جستجو در تمام متون و مستندات کارگیک
carworks
samin ba
دنیای خودرو
فن خودرو
CarGeek | کارگیک

روز‌های گرم سال در راه است و یکی از پرکارترین سیستم‌های خودرو در این فصل‌ها، کولر خودرو خواهد بود. همیشه یکی از مشغله‌های فکری رانندگان در زمان استفاده از کولر این است که آیا این وسیله در حال کارکرد صحیح خود است و یا سرمای تولیدی آن به میزان استاندارد نیست. مشغله‌ای که گاهی مواقع صحیح است و باید به دنبال راه‌حل آن بود.

قبل از بررسی علل و عوامل این اتفاق ناخوشایند، باز هم تاکید می‌کنیم که بخش کولر دارای روغن است که قبل از سرویس و بازدید آن بهتر است تا میزان بودن سطح روغن کمپرسور کولر نیز بازدید شود. خاموش بودن کمپرسور به صورت طولانی‌مدت باعث رسوب این روغن و گاز درون سیستم می‌شود که دلیل تاکید بر استفاده از کولر به صورت چند‌دقیقه در طول هفته در فصل پاییز و زمستان نیز به خاطر دوری از این اتفاق است.

car ac system 98764

شرح مکانیزم و اجزاء سیستم کولر خودروعیب یابی سیستم کولر خودرو


بررسی فشار در شیرهای شارژ کولر

سیستم کولر دارای دو شیر فشار بالا و فشار پایین است که بررسی وضعیت فشار آنها اطلاعات خوبی به ما از سلامت کاری کولر خواهد داد. گاهی مواقع فشار در شیر شارژ فشار پایین، خیلی بالاست. این حالت ناشی از خرابی کمپرسور می‌تواند باشد که باید به سرویس و تعمیر آن بپردازیم. همچنین شیر انبساط قطعه دیگری است که در بروز این حالت موثر است. کنده شدن خمیر حباب این قطعه، اتصال نادرست سنسور آن که به لوله خروجی اواپراتور وصل می‌شود، تنظیم نادرست شیر انبساط که بیش از حد باز باشد و... از دلایل پدید آمدن این اتفاق است.
اما گاهی مواقع فشار در این شیر خیلی پایین است. یکی از دلایل آن، کاهش گاز درون سیستم است که باید دوباره به شارژ گاز بپردازیم. همچنین مسدود بودن خشک‌کن و شیر انبساط نیز می‌تواند منجر به این حالت شود. خرابی ترموستات و گرفتگی لوله‌ها نیز باعث کاهش فشار می‌شوند که باید به بررسی وضعیت آنها پرداخت.
اما یک شیر فشار بالا نیز در سیستم وجود دارد. اگر فشار در این شیر خیلی بالا باشد، علت می‌تواند از خنک‌کاری ضعیف کندانسور ناشی از گرفتگی پره‌های آن باشد. همچنین خرابی فن کمکی کندانسور، وجود حجم بیش از حد گاز درون سیستم و وجود هوا در لوله‌ها به جای گاز نیز از دیگر دلایل بروز این حالت است که باید برای رفع این عیب، سیستم دوباره شارژ شود.
اما کمبود فشار در این شیر نیز می‌تواند به خاطر کاهش شارژ و کمبود حجم گاز در سیستم باشد. همچنین خرابی کمپرسور و خصوصا کلاچ آن نیز می‌تواند باعث بروز این حالت شود.

سرمای کم کولر

یکی از دلایل پایین‌بودن میزان خنکی کولر، کثیفی رادیاتور بیرونی کولر یا همان کندانسور است. پره‌های این قطعه را باید با فشار آب و یا باد تمیز کرد تا شدت مایع‌شدن گاز کولر در این بخش، بالاتر برود. همچنین خرابی کمپرسور و یا کلاچ آن و سفت نبودن تسمه نیز از دیگر علل کاهش سرمای تولیدی می‌تواند باشد. کاهش حجم گاز درون سیستم کولر، اتصال نادرست خشک‌کن، مسدود بودن آن از داخل و حتی کثیفی پره‌های اواپراتور نیز از دیگر عواملی است که در کاهش سرمای تولیدی کولر اثر خواهد داشت.

یخ زدن اواپراتور و لوله‌ها

سیستم کولر نیز دارای ترموستاتی است که میزان کارکرد و سرمای تولیدی را کنترل می‌کند. خرابی این قطعه باعث می‌شود تا در کارکرد سیستم تهویه مطبوع خودرو مشکلاتی پدید آید که یکی از شایع‌ترین آنها، کارکرد نادرست کولر و در نتیجه یخ زدن لوله‌ها و سطح خارجی اواپراتور است. در این حالت باید ترموستات را تعویض کنیم.

