده محورهای این طرح عبارت بودند از: بررسی علل زیان‌دهی شرکت‌های خودروساز، برنامه‌های تولید خودرو با قیمت مناسب و سطح کیفی استاندارد، بررسی چگونگی عقد قرارداد با شرکت‌های خودروساز خارجی و دستاوردهای آن، فرآیند انتصابات خصوصاً در هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی و شرکت‌های تابعه، بررسی فرآیندهای تأیید کیفی مواد و قطعات و محصول نهایی با توجه به استانداردهای تعریف شده، بررسی فرآیندهای فروش و خدمات پس از فروش خودروسازان و علل نارضایتی مردم از آن، فرآیندهای مرتبط با تأمین قطعات و مواد و فرآیندهای مالی موجود، دخالت خودروسازان در امور صنفی و در نهایت وضعیت واردات و تخلفات موجود

روش کار و محدودیت‌ها

در راستای اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی و علی‌رغم پیگیری‌های مکرر جهت تخصیص منابع، رئیس مجلس نسبت به معرفی دیوان محاسبات برای انجام فعالیت‌های تفحصی، حسابرسی و بازرسی اقدام نمود که منجر به معرفی کارشناسان دیوان طی نامه مورخ ۰۵/‏۱۲/‏۱۳۹۷‬ به رئیس هیئت تحقیق و تفحص گردید. این تاریخ مقارن با تعطیلات نوروزی خودروسازان بوده و عملاً فعالیت‌های رسمی تحقیق و تفحص از ۱۸/‏۰۱/‏۱۳۹۸‬ آغاز گردید. لیکن از ابتدای مهر ۱۳۹۷ فعالیت‌های مطالعاتی حوزه خودرو در استمرار فعالیت‌هایی که توسط رئیس هیئت و مشاوران ایشان از گذشته آغاز گردیده بود با جدیت و حضور صاحب‌نظران تا این مقطع کماکان پیگیری و اقدام گردیده است.

بر این اساس و با رویکرد تحلیل و بازمهندسی فرآیندهای کلان صنعت خودرو در جهت شناسایی عوامل و علل ناکارآمدی صنعت خودرو، تحقیق و تفحص آغاز گردید. دراین مرحله، کمیته راهبری طرح تشکیل گردید و به منظور ایجاد یک نقشه راه، برای اولین بار اقدام به تدوین «چارچوب نظری و مدل مفهومی‌تحقیق و تفحص از صنعت خودرو» مبتنی بر مدل‌های مدیریتی مناسب برای این صنعت نمود. دراین مدل «دستیابی به چارچوب‌بنیادین طرح ملی تحول صنعت خودرو» به عنوان مأموریت تحقیق و تفحص موردتوافق قرار گرفت.

بدین منظور گروهی متشکل از کارشناسان حوزه‌های مالی، مدیریتی، فنی و اقتصادی، مأموریت یافتند تا با بررسی دقیق، بی‌طرفانه، حرفه‌ای و با رعایت ارزش‌های تعریف شده، محورهای مطرح در مصوبه تحقیق و تفحص را طی بازه زمانی ده ساله و همچنین مواردی که نتایج آن تاکنون باقی مانده است، تبیین و نتایج را جهت فراهم‌سازی زمینه‌های ذیل فراهم سازند:

*شناخت وضعیت موجود نامطلوب و علل و دلایل آن (با تأکید بر عوامل ناکارآمدی)

*شناسایی موقعیت مطلوب ناموجود و افق‌ها و امکان ایجاد آن

*تعیین چارچوب برای حرکت در جهت تحول و توسعه صنعت خودرو

*ایجاد بستر لازم جهت تدوین راهبردهای کلان صنعت خودرو

شایان ذکر است که این گزارش خلاصه‌ای بسیار موجز و چند سطحی از چند گزارش شامل مطالعات کلان صنعت خودرو، مطالعات سیاست صنعتی خودرو، مجموعه مصاحبه‌های خبرگان، گزارش مفصل تفحصی دیوان محاسبات در حوزه‌های تولید (ایران‌خودرو و سایپا) و واردات خودرو، گزارش کیفی ارائه شده، گزارش تعارض منافع در صنعت خودرو، گزارش نهادهای نظارتی و همچنین مطالعاتی درخصوص روندهای توسعه تکنولوژی و راهبردهای صنعت و … می‌باشد که به پیوست ارائه خواهد شد.

فعالیت‌های فوق با محدودیت‌های جدی هم مواجه بود که اعم آن عبارتند از:

*تخصصی بودن و پیچیدگی بسیار بالای صنعت خودروسازی

*پیچیدگی و حساسیت مقطع زمانی انجام تحقیق و تفحص

*عدم‌شفافیت در فضای مدیریتی کشور و عدم‌دسترسی به صورت‌های مالی برخی تأمین‌کنندگان و سهامداران

*عدم‌همکاری نیروی انتظامی و قوه قضائیه (به جز همکاری حداقلی سازمان بازرسی کل کشور) و زیرمجموعه‌های مجلس نظیر کمیسیون اصل نود، ریاست مجلس و هیئت رئیسه مجلس

*تعدد شرکت‌های تحت تملک گروه‌های خودروسازی و افرادی مورد نظر برای تحقیق

*کمبود منابع انسانی و عدم‌تخصیص منابع مالی مورد نیاز جهت اجرای طرح

*تعدد سازمان‌ها و نهادهای ورودکننده به این صنعت و در اختیار گرفتن اطلاعاتی که بعضاً امکان ورود کارشناسان هیئت را به آن با محدودیت‌های بسیار بالایی مواجه می‌ساخت (خصوصاً در مبحث واردات)

دامنه طرح

کلیه فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه صنعت خودرو که شامل تأمین و صادرات وسایل نقلیه موتوری، بدنه، اتاق، ملحقات، قطعات و فروش و خدمات پس از فروش (شامل گارانتی، وارنتی و اسقاط) مرتبط با محصولات و صادرات می‌شود و ذی‌نفعان مرتبط با این صنعت شامل مصرف‌کننده نهایی، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان، فروشندگان، واردکنندگان، اسقاط خودرو، سازمان‌های سیاست‌گذار، نظارتی، نهادها، سازمان‌ها و مؤسسات دولتی و غیردولتی که به هر نحوی با این بخش از صنعت و بازار در ارتباط هستند، می‌باشد.

اهم یافته‌های کلیدی تحقیق و تفحص

ضعف سیاست‌گذاری‌های کلان صنعتی (عدم کفایت، تناسب و هم‌راستایی): در سطح کلان، علی‌رغم تدوین برنامه ۱۴۰۴ صنعت خودرو، عدم وجود هم‌راستایی استراتژی و اسناد کلان با برنامه‌های اجرایی و نحوه ارتباط بخش‌های مختلف فنی و اقتصادی با برنامه‌های توسعه صنعتی بخشی و فرابخشی، از ضعف‌های اساسی موجود در این صنعت است. همچنین بخش عمده‌ای از هدف‌گذاری‌های صورت گرفته، بعضاً متناقض و در بهترین حالت نیز به هیچ‌وجه پاسخ‌گوی اهداف تعیین‌شده در برنامه‌های کلان نیست. شایان ذکر است، در مواردی هم که قوانین بالادستی مانند «رفع موانع تولید»، «بهبود مستمر فضای کسب و کار»، «قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل و نوسازی صنایع کشور» و بخش‌های مختلف قوانین برنامه توسعه، برای رفع مشکلات، راهکارهای مناسبی ارائه داده‌اند، به دلیل مغفول ماندن احکام و ناهماهنگی و ضعف در اجرا، نتیجه مطلوب حاصل نگردیده است.

در خودروسازان نیز علی‌رغم وجود ساختار و فرآیندهای برنامه‌ریزی راهبردی و تدوین اهداف و برنامه‌های عملیاتی مرتبط با آن، متأسفانه رویکردهای مناسبی در خصوص بهره‌گیری از مکانیزم‌های موجود دیده نشد و در نهایت برای توجیه عملکرد و اهداف مدیران ارشد مورد استفاده قرار گرفته است. متأسفانه این ساختارها، در فضایی که کشور به سوی تحریم پیش می‌رفت، هیچ حساسیتی در خصوص تأمین قطعات و اعلام هشدار برای پوشش تعهدات خودروسازان، نداشته است.

تضاد بین مالکیت و مدیریت (مشکلات حاکمیت شرکتی): با وجود اینکه به ظاهر، دولت در خودروسازان سهام غیرکنترلی دارد، به دلیل سهامداری شرکت‌های زیرمجموعه و سازوکارهای پیچیده وکالت طراحی شده بین این شرکت‌ها، عملاً دولت در مجامع عمومی این شرکت‌ها بازیگر اصلی است. از سویی دیگر، مصیبت ساختار تو درتوی مالکیت و تملک سهام شبه خزانه توسط شرکت‌های گروه (که مفاسد موجود در این حوزه به تفصیل در گزارش‌های اشاره شده در پیوست ارائه شده است)، علاوه بر اینکه با قانون تجارت و سیاست‌های اصل ۴۴ مغایر است، به معضل دستوری‌بودن سیاست‌ها و برنامه‌های خودروسازان تبدیل شده است و راه هرگونه بهینه‌سازی و ایجاد شفافیت را (در فرآیندهای تأمین، مشارکت، فروش و انتصابات در خودروسازان که عمده‌ترین فرآیندهای فسادزا است) با موانع جدی مواجه کرده است.

بنگاه‌داری خودروسازان: در پایان سال ۱۳۹۷ شرکت ایران خودرو دارای مجموعاً ۱۰۷ شرکت بوده است که تعاونی‌های خاص و اعتبار کارکنان نیز، دارای ۱۲ شرکت فعال است. شرکت سایپا هم کنترل ۶۴ شرکت فعال و ۱۲ شرکت غیرفعال را در اختیار دارد. عدم وجود هم‌راستایی در وظایف، راهبردهای متناسب و رویکردهای عمدتاً رانتی به این شرکت‌ها باعث افزایش هزینه شرکت‌داری آنها شده است و وضعیت بنگاه‌داری شرکت‌های خودروساز باعث شده اطلاعات برخی شرکت‌ها حتی در اختیار خودروسازان نباشد.

مصنوعی‌بودن نرخ ارز: حساسیت سیاست‌گذاران در دوره‌های مختلف، منجر به تعیین تصنعی نرخ ارز شده و این امر، منجر به برهم‌خوردن تعادل واقعی و صرفه اقتصادی تولید در بسیاری از فعالیت‌های صنعتی (از قبیل قطعه‌سازی، خودروسازی و…) می‌شد. لذا شاهد بودیم که علی‌رغم وضع تعرفه‌های بالا به واردات، واردات خودرو و قطعات کامل و نیمه‌ساخته توجیه پیدا می‌کرد. بدیهی است واقعی‌شدن نرخ ارز و جلوگیری از نوسانات شدید ارزی می‌تواند (حتی با کاهش تدریجی یا به یکباره تعرفه‌ها) در بلندمدت در بخش تولید قطعات به برطرف‌کردن نیاز داخلی (و در مرحله بعد به صادرات) کمک کند و در بخش خودرو منجر به افزایش تمایل برندهای مطرح به مشارکت یا همکاری با سازندگان داخلی گردد.

عدم وجود زیرساخت‌های مناسب مالی در سیستم بانکی کشور: بخش عمده نقدینگی صنایع کشور از طریق وام‌های سیستم بانکی تأمین می‌شود و صنایع عملاً از روش‌های LC ارزی، یوزانس و ریالی برای تأمین یا تضمین سرمایه در گردش خود محروم هستند. این موضوع موجب تحمیل هزینه‌های بسیار بالای تأمین مالی در این بنگاه‌ها شده است. رفع مشکلات مربوط به LC ارزی نیز تا حدود زیادی منوط به کاهش محدودیت‌های بانکی است. لذا پیشنهاد استفاده موقت از LC ریالی با تغییراتی که توسط بانک مرکزی ایجاد می‌شود قابل بررسی است.

عدم وجود ابزارهای پوشش ریسک نوسانات ارزی: تلاطمات ارزی به دلیل عدم وجود ابزارهای پوشش ریسک نوسانات ارزی در دهه‌های اخیر صنایع کشور را با چالش‌های جدی و خطرناکی مواجه کرده است. لذا به نظر می‌رسد بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، بیمه مرکزی و … باید در اسرع وقت نسبت به راه‌اندازی ابزارهای پوشش ریسک و بورس ارز اقدام نمایند تا ضمن برخورداری استفاده‌کنندگان واقعی تسهیلات ارزی، مانع از رانت‌جویی دریافت‌کنندگان صوری باشند.

تحریم‌ها و محدودیت‌های بین‌المللی: به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب و مشکلات موجود در توسعه دانش و فناوری‌های موجود و همچنین عدم وجود مقیاس اقتصادی برای تولید برخی قطعات، محدودیت‌های بین‌المللی بخش عمده‌ای از حوزه‌های سرمایه‌گذاری، انتقال تکنولوژی، بانکی، بیمه‌ای و … را با محدودیت مواجه کرده است. این محدودیت‌ها هزینه تولید و توسعه را به شدت افزایش داده است و هرچند بخشی از این هزینه‌ها را خودروسازان (در قالب عدم تحقق تعهدات، افزایش هزینه تولید، افزایش هزینه به دلیل خرید از واسطه‌ها و…) متحمل شده است ولیکن بخشی از آن هم به مصرف‌کنندگان نهایی منتقل شده است که موجب نارضایتی آنان را فراهم آورده است.

قیمت‌گذاری دستوری اشتباه در کنار محدودیت عرضه: در برهه‌هایی که به دلیل کاهش عرضه ناشی از عدم تناسب در برنامه‌ریزی برای تأمین قطعات و تولید خودرو و انتظارات تورمی یا جهش شدید ارز، قیمت خودرو در بازار به شدت افزایش یافته و خودروسازان علی‌رغم هزینه‌های تولید و مالی بالا، ناگزیر به ارائه خودرو با قیمتی نامتناسب با قیمت بازار شده‌اند، تبعیت از قیمت‌های دستوری و تکلیفی اشتباه در این شرایط دو گروه تولیدکننده ومصرف‌کننده نهایی را متضرر کرده و منافع عظیمی را به جیب واسطه‌ها سرازیر ساخته است.

بررسی تعارض منافع در تصمیم گیری و تصمیم سازی در صنعت خودرو: یکی از ابزارهای تحلیل صنعت و مسائل مربوط به رانت و فساد در آن، بهره‌گیری از تحلیل‌های مرتبط با تعارض منافع است. بدیهی است صنعت خودرو به لحاظ ارتباط گسترده با زنجیره‌ای ازصنایع قبل و بعد از خود، صنعتی کلیدی محسوب شده و با توجه به حجم بالای اشتغال، گردش مالی، شرایط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور و دیگر پارامترهای مؤثر در وضعیت کلان کسب و کارهای موجود، موضوع تعارض منافع در آن امری بسیار مهم و تأثیرگذار است. در این تحلیل، دولت و نهادهای سیاست‌گذار بازار، خودروسازان، هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های خودروساز، سهامداران، مجلس، تأمین‌کنندگان خاص، نهادهای نظارتی، قضائی و امنیتی، نظام فروش، نمایندگان فروش و سازمان‌های متولی نظارت کیفی و توسعه استانداردها به صورت ویژه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند. در این رابطه گزارش تعارض منافع در صنعت خودرو به تفصیل به این موضوع پرداخته است.

بازمهندسی نظام حکمرانی در صنعت خودرو: به منظور دستیابی به رضایت‌مندی حداکثری ذی‌نفعان، نیازمند تعیین شفاف جایگاه و وظایف در سه حوزه حاکمیتی شامل سیاست‌گذاری، تنظیم‌گری و تسهیل‌گری هستیم تا این صنعت بتواند در جهت دستیابی به اهداف خود حرکت کند. در مبحث سیاست‌گذاری عمده مباحث مورد نظر شامل تعیین اهداف کلان، راهبردها و سیاست‌های کلان صنعت خودرو در چارچوب راهبردهای کلان صنعت، تعیین نقش ذی‌نفعان و بازیگران کلیدی صنعت خودرو، ارزیابی و بازنگری بر اساس تجارب و دانش ایجاد شده و پاسخ‌گویی در زمینه‌هایی که دولت باید پاسخ‌گو باشد، می‌باشد. در مبحث تنظیم‌گری عمده مباحث مورد نظر شامل تعیین مقررات، استانداردها، تعرفه‌ها، اعمال مقررات (شامل صدور مجوز، وصول تعرفه و …)، رصد و بازرسی تولیدکنندگان، حل دعاوی در صنعت و داوری، اعمال مجازات و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی می‌گردد. همچنین در مبحث تسهیل‌گر عمده مباحث شامل توسعه ارتباطات داخلی و خارجی، توسعه ظرفیت‌های موجود در حوزه بازار و همراهی در توسعه و ترویج مباحث مورد نظر در بخش محصول و بازار، ایجاد امکان توسعه فناوری‌ها و دستیابی به منابع دانشی، تسهیل در امر تأمین منابع مالی با توجه به مقتضیات صنعت می‌باشد.

در عین حال با توجه به اینکه ساختاردهی برای اجرای موارد فوق، نیازمند مطالعات کارشناسی است، لازم است برمبنای اصلاحیه قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نهاد تنظیم‌گر بخش خودرو تشکیل گردد.

واگذاری سهام دولت در شرکت‌های خودروساز: در حال حاضر با توجه به سهم زیر ۲۰ درصد دولت، دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا خصوصی هستند. لذا این هیئت مخالفت جدی خود را با امر واگذاری سهام دولت در شرایط موجود اعلام می‌دارد که دلایل آن نیز در گزارش‌های مختلف شامل گزارش‌های تفصیلی، خلاصه ۷۴ صفحه‌ای و گزارش مصوب کمیسیون صنایع و معادن ارائه شده است (دلایلی مانند عدم اصلاح ساختار سهام، مدیریت و مالکیت، عدم تعیین دقیق وضعیت دارایی‌های دو گروه خودروسازی، عدم تعیین تکلیف شرکت‌های متعدد زیرمجموعه، بازار انحصاری دو خودروساز بزرگ کشور)

توسعه استانداردهای صنعت خودرو: در این حوزه مواردی نظیر عدم سیاست‌گذاری دقیق توسط یک تنظیم‌گر و عدم هدایت فرآیندهای منجر به تولید خودرو برای حفظ و توسعه کیفیت، عدم وجود رویکرد تبادل دانش در حوزه استانداردها بر پایه راهبردهای معین که وضع تحریم‌های بین‌المللی و انفعال صنعت خودروسازی در توسعه تکنولوژی‌های مورد نیاز آن را تشدید کرده است، لابی خودروسازان در به تعویق‌انداختن اجرای استانداردها و در نهایت عدم نظارت دقیق و وجود رانت در ارائه مجوز برای شرکت‌های بازرسی تأیید صلاحیت‌شده و بالتبع عدم تضمین کیفیت محصولات تولیدی تحت نظارت ایشان از مسائل ناکارآمدی این بخش است.