بوی نامطبوع کولر

یکی از ناخوشایند‌ترین اتفاقات در زمان استفاده از کولر، بوی نامطبوع کولر در زمان کارکرد آن است که با پیچیدن در داخل اتاق، استفاده از کولر را با مشکل روبه‌رو می‌کند.
این اتفاق می‌تواند ناشی از کثیفی پره‌های اواپراتور باشد که باید با کمک فشار باد، آن را تمیز کنیم. همچنین حضور لجن‌ها در پره‌ها و رشد آنها نیز می‌تواند باعث تولید این بوی ناخوشایند شود. گرفتگی لوله تخلیه آب زیر اواپراتور نیز از دلایل شایع این اتفاق است.

سر و صدای کولر

گاهی مواقع کارکرد کولر با ایجاد سر و صدای زیاد و ارتعاش همراه است. شُل بودن تسمه کولر و خود کمپرسور در محل بسته شدنش و همچنین حضور هوا در لوله‌ها و سیکل کولر باعث بروز لرزش در کنار کاهش راندمان کاری کولر خودرو می‌شود.

عمل نکردن کمپرسور

خرابی رله کنترل آمپر کمپرسور باعث می‌شود تا جریان لازم برای درگیری کلاچ کمپرسور تامین نشود. همچنین ایراد در ترموستات سیستم نیز از دیگر علل کارکرد نادرست و قطع و وصل شدن‌های ناصحیح کمپرسور است. همچنین خرابی سوئیچ فشار و یا فیوز سیستم نیز می‌تواند باعث روشن‌نشدن کمپرسور و یا قطع و وصل شدن‌های بی‌دلیل آن در حین کار باشد.
از دیگر عواملی که باعث قطع و وصل‌شدن و یا درگیر نشدن کلاچ کمپرسور می‌تواند باشد باید به شل بودن تسمه، توان پایین باتری، کثیفی و چرب‌شدن کلاچ، فاصله افتادن بین پولی و کلاچ و در نتیجه عدم اثر درگیری کلاچ ‌روی پولی کمپرسور و همچنین خرابی رله سیستم اشاره کنیم.

 


4 1 1 1 1 1 Votes 4.00 (1111 votes)

دیدگاه‌ها  

+5 #1 احمد همراهی 1396-02-30 20:57
خوب بود
نقل قول کردن
+6 #2 عابد یوسفی 1397-02-29 21:45
سلام خدمت اساتید
امروز یه پرایدو نشت یابی کردم بعد از رفع نشتی وکیوم کردن و بعد اقدام به شارژ گاز کردم از قسمت کم فشار
اما وقتی ماشینو روشن کردن و کمپرسور سوییچ کزد فشار گاز یهو به زیر صفر برکشت طوری بود که وقتی کوپلینگو از سر والف در اوردم قسمت کم فشار مکش میکرد هوارو ولی وقتی والف پر فشارو فشار میدادم گاز به شدت بیرون میزد بعد از 2 دقیقه کار کردنم شلنگ گاز ترکیذ کسی میدونه علتش چیه
نقل قول کردن
+3 #3 رحیم 1397-03-15 23:16
سلام دوست عزیز به احتمال زیادفن کار نکرده ودما و فشار به شدت بالا رفته که باعث ترکیدن لوله شده است
نقل قول کردن
+4 #4 mehdi 1397-03-16 03:10
[quote name="عابد یوسفی"]سلام خدمت اساتید
امروز یه پرایدو نشت یابی کردم بعد از رفع نشتی وکیوم کردن و بعد اقدام به شارژ گاز کردم از قسمت کم فشار
اما وقتی ماشینو روشن کردن و کمپرسور سوییچ کزد فشار گاز یهو به زیر صفر برکشت طوری بود که وقتی کوپلینگو از سر والف در اوردم قسمت کم فشار مکش میکرد هوارو ولی وقتی والف پر فشارو فشار میدادم گاز به شدت بیرون میزد بعد از 2 دقیقه کار کردنم شلنگ گاز ترکیذ کسی میدونه علتش چیه[/quote
شیر اکسپنشن مسدود می باشد
نقل قول کردن
+7 #5 علی 1397-03-29 12:16
سلام من اسپورتیج 2014 دارم کولرش کار نمی کرد بردم تعمیر نشت یابی کرد محل اتصال خشت کن ترک برداشته بود جوش آلومینیوم زدم و گاز دسیتی زد اما کولرش درست کار نمیکنه و قطع میشه و حالا بعد از دو هفته تقریبا بیشتر مواقع قطع هست ممنون میشم کمک کنین
نقل قول کردن
+9 #6 مهدی 1397-04-06 08:42
سلام دوستان ماشین من جنتو است کمپرسور کولر زیاد قطع و وصل میشه باید چیکار کنم
نقل قول کردن
+4 #7 حمیدرضاحکیمی نی 1397-04-12 12:48
سلام امروز یه پرایدورادیات و کپسول عوض کردم بعد شارژ خنک نمیکرد درضمن فشاذ کم فشارش موقع گاز دادن به صفر میرسید تموم مسیرهای کولر وچک کردم مشکلی نداشت میشه راهنماییم کنید
نقل قول کردن
+3 #8 مصطفی 1397-04-24 03:56
به نقل از حمیدرضاحکیمی نی:
سلام امروز یه پرایدورادیات و کپسول عوض کردم بعد شارژ خنک نمیکرد درضمن فشاذ کم فشارش موقع گاز دادن به صفر میرسید تموم مسیرهای کولر وچک کردم مشکلی نداشت میشه راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
اولا فشارگاز موقع گاز دادن برای کم فشار به صفر میرسه وعادی
علت بادگرم اول باید دید کمپرسور کلاچ کرده یا نه از نظر ترموستات بررسی کرده اگه همه چی درست بود به احتمال زیاد رسیور خراب است
نقل قول کردن
+8 #9 علیرضا 1397-05-04 20:55
با سلام و خسته نباشید کولر ماشین من وقتی درجا میشین کار میکنه حالت عادی داره ولی وقتی تو راه روشن میکنم بعد از 30 ثانیه صدای زیادی میده و از قدرت ماشین کم میشه و مجبور میشم خاموش کنم دلیلش چیه؟
نقل قول کردن
+9 #10 برهانی 1397-05-20 11:51
با سلام؛ دیروز تسمه رادیاتور پرایدم پاره شد و پس از مدتی تسمه کولر و هیدرولیک. در تعمیرگاه این تسمه ها رو عوض کردم. بعد از اون درست شد ولی بعد از اون وقتی پدال گاز رو فشار میدم دور و شدت فن کولر بیشتر میشه و وقتی گاز نمی دم دور فن کولر کم میشه. میخواستم بدونم علت اون چیه؟ قبلا" این مشکل رو نداشت.
از راهنمایی شما متشکرم.
نقل قول کردن
+6 #11 فدایی 1397-06-19 17:01
سلام
حدود هفت ماهه که اچ سی کراس گرفتم و در حالت عادی و زمانی که خودرو از پارکینگ بیرون بیاید و یا جای سایه پارک شده باشد کولر ماشین بدون هیچگونه اختلالی کار میکند ولی اگر یکی دو ساعتی در زیر گرمای مستقیم آفتاب خودرو پارک شده باشد و داخل اطاق نیز حسابی گرم شده باشد دیگر کولر کار نمیکند و با اینکه نماینده گی دو سه قطعه مرتبط با کولر مثل رله و سنسو ر آنرا تعویض نموده هنوز مشکل برطرف نگردیده است .
لطفآ اگر دوستان علت مشکل را میدانند راهنمایی نمایند .
نقل قول کردن
+9 #12 حامد 1397-10-08 21:53
سلام من 206 تیپ 2 دارم.گاز کولر نداشت وقتی گاز زدم بهش و کولر کار کرد صدایه اسپری کردن میومد انگار داشت اسپری میزد بهد قطع میشود دقیقا وقتی ادم اسپری میزنه به خودش همون صدا رو میداد.ممنون میشم راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+9 #13 حسین علیزاده 1397-10-24 17:14
باسلام
کولر خودرو من بعد شارژ شدن گاز با گذشت فصل تابستان گاز خالی میکند و بایستی هر ساله گاز کولر را شارژ کنم تعمیر کار تمامی لوله ها را تست کرده و گفته اند که نشتی ندارد .نمیدانم گاز کولر چگونه بعد از گذشت فصل تابستان خالی میشود.
نقل قول کردن
+5 #14 احمد 1397-11-10 23:00
به نقل از مصطفی:
سلام دوست عزیز
اولا فشارگاز موقع گاز دادن برای کم فشار به صفر میرسه وعادی
علت بادگرم اول باید دید کمپرسور کلاچ کرده یا نه از نظر ترموستات بررسی کرده اگه همه چی درست بود به احتمال زیاد رسیور خراب است