نهادهای نظارتی، قضائی و امنیتی: تعدد نهادهای امنیتی، نظارتی و قضائی در صنعت خودروسازی نیز علاوه بر ایجاد فضای عدم اطمینان، عدم انسجام و هماهنگی را در نوع و سطح برخورد با مسائل و مشکلات صنعت موجب می‌شود و بعضاٌ برمبنای شواهد، خود باعث فساد در سطحی است که برخورد با آن مقوله‌ای سخت و بعضاٌ ناشدنی است. این وضعیت نیز وجود یک سازمان تنظیم گر که بتواند در فضای انحصاری این وظایف را مطابق با قانون به نحو مناسبی صورت دهد، بیش از پیش ضروری می‌نمایاند.

مبحث تأمین: مشکلات عمده موجود در بخش تأمین عبارت است از: عدم پرداختن به صرفه اقتصادی، رانت مربوط به عدم ارائه آنالیز قیمت توسط تمامی تأمین‌کنندگان، ورود افراد غیرحرفه‌ای در تأمین قطعات با توجه به مدت طولانی تولید یک خودرو، عدم در نظر گرفتن زنجیره ارزش تولید قطعه در مذاکرات تجاری خودروساز با قطعه‌ساز، تأمین بدون صرفه اقتصادی و فنی با وجود پتانسیل‌های تولید درون گروهی، انحصار در تأمین قطعه، تحمیل بخش‌های هزینه بر تولید به خودروساز در برخی از قراردادهای تأمین،

همچنین با توجه به نوع سازوکارهای موجود تأمین، حجم زیادی از مواد و قطعات، انعقاد قراردادهای کوچک و بزرگ متعددی را درپی دارد که هرکدام درجات مختلفی از آسیب‌پذیری در مقابل فساد و سو جریانات مالی و کیفیت قطعات تأمین‌شده دارند که در این بین گروه‌های زیر را می‌توان آسیب‌پذیرترین قراردادهای تأمین دانست:

قراردادهای تأمین فولاد و قطعات فولادی: در بخش تولید و تأمین، علی‌رغم رشد و توسعه صنعت فولاد، شاهد تأمین برخی از انواع ورق‌های مورد نیاز شرکت‌های خودروساز از خارج هستیم که با توجه به توانمندی شرکت‌های داخلی، در این امر باید تجدیدنظر صورت پذیرد. در بخش مصرف نیز با توجه به خرید ورق در مقیاس بالا و تحویل به قطعه‌سازان، رانت‌هایی به شرح ذیل توزیع می‌گردد: تحمیل تأمین مالی خرید ورق به خودروساز، اختلاف قیمت فولاد تحویل شده به قطعه‌ساز و نحوه تسویه مدت‌دار، امکان فروش فولاد تأمین‌شده توسط خودروساز با فولادهای دارای مشخصه فنی پایین‌تر برای تولید قطعه.

به نظر می‌رسد اصلاح این سازوکار و تأمین توسط قطعه‌سازان می‌تواند در این زمینه اثرات مفیدی در کاهش رانت و افزایش کیفیت و بهره‌دهی مالی را فراهم آورد. بدیهی است هماهنگی‌های لازم با بورس کالا و قطعه‌سازان در این زمینه قابل انجام است.

قراردادهای تأمین قطعات با فناوری بالا (High Tec): مشکل عمده‌ای که در قراردادهای تأمین قطعات با فناوری بالا مانند ECU، ACU و … وجود دارد عدم برنامه‌ریزی صحیح خودروساز برای تأمین و سطح مناسب داخلی‌سازی آن بوده است که این امر باعث می‌شود قراردادهای تأمین این‌گونه قطعات در فضایی غیرشفاف و با سازوکارهایی غیرقابل اعتماد (از نظر آلودگی به مفاسد مالی) منعقد و اجرایی گردد. یکی از بحث برانگیزترین شکل تأمین این قطعات، واردات این قطعات به صورت نیمه‌ساخته یا کامل از منابع خارجی توسط خودروساز و تحویل آن به قطعه‌ساز داخلی است که عمده فرایند انجام‌شده توسط قطعه‌ساز، برچسب‌گذاری و بسته‌بندی مجدد در قبال دریافت کارمزد مشخص است. نقطه آسیب‌پذیر اصلی در این‌گونه قراردادها، خرید خودروساز از منابع خارجی معرفی‌شده از سوی قطعه‌ساز است که این امر علاوه بر گران‌تر بودن به میزان حدود ۲۵ درصد، احتمال تبانی قطعه‌ساز ایرانی با این واسطه‌ها را به شدت افزایش می‌دهد. این امر در حالی است که وابستگی حداقل برخی از شرکت‌های تجاری چینی به قطعه‌ساز داخلی قریب به قطعیت است. بخش دیگری از قطعات تکمیل تأمین‌شده، دارای آنالیز قیمتی و میزان ارزبری نیست و این عدم شفافیت با توجه به مکانیزم‌های موجود خودروسازان امری غیرقابل قبول است. این معضل باعث شده خودروساز نتواند راهنمایی مناسبی به تولیدکنندگان بالقوه این قطعات داشته باشد و قطعه‌سازان فعلی به ادامه رفتار انحصاری خویش مطمئن باشد. این دسته از تأمین‌کنندگان حتی در مواردی، قطعات را با نشان تجاری و بسته‌بندی ثبت‌شده خود در خارج تولید می‌کنند.

قراردادهای مربوط به قطعات قابل تولید در داخل: بخشی از قطعات علی‌رغم دارا بودن مقیاس اقتصادی و اینکه فاقد فناوری پیچیده در تولید هستند، با این حال هم‌چنان به صورت کامل یا عمده از خارج تأمین می‌گردد. انواع بلبرینگ، انواع کاسه نمد، سوزن انژکتور و … از این جمله‌اند. برخی از قطعات نیز برای کل صنعت دارای مقیاس اقتصادی است (نظیر شلنگ‌های فشار قوی) که به نظر می‌رسد وزارت صمت باید برای تولید آنها برنامه‌ریزی لازم را به عمل آورد.

قراردادهای مربوط به قطعات و مواد دارای وابستگی شدید به خارج: بخشی از قطعات و مواد از منابع داخلی تأمین می‌شوند اما این تأمین‌کنندگان در فرایند تولید خود به شدت به منابع خارجی وابسته بوده و هم از نظر ارزبری و هم از جنبه آسیب‌پذیری از تهدیدات خارجی، مشابه مواد و قطعاتی هستند که به صورت کامل از خارج تأمین می‌گردند. گروه رنگ و مواد شیمیایی، قطعات الکترونیکی، سیستم‌های صوتی، سیستم‌های تهویه مطبوع، سامانه‌های ایمنی، انواع تسمه‌های موتور و … از این دسته‌اند. در این بخش نیز وزارت صمت می‌تواند در تعامل با سایر تولیدکنندگان ضمن حفظ کیفیت و رقابتی‌بودن، زمینه تعمیق ساخت داخل و کاهش وابستگی را فراهم نمایند.

قطعات فاقد توجیه فنی و اقتصادی: پذیرش درصدی از تأمین از بازارهای خارجی امری ناگزیر است. لذا چاره‌ای جز افزایش صادرات قطعات و مجموعه‌ها و خودروی ساخته‌شده برای تأمین ارز مورد نیاز این بخش وجود ندارد. در خصوص برخی از قطعات باید محدودیت‌هایی مدنظر قرار گیرد و در صورت مزیت برای تولید داخل، رویکرد تولید با مشارکت شرکت‌های دارای فناوری و سرمایه‌گذاری در کشور اتخاذ گردد.

در این رابطه (مبحث تأمین) گزارش تفصیلی و تحلیلی در دو شرکت ایران خودرو و سایپا، به پیوست ارائه شده است.

سهم پایین تحقیق و توسعه: عدم برنامه‌ریزی راهبردی در حوزه مدیریت فناوری و سهم پایین هزینه‌کرد در فرآیندها و پروژه‌های منجر به توسعه تکنولوژی از مصائب دیروز و امروز صنعت خودرو است. لذا همان‌طور که ملاحظه می‌شود، محصولاتی که با عنوان محصولات جدید به بازار روانه می‌شود، صرفاً دارای تغییرات ظاهری برای پاسخ دادن حداقلی به ذائقه مشتریان است.

بالابودن هزینه لجستیک در صنعت خودرو: بیش از ۲۰% از هزینه‌های بخش تأمین، مربوط به هزینه‌های لجستیک است که دو برابر استانداردهای حداقلی دنیا است. عدم رعایت اصول اولیه هم‌راستایی و یکپارچه‌نمودن قطعه‌سازان، پراکندگی سایت‌های تولید، عدم استفاده از ظرفیت شرکت‌های قطعه ساز گروه بر مبنای صرفه اقتصادی، سبب ناکارآمدی بخش تأمین به لحاظ مدیریت هزینه شده است.

نبود سامانه یکپارچه مدیریت منابع سازمانی: با توجه به عدم تدوین برنامه استراتژیک منسجم برای شرکت‌های خودروساز و عدم هم‌راستایی و یکپارچگی فرآیندها و ساختار سازمانی برای دستیابی به اهداف کلان، بدیهی است که برنامه‌ریزی منابع سازمانی و تخصیص آن در شرکت‌های خودروساز به‌گونه‌ای که بتواند باعث تحقق اهداف سازمانی شود با مشکلات عدیده‌ای مواجه است. عدم تخصیص اثربخش هزینه‌های قابل توجه انجام‌شده در حوزه تحقیق و توسعه بخشی از مسائل این بخش است.

نیروی انسانی مازاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۱۲% بهای تمام‌شده مربوط به هزینه‌های حقوق و دستمزد است (حدود سه برابر استانداردهای جهانی). افزایش روند استخدام‌ها در ماه‌های نزدیک به انتخابات و انتصاب افراد بدون تخصص و بعضاً مساله‌دار از لحاظ مالی و مدیریتی صرفاً به دلیل دخالت مراجع دولتی و امنیتی، این صنعت را با مشکلات عدیده‌ای مواجه نموده است.

مشکل کسری سرمایه در گردش و اثرات تبعی آن: مشکل کسری نقدینگی و سرمایه در گردش خودروسازان، ریشه در تقسیم DPS نامتعارف بین سهامدارانی مانند صندوق‌های بازنشستگی دارد که گاهی تا بیش از ۸۰ درصد سود کسب‌شده را بین سهامداران توزیع می‌کردند. این موضوع به همراه خرید سهام خزانه توسط خودروسازان، سبب ایجاد کسری نقدینگی و هزینه بالای تأمین مالی گردید (هزینه‌های مالی در ایران‌خودرو و سایپا رقمی معادل ۱۰ میلیون تومان به ازای هر خودرو). همچنین بدهی‌های احتمالی ساپکو بابت تضامین سنوات گذشته حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان است که با توجه به بحران در قطعه‌سازان، یک زنگ خطر جدی برای ایران‌خودرو است. علاوه بر این، اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان به عنوان کمک برای بقای ایران‌خودرو دیزل که نیمی از این مبلغ در دوسال گذشته بوده نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

هزینه تأمین مالی گروه سایپا نیز به همین منوال است. طرح‌های غیراقتصادی تأمین مالی نظیر اتوخدمت با نرخ ۲۸ درصد، گرچه در آن مقطع برای دردهای موجود مسکن بود، ولی در طی سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ نیز این مشکلات را تشدید کرد.

هزینه‌های سیاسی از کیسه خودروساز: هزینه‌های سرمایه گذاری‌های خارجی بدون توجه به مطالعات بازار در کشورهایی نظیر سنگال، موجب خروج منابع از بنگاه اقتصادی گردیده است. مثلاً در سنگال ۹۰ میلیون دلار تحت شرایطی سرمایه گذاری شده است که این کشور امکان تأمین برق برای فعالیت این کارخانه را نداشته است و اکنون نیز هیچ امکانی برای فروش و واگذاری این کارخانه وجود ندارد. در مجموع طی سنوات ۱۳۸۶ لغایت ۱۳۹۲ این سرمایه گذاری‌ها بالغ بر ۱۵۸ میلیون دلار شده است.

تجدید ارزیابی و رفع ظاهری مشکلات: افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سبب اصلاح ظاهر صورت‌های مالی خودروسازان می‌گردد و هیچ کمکی به رفع مشکل کسری نقدینگی شرکت‌های خودروساز نخواهد نمود.

بررسی صنعت دیزل: اگرچه سیاست‌های اتخاذی و رویکرد مردم و فعالان اقتصادی به استفاده از دیگر زیرساخت‌های حمل و نقل، تقاضای خودروهای تجاری را کاهش داده است. لیکن مشکل عمده در این حوزه (خصوصاً در ایران‌خودرودیزل و سایپادیزل) عدم توجه به مقیاس اقتصادی و تغییر تعرفه‌ها و همچنین عدم توجه ناظران به این شرکت‌ها و ایجاد یک حیات خلوت برای رانت‌جویی افراد سیاسی و رانده شده از دیگر بخش‌ها است. این امر لطمات جبران‌ناپذیری را به شرکت‌ها وارد نموده است و هزینه‌های فراوانی را بر دو گروه خودروساز تحمیل کرده است. به عنوان مثال عدم بازگشت فروش‌های صادراتی خودروهای دیزل به موریتانی به مبلغ ۵،۸۵۰،۰۰۰ یورو، شناسایی سود از طریق فروش شرکت‌های زیرمجموعه در قالب معاملات درون‌گروهی و عقد قراردادهای بازرسی صوری به منظور سودده نشان‌دادن شرکت اصلی و برخی شرکت‌های تابعه، رانت اطلاعاتی معدودی از نمایندگان فروش ایران‌خودرودیزل در مقطع زمانی قبل از صدور بخشنامه‌های افزایش قیمت که نسبت به عقد قرارداد حجمی از محصولات مورد نظر می‌نمودند و مواردی از این دست از فسادها و بی‌تدبیری‌های موجود در این حوزه است.

سازو کارهای مدیریت و توسعه کیفیت خودرو: در حال حاضر ۴۰ قطعه از کل قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری می‌باشند و در مابقی قطعات آئین‌نامه نظارت کیفی مبتنی بر مدل‌های کیفی ایجادشده توسط شرکت‌های خودروساز مبنا می‌باشد. لیکن متأسفانه این مدل‌ها و کنترل‌ها نیز معمولاً تحت تأثیر فشار تولید و لابی در تأمین قطعه اثربخشی لازم را نداشته است. این است که در کلیه شاخص‌ها علاوه بر عدم‌دستیابی به اهداف، نسبت به دوره‌های قبلی، کاهش سطح کیفی را نیز تجربه کرده‌ایم که این امر نشان از ضعف جدی در ساختار و فرآیند نظارت بر کیفیت توسط خودروساز و سازمان ملی استاندارد و رانت و فساد موجود در حوزه تأمین می‌باشد. این امر قابل تسری به حوزه‌کاهش آلاینده‌ها و مصرف سوخت نیز هست.

همکاری صنعت خودرو با شرکای خارجی: وابستگی خودروسازان به شرکای خارجی طی ۵۰ سال گذشته، باعث نشده که منافع صنعتی و تجاری طرف ایرانی در سطح مطلوبی تأمین شده باشد. دلایل عمده این ناکامی‌ها شامل عدم وجود راهبرد و برنامه بلندمدت برای همکاری با طرف‌های خارجی و انعقاد قراردادها برای رفع نیازهای کوتاه مدت، عدم وجود نقشه راه مدون برای مذاکره و بعضاً مذاکره‌کنندگان ناآگاه به صنعت خودرو، تأثیر بسیار زیاد مسائل سیاسی بر همکاری‌های فنی و تجاری، ضعف بنیه مالی خودروسازان، عدم مشارکت قطعه‌سازان و مجموعه‌سازان در فرایند تحقیق و توسعه و تمرکز بر داخلی‌سازی با استفاده از دانش فنی طرف خارجی می‌باشد.

همچنین عموم قراردادهای همکاری با طرف خارجی مربوط به خودروهایی است که فرایند تکوین تا تولید و عرضه انبوه محصول را طی نموده و بنابراین خودروساز ایرانی هیچ‌گاه در فرایند شکل‌گیری ایده، طراحی، تکوین تا تولید انبوه محصول مشارکت نداشته است. تحقق نمادین موارد اساسی همچون سرمایه‌گذاری طرف خارجی در قالب مواد اولیه یا قطعات نیز از این موارد است. مشکلاتی نظیر بی‌نظمی تأمین‌کنندگان پژو و تحمیل هزینه ۱۲۰ میلیون ریالی به ازای هر خودروی پژو ۲۰۰۸ به مصرف‌کننده نهایی و عدم‌اختیار برای رد یا تأیید محموله دریافتی توسط ایران‌خودرو نیز از مسائل قرارداد ایران‌خودرو و پژو است.

فرصت رانت و آربیتراژ و فروش‌های تکلیفی: یکی از مصائب پیش‌روی صنعت، رانتی است که از جیب مصرف‌کنندگان نهایی و خودروسازان به دلالان و افرادی که دارای امتیاز ویژه هستند، پرداخت می‌شود که به عنوان مثال در خودروی پراید، رقمی در حدود ۳۰ میلیون تومان را شامل می‌شود و برای مردم امکان ثبت‌نام و خرید مستقیم از طریق سایت خودروسازان وجود ندارد. این درحالی است که بر اساس گزارش موجود، به عنوان مثال فردی با یک کارت بانکی مشخص، در سال ۱۳۹۷ اقدام به خرید ۳۲۵ خودرو نموده است. از آن سو، خودروسازان نیز دلیل عمده زیان خود را طی دو سال گذشته عدم‌تعدیل قیمت‌ها اعلام کرده‌اند. این دور باطل و سراسر خسران، هیچ سودی به جز باز کردن مسیر رانت‌طلبان و زمینه‌سازی برای فساد بیشتر ایشان و بیچاره‌تر کردن مردمی که بعضاً از طریق خرید و کار بر روی این خودروها ارتزاق می‌کنند و صنعت خودرو که دست به گریبان بحران مالی است، نداشته است. شوربختانه در این وضعیت امضاهای مدیران ارشد دو شرکت خودروساز بابت واگذاری خودروها به صورت دستوری (یا VIP) موجب ایجاد فرصت برای افراد سفارش شده توسط متنفذین شده است.

در این شرایط هم، دولت و سازمان بازرسی با اجبار خودروسازان به فروش فوری، پیش‌فروش و قیمت‌گذاری دستوری اشتباه، موجبات فشار بر خودروسازان را فراهم نمودند که نتیجه آن زیان ۳۰ هزارمیلیارد تومانی دو خودروساز بزرگ بوده است. عدم رعایت عدالت در فروش و سهم‌دهی بیشتر به برخی نمایندگی‌های خاص در فروش‌های سبدی و بعضاً با اقساط کم‌بهره سبب توزیع رانت بین این نمایندگی‌ها گردیده است. به نحوی که ۲۰ نمایندگی اول
ایران‌خودرو سهم حدود ۱۶ درصدی از کل فروش محصولات این گروه را بر عهده داشته‌اند.

در شرکت سایپا نیز با توجه به شواهدی مبنی بر عدم توزیع عادلانه خودرو و انعقاد قراردادهای غیرشفاف، مبهم و زیان‌بار فروش با برخی نمایندگان و خریداران عمده، از حیث ایجاد رانت و سو جریان مالی مستلزم بررسی کارشناسی و رسیدگی قضائی است که ظاهراً در دست رسیدگی است.