دوست عزیز فشار گاز کم فشار موقع گاز دادن ماشین اگر به صفر میرسه یعنی گاز کم داره. معمولا فشار ساکشن باید در حالت درجا 30 و در حالت گاز دادن به ماشین تا حدود 17 پایین بیاد نه صفر.
نقل قول کردن
+2 #15 وحید 1397-11-21 21:07
سلام دوستان من امروز ماشین و بردم برای گاز کولر نشتی داشت برطرف کردن گاز زدیم ولی الان که کولر میزنم کمپرسور کار نمیکنه طرف ی سیم کشید مستقیم از باطری کار کرد ندونست چیه مشکلش کسی میتونه راهنمایی کنه، درضمن خودرو ماکسیما هست
نقل قول کردن
+4 #16 جوادناجی 1397-12-25 13:20
کولر پرایدرو روشن میکنم اتوماتش هر۱۵ ثانیه عمل میکنه
نقل قول کردن
+7 #17 وحید 1398-01-04 20:17
سلام . خودرو من روا هستش کولر خودرو من روشن میشه سرما میاره همه چی عالیه منتها موقع سرگاز خاموش میشه و بعد چن ثانیه دوباره روشن میشه اگه سرعت ثابت باشه روشن میشه و قطعی نداره میگن ترموستات داخل اتاقشو عوض کنم مشکل حله یکی دیگه میگفت مشکل شیر انبساطشه که پشت داشبورد هست یکی هم میگفت مشکل اتصالی دارم موندم پیش کدوم استاد کار ببرم تا مشکلم حلشه باتشکر
نقل قول کردن
+4 #18 فرهاد 1398-01-27 14:32
سلام من کمپروسور جیلی رو عوض کردم وقتی که استارت مکنه سرد مکنه ولی هر ۱ دقیقه قطع میشه بعد ۱۰ ثانیه وصل میشه ولی هوای اینجا هنوز سرده مخوام بدونم توی هوای سرد اینجوری توی هوای گرم خوب میشه یا مشکل داره
نقل قول کردن
+7 #19 مرتضی 1398-01-27 16:39
سلام
من چهار ساله هر سال کولر ماشینم را گاز می کنم ولی سال بعد کولر گاز ندارد، چند جا رفته ام تست کامل کردند ولی باز رفع عیب نشد تشکر می کنم راهنمایی کنید.
نقل قول کردن
+9 #20 سعید 1398-02-10 13:21
سلام
وقتی ماشین درجا کار میکنه کمپرسور قط نمیشه
ولی وقتی ماشین حرکت میکنه زود ب زود قط و وصل میشه ب فاصله ۱۰ ثانیه
ماشین پرایده
نقل قول کردن
+13 #21 علی 1398-02-16 01:04
باسلام مدتیه کلید سبز کولر میزنم کولر کار نمیکنه باد فن میده ولی اصلا انگار کلید فشار ندادی مثلا قبلا کلید روشن میکردی و یه صدای طق طق میکرد و کولر کار میکرد ولی الان اصلا انگار کلید کار نمیکنه چراغ سبزش روشن میشه ولی کولر کار نمیفته ماشین بنده رانا مدل نود شش هست ممنون راهنمایی کنید لطفا
نقل قول کردن
+5 #22 پژی 1398-02-18 01:18
سلام کولر ماشینم زیاد قطع ووصل میشه مشکلش چیه
نقل قول کردن
+2 #23 سعید شکوهی 1398-02-25 13:35
به نقل از مصطفی:
سلام دوست عزیز
اولا فشارگاز موقع گاز دادن برای کم فشار به صفر میرسه وعادی
علت بادگرم اول باید دید کمپرسور کلاچ کرده یا نه از نظر ترموستات بررسی کرده اگه همه چی درست بود به احتمال زیاد رسیور خراب است

برادر داره میگه رسیور رو عوض کرده
نقل قول کردن
+3 #24 رضا 1398-03-05 16:04
با سلام
ماشینم پژو ۴۰۵ هستش جی ال اکس
کولر ماشینم وقتی روشنش میکنی اول خوب کار میکنه موقعه که داره سرد میکنه انگار کمپرسور خاموش
میشه باد گرم میده ولی چراغ دکمه کمپرسور روشن میمونه
منظورم همون چراغ سبزه باید کلا خاموشش کنی بعده یه دقیقه دوباره روشنش کنی
تازه هم کامل نشت یابیش کردم گازگیریش هم انجام دادم ممنون میشم کمکم کنید
نقل قول کردن
+5 #25 جواد 1398-03-07 16:45
به نقل از رضا:
با سلام
ماشینم پژو ۴۰۵ هستش جی ال اکس
کولر ماشینم وقتی روشنش میکنی اول خوب کار میکنه موقعه که داره سرد میکنه انگار کمپرسور خاموش
میشه باد گرم میده ولی چراغ دکمه کمپرسور روشن میمونه
منظورم همون چراغ سبزه باید کلا خاموشش کنی بعده یه دقیقه دوباره روشنش کنی
تازه هم کامل نشت یابیش کردم گازگیریش هم انجام دادم ممنون میشم کمکم کنید