سایت‌های فروش اینترنتی و ایجاد قیمت‌های کاذب: نقش سایت‌های فروش خودرو که عمدتاً از طریق دلالان خودرو مدیریت شده و نسبت به مدیریت قیمت خودرو و افزایش آن از طرق غیرقانونی اقدام نموده‌اند نیز از مسائل ایجاد شده به دلیل آربیتراژ ایجاد شده در این صنعت است.

فروش‌های صادراتی و نمایندگی‌ها: طی سنوات گذشته (۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱) عدم رعایت اصول اولیه انعقاد قرارداد و اخذ تضامین معتبر از خریداران خارجی، سبب ایجاد بالغ بر ۵۰ میلیون دلار مطالبات سوخت‌شده و مشکوک‌الوصول در ایران‌خودرو شده است. در شرکت سایپا نیز، انتقال وجوه مربوط به فروش‌های انجام‌شده در سوریه با پورسانت‌های قابل توجه و سوخت‌شدن بخشی از مبالغ ارزی همراه بوده است.

عدم‌تمرکز در خدمات پس از فروش: شرکت‌های متولی خدمات پس از فروش، در مدیریت بازار ناکام بوده و سیاست‌گذاری مناسبی برای ترویج اتخاذ نشده است. به عنوان مثال یکی از دلایل کاهش سهم قطعات ایران‌خودرو در بازار خدمات پس از فروش، تنوع قیمتی و کیفیتی در محصولات سایر تأمین‌کنندگان رسمی و غیررسمی خارج از شبکه تأمین شرکت‌های خودروساز است.

واردات: در مبحث واردات نیز با توجه به ارزیابی صورت‌گرفته اقدام به آسیب‌شناسی فرآیندهای مرتبط با واردات خودرو شامل نواقص و تخلفات در این حوزه شده است. در این رابطه به موارد ذیل اشاره نمود:

به‌کارگیری نیروهایی غیرمتخصص در دفتر مقررات صادرات و واردات علی‌رغم اهمیت فوق‌العاده این سازمان در مدیریت و سیاست‌گذاری در امر واردات و صادرات

اقدامات غیرقانونی در ثبت سفارش تعداد ۶۴۸۱ دستگاه خودروی سواری شامل تغییر تعرفه، تمدید یا تغییر تاریخ ثبت سفارش به صورت غیرقانونی، ثبت سفارش توسط نمایندگی‌ها بعد از تاریخ بسته‌بودن سامانه ثبت سفارش، واریز وجه توسط متقاضیان فاقد نمایندگی بعد از ابلاغ ممنوعیت

ثبت حدوداً ۵۳۰۰۰ ثبت سفارش طی ۱۰ ماهه ابتدای‌سال ۱۳۹۵ از طریق شرکت‌های ناشناس در امارات که به دلایل ذیل صورت می‌پذیرد .۱- صدور فاکتور با قیمت بالاتر ۲- خریداری خودرو با امکانات و قیمت کمتر و فروش پس از نصب آپشن‌های غیراصلی ۳- حمل و نقل آسان. البته این شرکت‌ها عمدتاً گری‌مارکت نمایندگی‌های رسمی ایرانی در امارات هستند که به‌دلایلی نظیر فرار مالیاتی، نداشتن گارانتی برای خودروهای وارداتی، نهایتاً ایجاد رقابت کاذب بین نمایندگی رسمی و گری‌مارکت ایجاد شده‌اند.

مصوبه واردات خودرو توسط معلولان و جانبازان هفتاد درصد منجربه فروش مجوزها با دریافت مبالغی اندک (با توجه به شرایط محدودیت واردات) و واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت توسط رانت‌جویان شده است.

بر اساس دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان، توزیع‌کنندگان، دفاتر و شعب شرکت‌های خارجی عرضه‌کننده کالاهای سرمایه‌ای ایران، کلیه اسناد صادره توسط شرکت‌های خارجی علاوه بر مهر و امضای صادرکننده، باید به تأیید اتاق بازرگانی (یا وزارت امور خارجه یا مراجع قضائی) و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا رسیده باشد که موجود نیست و این امر موجب شکایت شرکت اصلی جهت اعلان غیرمجاز و غیرقانونی بودن نمایندگی‌های مذکور و تقاضای ابطال گواهی‌شده است. این موارد به طورعام در تعداد زیادی از شرکت‌های واردکننده و به طور خاص در مورد شرکت‌هایی نظیر (پ خ) به نحو گسترده‌ای قابل ملاحظه است. کلیه مباحث مرتبط با واردات در گزارش تفصیلی بررسی توقف ثبت سفارش واردات خودروهای خارجی و فرآیند واردات ارائه شده است.

جمع بندی و پیشنهادات (به سوی طرح تحول صنعت خودرو)

پس از طی فرایند نظری و عملی پژوهش در موضوع صنعت خودرو که با بهره‌گیری از متدلوژی «مفهوم‌سازی بنیادی» شروع و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شأن نظارتی مجلس (هر دو مفهوم «تحقیق» و «تفحص») ادامه یافته و در قالب چهار پودمان «مسأله شناسی»، «عارضه‌یابی»، «فسادشناسی» و «سیاست‌پژوهی راهبردی»، برنامه‌ریزی، ساماندهی و عملیاتی شده بود. اینک پس از تحلیل مطالب، سطح‌بندی سازه‌ها، تجرید لازم و استنتاج یافته‌ها به سوی «چارچوب‌های بنیادین طرح تحول» که خروجی این تحقیق و تفحص بود حرکت می‌کنیم.

توصیه‌ها و بسته سیاستی حاصل در سطوح سه‌گانه بنگاه، صنعت و حاکمیت تقریر می‌شوند که شایسته است در راستای ریل‌گذاری درست صنعت و حکمرانی خوب به‌کار گرفته شود.

۵-۱- سیاست‌ها در سطح بنگاه

تحول ساختاری در مالکیت: براساس هر دو رویکرد سیاست پژوهی و فسادشناسی، منشأ بسیاری از چالش‌ها، پسرفت‌ها، ناکارآمدی‌ها، رانت‌ها، مفاسد و زیان‌دهی‌های عظیم ایران‌خودرو و سایپا در دهه اخیر، ریشه در ایجاد ساختار پیچیده، تو در تو و چند لایه مالکیت و سهامداری حلقوی و لذا فساد سیستماتیک در آن دارد که از زمان اجرای ناصحیح خصوصی‌سازی پدید آمده است.

با این واگذاری تعارض‌آمیز و تباهیده، شاهد خروج خودروسازان از نظارت عمومی و محاسبات، خروج یا بلوکه‌شدن سرمایه در گردش و فقیرشدن بخش‌های اصلی زنجیره ارزش، پرداخت هزینه‌های مالی بالا، تبدیل‌شدن به حیاط خلوتی برای دولتی‌ها و نیز افراد ذی‌نفوذ شده و مهم‌تر اینکه مدیریتی وابسته، سلیقه‌ای، ناموفق، مستعد مفسده، غیرپاسخگو و بی‌ثبات را فراهم آورده و در انتها نیز مدیرانی متهم یا محبوس را تحویل جامعه می‌دهد.

از همین رهگذر است که شاهد استمرار حضور بی‌رویه، تصدی‌گری بالا و دخالت‌های بلاوجه دولت و نهادها در خودروسازان هستیم. لذا مهمترین اقدام عاجل و استراتژیک این صنعت برای برون رفت از بحران و حرکت به سمت تحول، انحلال خودسهامداری و اصلاح مالکیت خودروسازان بزرگ است تا مجمع و هیئت مدیره واقعی و مسئولیت‌پذیر پیدا کرده و بتواند در چارچوب قانون تجارت فعالیت نماید و از یک محفل سیاسی- دولتی ناکارآمد به یک بنگاه اقتصادی- صنعتی پویا تغییر ماهیت دهد. فایده مالی این پیشنهاد، آورده ۳۶۰۰۰ میلیارد تومانی آن برای خودروسازان است.

تحول ساختاری در مدیریت: در این زمینه هم «مدیریت دولتی- محفلی» که ناشی از در اختیارگرفتن سهام حلقوی است به نوعی بحران مضاعف مدیریت را ایجاد کرده است. لذا پیشنهاد می‌گردد تا زمانی که ساختار مالکیت اصلاح نشده است، سازوکاری توسط دولت با محوریت وزارت صمت جهت واگذاری مدیریت به بخش خصوصی حرفه‌ای طراحی و اجرا گردد.

در این صورت فرایند فعلی تعیین مدیران ارشد بنگاه‌ها و سلسله‌های بعدی از لابی پشت صحنه و بعضاً شبانه دولتی‌ها با افرادی خاص، خارج شده و با کمک هیئتی متشکل از داوران و خبرگان و در طی فرآیندی سالم و تحت نظارت و نقد، مناقصه ملی برگزار می‌گردد.

به‌کارگیری راهبردها و سیاست‌های رهبری هزینه: با توجه به مسائل متعدد صنعت خودروسازی، تمرکز بر راهبردهای رهبری هزینه می‌تواند کمک شایانی به توفیق خودروساز در عمل به وعده‌ها در قبال ذی‌نفعان کلیدی نماید. در این راستا عمده راهبردها و سیاست‌های پیشنهادی برای کاهش هزینه شرکت‌های خودروساز، اتخاذ راهبردهای یکپارچگی عمودی (تمرکز بر تأمین و فروش) خواهد بود.

۵-۲- سیاست‌ها در سطح صنعت

سیاست‌گذاری وارداتی و تعرفه‌ای (سیاست رانت آفرین و ضدتوسعه): در این صنعت هیچ‌گاه تعیین تعرفه، مبتنی بر برنامه‌های کلان تدوین و اجرا نشده است. سیاست‌های تعرفه‌ای موجود به‌گونه‌ای است که مونتاژ قطعات به صورت CKD و حتی SKD برای شرکت‌هایی نظیر ایران‌خودرو و سایپا نیز که دارای خطوط لازم برای تأمین بدنه خودرو هستند نیز، دارای مزیت است. لذا این سیاست، اهداف داخلی‌سازی را تهدید نموده و موجب رانت‌های فراوان برای خودروسازی مبتنی بر واردات قطعه است. لذا لازم است دولت در موضوعات ذیل اصلاح شایسته‌ای انجام دهد:

۱. سازوکار تعیین عمق داخلی‌سازی قطعات و ایجاد امکان اعتبارسنجی بیرونی برای هر قطعه- محصول ضمن طراحی این سازوکار، مانند اکثر کشورها برای شروع کار در بخش خودروهای سبک حداقل ۴۰% ساخت داخل الزامی است و در غیر این صورت تعرفه CBU است.

۲. سازوکار تعرفه‌گذاری واردات قطعات خودرو و اصلاح شیب تغییرات تعرفه

در این راستا پلکان تعرفه واردات قطعات خودرو برمبنای «ارزش افزوده داخلی» به نحوی اصلاح شود که فاصله پله‌های تعرفه‌ای با افزایش عمق داخلی‌سازی (با اولویت پلتفرم و قطعات راهبردی مثل قوای محرکه، انتقال قدرت و ماژول‌های الکترونیکی …)، افزایش یابد. وزارت صمت می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آئین‌نامه نحوه اندازه‌گیری «ارزش افزوده داخلی» خودروها را تدوین و به تصویب هیئت وزیران برساند و بر اساس این آئین‌نامه، موظف باشد میزان عمق داخلی‌سازی و فهرست قطعات داخلی استفاده‌شده در هر نوع (مدل) خودرو را سالیانه منتشر نماید. شایان ذکر است که یکی از مواردی که نهاد تنظیم‌گر باید نسبت بدان اقدام نماید، این زمینه است.

به هر روی، نظام تعرفه‌ای باید هوشمند بوده و باعث دست‌یافتن به اهداف کمی و کیفی در این حوزه باشد.

سیاست مجموعه سازی(Tiering): اگرچه نحوه شکل‌گیری فرایند قطعه‌سازی در ایران ابتنای کامل بر فلسفه مجموعه‌سازی نداشته است ولی بنا بر تجربه جهانی به نظر می‌رسد به منظور جهش در هر دو صنعت قطعه و خودروی کشور لازم باشد این رویکرد (رسیدن به درختوارگی موزون و نیز مرتبه FSS) وجهه همت جامعه بزرگ قطعه‌سازان و نهادهای ذی‌ربط قرار گیرد. با پیشرفت این منطق می‌توان به یکی از دغدغه‌های اساسی صنعت، جامعه و حاکمیت که همانا اصلاح رابطه خودروساز و قطعه‌ساز است، امیدوار شد. این موضوع از حیث انصاف در پرداخت‌های مالی، کاهش فساد و لابی، ارزیابی قیمت تمام‌شده، همکاری متقابل در اجزای زنجیره، تسهیل طراحی و تکوین محصولات جدید (خودرو و قطعه) و ورود به زنجیره ارزش جهانی می‌تواند مؤثر باشد. البته توفیق این رویکرد استراتژیک تا حدی ملی، مستلزم پذیرش مبانی نظری و لوازم فرهنگی و اخلاقی آن، نگاه دوراندیشانه و مبتنی بر مسئولیت‌های اجتماعی، همکاری و اعتماد متقابل، انصاف‌جویی (رضایت به سود عادلانه توسط هر حلقه و سطح) از سوی تک تک قطعه‌سازان اعم از خرد و کلان، انجمن‌های صنفی، نهاد رگلاتور و سیاست‌گذار و مراکز آموزشی و نهادهای حاکمیتی است.

سیاست استاندارد: در این رابطه موارد ذیل در این حوزه باید مدنظر قرار گیرد: بازنگری در تدوین نظام استانداردها با توجه موضوعات نوین، افزایش تعداد قطعات دارای استاندارد ملی از ۴۰ مورد فعلی به میزان لازم، اصلاح فرمول ستاره‌دهی کیفی به خودروها و نظارت بر نحوه اجرا و واقعی‌نمودن تعداد ستاره‌ها، تعیین تکلیف پیش برنده یا رفع موانع «شرکت آزمون جاده‌ای خودرو»

سیاست قیمت‌گذاری: در کوتاه مدت باید سازمان تنظیم‌گیر به‌منظور ایجاد یک رویه منطقی برای در نظرگرفتن حقوق کلیه ذی‌نفعان خصوصاً مصرف‌کنندگان و خودروسازان، بر مبنای تحلیل قیمتی خودرو و شاخص‌های قیمت تولیدکننده (ارائه‌شده توسط بانک مرکزی)، بررسی قیمت محصولات مشابه خارجی بر اساس نرخ ارز و قدرت خرید سازوکار مناسبی را تهیه نماید.

در میان‌مدت بهتر است خودروسازان به سمت تمهید مقدمات قیمت گذاری بر مبنای هدف حرکت نمایند تا هم‌زمان حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده ملاحظه شده و خطاهای روش آنالیز و فسادها و رانت‌های ناشی از دلالی به این روش کاهش یابد. (با اجرای سیاست مجموعه‌سازی که ذکر شد امکان تحقق این روش بیشتر فراهم می‌شود)

سیاست بهبود فروش: می‌توان برای عمق‌بخشی به بازار، شفافیت، جلوگیری از فساد و رانت و نیز تسهیل خرید خودرو می‌توان از ابزارهای مدرن و شفاف از قبیل بورس کالا استفاده کرد. به همین منظور می‌توان از سازوکار اشاره‌شده در بالا به عنوان قیمت پایه برای خرید حواله خودرو در بورس بهره گرفت علاوه بر این حواله‌ها پس از خرید اولیه از کارخانه در بورس، امکان خرید و فروش آنها با سقف نوسانات معینی به صورت روزانه دارند و در شرایط بحرانی و کمبود مثل سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ می‌توان در این ابزارها به راحتی برای اشخاص و کدهای ملی محدودیت تعداد خرید ایجاد کرد.

سیاست تکوین و توسعه محصول:با توجه به این‌که سیاست‌های اتخاذشده تاکنون برای توسعه محصول، به دلایل مختلف (نظیر عدم تعریف پروژه‌های توسعه محصول، عدم تخصیص بودجه برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و سرمایه‌های انسانی، مشکلات قراردادی موجود در فرآیندهای انتقال تکنولوژی محصول، مشکلات بین‌المللی و …) توفیقی نداشته است، لذا سیاست‌های موجود راه به‌جایی نخواهد برد. لذا لازم است استراتژی اصلی بنگاه‌های خودروسازی در شرایط تحریم، توسعه محصول مبتنی بر برند مستقل با توجه به استاندارهای روز دنیا بوده و در این خصوص نیز باید زیرساخت‌های لازم یا از طریق توسعه ساختارهای دانش‌بنیان یا استفاده از روش‌هایی که در این گزارش به اختصار بدان‌ها اشاره شده است تأمین گردد. در این خصوص لازم است دولت نیز سیاست‌گذاری‌های لازم با رویکرد تشویق صنعت به توسعه محصولات جدید و کنترل اجرای آنها را مدنظر قرار دهد.

تمهید امکان تأمین مالی با مشارکت‌های مردمی از روش‌های نوین و مؤثر همچون صندوق پروژه و صکوک اسلامی

سیاست انگیزشی ارتقای کیفیت: دراین راستا می‌توان بر اساس شاخص‌های میزان تولید، سطح تکنولوژی، میزان آلایندگی و ایمنی نسبت به ایجاد مکانیزم‌های مبتنی بر عوارض اقدام نمود. این عوارض می‌تواند بر اساس تعداد سنوات تولید، سطح مصرف و آلایندگی (در حال حاضر استاندارد یورو ۵)و میزان صادرات بر تولیدکننده و
مصرف‌کننده وضع گردد. همچنین خودروسازان در صورت توقف تولید خودرویی که طی مدت معین تیراژ مشخصی از آن خودرو را شماره‌گذاری نمایند، طی سال‌های ابتدایی تولید و شماره‌گذاری یک خودروی جایگزین جدید، از تخفیف جذاب در تعرفه واردات قطعات منفصله برخوردار می‌شوند.

سیاست همکاری مشترک جهانی: با توجه به محدودیت‌های فعلی کشورکه البته امید است مرتفع گردد و لذا آثار منفی آن، لازم است رویکردهایی مثل راهبرد «رشد دسته جمعی از طریق همکاری گسترده و بلندمدت با یک خودروساز در حال توسعه دیگر»، «رشد و اکتساب فناوری از طریق همکاری با منابع متنوع فناوری و
قطعه‌سازان بین‌المللی» و «خرید سهام شرکت‌های خودروسازی کوچک بین‌المللی و شرکت‌های طراحی و تولید قطعات» در دستور کار قرار گیرد تا بتواند محل تأمل و بهره برداری در دوره تحریم باشد.

سیاست شفاف‌سازی: تا زمان وجود انحصار یا شکل‌گیری ساختار مجموعه‌سازی، به‌منظور بهینه‌شدن قراردادهای تأمین و جلوگیری از ایجاد رانت و فساد، لازم است اطلاعات قراردادهای تأمین از سوی خودروسازان شامل نوع قطعه، تیراژ، قیمت و عمق ساخت داخل در مقاطعی در سامانه‌ای تحت نظارت دولت قرار گیرد. اطلاعات این سامانه می‌تواند در مقاطعی به‌صورت عمومی انتشار یابد و در صورت ادعای مغایرت داده‌ها و یا امکان تولید قطعات با کیفیت مشابه و هزینه پایین‌تر، موضوع توسط وزارت صمت پیگیری شود یا ضمن رعایت استانداردها و محدودیت‌های موجود، رقابت در تأمین قطعه به وجود آید. برای این منظور می‌توان از تجارب صنایع دیگر مانند تهیه «لیست کوتاه» با تأییدیه نهادهای صنفی، وزارت صمت و بنگاه‌ها استفاده گردد.

سیاست پیشگیری از فساد: قوه قضائیه می‌تواند با همکاری دولت سامانه‌ای به منظور گزارش‌گری تخلفات، ویژه صنعت خودرو ایجاد کند. برای ایجاد چنین سازوکاری مواردی همچون جرم‌انگاری موارد تخلف و فساد در زنجیره صنعت خودرو، ایجاد سامانه‌ای برای گزارش‌گیری از مردم، شکل‌گیری تیم بازرسی متخصص برای پیگیری و بررسی گزارشات تخلف ذیل سامانه ایجاد شده، اعلام رسمی و شفاف هر گزارش بررسی‌شده به عموم مردم و پرداخت پاداش به گزارش‌گران تخلف در نظر گرفته شود.

سیاست واردات خودرو: سیاست‌های واردات باید با در نظر گرفتن مواردی مانند اجازه ورود خودرو با تمرکز بر انتقال و توسعه تکنولوژی، ثبات مقررات و جلوگیری از رانت‌های موجود، تدوین و اجرایی گردد. در این راستا موارد ذیل باید مدنظر قرار گیرد.

قابلیت پیش‌بینی‌پذیری برای فعالان این حوزه حداقل به صورت سالانه به جهت امکان پاسخ‌گویی به تعهدات و جلوگیری از اتهامات و مشکلات قضائی فعالان این صنف

پیش‌گیری از آسیب‌دیدن فرآیند توسعه صنعتی با تنظیم بهینه تعرفه به اتکای مطالعات و یافتن حد بهینه واردات و کاهش تدریجی تعرفه‌ها

رفع بسترهای رانت و فساد در زمینه واردات و اصلاح قواعد از جمله در موضوع نمایندگی‌ها و گری‌مارکت

در شرایط موجود و با توجه به وجود ذخایر ارزی ایرانیان مقیم خارج، واردات بدون انتقال ارز می‌تواند به تنظیم بازار، رضایت مشتری، تنوع محصول و تا حدی در توسعه صنعت کمک نماید.

سیاست صادرات: ظرفیت بازار منطقه‌ای خودرو (خصوصاً CIS)، اقتضای توجه و بهره‌برداری از این فرصت را در مقابل سیاست‌گذار سطح صنعتی و سطح بنگاه ارائه می‌دهد. این فرصت می‌تواند بارعایت مسأله تیراژ یا مقیاس اقتصادی تولید تقویت و هم‌افزا گردد. تعریف تراز ارزی برای بنگاه‌ها بدین معنی که خودروسازان با صادرات بخشی از تولید (حداقل ۳۰%) بتواند نیاز ارزی خود را تأمین نمایند. (به شرط بهبود روابط خارجی این امر دشوار نیست)

سیاست اسقاط: فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه تاکنون بدون برنامه و سیاست معین بوده است و این امر، فعالین در این بخش را با مشکلات عدیده‌ای مواجه نموده است. شایان ذکر است که اسقاط خودرو فقط در تهران می‌تواند باعث حذف ۳۰ درصدی ذرات معلق و گازهای آلاینده به عنوان عامل اصلی آلودگی هوای تهران شود.

در این راستا به منظور پایداری فرآیند اسقاط و نوسازی ناوگان حمل و نقل با درنظرگرفتن نقش واردکنندگان خودرو، تولیدکنندگان خودرو، سازمان بهینه‌سازی سوخت به نمایندگی از وزارت نفت و دولت، واردکنندگان قطعات، سازمان‌های بیمه‌گر و شهرداری، می‌توانند مشارکت نمایند. شایان ذکر است به منظور دستیابی به اهداف مناسب، نیاز به اسقاط حداقل ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو می‌باشد.

پیشنهادهای لازم در این خصوص در مطالعات کلان اشاره شده در پیوست ارائه شده است.

سیاست علمی، پژوهشی و آموزشی:

احیا و ارتقای نقش فراموش‌شده سازمان مدیریت صنعتی با نگاهی بر توفیقات دوران تأسیس آن توسط برخی بزرگان و با توجه به نیاز امروز به جبران تنزل سطح دانش و مهارت مدیریتی مدیران با استفاده از اساتید و مدیران مجرب و صاحب نام داخلی و خارجی

با توجه به وجود و فعالیت رشته‌هایی با رویکرد فنی- مهندسی خودرو (با گرایش‌هایی مانند سازه و بدنه، شاسی و تعلیق، قوای محرکه وانتقال قدرت) که در دانشگاه‌های صنعتی ارائه می‌شوند، پیشنهاد می‌شود ضمن تأکید بر رابطه صنعت خودرو و علوم انسانی رشته‌های ذیل نیز در دانشکده‌های خودرو یا گروه‌های ذی‌ربط دانشگاه‌ها با همراهی خودروساز تأسیس شود:

مدیریت صنعت خودرو، سیاست‌گذاری صنعت خودرو، آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری در صنعت خودرو

حقوق، اقتصاد، جامعه‌شناسی و روانشناسی در صنعت خودرو و تأمین مالی و...

تعریف نشریات علمی پژوهشی در حوزه‌های تخصصی فوق و حمایت از تزهای ارشد و دکتری توسط سازمان‌های مرتبط

۵-۳- سیاست‌ها در سطح حاکمیت (بازآفرینی نظام حکمرانی)

ارتقای دولت به نقش حاکمیتی و خروج دولت از تصدی‌گری: دولت باید فضای مناسب را برای ایجاد یک نهاد رگلاتور به‌منظور ایفای نقش سیاست‌گذاری‌های کلان و تسهیل‌گری در صنعت بدون دخالت در امور شرکت‌داری خودروساز و نیز ایجاد هماهنگی سیاست‌های سازمان‌های مرتبط در این صنعت اقدام نماید.

حمایت هدفمند، هوشمندانه، مدون، با برنامه و نظارت‌پذیر دولت در راستای توسعه صنعت: در این راستا بسترسازی مناسب برای توسعه بخش‌های ذیل باید مدنظر قرار گیرد:

مراکز طراحی محصول یا قطعه

حمایت از سیاست توسعه محصول مبتنی دیدگاه مستقل با تمرکز بر توانمندی‌های داخلی در تصمیم‌گیری برای ایجاد، شراکت یا توسعه برند مستقل و مدیریت محصول با توجه به محدودیت‌های بین‌المللی

توسعه پلتفرم ملی، تکنولوژی‌های جدید، بروزآوری پلتفرم‌ها، قوای محرکه کم‌مصرف، مقاصد صادراتی و دیپلماسی خودرویی با سیاست‌های تشویقی و تأمین مالی به‌هنگام و به‌اندازه و ارزیابی و گزارش پیشرفت‌ها به مردم

مراکز تست و آزمون، ایمنی و استاندارد

توسعه قوانین: اصلاح قوانین لازم توسط مجلس و نیز قواعد، آئین‌نامه‌ها، تصویب‌نامه‌های داخلی و مقاوله‌نامه‌های بین دول توسط دولت با رویکرد تسهیل فضای کسب وکار و رفع موانع تولید. در صورت وجود قوانین، باید راهی برای بازخواست سازمان‌هایی‌که قانون را اجرا نمی‌کنند جستجو شود.

نهادهای ذی‌ربط و مسأله ارز: قیمت ارز یکی از مهمترین فاکتورهای اثرگذار در صنعت کشور است که عموماً سیاست‌های اتخاذ شده، منجر به سرکوب نرخ ارز و به نفع واردکنندگان بوده است. البته در مقاطعی به بهانه حمایت از تولیدکنندگان، ارز ترجیحی توزیع شده است که این نیز نه تنها کمکی به صنعت نکرده است بلکه منجر به حضور شبه تولیدکنندگان برای دریافت رانت ناشی از این سیاست شده است. توصیه سیاستی آن است که در این دوره که تا حدودی نرخ ارز واقعی شده است نرخ ارز سرکوب نشود. همچنین ابزارهای پوشش ریسک ارز هم راه‌اندازی شود.

شورای رقابت:

ارتقای این شورا به جایگاه فراهم‌کننده فضای رقابت و رفع انحصار در صنعت به جای تمرکز صرف بر فرآیندهایی مانند قیمت‌گذاری خودرو که با ناکارامدی و کندی‌هایی نیز همراه بوده است.

تلاش برای تسهیل و راه‌اندازی رگلاتور بخشی در صنعت خودرو

حوزه امنیتی و قضائی: در این حوزه خروج کامل نیروهای دستگاه‌های نظارتی، حراستی و امنیتی از حوزه‌های غیرمرتبط به ویژه رده‌های ارشد مدیریتی خودروسازان و پرهیز از ناهماهنگی در حوزه‌های امنیتی استانی و کشوری و تمرکز بر یک واحد اطلاعاتی مشخص، مطلع، پاسخ‌گو و نظارت‌پذیر و نیز تخصیص شعبه‌ای خاص برای رسیدگی قضائی به تخلفات و مفاسد حوزه صنعت خودرو (در شرایط انحصاری تولید) مدنظر است.

در این ارتباط دولت و نهادهای صنفی باید برای رفع برخی آسیب‌ها و کاهش پرونده‌های قضائی، یک «نهاد داوری حرفه‌ای» در درون صنعت تشکیل شده و برخی موضوعات را حل و فصل نماید.

نهادهای ارشد حاکمیت: مشارکت همه نهادهای مؤثر در پیشبرد و اجرای متعهدانه، نتیجه‌گرایانه و زمانمند سیاست تحول در مالکیت / مدیریت (که دارای اولویت در رتبه و زمان می‌باشد) با محوریت دولت و با اجماع‌سازی نخبگانی و نیز همگراسازی سایر قوا و نهادها به‌منظور توفیق و تثبیت تصمیمات متخذه در جهت برون رفت از بحران موجود صنعت خودرو و تمهید امکان رشد و بالندگی آن در سال‌های آینده


3 1 1 1 1 1 Votes 3.00 (2 votes)

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط

▼ (اسکرول کنید...)