دوست عزیز وقتی سرد میکنه اوپراتور یخ میزنه ترموستات قطع میکنه وقتی یخ اب شد دوباره سرما میده
نقل قول کردن
+3 #26 میلاد 1398-03-08 19:22
سلام من یه مزدا ۳ نیوفیس دارم چند روزی دهنم سرویس کرده هی که گاز گیری میکنم یه روز بعد به محض روشن کردن کولر کومپرسور سفتی میزنه و کازش از قسمت پشت کمپرسور خالی میشه برقکار و کولر سازها خیلی روش کار کردن ولی راهی به جایی نبردن کمپرسور سالمه لوله نشتی نداره فن کولر سالم و کار میکنه البته تسمه سفت کن تازگی ها صدا میکنه وقتی کولر میزنم .. دلیلش چیه
نقل قول کردن
+6 #27 علی 1398-03-09 00:23
سلا م دوستان،پارس tu5 مدل ۹۴ دارم ،وقتی کولر را روشن میکنم ب موتور فشار زیادی میاره وبعد از چند دقیقه کولر قطع میش وباد گرم میز نه وموتر ب حالت عادی بر میکرده،چن جا ام بردم ک نتونستن تشخیص بدن مشکل از کجاس،لطفا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه،
نقل قول کردن
+1 #28 بتیس 1398-03-09 12:22
سلام من ماشینم رانا هست مدتیه کولر ماشینو که روشن میکنم خوب کار میکنه و سرما تولید میکنه ولی به هیج وجه کمپرسور کولر قطع نمیشه تا جایی که گاز دیگه یخ میزنه و لوله ها به صدای شدید می افتن . ماشینم گارانتی داره بردم نمایندگی سنسور اواپراتور ،کلید سه حالته،قطعه ای بنام TF تعویض کردن ولی هیچکدوم جواب نداد.ممنون میشم عزیزی راهنمایی کنه
نقل قول کردن
+2 #29 حامد 1398-03-11 02:37
سلام من یه هاچ بگ کره ای دارم دیروز رفتم برادکمه استارت کولر رله گذاشتم. نمیدونم چرا باطری ماشینمو میخوابونه چندین بار تست کردم مطمئن شدم از خودشه
نقل قول کردن
+3 #30 حامد 1398-03-11 02:39
رله ۵ فیش برام گذاشت احتمالش هست فیش ها جابجا باشه. البته بردم برق کار که فکرنکنم زیاد چیزی بارش بود چک کرد گفت ماشین برق دزدی هم نداره
نقل قول کردن
+3 #31 مجید شفیعی 1398-03-13 22:46
سلام به همگی
دوو سیلو دارم
تقریبا یه هفته بعد تعمیر کمپرسور شاتون میزنه. این موضوع چندین بار اتفاق افتاده تابحال.
حتی کمپرسور نو هم انداختم باز این اتفاق افتاده.
ریسیور اپراتور و رادیات رو هم عوض کردم اما باز این اتفاق میوفته. کسی اینجا هست بتونه بگه دلیلش چیه و یا اینکه کجا میتونم ببرمش که درست تعمیر کنن و دیگه خراب نشه؟
نقل قول کردن
+5 #32 ارمین 1398-03-14 12:18
به نقل از عابد یوسفی:
سلام خدمت اساتید
امروز یه پرایدو نشت یابی کردم بعد از رفع نشتی وکیوم کردن و بعد اقدام به شارژ گاز کردم از قسمت کم فشار
اما وقتی ماشینو روشن کردن و کمپرسور سوییچ کزد فشار گاز یهو به زیر صفر برکشت طوری بود که وقتی کوپلینگو از سر والف در اوردم قسمت کم فشار مکش میکرد هوارو ولی وقتی والف پر فشارو فشار میدادم گاز به شدت بیرون میزد بعد از 2 دقیقه کار کردنم شلنگ گاز ترکیذ کسی میدونه علتش چیه