براساس کلمه کلیدی جستجو کنید

پرطرفدارترین مطالب
جدول کامل عیب یابی و رفع عیب خودرو
عیب یابی خودرو از روی پارامترهای سنسورها و عملگرها با دیاگ
معرفی و آموزش عیب یابی ، تمیز کردن ، بازکردن و تعمیر استپر موتور
عیب یابی سنسورها و عملگرهای خودرو
آموزش برق خودرو : مبحث کامل دینام و آلترناتور در خودرو
آموزش و راهنماهای فیلرگیری موتور
معرفی و آموزش سنسورها و سیستم انژکتور پراید
آموزش برق خودرو : آموزش کامل سیستم استارتر خودرو
تشریح نحوه کارکرد سیستم خنک کننده موتور و عیب یابی جوش آوردن
پرونده کامل ترموستات در خودرو
جزوه آموزشی برق خانواده خودروهای 206 ، سمند مالتی پلکس ، رانا ، دنا و پارس مالتی پلکس + نقشه ها
آشنایی با سنسور اکسیژن خودرو و تشریح عملکرد و نقش آن
آشنایی با مپ سنسور و نحوه تست و تعویض آن (سنسور فشار هوای منیفولد)
جزوه آموزشی برق 405 ، پارس ، RD ، سمند و سورن ، CEC ، آریسان
موتور TU5 :معرفی ، مشخصات و فیلم کامل تشریح اجزاء و باز کردن
آموزش شیم گیری سوپاپ و تعویض تسمه تایم
معرفی رله دوبل و دیاگرام داخلی و عملکرد
مسیر و روش تعویض تسمه های دینام،هیدرولیک و کولر در محصولات ایران خودرو
آموزش تست سیم کشی و شبیه سازی سنسورهای خودرو
آموزش برق خودرو : باتری خودرو
جزوه راهنمای عیب یابی خودرو امدادخودرو
عیب یابی کلاچ خودرو + فیلم آموزشی تعویض
آموزش نحوه بازبینی و تست وایر شمع خودرو
کلاچ چیست؟ چرا لازم است؟ چگونه کار می کند؟
راهنمای کنترل یونیت ها و جعبه فیوزهای محصولات ایران خودرو
جدول عیب یابی موتورسیکلت
فیلم آموزشی بستن و مونتاژ موتور XU7 از ایساکو (خانواده 405 ، پژو پارس ، سمند ، سورن)
دوره آموزشی کولر خودرو
راهنمای محل شماره های موتور و شاسی در بازدید اولیه انواع خودروها
آموزش تعویض تسمه تایم پژو 405،پارس و سمند (موتور XU7 هشت سوپاپ)
پارامترهای استاندارد دیاگ انواع خودرو
شرح و آموزش پولیش رنگ و بدنه خودرو
آموزش مکانیک خودرو : تایم گیری چرخ دنده میل لنگ و میل سوپاپ موتور با علامت و بدون علامت
راهنمای تست و خريد خودرو کارکرده
همه چیز درباره نانو سرامیک بدنه خودرو و نصب آن
آلبوم نقشه های برقی تندر90
آموزش ویدیویی تعمیرات ECU
آموزش لحیم کاری و نکات آن
معرفی پژو206 جدید ایرانی و تفاوت های آن با 206قدیمی از ایساکو
راهنمای تعمیرات کلاچ و گیربکس پراید
آموزش برق خودرو : باطری ، سوئیچ ، استارت و آلترناتور
فنر و کمک فنر در سیستم تعلیق خودرو
اگر خودرو یکباره خاموش کرد چه مواردی باید بازبینی گردند؟
راهنمای کامل آموزشی کارگاه برق پژو 206 ایساکو
آموزش برطرف کردن مات شدگی چراغ های جلو
مبدل کاتالیست (کاتالیزور) خودرو
آموزش سرویس روغن و فیلتر پژو 405 ، پژو پارس و سمند و ...
توضیحات و آموزش تعویض مایع رادیاتور
فیلم های آموزشی گیربکس BE (پژو 405 ، پارس ، سمند ، دنا)
بررسی و شناخت موتور XU7 و اجزاء، سنسورها و عملگرهای آن (پژو۴۰۵ ،پژوپارس ،سمند ،سورن)
نحوه خاموش کردن چراغ سرویس انواع خودرو بدون دستگاه
آموزش مکانیک خودرو : بازدید و عیب یابی موتور و تشخیص انواع صداهای موتور
راهنمای کامل نقشه های سیم کشی پراید کاربراتور
معرفی و آموزش کامل کار با مولتی متر
راهنمای عیب یابی و تعمیرات سیستم سوخت رسانی زیمنس یورو 4 پراید
آموزش برق خودرو : چراغ های خودرو (مدارهای چراغ های روشنایی جلو ، خطر عقب و راهنما)
راهنمای تعمیرات سیستم ترمز ABS پراید
پاسخ به سئوالات متداول درباره CNG
مجموعه ویدیوهای آموزشی انواع گیربکس اتوماتیک
جدول عیب یابی سیستم قفل مرکزی خودرو
راهنمای کامل آموزشی برق 206 مالتی پلکس
10 روش برتر متداول و اقتصادی برای تقویت خودرو
راهنما و عیب یابی اجزاء سیستم سوخت رسانی انژکتوری جدید پراید
سنسور دور موتور یا سنسور موقعیت میل لنگ
کلاس شاسی ، بدنه ، تعلیق ، ترمز ، فرمان و انتقال قدرت استاد صیاد نصیری
زوایای چرخهای و انواع ساییدگی لاستیک خودرو
رفع صدای تق تق فرمان هنگام چرخش
استرات بار (استرس بار) و مزایای آن برای هندلینگ و تعلیق خودرو
آموزش مکانیک خودرو : عیب یابی سرسیلندر (سوپاپ ها و واشر سرسیلندر) و عوامل روغن سوزی در موتور
فیلم آموزشی بازکردن گیربکس اتوماتیک AL4
کتاب آموزشی سیستم گازسوز CNG سایپا
فیلم آموزشی معرفی و دمونتاژ موتور XU7 از ایساکو (خانواده 405 ، پژو پارس ، سمند ، سورن)
کتاب سیستم انژکتوری و مبانی الکترونیک خودرو
راهنمای کامل پایه های BSI و BM34 پژو 206
معرفی و عیب یابی سیستم تهویه مطبوع (بخاری و کولر) کلیه خودروها
آشنایی با سیستم های هوشمند ، BSI و آپشن های غیرفعال در پژو 206
آموزش کامل تعمیرات سیستم تعلیق پراید + لیست عیب یابی تعلیق و جلوبندی
آموزش بازکردن ، عیب یابی ، کنترل ابعادی و بستن موتور B3 پراید و رنو P.K
راهنمای تعمیرات CNG انژکتوری زیمنس جدید پراید
راهنمای تعمیرات مدارهای الکتریکی سمند با موتور XU7
راهنمای آموزشی دوره تعمیرات ECU
دفترچه راهنمای کامل پژو 405 مدل های تک سوز و دوگانه سوز GLX و SLX
تشریح زوایای چرخ ها و اثر پیچیدن خودرو بر چرخ
راهنمای انواع ECU نصب شده روی خودروهای ایرانی
معرفی شمع های سوزنی ایریدیوم و پلاتینیوم
جزوه آموزشی و عیب یابی سیستم صوتی و تصویری (مالتی مدیا) خودرو دنا
جزوه کلاس تعمیر ECU
راهنمای عیب یابی کلاچ خودرو
دفترچه راهنمای رسمی ایران خودرو پژو 206 (کلیه نسخه ها)
آموزش سرویس و شستشوی کاربراتور موتورسیکلت CG125
راهنمای کامل نقشه های الکتریکی پژو پارس (غیرمالتی پلکس)
روش صحیح و حرفه ای تعویض دنده گیربکس دستی
راهنمای عیب یابی سیستم گازسوز CNG (میکسری) پراید
آموزش تعویض روغن و فیلتر روغن خودرو
استفاده از آب بجای بنزین و روشن کردن خودرو پژو ۴۰۵ بوسیله آب
لیست کامل کدهای خطای موتور و گیربکس در استاندارد OBD-II
معرفی و تشریح اجزاء و نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک/تیپ ترونیک AL4
آموزش تنظیم موتور پراید کاربراتور + آموزش بازکردن،تعمیر و تنظیم کاربراتور و دلکو
شرح عملکرد کاربراتور
فیلم کامل آموزش تعویض تسمه تایم و واترپمپ موتور TU5
راهنمای تعمیرات و عیب یابی موتور M13 یورو4 سایپا پراید
آشنایی با سامانه مالتی پلکس در خودرو
آموزش تغییر کیلومتر کارکرد خودرو از روی IC صفحه کیلومتر
راهنمای تعمیرات و سرویس بخاری و سیستم تهویه (کولر) سمند
دفترچه راهنمای کامل کلیه مدل های پژو پارس نگارش 2015
راهنمای تعمیرات تزئینات پژو 405 و پارس (ملحقات داشبورد ، رادیو و رودری)
جزوه راهنمای تعمیر موتور پراید
رفع ایراد روشن شدن چراغ چک و گاز نخوردن یا با تاخیر گاز خوردن دریچه گاز پژو 206
راهنمای تعمیرات و سرویس موتور XU7 پژو405، پارس و سمند
آموزش رفع عیب گیرنده ریموت سازه پویش روی سمند ، پژو پارس و 405
لیست سرویس و بازدیدهای دوره ای محصولات ایرانخودرو
راهنمای تعریف ریموت انواع خودرو
راهنمای کامل نقشه های برقی پژو 206 مولتی پلکس
راهنمای تعمیرات داشبورد جدید با دو ایربگ پژو پارس
جزوه دوره آموزشی تعمیرات ECU
انواع چراغ های خودرو و مقایسه چراغ های زنون ، هالوژن و LED
مزایا و معایب استفاده از نیتروژن برای باد تایر خودرو
راهنمای تزئینات (داشبورد ،صندلی،پنجره ها و ...) پیکان و وانت پیکان
ترمیم سپر و قطعات فایبرگلاس خودرو با جوش پلاستیک
نحوه صحیح چیدمان دهانه رینگ ها در هنگام جا زدن پیستون
آموزش تعمیر ترک و نشتی بخش های پلاستیکی رادیاتور خودرو
راهنمای نقشه خوانی مدارات الکتریکی خودرو
آموزش بازکردن داشبورد و ملحقات پژو 405 و پارس
آلبوم نقشه های سوخت رسانی انواع پژو 405 و پارس
راهنمای تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی سمند با موتور ملی (سمند EF7) - نسخه انگلیسی
راهنمای تعمیرات مدارهای الکتریکی تندر90
روش رفع ایراد روشن ماندن چراغ ایربگ پژو پارس ، پژو405 و سمند
معرفی بخش های مختلف داخل کاپوت جلو پژو 206
جزوه آموزشی تعمیرات ECU
نرخ نامه تعمیرات خودرو - تهران -سال99
آموزش تعویض تسمه تایم موتور K4M رنو (تندر90،مگان،داستر،ساندرو)
دستورالعمل عیب یابی و تعویض مقاومت فن دو دور پراید
نقشه های سیم کشی پراید (ECUهای ساژم،زیمنس و زیمنس2گانه بای فیول) + نقشه فن 2دور و سیستم ضدسرقت والئو و زیمنس
جزوه عیب یابی و تعمیر ECU + نحوه پروگرام کردن و تغییر کیلومتر
ترتیب وایرهای پراید
راهنمای تعمیرات سیستم هشداردهنده دنده عقب پژو پارس و سمند
فلوچارت عیب یابی "کیلومترشمار کار نمی کند"
آموزش نصب برچسب دودی شیشه خودرو
تشریح نحوه کارکرد سیستم انتقال قدرت دستی و نقش گیربکس ، دنده ها و کلاچ
نقشه های پرکاربرد سیم کشی پژو 206 (TU3-Bosch7.4.4-Bosch7.4.5-سیستم کولر و فیوزها)
معرفی انواع سیستم های چهارچرخ متحرک (4WD و AWD) و تفاوت های آن ها
دستورالعمل سرویس و شستشوی پمپ هیدرولیک فرمان پژو 405 و پارس و سمند
بازکردن کاپوت خودرو و مکانیزم آن
راهنمای تعمیرات سیستم فرمان خودروهای پژو 405 ، پژو پارس و سمند
عیب یابی بالا بودن دور موتور حالت آرام در خودروهای انژکتوری
آموزش تعمیرات سیستم ترمز اتومبیل پراید از سایپایدک
کاهش سرعت بوسیله ریتاردر (Retarder)
آموزش برق خودرو : مبحث کامل فن خنک کننده موتور
نقشه کامل ECU ساژم اس2000 (Sagem S2000)
کوئیک شیفتر برای تعویض دنده سریعتر و مزایای آن برای گیربکس
راهنمای تعمیرات وانت مزدا B2000i
اطلاعیه رسمی روش ریست نمودن BSI پژو 206 و 207
فیلم آموزشی بازکردن و وتعمیر اکسل عقب پژو 206
آموزش تعمیر گیربکس و دیفرانسیل اتومبیل پراید
معرفی توربوشارژ و سوپر شارژ و تفاوت آن ها
آشنایی و شرح عملکرد موتور دیزل
آیا توربوشارژر(سوپرشارژر)های الکتریکی واقعاً اثر دارند؟+نمونه نصب و ساخت نمونه
آشنایی با مقاومت فن 206 و رانا
راهنمای تعمیرات سیستم تهویه مطبوع(بخاری و کولر) پژو405 ،پارس ،سمند ،روآ ،وانت پیکان
آموزش ساخت لامپ تست مثبت و منفی با LED
آشنایی با یاتاقان ، بلبرینگ و رولبرینگ
جزوه آموزشی ایساکو در خصوص داشبورد جدید خانواده پژو پارس و پژو 405
محل سوکت عیب یاب انواع خودروها
آموزش تنظیم زوایای چرخ های خودرو
روش رفع ایراد عدم گاز خوردن موتور TU5 پژو 405 و پارس LX
جزوه دوره آموزشی کولر پراید
کتاب تعمیرات اساسی موتور و گیربکس پژو 405 ایساکو
لیست فیوزهای جعبه فیوز BSI
جزوه آموزشی کلاس دزدگیر اتومبیل
شرح کامل خروجی سوکت های BSM,BSI و ECUهای بوش پژو 206
راهنمای تعمیرات واحد کنترل هشدار دهنده (A.C.U) سمند
آشنایی با علائم الکتریکی و طریقه نقشه خوانی در برق خودرو
راهنمای تعمیرات ، معرفی و جانمایی دسته سیم های الکتریکی خودرو پژو 405 و پژو پارس
تقویت سیستم تخلیه با هدرز
سیستم تعلیق خودرو و اجزاء و انواع آن
راهنمای عیب یابی سیستماتیک برق پراید
فیلم آموزشی بازدید سیستم تعلیق ، تنظیم ارتفاع و شارژ كردن گوی ها سیتروئن زانتیا
روش تعویض اجزاء چراغ جلو پژو 206 (لامپ و موتور)
راهنمای تعمیرات سیستم تعلیق جلو و عقب پژو 405 وپارس و سمند و دنا
راهنمای تعریف و کددهی انواع ریموت های دستی ایرانخودرو و سایپا بدون دستگاه
جزوه آموزشی سیستم تعلیق پژو405 ،پژو پارس ،سمند و پژو206
آموزش تصویری نصب چراغ و میکروسوئیچ داشبورد 206
راهنمای تعمیرات و سرویس بخاری و سیستم تهویه (کولر) تندر 90
میزان شارژ گاز کولر خودروهای ایران خودرو
ليست سرويس هاي دوره ای خودروهای تحت پوشش سایپا
جزوه آموزش گیربکس اتوماتیک تندر 90
راهنمای تعمیرات و سرویس موتورسیکلت CG125 و CG110
جدول گشتاورهای لازم پیچ و مهره ها در تعمیرات خودروهای پراید
فیلم آموزشی باز کردن و بستن تجهیزات داخلی و خارجی پژو 206
سیستم فن خودرو (راهنمای امداد خودرو ایران)
نحوه بررسی و عیب یابی کویل پژو 206و 207i
آموزش مکانیک خودرو : بستن موتور
آموزش بازکردن مجموعه داشبورد و تجهیزات داخلی پژو 206
راهنمای تعمیرات JAC J5 (جک جی5)
معرفی موتور XUM (پارس ELX جدید) و مقایسه آن با موتور XU7 (سمند، سورن، 405 و پارس)
دفترچه راهنمای استفاده مزدا3 قدیم و جدید
راهنمای تعمیرات لیفان X60 (سیستم های الکتریکی،بدنه،تزئینات)
آموزش تعویض ترموستات و هواگیری مدار گردش آب پژو 206
دستورالعمل عیب یابی مجموعه گیج بنزین پراید
راهنمای فنی محرک برقی قفل درب های جانبی پژو 405 ، پژو پارس ، سمند و پژو RD
مشخصات انواع ECUهای مگنت مارلی ، ساژم ،والئو ، زیمنس و بوش نصب شده روی خودروهای داخلی
راهنمای کامل تعمیرات مکانیکی و الکترونیکی گیربکس AL4
گشتاور پیچ های خودروهای سمند ، پژو405 ،پژو پارس ، پژو206 ،پیکان و پژوRD
آموزش پاک کردن بخار و آب‌بندی چراغ خودرو
نکات و ترفندهای رله در برق و الکترونیک خودرو
دستورالعمل تعمیرات بنزهای C240 پلیس
فیلم آموزشی تعمیرات پلوس پژو (۴۰۵ - پارس - سمند)
روش عیب یابی کویل ساژم با استفاده از اهم متر
دستورالعمل رفع صدای زوزه گیربکس BE3 پژو پارس ، 405 ، سمند
راهنمای امدادخودرو سمند و سورن مالتی پلکس
نکات و آموزش تعویض آب و هواگیری رادیاتور خودرو
راهنمای کامل تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی تیبا + نقشه ها
جدول نوع ECU در مدل های مختلف پژو 206
لیست کدهای خطای موتور EF7
آموزش تعویض روغن LHM و تستهای رگولاتور ، گوی آكومولاتور و شیر اطمینان سیتروئن زانتیا
همه چیز درباره واردات خودرو در ایران
راهنمای عیب یابی و تعمیرات صفحه نشانگرهای تندر 90
ترتیب احتراق انواع موتور
دفترچه راهنمای خودرو برلیانس H330 سایپا
دفترچه راهنمای رسمی کلیه محصولات ایران خودرو
آموزش نصب کیت زنون چراغ جلو خودرو
راهنمای تعمیرات تعلیق، سیستم فرمان و ترمز پژو 206
چیپ تیونینگ و سوپر چیپ ، تقویت و بهینه سازی مغز خودرو
دستورالعمل تعمیرات اویل ماژول موتور ملی EF7
آسیب های توربوشارژر و عیب یابی آن ها
دفترچه راهنمای رسمی محصولات سایپا
معرفی رله و فیوزهای خودرو دنا اکوماکس
آموزش سنجش کمپرس سیلندر موتور
دستورالعمل عیب یابی روشن شدن چراغ چک
راهنمای تعمیرات خودروهای دوگانه سوز CNG
جزوه آموزشی نقشه خوانی برق کیا و هیوندای
کیسه هوا (AirBag) چیست و چگونه کار می کند؟
نقشه ECU زیمنس SIM 2K-34
بررسی و تحلیل سیستم سوپاپ زمانبندی متغیر (VVT) و شرح آن در موتور ملی (EF7)
معرفی و آموزش کار با میکرومتر + فیلم آموزشی
جزوه دوره آموزشی مکانیک عمومی خودرو
نقشه های الکتریکی سمند
دیاگرام های سیستم های برق خودروهای پژو پارس ، 405 و آردی
رفع ایراد روشن شدن چراغ فالت (Lamp Fault) در جلو آمپر
راهنمای تعمیرات و سرویس گیربکس اتوماتیک مزدا3 (FN4A-EL/FS5A-EL)
راهنمای تعمیر موتور K4M استفاده شده روی تندر 90 مشابه موتور مگان 1600
راهنمای کامل تعمیرات چری تیگو5
راهنمای بازکردن داشبورد پژو 206
آموزش تصویری نصب و راه اندازی کروزکنترل پژو 206
مزایای روغن موتور سنتتیک در مقابل روغن های پایه معدنی مرسوم
فیلم آموزشی باز کردن موتور TU3 (موتور 206 تیپ 2)
راهنمای تعمیرات موتور و متعلقات موتور تندر90
راهنمای تصویری نصب توربوشارژر و اینترکولر
کارکرد دیفیوزر ، اسپویلر و اسپلیتر در خودرو
تشریح عملکرد مدار فن خودرو
معرفی ، موارد و راهنمای مصرف اسپری WD-40
فیلم کامل آموزش باز کردن و تعویض واشر سرسیلندر موتور TU۳(پژو۲۰۶ تیپ ۲و۳)
کتب درسی مکانیک و برق خودرو
راهنمای سیم کشی و الکتریکی دوو سیلو و ریسر
پورت و پولیش کردن سرسیلندر و سوپاپ ها چیست؟
راهنمای کامل BSI پژو 206
راهنمای تعمیرات گیربکس دستی MA5 پژو 206
راهنمای تعمیرات تجهیزات الکتریکی وانت پیکان
بررسی سیستم های واحد کنترل الکترونیکی خودرو پژو 206
فیلم واقعی داخل سیلندر موتور چهارزمانه در حال کار
راهنمای تعمیرات سیستم ترمز پژو 405، پارس و سمند
راهنمای تعمیرات و سرویس کیسه هوا(ایربگ) پراید
فیلم آموزشی تعویض چراغ های جلو پژو 206
راهنمای تعمیرات خودرو سمند با موتور ملی EF7
آموزش تعویض و سرویس لنت و دیسک ترمز جلو پژو 206 و 207
جدول پایه های ECUهای خودروهای ایرانی
نقشه ها و راهنمای سیستم های الکتریکی MVM 110
روش عیب یابی سنسور اکسیژن پژو 206 و 207i
راهنمای سریع عیب یابی و تعمیر BM34
راهنمای تعمیرات گیربکس جدید پژو روآ
فیلم آموزشی بازبینی ، بازکردن ، تعویض و تایمینگ تسمه تایم کیا ریو
نقشه سیم کشی ECU نیسان وانت زامیاد (Bosch M 7.9.7.1)
فیلم آموزشی تعویض چراغ و لامپ پژو 206
راهنمای برق MVM 530
تشریح مدارهای پژو 405 و پارس
کتاب کامل و اورجینال راهنمای تعمیرات پژو 206 در ابعاد مناسب چاپ
نحوه اندازه گیری فشار کمپرس سیلندر موتور خودرو
آموزش نصب صندوق پران بدون نیاز به نصب دزدگیر روی سوییچ فابریک خودرو
نحوه صحیح درآوردن و جازدن بلبرینگ چرخ جلو پژو 405 ، پارس ، سمند و دنا
نودها و فیوزها در خودروهای مالتی پلکس سمند،سورن،دنا،رانا و 206
راهنمای تایم گیری موتور XU7-JP4-L4 (موتور زانتیا)
فیلم آموزشی بستن (مونتاژ) موتور EF7 و کنترل ابعادی مجموعه سیلندر از ایساکو
راهنمای ایرادها و عیب یابی موتور EF7
راهنمای صداگیری ستون و قاب فرمان سمند
راهنمای سیستم کنترل موتور JAC S5 و شرح خطاها و عیب یابی
راهنمای نصب دزدگیر تصویری پراید ، تیبا ، ساینا
دستورالعمل تعویض موتور فن رادیاتور 2 دور
دستورالعمل تعویض قطعات جعبه فرمان پراید
معرفی رله ها و فیوزها در خودروهای مجهز به سیستم الکتریکی CEC (پژو پارس)
رویه رفع ایراد صدا از چرخ عقب هنگام حرکت در دنده عقب سورن،دنا،پارس LX،رانا و 206
تغذیه موتور خودرو با نیتروس اکساید + راهنمای نصب
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم تعلیق جلو و عقب پژو 405
دستورالعمل هواگیری سیستم ترمز خودروهای پژو 405 ، پژو پارس وسمند
راهنمای مدارهای الکتریکی و توزیع برق MVM X33
فهرست عملیات سرویس های اولیه و سرویس های دوره ای سایپا پراید
بررسی لنت ترمز و انواع آن و معرفی اجمالی سیستم ترمز خودرو
نمایش و توضیح عملکرد گیربکس روی گیربکس بازشده پراید
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم تهویه مطبوع زانتیا
نحوه رفع ایراد بیرون زدن تسمه دینام پژو پارس ، 405 و سمند با موتور XU7
دستورالعمل تصویری کامل پیاده و سوارکردن گیربکس و جعبه دنده خودرو
خودروهای انژکتوری - روش های پیشرفته عیب یابی با دستگاه دیاگ-اسکنر
دستورالعمل رفع عیب روشن شدن چراغ چک موتور تیبا با خطای سنسور میل سوپاپ
آموزش باز و بست صندلی پژو 206
نقشه جعبه فیوز سمند،سورن، پژو405 و پارس غیرماکس
بهبود عملکرد و افزایش ایمنی پراید در پروژه X100 سایپا به همراه فیلم تست تصادف
راهنمای تعمیرات مکانیکی پژو پارس با موتور TU5 (مشابه 405SLX و 206 تیپ 5و6)
راهنمای ایموبیلایزر، تعریف کلید و ریموت انواع خودرو
نقشه کامل سیم کشی ECU ریو
راهنمای تعویض قفل های سوئیچی سمند،پارس و 405
راهنمای عیب یابی سیستم سوخت رسانی تندر90
روشن کردن مستقیم دستگاه پخش خودرو
آموزش تعویض تسمه تایم پژو 206 تیپ 2و3 موتور 1400 TU3
راهنمای کامل برق و الکترونیک زامیاد دیزل (وانت نیسان)
فیلم آموزشی تعویض فیلتر هوای اتاق سمند ، پژو 405 ، پژو پارس
راهنمای تعمیرات تزئینات داخلی سمند
راهنمای کامل آموزشی ایساکو در خصوص تعمیرات دنا (موتور EF7 و XUM)
رفع ایراد عدم نمایش صحیح میزان بنزین در نمایشگر جلو آمپر در EMS SSAT پژو405 و پارس دوگانه سوز
نقشه ECU بوش 7.4.4 موتور TU5JP4 (پژو 206 تیپ 5 و پژو 207)
راهنمای مجموعه پمپ بنزین و درجه باک پراید و تیبا
مقایسه عملکرد گیربکس اتوماتیک در برابر گیربکس CVT در رانندگی توسط نیسان
دفترچه راهنمای ولوو FH
مرجع کامل تعمیرات موتور سوزوکی گرند ویتارا (Suzuki J20)
آموزش نصب سقف پاناروما فابریک پژو 206
معرفی و راهنمای قطعات مکانیکی موتور 0.2NA (موتور MVM 530 و چری تیگو X33)
دستورالعمل عیب یابی سیستم ترمز خودروهای پژو پارس ، پژو 405 و سمند
نکاتی درباره نشتی روغن در موتور TU5 (پژو 206-207 ، پارسLX ، پژو 405SLX)
معرفی، شرح عملکرد و نکاتی درباره جک هیدرولیک روغنی
جزوه آموزشی ایساکو ، سیستم انژکتور
معرفی سیستم جدید مالتی پلکس ECO MUX سمند و سورن
مبحث شاسی یا فریم در خودرو
جزوه راهنمای تعمیرات ECU زیمنس
جزوه آموزشی سیستم دوگانه سوز CNG
دلایل شاتون زدن یا شکسته شدن شاتون
جزوه آموزشی گیربکس BE3 خودروهای پژو 405 ، پارس و سمند
راهنمای تعمیرات و سرویس بخاری و سیستم تهویه (کولر) مگان
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دنا (کولر و بخاری)
نکاتی درباره گردگیر پلوس تندر90 و ساندرو
آشنایی با موتور XU10 پژو-سیتروئن
راهنمای کامل تعمیرات خودرو گل
نصب فنر اسپرت لول و کاهش ارتفاع خودرو
راهنمای تعمیرات و سرویس ترمز ABS پژو 405 ، پارس و سمند
کتابچه راهنمای تعمیرات پژو 206 صندوقدار
راهنمای تعمیرات ECUهای ساژم ،زیمنس و بوش
آموزش تعمیر لیفترها و اسبک های هیدرولیکی سرسیلندر تیبا
فلوچارت عیب یابی صدای شدید خودرو در دست اندازها
جزوه آموزشی سیستم سوخت رسانی و جرقه انژکتوری خودرو
راهنمای تغییر کیلومتر سمند مالتی پلکس از پشت آمپر ، ECU و نود FN
حساسیتهای موتور EF7 و مراقبتهای لازم
دوره آموزشی سیستم های سوخت رسانی و جرقه انژکتوری خودرو
راهنمای تعمیرات موتور ایسوزو 6تن مدل NPR70 (موتور4HE توربودیزل)
راهنمای تعمیرات و سرویس تجهیزات الکتریکی پژو RD
راهنمای تعمیرات و سرویس مجموعه موتور کیا ریو از سایپا یدک (موتور A5D)
دستورالعمل تنظیم موتورهای خودروهای پژو405 ، پژو RD ، پیکان 1600کاربراتور
نقشه های الکتریکی پژو 206 مالتی پلکس فرانسوی
راهنمای تعمیرات و سرویس کیسه هوا (ایربگ) سایپا تیبا
نقشه های کامل الکتریکی مزدا 3
دستورالعمل عیب یابی پمپ هیدرولیک فرمان پژو 206 و 405
راهنمای کامل تعمیرات لیفان X60
آموزش تعمیر BSI پژو 206
لیست مدل های مختلف ECU روی مدل های مختلف برندهای مختلف خودرو
راهنمای تعمیرات تزئینات داخل و داشبورد خودرو دنا
آموزش تنظیم (رگلاژ) عقربه‌های پشت آمپر پژو ۲۰۶
آشنایی با سنسور سرعت خودرو
روش رفع ایراد پله ای عمل کردن شیشه بالابر در خودروهای مالتی پلکس دنا و سمند
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم گازسوز پژو 405
راهنمای تعمیرات و عیب یابی دیفرانسیل طرح تالبوتی پیکان و پژو R.D
دفترچه راهنمای کامل خودرو دنا نگارش 2015
راهنمای تعمیرات موتور زانتیا
آموزش نصب پاور ویندو و پاور سانروف جک J5
راهنمای کامل تعمیرات دوو ماتیز
اطلاعیه فنی سایپا درخصوص فیلرگیری انواع شمع های پراید
آموزش باز و بست تجهیزات داخلی و خارجی پژو 206
تعمیر اساسی شیر هیدرولیکی کنترل پینیون فرمان زانتیا
راهنمای باز و بست داشبورد زانتیا
آشنایی با قطعات پرکاربرد در الکترونیک
راهنمای دانلود ECU خودروهای داخلی با دستگاه دیاگ
تشریح مدارهای پراید
راهنمای تعمیرات مدارات الکتریکی و نقشه های پارس LX با موتور TU5
راهنمای تعمیرات سیستم های الکتریکی نیسان پیکاپ
راهنمای BM34 پژو 206
راهنمای عیب یابی ، برنامه ریزی و تعمیر سیستم رادیو و پخش تندر90
راهنمای تعمیرات مجموعه موتور تیبا
آموزش تعویض بوق سمند
نمایش و توضیح عملکرد دیسک و صفحه کلاچ
راهنمای تعمیرات و سرویس سیستم گازسوز CNG پراید
راهنمای تعمیرات گیربکس گتراگ پیکان و پژو R.D
راهنمای معرفی و عیب یابی سیستم ضدقفل ترمز ABS پژو 206
اطلاعیه تغییر جانمایی رله فن و استفاده از ماکسی فیوز پژو206 و رانا
راهنمای تعمیرات سیستم برق نیسان پاترول
نقشه ها و تصاویر قطعات یدکی پراید صبا
معرفی و دستورالعمل عیب یابی سیستم مالتی پلکس سمند
راهنمای تعمیرات موتور دوگانه سوز OHVG پژو روآ و وانت پیکان
کتاب تعمیرکار برق خودرو براساس استاندارد درجه2 فنی و حرفه ای (باتری سازی)
مشخصات دقیق و عیب یابی موتور EF7
کتابچه نقشه های خودروهای انژکتوری ایرانی
آموزش صافکاری خودرو با حرارت
مبانی تقویت موتور : پایه و اساس سوپر شارژر ، توربو شارژر و سیستم های تزریق نیتروس اکساید
نحوه رفع ایراد لرزش و سفت بودن کلاچ در خودروهای موتور TU5
موتور دورانی وانکل
راهنمای تعمیرات جعبه دنده معمولی تندر90
فیلم آموزشی مونتاژ (بستن) موتور TU3 (موتور 206 تیپ 2)
روش تنظیم موتور پراید کاربراتور
نقشه سیم کشی ECU تندر 90
آشنایی با سیستم کولر خودرو و نحوه استفاده و نگه داری
آموزش استفاده از هیتر و هویه و لحیم کاری در تعمیرات ECU
دفترچه راهنمای خودروهای H220 و H230 سایپا
کتاب کامل (2جلد) راهنمای تعمیرات گیربکس اتوماتیک نیسان ماکسیما
دفترچه راهنمای هایما S7
نقشه Pin Outs نمایشگر جلو آمپر جدید پژو 405 و پارس
راهنمای آموزشی دلکو و کویل
جدول شتاب ، بیشینه سرعت و مصرف سوخت پژو 405 ،پارس ، سمند و سورن
نکاتی راجع به رینگهای 3تکه روغن و نحوه قرار گیری رینگهای فنری فولادی
دلایل افزایش مصرف سوخت
راهنمای تعمیرات سیم کشی های الکتریکی مگان
راهنمای تعمیر موتورهای زانتیا
راهنمای تعمیرات سیستم خنک کاری،منیفولد و اگزوز پژو پارس با موتور TU5
دستورالعمل تعویض حباب گیر بنزین پراید
راهنمای کامل نقشه های الکتریکی رانا از معاونت فنی و مهندسی ایساکو
فرآیند ساخت موتور خودرو و قطعات آن
راهنمای تعمیرات موتور KA24DE نیسان پیکاپ و نیسان رونیز
انواع مدل های متداول در گیربکس خودرو
رفع ایراد نوسان دور موتور تندر90
آموزش تعویض فوم صندلی پژو 206
روش محاسبه مصرف بنزین خودرو
آموزش تعویض آینه بغل پژو 206
دستورالعمل بازکردن و دانلود پنل پژو 206 P6L
راهنمای کامل تعمیرات مدارهای الکتریکی پژو 405 و پارس
راهنمای تعمیرات موتور TU3 خودرو پژو 206
روش های متداول تقویت موتور پراید
جزوه کارگاه آموزشی سیستم مالتی پلکس سمند ، رانا و 206 ايران (P6L)
راهنمای عیب یابی و تعمیرات ایربگ و کمربند ایمنی سمند سورن
راهنمای شستشوی استکان تایپیت های موتور TU5
جدول حجم و نوع روغن موتور انواع خودرو
نقشه کامل برق ECU Bosch MP 7.3
جزوه کلاس تعمیرات ECU
راهنمای تعمیرات سیستم خنک کننده و اگزوز موتور XU7 پژو 405 ، پارس و سمند
آیا چیپ تیونینگ ها واقعیت دارند؟
راهنمای تعمیرات و عیب یابی صندلی برقی پژو پارس ELX
راهنمای تعمیرات ، معرفی و عیب یابی سیستم های BSI و ایموبلایزر پژو 206
راهنمای آموزشی قطعه شناسی پژو 206
راهنمای تعمیرات و تفاوت های موتور EF7 TC (توربوشارژ)
نقشه های الکتریکی خودرو رانا ECO MUX
راهنمای کامل و اصلی تعمیر و نگه داری لیفان 620
جزوه آموزشی تعمیر موتور ملی EF7 ایساکو
معرفی و آشنایی با پلتفرم سمند
عیب یابی باد گرم کولر خودرو
دفترچه راهنمای کلیه مدل های زانتیا
نحوه عیب یابی کنترل یونیت سیستم خنک کننده موتور
راهنمای سرویس و تعمیرات سیستم فرمان هیدرولیک پراید
راهنمای تعمیرات موتور TU5JP4 پژو 206 و پژو 207
فیلم آموزشی تعویض منبع اگزوز پژو 206
چگونه یک خودرو را برقی کنیم؟
راهنمای کامل تعمیرات و سرویس مدارهای الکتریکی سایپا131 (پراید صندوق دار) + نقشه ها
آموزش تعمیر BM34 پژو 206
دستورالعمل تنظیم لقی جعبه فرمان پژو405، پارس و سمند
راهنمای تعمیرات موتور ملی EF7 ایساکو
آموزش دشارژ و شارژ سیستم کولر خودرو
بازدید و کنترل اتصالات بدنه به منظور عیب یابی سیستم های الکتریکی خودرو پراید
راهنمای تعمیرات سیستم سوخت رسانی نیسان پاترول
نقشه شماتیک ECU Bosch ME 7.4.9 SMS MUX موتور EF7
تعمیرات اساسی گیربکس پیکان مدل آرژانتینی
معرفی و نحوه کار توربوشارژر
آموزش سری و موازی کردن باطری ها برای بدست آوردن ولتاژ و آمپراژ مختلف
تعویض تیغه های برف پاک کن پژو 206
دستورالعمل تشخیص عیب میل فرمان عمودی (تلسکوپی) پراید و تعویض آن
راهنمای باز کردن گیربکس پژو 206 از روی خودرو
نحوه رفع ایراد صدای درجا گیربکس کلیه موتورهای TU5
آموزش تشخیص برق دزدی خودرو
لیست فارسی خطاهای OBD-II
راهنمای تعمیرات سیستم های الکتریکی نیسان ماکسیما
دستورالعمل رفع بوی بنزین داخل اتاق گروه تندر90
نحوه رفع ایراد صدا در پمپ هیدورلیک فرمان موتور EF7
اطلاعیه نحوه کنترل مصرف سوخت تیبا و تیبا2
راهنمای تعمیرات ECU (موتورآزما ثمین)
دستورالعمل عیب یابی و تعویض دینام/آلترناتور پراید
اصول ترمزگیری حرفه ای
عیب یابی راهنما و فلاشر پژو 206 و 207i
راهنمای تعمیرات مزدا 3 (اطلاعات عمومی و موتور)
راهنمای تست قطعات مدار الکترونیکی با اهم متر
معرفی و آموزش عیب یابی و تعمیرات سیستم فرمان پراید
راهنمای عیب یابی موتور ، سیستم کلاچ و گیربکس و ترمزهای پراید
آموزش هواگیری سیستم ترمز سیتروئن زانتیا
فیلم مستند (5 دقیقه) از نحوه ساخت میل لنگ و میل سوپاپ خودرو از Discovery
پمپ تزریق ثانویه هوا / اسماگ پمپ
اطلاعیه رفع ایراد عدم عملکرد صحیح نشانگر ساعت دیجیتال خودروهای X100 و X200 (خانواده پراید و تیبا)
راهنمای کامل تعمیرات مزدا 323 FL
آموزش نصب نصب پشه پران خودرو
راهنمای تعمیرات و باز و بست قطعات گازسوز پژو RD، روآ و وانت پیکان
اطلاعیه عدم تعویض تسمه تایم موتور EF7 تولید 95
راهنمای مدارات الکتریکی سیستم چراغ های جلو و عقب سایپا پراید
انواع سوکت ها و کانکتورهای برق و الکترونیک پژو-سیتروئن
معرفی و راهنمای تعمیرات الکتریکال سیستم مدیریت موتور SSAT پژو 405 و پژو پارس و سمند
مقدمه ای بر تیونینگ خودرو
دستورالعمل تشخیص عیب بوستر ترمز پراید
آموزش تعویض مایع خنک کننده موتور (آب رادیاتور) مزدا۳
معرفی لوله های هیدرولیک زانتیا
راهنمای تعمیرات الکتریکال سیستم مالتی پلکس SMS سمند و سورن
راهنمای جعبه فیوز داخل اتاق (SJB) جک S5
راهنمای آموزشی برق پژو پارس،405 و RD (مبانی برق و اصول نقشه خوانی)
آموزش نصب روکش روی خودرو
صفحه از    ::    صفحه قبل   |   صفحه بعد
تعداد ردیف
آخرین مطالب جدید شده
راهنمای آموزشی تعمیرات ماشین آلات سنگین کوماتسو
دستورالعمل عیب یابی و تعویض کمپرسور کولر تیبا
جدول کامل عیب یابی و رفع عیب خودرو
جزوه آموزشی دیفرانسیل آریسان
راهنمای تعمیرات تزئینات و تجهیزات آریسان
راهنمای عیب یابی و تعویض مجموعه کمک فنر پراید و تیبا و ساینا و کوییک
مقاله طراحی و ساخت یک مدل خودرانش جهت ارزیابی مانور شناورها در آبهای آزاد
کتاب راهنمای کارگاهی موتورهای دیزلی کوماتسو (سری102)
دستورالعمل کنترل کیفیت محصولات ایران خودرو
مقاله تاثیر بکارگیری کشتی های خودران بر حمل و نقل دریایی
راهنمای کدهای خطای سیستم ABS لیفان 620
جزوه آموزشی مبانی هیدرولیک
راهنمای استفاده از پایه های رله در برق خودرو
راهنمای تعمیراتو عیب یابی سیستم تهویه اتوماتیک سورن ELX و پارس
روش بی کد کردن ایسیوهای چینی
دستورالعمل عیب یابی قطعات لاستیکی جلوبندی
کتاب Hacking Connected Cars : Tactics, Techniques, and Procedures
کتاب The Car Hacker's Handbook : A Guide for the Penetration Tester
تشریح نحوه کارکرد سیستم خنک کننده موتور و عیب یابی جوش آوردن
لیست و شرح کدهای خطای MVM 110
لیست و شرح کدهای خطای MVM 530
روش رفع خطای (Automatic transmission internal pressure (DF226 مگان
اجزاء و مشخصات فنی مخزن سوخت (باک) خودرو
لیست کدهای خطا کوییک و ساینا اتوماتیک و روش رفع آن ها
بررسی عملکرد ECU ، سنسورها و عملگرهای خودرو
دستورالعمل عیب یابی کویل پراید
ارائه یک پروتکل جدید مسیریابی امن مبتنی بر موقعیت گره با استفاد ه از رمزنگاری داده ها در شبکه های موردی بین خودرویی
توسعه استفاده از سیستم متغییر ترمز (EBD) جهت افزایش ایمنی خودروها
کتاب آموزش تخصصی گیربکس اتوماتیک AL4 DP0 DP2 DP8
کتاب Remarkable Engineers: From Riquet to Shannon
جدول حجم و نوع روغن موتور انواع خودرو
راهنمای ایرادها و عیب یابی موتور EF7
کتب درسی مکانیک و برق خودرو
نرخ نامه تعمیرات خودرو - تهران -سال99
چرا باید از CNG به جای LPG استفاده کنیم؟
اطلاعیه فنی رفع ایراد نشتی گاز کولر هایما 2000cc
اطلاعیه فنی رفع ایراد عدم عملکرد موتور فن رادیاتور هایما 1800 توربو
راهنمای آموزشی برق بیل مکانیکی کوماتسو PC220-7
راهنمای آموزشی Hyundai Genesis SRS System
راهنمای آموزشی Hyundai ESP MGH-40
راهنمای آموزشی Hyundai Electronically Controlled On-Demand 4WD System
معرفی عملکرد و تعمیر پمپ هیدرولیک ترمز
جزوه فلزکاری و اندازه گیری تعمیرات مکانیکی
دستورالعمل عیب یابی و تعویض مجموعه گیربکس بهبودیافته دوبل برنجی خودروهای X100 و X200 سایپا (ND1-ND2)
راهنمای انواع ECU نصب شده روی خودروهای ایرانی
شرح عملکرد کاربراتور
مقاله بررسی و ارزیابی عملکرد خودروهای خودران و نقش آن ها در سیستم حمل و نقل هوشمند
مقاله کاربرد اینترنت اشیا در توسعه شهرهای هوشمند با تاکید بر سیستم حمل و نقل هوشمند
مقاله پروتکل مسیریابی ترکیبی انتشار داده های چندرسانه ای در محیط شبکه های بین خودرویی
مقاله مرور چالش های خودروهای خودران مجهز به حسگر دید
مقاله مروری بر توانایی ها، ملزومات و امکانات مورد نیاز در خودروهای خودران
مقاله بررسی نیازمندیهای سخت افزاری و نرم افزاری در تولید خودروهای خودران
مقاله طراحی خودروهای هوشمند جهت افزایش ایمنی خودرو و پیش گیری از حوادث
مقاله تحلیل و بررسی عملکرد سیستم های خودروهای خودران
مقاله تاثیر خودروهای خودران در کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای
مقاله استفاده از خودروهای خودران در خودرهای اشتراکی
پرونده کامل ترموستات در خودرو
دوره آموزشی کولر خودرو
آشنایی با سنسور اکسیژن خودرو و تشریح عملکرد و نقش آن
اصول عملکرد و راهنمای عیب یابی سنسور اکسیژن
رفع ایراد روشن شدن چراغ چک و گاز نخوردن یا با تاخیر گاز خوردن دریچه گاز پژو 206
میزان شارژ گاز کولر در محصولات ایران خودرو و سایپا
میزان فشار باد تایرها در محصولات ایران خودرو
راهنمای سرویس و اپراتوری گریدر HG180D1 هپکو
راهنمای کامل تعمیرات بلدوزر کوماتسو D155A-2
آشنایی با یاتاقان ها
سیستم سوخت رسانی GDI
Bearing Failure: Causes & Cures
راهنمای آسیب دیدگی های یاتاقان های تخت
اطلاعیه فنی ایراد پرش کیلومتر در پژو 405 ، پژوپارس ، پژو 206 و رانا
راهنمای نصب سیستم esp روی ترمز پژو 206
راهنمای نقشه های الکتریکی ولوو FH و FM
دایره المعارف قطعات الکترونیک
نقشه سوکت ۲۳ پایه مشکی تخم مرغی پژو
دستورالعمل رفع مشکل قطع نشدن کمپرسور کولر پژو 405
راهنمای تعمیرات دامپ تراک معدنی بلاز 7513
راهنمای آموزشی تایر خودرو
راهنمای آموزشی برق بدنه چری تیگو5
جزوه برق تیگو 7 موتور 1.5TC و گیربکس DCT
راهنمای کامل تعمیرات چری تیگو5
جزوه آموزشی برق چری تیگو5
راهنمای جامع یاتاقان ، بلبرینگ و رولبرینگ
آشنایی با یاتاقان ، بلبرینگ و رولبرینگ
کتاب Aerospace Engineering Desk Reference
معرفی و نحوه استفاده از دستگاه آنالیز گازهای خروجی اگزوز (چهارگاز و پنج گاز)
انواع سیستم ضدسرقت محصولات ایران خودرو
راهنمای فنی گیربکس اتوماتیک DAEA6F5 ایران خودرو دنا توربو
راهنمای آموزشی موتور برقی و باتری ولتاژ بالای هیوندای سوناتا هیبرید
راهنمای سریع سرویس بلدوزر کوماتسو D155A-2
راهنمای تعمیرات موتور Volvo D7D
راهنمای تعمیرات موتور DEUTZ 1012 1013 2012
کتاب Automotive Paint from Prep to Final Coat
آموزش برق خودرو : باتری خودرو
آموزش استفاده از اسیلوسکوپ در تعمیرات برق خودرو
آشنایی با تغییرات گیربکس جدید (طرح بهبود کلاچ ND2) در خودروهای گروه X200 (تیبا،ساینا،کوییک)
راهنمای آموزشی موتور هیوندای Hyundai Theta GDI
راهنمای آموزشی موتور تتا2 هیوندای Hyundai Theta-II Tucsun IX35
راهنمای آموزشی موتور لامبدا هیوندای Hyundai Lambda
راهنمای آموزشی موتور هیوندای Hyundai Lambda Centennial Equus
راهنمای آموزشی هیوندای Hyundai i20 Kappa
راهنمای آموزشی موتور سری PA هیوندای Hyundai Epsilon and Common Rail U
راهنمای آموزشی موتور سری FD هیوندای Hyundai Gamma and Beta and U and D
راهنمای آموزشی موتور سری TQ هیوندای Hyundai C/Rail A and D4BH TCI 2.5 and Theta 2.4
راهنمای آموزشی موتور Tau هیوندای Hyundai Tau Engine Centennial Equus
راهنمای آموزشی موتور U-II هیوندای Hyundai i-20 U-II
راهنمای آموزشی موتور سری EN هیوندای Hyundai S v-6 3.0 CRDi and Lambda v6 3.8 MPI
راهنمای باز کردن داشبورد پراید
راهنمای آموزشی برق خودرو سابرینا
Volvo Gearbox VT2412B I-shift Design and Function
راهنمای آموزشی سیستم برق گیربکس i-shift VI2412B ولوو
راهنمای سوخت رسانی MVM 100 اتوماتیک چهارسیلندر
شبیه سازی عدد اسپری و احتراق و بررسی شکل گیری مخلوط لایه ای هوا و سوخت در موتور پاشش مستقیم بنزینی
شبیه سازی 3بعدی عملکرد و آلایندگی احتراق هیدروژن-دیزل در موتور دیزل سنگین درحالت بار کامل
بررسی تجربی مشخصه های عملکردی و آلایندگی موتور تک سیلندر پژوهشی CT300 ترکیب سوز استوکیومتری با نسبت جرمی سوخت 75%بنزین 25% گاز طبیعی
راهنمای دانلود ECU Valeo J34
راهنمای ECU Valeo J35
راهنمای تعمیراتی جیپ آهو و شهباز قدیمی
مدارها و کدهای خطای عیب یابی فن خنک کننده دو دور رادیاتور موتور پراید
انواع سنسورها
آشنایی با سیستم OBD و نحوه عملکرد آن
رویه رفع ایراد صدا از چرخ عقب هنگام حرکت در دنده عقب سورن،دنا،پارس LX،رانا و 206
آموزش برق خودرو : آموزش کامل سیستم استارتر خودرو
مفاهیم و تعاریف خودروهای برقی
کاربرد شبکه در خودرو
راهنمای تعمیرات COM2000
مقدمه ای بر کنترل الکترونیکی سوپاپ ها - سیستم زمانبندی سوپاپ متغیر الکترومکانیکی
آموزش اندازه گیری فشار ریل سوخت خودرو
معرفی رله دوبل و دیاگرام داخلی و عملکرد
راهنمای تعمیر و عیب یابی گیربکس اتوماتیک 4F16 برلیانس
رفع ایراد عملکرد کولر در خودروهای با سیستم ECO MUX
رفع ایراد خطای CAN در ایسیوهای زیمنس پژو 206 و 207 و رانا
نحوه ریست سیستم مولتی مدیا خودرو B30
اهرم رگلاژ بالایی تنظیم کفشک ترمز عقب آریسان
کابل کلاچ بهینه خودروهای EF7 توربوشارژ
معرفی آینه تاشو (Folding Mirror) خودروی دنا
روش رفع ایراد افت ناگهانی دور موتور TU5 سیستم Bosch ME7.4.4 پژو پارس و 405
بررسی لنت و ضخامت دیسک ترمز هیوندای آزرا و سوناتا
رفع ایراد لرزش موتور TU5 پژو 206 در زمان سرد بودن
آموزش سرویس دریچه گاز و استپر ریو
آموزش برق خودرو : مبحث کامل دینام و آلترناتور در خودرو
روش رفع ایراد روشن ماندن چراغ ایربگ پژو پارس ، پژو405 و سمند
شمع مناسب موتور سورن EF7 توربوشارژ
جزوه کلاس آموزشی برق و مالتی پلکس ایرانی
راهنمای استفاده از ایکودیاگ در عیب یابی خودروها
زنان سرعت ، گزارش PressTV از رانندگان زن مسابقات خودرو در ایران
محمود خیامی که بود؟
راهنمای تعمیرات و عیب یابی ایربگ سرنشین خودرو سورن و سمند
راهنمای تعمیرات مدارها و سیستم های الکتریکی پژو پارس ELX
انتخاب شمع سوزنی مناسب برای پژو 206
راهنمای تعمیرات سیستم تعلیق، ترمز و فرمان خودرو رانا
راهنمای سیستم سوخت رسانی و استراتژی ECU موتور مگنت مارلی MM6LPB موتور EW10Aو EW7A پژو 407
آموزش کددهی به ریموت های بلوتوثی
راهنمای تعریف ریموت انواع خودرو
راهنمای صافکاری پژو 206
راهنمای تعمیرات و کدهای خطای سیستم های الکتریکی مزدا3
راهنمای گشتاور پیچ های خودرو رانا
مستند اختاپوس ، مافیای صنعت خودرو ایران
راهنمای تعمیرات موتور پژو روآ سال
راهنمای تعمیرات تزئینات و قطعات خودرو رانا
آموزش سنجش کمپرس سیلندر موتور
نقشه الکتریکی سیستم سوخت رسانی و جرقه Bosch M7.4.4 پژو405 و پارس
نحوه تنظیم ساعت سیستم صوتی جدید پژو پارس و 405 با ایربگ سرنشین
روش فعالسازی ورودی AUX در رادیوپخش های RDE پژو206
معرفی خودروهای پژو 405 و پارس Xu7 و پژو206 TU3 تک نود کروز
معرفی سیستم جدید سوخت رسانی S2 دنا و دنا پلاس
راهنمای باز و بست و تعیرات پمپ تغذیه هوا پژو پارس ELX
پمپ تزریق ثانویه هوا / اسماگ پمپ
لیست کامل کدهای خطای موتور و گیربکس در استاندارد OBD-II
آشنایی با فرمان هیدرولیک خودرو
آموزش سرویس روغن و فیلتر پژو 405 ، پژو پارس و سمند و ...
نکات فنی امدادخودرو پژو 405 و پارس و سمند
راه حل های هیبرید استفاده شده توسط تویوتا، سوزوکی ، نیسان ، هوندا و هیوندای
شرح و آموزش پولیش رنگ و بدنه خودرو
راهنمای تست و خريد خودرو کارکرده
آموزش نحوه بازبینی و تست وایر شمع خودرو
معرفی شمع های سوزنی ایریدیوم و پلاتینیوم
آلبوم کامل نقشه های برقی و الکتریکی وانت پیکان
مقدمه ای بر سیستم انتقال قدرت دستی اتوماتیک شده (AMT)
راهنمای فنی ECU Bosch M7.9.7 سایپا X100
دستورالعمل اصلاح گردگیر (کپ) لاستیکی و ترمینال فلزی شیربرقی کولر تیبا2
راهنمای تعمیرات کمربندایمنی و صندلی لیفان 820
راهنمای تعمیرات و عیب یابی کلاچ لیفان 820
دستورالعمل تعویض قطعه فن درایو خودرو ساینا
مشخصات مایعات و روانکارهای کوییک و ساینا اتوماتیک
دستورالعمل فراخوان اصلاح دسته سيم کنار رله باکس تیبا و ساینا
دستورالعمل رفع ایراد تقه در گیربکس خودرو تیبا (X200)
استفاده از آب بجای بنزین و روشن کردن خودرو پژو ۴۰۵ بوسیله آب
انحراف به چپ ، آیا جمشید آرین راست می گوید؟
راهنما و نرم افزار کد ضبط مگان
راهنمای تعمیرات و عیب یابی سیستم انتقال قدرت دستی چانگان CS35 و EADO
راهنمای تعمیرات و سرویس گیربکس اتوماتیک مزدا3 (FN4A-EL/FS5A-EL)
رویه رفع ایرادات مرتبط با EMS غرب استیل (MAW)
اطلاعیه رفع ایراد نرم افزاری ECU خودروی 206 غرب استیل
عیب یابی و تعویض رینگ چرخ و تست صحت کالیبراسیون دستگاه بالانس رینگ
راهنمای تعمیرات و عیب یابی گیربکس اتوماتیک لیفان 820
آموزش ویدیویی تعمیرات ECU
احتمال عدم کشش موتور با EMS غرب استیل پژو 206
رویه رفع ایراد خطای دریچه گاز در EMS غرب استیل (MAW) پژو 206
بررسی و شبیه سازی پدیده آیرودینامیک خودرو در هنگام عبور از خودرو دیگر (مانور سبقت)
راهنمای تعمیرات نشانگرها، اطلاعات راننده و بوق سوزوکی کیزاشی
صفحه از    ::    صفحه قبل   |   صفحه بعد
تعداد ردیف