با سلام. اواپراتور یا شیر انبساط مسدود بوده.کمپرسور چرخه کاملش ایجاد نشده گازرو تا پشت شیرانبساط برده ولی ازشیر رد نشده ک بره تو اواپراتور و برگرده تو کمپرسور بشدت فشار اومده وگازم تحت فشار بر روی شیلنگ فشارقوی و در نهایت ترکونده...
نقل قول کردن
+2 #33 ایمان یار احمدی 1398-03-14 14:12
سلام دوستان تا الان چند بار کولر ماشینم رو شارژ کردم درست بعد از دو روز دوباره خالی میشه.تعمیر کار گفت که. نشتی هم نداره میشه بگید مشکل چیه؟
نقل قول کردن
+6 #34 سیدامیر 1398-03-15 12:53
سلام دوستان,ماشینم پراید83 انژکتور هست.
تازه گازش کردم خنکیش هم خوبه ولی حین حرکت لحظه به لحظه قطع و وصل میشه مشخصه هی دور ملشین کم و زیاد میشه,,مشکلش چی میتونه باشه,,ممنون میشم کمک کنید
نقل قول کردن
+3 #35 محمد کاظمی 1398-03-16 18:27
باسلام لیفان ایکس ۵۰ دارم کولر نشتی گاز داشت شارژ کررم الآن کولر وقتی در حال حرکت باشم خیلی خوبه ولی در جا اصلا باد گرم میزنه
نقل قول کردن
+3 #36 مجتبی 1398-03-19 01:27
باسلام خدمت دوستان من یک سمند دوگانه ای اف سون دارم که کولرش روی بنزین کارمیکنه ولی وقتی میری روگاز کولر قطع میشه میخوام اگه کسی اطلاعتی داره ممنون میشم بهم بگه.
نقل قول کردن
+4 #37 سعید ملکی 1398-03-19 15:22
سلام من سمند ef7 دارم تو حرکت سرمای کولر قطع میشه باید چنددفعه کولر خاموش روشن کنم تا دوباره سرمای کولربرگرده لطفا راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+4 #38 حنيف پي آفرين 1398-03-19 19:55
سلام و ارادت
من يک 207 مدل 90 دارم، مدتي پيش ماشين بر روي ac قرار ميگرفت ولي کمپرسور کار نمي کرد، يعني اون صدايي که بايد کمپرسور بدهد را نمي داد و در نتيجه خنک نميکرد؛ ماشين رو بردم باطري سازي BSI رو ريست کرد درست شد ولي بعد از چند روز دوباره کمپرسور کار نکرد اينبار هم دوباره BSI رو ريست کردم درست شد! به نظر شما علت چيست؟
نقل قول کردن
+2 #39 عمران 1398-03-21 12:31
سلام
منم یه مشکلی امسال در ام و ام ۱۱۰ خواهرم دیدم اینه که وقتی دکمه کولر رو می زنم فن کولر درجا روشن می شه اما کمپرسور استارت نمی کنه باد سرد نمی ده البته یک ماه قبل کولرش اوکی بود این هفته که اومد روشن بکنه اینجوری شده
نقل قول کردن
+6 #40 آرش 1398-03-21 20:12
سلام دوستان من 206 تیپ 3 دارم امسال کولرش زمانی که تو ترافیک کلاج و ترمز همزمان میگیرم کمپرسور قطع میشه و به محض حرکت کردن استارت میکنه در نتیجه سرمای مطلوب ندارم و تا حالا کسی نتونسته حلش کنه
کسی میدونه مشکلش چی میتونه باشه
نقل قول کردن
+4 #41 ایمان 1398-03-22 16:36
سلام...کولر پراید بعضی وقتا قطع و وصل کن خوب کار نمیکنه...مشگل چیه؟ یعنی صدای تق تق قطع و وصل کن کمپرسور بعضی وقتا عمل نمیکنه و باد کولر هم گرم میشه....ایا سنسور داره و خراب شده؟
نقل قول کردن
+4 #42 حمیدرضا 1398-03-23 11:45
به نقل از مرتضی:
سلام
من چهار ساله هر سال کولر ماشینم را گاز می کنم ولی سال بعد کولر گاز ندارد، چند جا رفته ام تست کامل کردند ولی باز رفع عیب نشد تشکر می کنم راهنمایی کنید.

سلام
مرتضی جان منم دقیقا همین مشکل رو دارم ممنون میشم اگه ایراد رو متوجه شدین به من هم اطلاع بدین. باتشکر
نقل قول کردن
+3 #43 عبدالرضا 1398-03-23 19:48
سلام ماشین من پرایده، تو یه هفته سه دفعه فیوز کمپرسور سوخته عوضش کردم، ممنون میشم راهنمایی کنین علتش چیه؟؟
نقل قول کردن
+3 #44 هادی 1398-03-23 22:20
ببخشید علامت خرابی کمپرسور چیه من ۱۵ دقیقه بدون گاز روشن بوده بعد یکبار هم بدون کلاج گرفتن روشن شد
نقل قول کردن
+4 #45 سامان 1398-03-23 22:43
سلام ماشین من ولکسc30اتومات میباشه که کولر ماشینم زود به زود آف میکنه تو شهری بدجور رومخمم و گرم میکنه ولی تو دور بالا مشکلی نداره بنظرتون مشکل چیه
نقل قول کردن
+5 #46 رحمان 1398-03-24 13:36
با سلام و عرض ادب
ماشین من لیفان ایکس ۶۰ کولرش خراب بود
گاز زدن نشد.گفتن کمپرسور خرابه.تعمیر کردن گفتن لوله ها کیپه شستن الان میگن شیر برقی خرابه نظر شما چیه
نقل قول کردن
+4 #47 مهدی 1398-03-25 11:07
سلام
ماشینم پرایده، تازه ی هفتست رادیاتور کولرش عیب یابی شده و روزنه هاشو گرفتم و گاز کولرشم شارژ کردم،ولی دیروز گاز کولرش دوباره خالی شد،لطفا راهنماییم کنید
نقل قول کردن
+3 #48 علی 1398-03-25 18:05
سلام ماشینم سمنده تازه گازگیری کردم نشتیم نداشت ولی الان از شلنگ متصل به کمپرس روغن کمپرسور زده بیرون ولی سرماش تغییری نکرده میشه توضیح بدید.
احتمالا تخلیه شدن گازم هست
نقل قول کردن
+3 #49 مطیعی 1398-03-27 08:28
سلام خدمت دوستان عزیز خودروی من۲۰۶ مدل ۸۲ هستش دیروز سیستم کولر را شارژ کردم خوب کار میکرد کمپرسور هی قطع و وصل میشد تا تاملان از کار افتاد بردم ماشین رو دیاگ زدن خطا دارد در bsi خطای کمپرسور کولر کلید Ac کولر روشن میشود ولی کمپرسور کار نمیکند کاز کولر هم نشتی نداره رفتم به کولر ساز نشون دادم گاز کم نکرده.میتونید راهنمایی کنید دوستان عزیز چیکار کنم ؟؟
نقل قول کردن
+5 #50 محمد 1398-03-27 18:07
سلام دوستان ماشین من پرایده و کولرمو تازه شارژ کررم ولی امروز یهویی بادش گرم شد کولرو که روشن میکنم کمپرسور کار میکنه و فن شروع به کار میکنه ولی بازم بادش گرمه ممنون میشم راهنماییم کنین
نقل قول کردن
+4 #51 مهران 1398-03-28 17:43
سلام.من ام‌ وی ام ۳۱۵ دارم کولر که روشن میکنم زمانی که میخام دنده عوض کنم کلاچ که میگیرم دور موتور به سرعت پایین میاد و موتور شرع به والف زدن میکنه ماشین خاموش میشه بدون کولر مشکلی ندارم
نقل قول کردن
+3 #52 جواد 1398-03-29 20:33
سلام کولر من دارن میگن صحفه کمپرسورش ضعیف شوده باید چکار کنم
نقل قول کردن
+5 #53 یزدان 1398-03-30 20:31
سلام.یه ۴۰۵ دارم وقتی کولر میگیرم بعضی وقتی یه صدای خرخر بدی میده مثل صدای پروانه فن که بخوره به چیزی ...هرجام میبرمش نه دیاگ مشکل میندازه‌.نه فنا از جاشون تکون خوردن .نه تسمه شل یا خرابه .نه کولر گرمه.هیچمشکلی نداره فقط صدای این خر خر اعصابمو خرب کرده مطمعنا بی دلیل نیست.صداشم همیشگی نیست ببریش تعمیرگاه بگی اینه ...کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون میشم
نقل قول کردن
+3 #54 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:32
به نقل از مرتضی:
سلام
من چهار ساله هر سال کولر ماشینم را گاز می کنم ولی سال بعد کولر گاز ندارد، چند جا رفته ام تست کامل کردند ولی باز رفع عیب نشد تشکر می کنم راهنمایی کنید.