? کارگیک یک رسانه آموزشی آنلاین است و تعمیرگاه و آموزشگاه و مشاوره و نرم افزار و ... ندارد.

? کارگیک اپلیکیشن موبایل ندارد.
? کارگیک انواع دامپ ایسیو و کیلومتر و ایربگ و ... ندارد.
? کارگیک CDآموزشی و/یا نرم افزار آموزشی و اساسا هیچ قلم و مدل خدمات یا محصولاتی که برای آن وجهی پرداخت بکنید ندارد و همه چیز رایگان فقط روی سایت یا گروه یا کانال است.
?ما شرعا و قانونا متعهد نیستیم هر موردی را که از عنوان کارگیک سواستفاده کرده پیگیری کنیم اما این حقوق و توانایی قانونی برای موارد خاص محفوظ است.
? اطلاعات و آموزش های منتشر شده باید توسط متخصص بررسی و انجام شوند و جنبه کمک آموزشی دارند.کارگیک مسئولیتی در خصوص نحوه و عواقب استفاده اطلاعات منتشر شده ندارد.

 آدرس های رسمی کارگیک فقط :

 وب سایت : cargeek.ir

کانال تلگرام : @cargeek_ir

گروه تلگرام : @cargeekgroup

کانال رسمی آپارات : https://www.aparat.com/cargeek

هستند.

یک ویدیو تصادفی از کانال کارگیک

[ کانال رسمی کارگیک در آپارات ]

[ کانال رسمی کارگیک در تلگرام ]

[ گروه گفتگوی کارگیک در تلگرام ]

قیمت خودروهای تولید داخل

آخرین به روز رسانی در تاریخ پنجشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹ ، ۱۶:۵۷:۵۴

ایران خودرو

نام خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت کارخانه (تومان) تغییر

  وانت آریسان

--- 51,500,000 (0.00%)0

  سمند LX

--- 66,980,000 (0.00%)0

  سمند EF7

--- 69,773,000 (0.00%)0

  سمند EF7 دوگانه سوز

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  سمند سورن

--- 82,558,000 (0.00%)0

  دنا (تیپ 1)

--- 83,623,000 (0.00%)0

  دنا (تیپ 2)

--- توقف فروش (0.00%)0

  دنا پلاس (تیپ 1)

--- 110,934,000 (0.00%)0

  دنا پلاس (تیپ 2)

ناموجود توقف فروش (0.00%)0

  دنا پلاس توربو (تیپ 1)

--- توقف فروش (0.00%)0

  دنا پلاس توربو (تیپ 2)

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  پژو GLX 405

--- توقف تولید (0.00%)0

  پژو GLX 405 دوگانه سوز

--- توقف تولید (0.00%)0

  پژو SLX 405

--- 67,998,000 (0.00%)0

  پژو پارس

--- 78,338,000 (0.00%)0

  پژو پارس دوگانه سوز

--- 80,643,000 (0.00%)0

  پژو پارس LX . کد 21

--- 85,000,000 (0.00%)0

  پژو پارس LX . کد 23

--- 84,718,000 (0.00%)0

  پژو پارس LX . کد 24

--- 85,463,000 (0.00%)0

  پژو پارس LX . کد 25

--- 85,400,000 (0.00%)0

  پژو پارس اتوماتیک

--- 98,978,000 (0.00%)0

  پژو 207 . دنده‌ای

--- 96,730,000 (0.00%)0

  پژو 207 . اتوماتیک

--- 115,294,000 (0.00%)0

  پژو 207 صندوقدار

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  پژو 206 . تیپ 2 (ساده)

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  پژو 206 . تیپ 2 (فول)

--- 67,283,000 (0.00%)0

  پژو 206 . تیپ 5 (ساده)

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  پژو 206 . تیپ 5 (فول)

--- 83,690,000 (0.00%)0

  پژو 206 صندوقدار (ساده)

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  پژو 206 صندوقدار (فول)

--- 80,303,000 (0.00%)0

  پژو 2008

--- توقف تولید (0.00%)0

  رانا LX

--- 67,203,000 (0.00%)0

  دانگ فنگ H30 (بدون رینگ)

--- توقف تولید (0.00%)0

  رنو تندر E2

--- توقف تولید (0.00%)0

  رنو تندر پلاس دنده‌ای

--- توقف تولید (0.00%)0

  رنو تندر پلاس اتوماتیک (بدون رینگ)

--- توقف تولید (0.00%)0

  رنو تندر پلاس اتوماتیک (با رینگ)

--- توقف تولید (0.00%)0

  هایما اس 5 توربو ( S5 )

--- 178,370,000 (0.00%)0

  هایما اس 7 توربو ( S7 )

--- حاشیه بازار (0.00%)0

  پیکاپ دوکابین فوتون . بنزینی

ناموجود 515,000,000 (0.00%)0

  پیکاپ دوکابین فوتون . دیزل

--- 555,000,000 (0.00%)0

  سوزوکی ویتارا

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

سایپا

  سایپا 111 (سفید)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سایپا 111 (تنوع رنگ)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سایپا 131 (سفید)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سایپا 131 (تنوع رنگ)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سایپا 132 (سفید)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سایپا 132 (تنوع رنگ)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سایپا 151

--- 48,540,000 (0.00%)0

  سایپا 151 (آپشنال)

--- 56,000,000 (0.00%)0

  سایپا 151 (آپشنال) + رینگ آلومینیوم

--- 69,430,000 (0.00%)0

  تیبا (رینگ فولادی)

--- 43,460,000 (0.00%)0

  تیبا (رینگ آلومینیومی)

--- 54,040,000 (0.00%)0

  تیبا 2 (سفید)

--- 60,620,000 (0.00%)0

  تیبا 2 (تنوع رنگ)

--- --- (0.00%)0

  تیبا2 پلاس

--- 75,600,000 (0.00%)0

  ساینا (ساده)

--- 61,240,000 (0.00%)0

  ساینا (فول)

--- --- (0.00%)0

  کوییک دنده‌ای

--- 79,400,000 (0.00%)0

  کوییک R (سفید)

--- 88,600,000 (0.00%)0

  کوییک R (تنوع رنگ)

--- 88,860,000 (0.00%)0

  کوییک اتوماتیک

--- توقف فروش (0.00%)0

  وانت زامیاد

--- 80,900,000 (0.00%)0

  وانت زامیاد (رادیال)

--- 83,700,000 (0.00%)0

  وانت زامیاد (آپشنال)

--- 95,020,000 (0.00%)0

  وانت زامیاد گازسوز (ساده)

--- 95,700,000 (0.00%)0

  وانت زامیاد گازسوز (آپشنال)

--- 107,000,000 (0.00%)0

  وانت زامیاد دیزل . یورو 5

--- 156,000,000 (0.00%)0

  وانت پادرا (پلاس)

--- 148,000,000 (0.00%)0

  آریو (دنده ای)

--- توقف تولید (0.00%)0

  آریو (اتوماتیک)

--- توقف تولید (0.00%)0

  چانگان CS35

--- توقف تولید (0.00%)0

  کیا سراتو 2000 (اتوماتیک)

--- توقف تولید (0.00%)0

  سیتروئن C3 (تیپ 1)

--- توقف تولید (0.00%)0

پارس خودرو

  برلیانس H220 دنده‌ای

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  برلیانس H230 دنده‌ای

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  برلیانس H320

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  برلیانس H320 . اتوماتیک

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  برلیانس H330

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  برلیانس H330 . اتوماتیک

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  برلیانس کراس

--- توقف تولید (0.00%)0

  رنو تندر 90

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  رنو پارس تندر

--- توقف تولید (0.00%)0

  رنو ساندرو - دنده‌ای

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  رنو ساندرو - اتوماتیک

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  رنو ساندرو استپ‌وی - دنده‌ای

ناموجود توقف تولید (0.00%)0

  رنو ساندرو استپ‌وی - اتوماتیک

--- توقف تولید (0.00%)0

  پیکاپ دوکابین ریچ

--- 221,900,000 (0.00%)0

مدیران خودرو

  MVM 315 هاچ‌بک (پلاس)

--- 290,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X22 دنده ای (لاکچری)

--- 265,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X22 دنده ای (اسپورت) EX

--- 278,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X22 اتوماتیک (لاکچری)

--- --- (0.00%)0

  ام وی ام X22 اتوماتیک (اسپورت) EX

--- 327,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X33

--- 370,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X33 (جدید)

به زودی 390,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X55 (اکسلنت)

--- 540,000,000 (0.00%)0

  ام وی ام X55 (اکسلنت/ اسپورت)

--- 543,000,000 (0.00%)0

  چری آریزو 5 (دنده‌ای)

--- --- (0.00%)0

  چری آریزو 5 (Turbo)

--- 400,000,000 (0.00%)0

  چری آریزو 6 (Turbo)

--- 550,000,000 (0.00%)0

  چری تیگو 5 (IE)

--- 513,000,000 (0.00%)0

  چری تیگو 7 (Excellent)

--- توقف فروش (0.00%)0

  چری تیگو 7 (IE)

--- 640,000,000 (0.00%)0

کرمان موتور

  جک J4 اتوماتیک

--- 156,500,000 (0.00%)0

  جک S3 اتوماتیک

--- 269,900,000 (0.00%)0

  جک S5 اتوماتیک

--- 374,900,000 (0.00%)0

  هیوندای I20

ناموجود توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای اکسنت

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای النترا

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای سوناتا

--- توقف عرضه (0.00%)0

  هیوندای توسان

--- توقف عرضه (0.00%)0

  هیوندای سانتافه

--- توقف عرضه (0.00%)0

  هیوندای آزرا 2018

--- توقف عرضه (0.00%)0

  هیوندای آزرا 2019

--- 950,000,000 (0.00%)0

گروه بهمن

  مزدا3

--- توقف فروش (0.00%)0

  بسترن B30

--- 124,300,000 (0.00%)0

  وانت کارا - تک کابین

--- 125,370,000 (0.00%)0

  وانت کارا - دو کابین

--- 134,870,000 (0.00%)0

  وانت کاپرا

ناموجود 316,416,000 (0.00%)0

  هاوال H2

--- توقف تولید (0.00%)0

ایران خودرو

قیمت تایر خودرو

قیمت ها براساس مدل و عنوان است. ممکن است براساس تعداد فروش تک یا جفت باشد.

آخرین به روز رسانی در تاریخ یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ، ۰۹:۴۱:۱۸

ایران تایر

مدل لاستیک جزئیات سایز قیمت ( تومان )

  لاستیک ایران تایر

گل آدرینا 165.65.13 600,000

  لاستیک ایران تایر

گل سارینا 175.60.13 620,000

  لاستیک ایران تایر

گل کارنا 185.65.14 650,000

  لاستیک ایران تایر

گل رونیکا 205.60.14 840,000

  لاستیک ایران تایر

گل کارنا 185.65.15 650,000

  لاستیک ایران تایر

گل رونیکا 205.60.15 970,000

کویر

  لاستیک کویر تایر

گل KB12 165.65.13 540,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB2000 175.60.13 600,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB14 175.70.13 670,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB22 185.65.14 600,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB77 205.60.14 900,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB27 185.65.15 710,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB77 205.60.15 950,000

  لاستیک کویر تایر

گل KB14 205.55.16 ---

یزدتایر

  یزدتایر

گل ونوس 165.65.13 630,000

  لاستیک یزد تایر

گل اورانوس 185.65.14 740,000

  لاستیک یزد تایر

گل مرکوری 205.60.14 1,130,000

  لاستیک یزد تایر

گل اورانوس 185.65.15 790,000

  لاستیک یزد تایر

گل مرکوری 205.60.15 1,200,000

بارز

  لاستیک بارز

گل P648 165.65.13 580,000

  لاستیک بارز

گل P601 175.60.13 630,000

  لاستیک بارز

گل P640 185.65.14 610,000

  لاستیک بارز

گل P624 205.60.14 1,000,000

  لاستیک بارز

گل P640 185.60.15 630,000

  لاستیک بارز

گل P648 195.65.15 540,000

  لاستیک بارز

گل P624 205.60.15 1,100,000

  لاستیک بارز

گل P624 205.50.16 950,000

  لاستیک بارز

گل S630 215.65.16 1,250,000

  لاستیک بارز

گل S630 225.70.16 1,350,000

  لاستیک بارز

گل S677 225.65.17 1,400,000

  لاستیک بارز

گل S673 235.65.17 1,400,000

رودستون

  لاستیک رودستون

گل CP672 175.60.13 1,000,000

  لاستیک رودستون

گل N Blue HD Plus 185.60.13 1,090,000

  لاستیک رودستون

گل CP661 185.70.13 1,370,000

  لاستیک رودستون

گل N5000 Plus 205.60.14 1,650,000

  لاستیک رودستون

گل N5000 Plus 185.65.14 1,450,000

  لاستیک رودستون

گل N5000 Plus 195.60.14 1,550,000

  لاستیک رودستون

گل N5000 Plus 205.65.14 1,670,000

  لاستیک رودستون

گل CP672 185.65.15 1,550,000

  لاستیک رودستون

گل N5000 Plus 205.60.15 1,900,000

  لاستیک رودستون

گل CP672 205.55.16 2,100,000

  لاستیک رودستون

گل CP672 215.55.16 2,800,000

  لاستیک رودستون

گل NFera SU1 215.45.17 2,100,000

  لاستیک رودستون

گل NFera SU1 215.55.17 2,800,000

  لاستیک رودستون

گل NFera SU1 225.45.17 3,000,000

  لاستیک رودستون

گل NFera SU1 245.50.18 3,450,000

  لاستیک رودستون

گل CP672 225.50.18 3,450,000

  لاستیک رودستون

گل ROADIAN HTX RH5 245.60.18 3,300,000

کومهو

  لاستیک کومهو

گل SENSE KR26 165.65.13 800,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta SPT KU31 185.65.14 1,500,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS HS11 205.60.14 1,900,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 205.60.14 1,900,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS HS11 195.60.14 1,700,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 205.65.14 1,600,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 205.60.15 2,000,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS HS11 195.60.15 1,700,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 205.50.15 1,800,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 205.55.16 2,100,000

  لاستیک کومهو

گل Eco Solus KL21 215.65.16 2,300,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS KH17 195.50.16 2,100,000

  لاستیک کومهو

گل Ecowing ES01 KH27 225.70.16 2,600,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS HS11 235.60.16 2,700,000

  لاستیک کومهو

گل ECSTA HS51 225.55.16 3,300,000

  لاستیک کومهو

گل Crugen HP71 235.70.16 3,400,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 205.45.16 2,600,000

  لاستیک کومهو

گل Ecowing Es01 kh27 215.60.16 2,400,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS KH17 205.65.16 2,200,000

  لاستیک کومهو

گل CRUGEN HP91 265.70.16 3,500,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS KH17 215.45.17 2,500,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 225.60.17 2,600,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 225.65.17 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS KH17 225.50.17 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل Crugen HP71 235.60.17 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 215.60.17 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 225.45.17 2,700,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta HS51 215.55.17 2,400,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS KH17 225.55.17 2,750,000

  لاستیک کومهو

گل ECSTA HS51 225.50.17 2,700,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 235.65.17 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل Ecowing Es01 kh27 235.55.17 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 235.60.18 2,700,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 225.55.18 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل SOLUS KH17 225.45.18 2,650,000

  لاستیک کومهو

گل Road Venture APT KL51 235.55.18 2,900,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta XC KU26 235.45.18 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل Eco SOLUS KL21 245.60.18 3,100,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta LE Sport KU39 245.45.18 3,000,000

  لاستیک کومهو

گل CRUGEN HP91 235.50.18 2,800,000

  لاستیک کومهو

گل CRUGEN PREMIUM KL33 255.60.18 3,300,000

  لاستیک کومهو

گل CRUGEN HP91 225.60.18 3,300,000

  لاستیک کومهو

گل CRUGEN PREMIUM KL33 235.55.19 3,100,000

  لاستیک کومهو

گل Ecsta LE Sport KU39 275.35.19 3,700,000

  لاستیک کومهو

گل ECSTA PS91 275.40.19 3,800,000

هانکوک

  لاستیک هانکوک

گل Smart Plus H429 175.70.13 1,500,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO ME02 K424 185.60.13 1,600,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO ME02 K424 205.60.14 2,000,000

  لاستیک هانکوک

گل Kinergy Eco 2 185.65.15 1,700,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO ME02 K424 235.60.16 3,600,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus ME01 K114 205.55.16 2,300,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO K415 195.50.16 2,700,000

  لاستیک هانکوک

گل Dynapro HP2 RA33 245.70.16 3,600,000

  لاستیک هانکوک

گل Dynapro HP2 RA33 225.70.16 3,900,000

  لاستیک هانکوک

گل Dynapro HP2 RA33 235.70.16 3,500,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus ME01 K114 225.50.17 3,000,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus Prime2 K115 215.45.17 3,600,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO K415 215.55.17 3,000,000

  لاستیک هانکوک

گل Dynapro HP2 RA33 225.65.17 2,900,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO K415 225.45.17 2,900,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO H426 235.55.18 3,500,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO H426 225.55.18 3,100,000

  لاستیک هانکوک

گل Dynapro HP RA23 245.60.18 3,400,000

  لاستیک هانکوک

گل OPTIMO K415 225.45.18 3,150,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus V12 evo2 K120 245.40.18 3,500,000

  لاستیک هانکوک

گل Dynapro HP2 RA33 235.60.18 3,600,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus V12 evo K110 225.50.18 3,500,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus Prime2 K115 245.45.18 3,400,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus Prime2 K115 235.55.19 4,000,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus Prime2 K115 245.40.19 3,700,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus V12 evo2 K120 275.35.19 3,700,000

  لاستیک هانکوک

گل Ventus V12 evo2 K120 275.40.19 3,600,000

میشلن

  لاستیک میشلن

--- 195.60.15 2,250,000

  لاستیک میشلن

--- 195.65.15 2,200,000

  لاستیک میشلن

--- 225.70.15 2,200,000

  لاستیک میشلن

گل Primacy 4 205.55.16 2,400,000

  لاستیک میشلن

--- 205.55.16 2,050,000

  لاستیک میشلن

--- 225.70.16 2,350,000

  لاستیک میشلن

--- 205.55.16 2,450,000

  لاستیک میشلن

گل PRIMACY HP 215.45.17 3,350,000

  لاستیک میشلن

گل Primacy 3 205.55.17 3,800,000

  لاستیک میشلن

گل Primacy 3 225.50.17 4,000,000

  لاستیک میشلن

گل Primacy 3 245.50.18 6,200,000

  لاستیک میشلن

گل LATITUDE SPORT 3 265.40.21 10,000,000

مارشال

  لاستیک مارشال

گل CRUGEN KL21 225.65.17 3,100,000

  لاستیک مارشال

گل CRUGEN KL21 235.60.18 3,300,000

  لاستیک مارشال

گل Matrac MU12 225.45.18 3,300,000

  لاستیک مارشال

گل Matrac STX KL12 285.60.17 2,600,000

یوکوهاما

  لاستیک یوکوهاما

گل DB E70B 215.60.16 2,500,000

  لاستیک یوکوهاما

گل GEOLANDAR H/T G039 265.70.16 3,700,000

  لاستیک یوکوهاما

گل DB E70B 215.55.17 2,700,000

  لاستیک یوکوهاما

گل G94B 285.65.17 4,100,000

سومیتومو

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 200 205.60.14 1,650,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 185.65.15 1,450,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 195.60.15 1,650,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 200 195.50.15 1,700,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 205.60.15 1,750,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR A/S P01 205.65.15 1,900,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 215.60.15 2,200,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR A/S P01 205.55.16 2,100,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR A/S P01 215.60.16 2,450,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 205.50.16 2,300,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 215.55.16 2,500,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 225.45.17 2,700,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 245.40.17 3,500,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 265.35.18 3,900,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 255.35.18 3,700,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 275.35.18 4,200,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 225.40.18 3,100,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 225.45.18 3,200,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR 900 245.45.18 3,300,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 245.45.19 4,000,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 255.35.19 4,000,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 275.35.19 3,900,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 275.40.19 4,400,000

  لاستیک سومیتومو

گل HTR Z III 245.40.20 4,600,000

تراینگل

  لاستیک تراینگل

--- 165.65.13 700,000

  لاستیک تراینگل

--- 175.60.13 780,000

  لاستیک تراینگل

--- 175.70.13 800,000

  لاستیک تراینگل

--- 185.70.13 1,020,000

  لاستیک تراینگل

--- 185.65.14 960,000

  لاستیک تراینگل

--- 195.60.14 990,000

  لاستیک تراینگل

--- 205.60.14 1,130,000

  لاستیک تراینگل

--- 185.65.15 950,000

  لاستیک تراینگل

--- 195.60.15 1,040,000

  لاستیک تراینگل

--- 205.50.15 1,140,000

  لاستیک تراینگل

--- 205.50.16 1,300,000

پیرلی

  لاستیک پیرلی

--- 235.65.17 3,600,000

  لاستیک پیرلی

--- 225.50.17 4,050,000

  لاستیک پیرلی

--- 245.45.18 4,700,000

  لاستیک پیرلی

--- 245.40.19 4,560,000

  لاستیک پیرلی

--- 245.35.20 4,400,000

  لاستیک پیرلی

--- 255.35.20 5,140,000

  لاستیک پیرلی

--- 295.35.20 6,460,000

  لاستیک پیرلی

--- 275.35.20 8,000,000

  لاستیک پیرلی

--- 275.40.21 7,350,000

ایران تایر

قیمت خودروهای وارداتی

آخرین به روز رسانی در تاریخ یکشنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸ ، ۱۳:۳۸:۴۵

هیوندای - Hyundai

نام خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت نمایندگی (تومان) تغییر

  هیوندای النترا 2018

--- 489,000,000 (0.00%)0

  هیوندای سوناتا . فول 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای سوناتا 2017 هیبرید +GLS

-- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید GL

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید GLS

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای سوناتا 2018 هیبرید +GLS

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای توسان 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  هیوندای سانتافه . فول . 6 رادار

--- توقف فروش (0.00%)0

کیا موتورز - Kia Motors

  کیا سراتو 2018

--- 469,790,000 (0.00%)0

  کیا اسپورتیج 2017

-- 629,140,000 (0.00%)0

  کیا اسپورتیج 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  کیا اپتیما 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  کیا اپتیما هیبرید 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  کیا سورنتو 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  کیا سورنتو 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

رنو - Renault

  رنو تلیسمان 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  رنو کولئوس 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

تویوتا - Toyota

  تویوتا CH-R تیپ لانچ 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  تویوتا CH-R تیپ استایل 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  تویوتا پریوس 2017 تیپ C

--- توقف فروش (0.00%)0

  تویوتا راو 4 مدل 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  تویوتا هایلوکس 2016 / اتوماتیک

--- توقف فروش (0.00%)0

لکسوس - Lexus

  لکسوس NX200 T هفت کلید 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  لکسوس NX300 H هفت کلید 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  لکسوس RX200T . فول 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

نیسان - Nissan

  نیسان جوک (اسکای پک)

--- توقف فروش (0.00%)0

  نیسان جوک (پلاتینیوم)

--- 440,000,000 (0.00%)0

  نیسان جوک (اسپورت)

--- 540,000,000 (0.00%)0

  نیسان ایکس-تریل 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  نیسان ایکس-تریل 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

میتسوبیشی - Mitsubishi

  میتسوبیشی میراژ 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  میتسوبیشی لنسر 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  میتسوبیشی ASX فول 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  میتسوبیشی اوتلندر 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  میتسوبیشی اوتلندر PHEV مدل 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

DS Automobiles

  دی اس DS3 مدل 2018

ناموجود توقف فروش (0.00%)0

  دی‌اس DS5 مدل 2018

ناموجود توقف فروش (0.00%)0

  دی‌اس DS6 مدل 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  دی‌اس DS7 مدل 2018 (اپرا)

--- توقف فروش (0.00%)0

سانگ یانگ - SsangYong

  سانگ‌یانگ تیولی 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

  سانگ‌یانگ کوراندو 2018

--- توقف فروش (0.00%)0

پورشه - Porsche

  پورشه باکستر 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

  پورشه ماکان 2017

--- توقف فروش (0.00%)0

بی ام و - B.M.W

  بی‌ام و 218

--- 899,000,000 (0.00%)0

  بی ام و 220

--- 1,349,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و 230

--- 1,625,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و 330I

--- 1,350,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و 530 تیپ Perfection

--- 2,099,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و 730LI تیپ LEGASY SPORT

--- 2,849,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و 730LI تیپ LEGASY LOUNGE

--- --- (0.00%)0

  بی‌ام و 730LI تیپ INDIVIUAL

--- 2,999,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و X1 مدل 25I تیپ Adventure Sport

--- 1,349,000,000 (0.00%)0

  بی‌ام و X3 مدل 28I تیپ Dynamic

--- توقف فروش (0.00%)0

  بی‌ام و X4 مدل 28I تیپ Exclusive

--- توقف فروش (0.00%)0

فولکس‌واگن - Volkswagen

  فولکس‌واگن گلف GTI

ناموجود توقف فروش (0.00%)0

  فولکس‌واگن پاسات

--- توقف فروش (0.00%)0

  فولکس‌واگن تیگوان

--- توقف فروش (0.00%)0

مینی - Mini

  مینی کانتریمن S

--- توقف فروش (0.00%)0

  مینی کوپر

--- 1,031,000,000 (0.00%)0

  مینی کلابمن S

--- توقف فروش (0.00%)0

بورگوارد - Borgward

  بورگوارد BX5

--- 670,000,000 (0.00%)0

  بورگوارد BX7

--- 830,000,000 (0.00%)0

هیوندای - Hyundai

قیمت باتری خودرو

آخرین به روز رسانی در تاریخ سه شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ، ۱۱:۱۳:۴۶

فالکون

آمپر قیمت ( تومان )

  45 اتمی

---

  55 اتمی

484,000

  60 اتمی

528,000

  62 اتمی

545,000

  66 اتمی

580,000

  70 اتمی

616,000

  75 اتمی

660,000

  80 اتمی

704,000

  90 اتمی

---

  100 اتمی

---

کابوک

  55 اتمی

317,000

  60 اتمی

350,000

  66 اتمی

370,000

  70 اتمی

406,000

  74 اتمی

408,000

سهند

  50 اتمی

295,000

  55 اتمی

317,000

  60 اتمی

360,000

  90 اتمی

475,000

  90 اسیدی

485,000

  100 اسیدی

540,000

  120 اسیدی

610,000

  150 اسیدی

757,000

  200 اسیدی

950,000

هندل

  55 اتمی

370,000

  60 اتمی

405,000

  66 اتمی

445,000

  70 اتمی

470,000

  74 اتمی

500,000

واریان

  50 اتمی

245,000

  55 اتمی

267,000

  60 اتمی

310,000

  66 اتمی

320,000

  74 اتمی

358,000

  100 اتمی

550,000

صبا باطری

  آرمو 50

265,000

  آرمو 55

285,000

  آرمو 60

300,000

  آرمو 66

330,000

  آرمو 70

350,000

  آرمو 74

360,000

  آرمو 88

430,000

  آرمو 90

430,000

  آرمو 100

470,000

  آرمو 120

560,000

  آرمو 150

690,000

  آرمو 200

880,000

  واریان 50

265,000

  واریان 55

285,000

  واریان 60

300,000

  واریان 66

330,000

  واریان 70

350,000

  واریان 74

360,000

  واریان 90

430,000

  واریان 100

---

  واریان 120

---

پوما

  35

---

  45

---

  55

511,000

  60

533,000

  62

---

  66

---

  70

651,000

  74

---

  88

---

  90

835,000

  100

930,000

  120

---

  150

---

  170

---

  200

---

آرارات

  55

360,000

  60

---

  62

405,000

  66

430,000

  70

---

  74

483,000

  80

---

  90

---

  100

---

  180

---

سوزوکی

  35

315,000

  45

483,000

  50

450,000

  55

495,000

  60

540,000

  66

594,000

  74

666,000

  160

---

  190

---

اوربیتال (سپاهان)

  35 ( اتمی )

346,000

  45 ( اتمی )

445,000

  50 ( اتمی )

---

  55 ( اتمی )

---

  60 ( اتمی )

---

  66 ( اتمی )

---

  70 ( اتمی )

---

  74 ( اتمی )

---

  88 ( اتمی )

---

  100 ( اتمی )

---

  120 ( اتمی )

---

  150 ( اتمی )

1,350,000

  170 ( اتمی )

---

  190 ( اتمی )

---

  200 ( اتمی )

---

اتمیک (توان)

  45

370,000

  50

350,000

  55

380,000

  60

410,000

  66

445,000

  70

480,000

  74

495,000

  88

595,000

  100

695,000

برنا

  50

---

  55

370,000

  60

405,000

  70

472,000

  74

500,000

فالکون