با سلام
مشکل از اورینگ کمپرسور هست و باید تعویض شوند
یا اواپراتور که زیر داشبورد قرار دارد یک سوراخ ریز دارد
که باید باز شود و درست شود ولی با قاطعیت میگم که کمپرسور باید باز و اورینگ تعویض یا نشتی کمپرسور گرفته شود
نقل قول کردن
+2 #55 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:33
به نقل از ایمان یار احمدی:
سلام دوستان تا الان چند بار کولر ماشینم رو شارژ کردم درست بعد از دو روز دوباره خالی میشه.تعمیر کار گفت که. نشتی هم نداره میشه بگید مشکل چیه؟


سلام
مشکل از اورینگ کمپرسور هست و باید تعویض شوند
یا اواپراتور که زیر داشبورد قرار دارد یک سوراخ ریز دارد
که باید باز شود و درست شود ولی با قاطعیت میگم که کمپرسور باید باز و اورینگ تعویض یا نشتی کمپرسور گرفته شود
نقل قول کردن
+2 #56 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:34
به نقل از حسین علیزاده:
باسلام
کولر خودرو من بعد شارژ شدن گاز با گذشت فصل تابستان گاز خالی میکند و بایستی هر ساله گاز کولر را شارژ کنم تعمیر کار تمامی لوله ها را تست کرده و گفته اند که نشتی ندارد .نمیدانم گاز کولر چگونه بعد از گذشت فصل تابستان خالی میشود.


سلام
مشکل از اورینگ کمپرسور هست و باید تعویض شوند
یا اواپراتور که زیر داشبورد قرار دارد یک سوراخ ریز دارد
که باید باز شود و درست شود ولی با قاطعیت میگم که کمپرسور باید باز و اورینگ تعویض یا نشتی کمپرسور گرفته شود
نقل قول کردن
+3 #57 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:36
به نقل از فرهاد:
سلام من کمپروسور جیلی رو عوض کردم وقتی که استارت مکنه سرد مکنه ولی هر ۱ دقیقه قطع میشه بعد ۱۰ ثانیه وصل میشه ولی هوای اینجا هنوز سرده مخوام بدونم توی هوای سرد اینجوری توی هوای گرم خوب میشه یا مشکل داره


ممکنه گاز زیاد زده باشه و یا فن کندانسور که جلوی ماشین هست به دور تند سوئیچ نکنه
نقل قول کردن
+3 #58 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:37
به نقل از جواد:
سلام کولر من دارن میگن صحفه کمپرسورش ضعیف شوده باید چکار کنم


تعویض کن به نفعته اگه تعمییر کنی بعد از یک سال دوباره مشکل داری
نقل قول کردن
+5 #59 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:39
به نقل از مطیعی:
سلام خدمت دوستان عزیز خودروی من۲۰۶ مدل ۸۲ هستش دیروز سیستم کولر را شارژ کردم خوب کار میکرد کمپرسور هی قطع و وصل میشد تا تاملان از کار افتاد بردم ماشین رو دیاگ زدن خطا دارد در bsi خطای کمپرسور کولر کلید Ac کولر روشن میشود ولی کمپرسور کار نمیکند کاز کولر هم نشتی نداره رفتم به کولر ساز نشون دادم گاز کم نکرده.میتونید راهنمایی کنید دوستان عزیز چیکار کنم ؟؟


یا گاز زیاد زده یا فن روی حات تند کار نمکنه فن رو چک کنبه نقل از علی:
سلام ماشینم سمنده تازه گازگیری کردم نشتیم نداشت ولی الان از شلنگ متصل به کمپرس روغن کمپرسور زده بیرون ولی سرماش تغییری نکرده میشه توضیح بدید.
احتمالا تخلیه شدن گازم هست


بله گاز با روغن کمپرسور مخلوط هست حتما گاز خالی خواه کرد
نقل قول کردن
+3 #60 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:40
[quote name="مهدی"]سلام
ماشینم پرایده، تازه ی هفتست رادیاتور کولرش عیب یابی شده و روزنه هاشو گرفتم و گاز کولرشم شارژ کردم،ولی دیروز گاز کولرش دوباره خالی شد،لطفا راهنماییم کن

سلام
مشکل از اورینگ کمپرسور هست و باید تعویض شوند
یا اواپراتور که زیر داشبورد قرار دارد یک سوراخ ریز دارد
که باید باز شود و درست شود ولی با قاطعیت میگم که کمپرسور باید باز و اورینگ تعویض یا نشتی کمپرسور گرفته شود
نقل قول کردن
+2 #61 سید مرتضی موسوی 1398-03-31 00:41
به نقل از عمران:
سلام
منم یه مشکلی امسال در ام و ام ۱۱۰ خواهرم دیدم اینه که وقتی دکمه کولر رو می زنم فن کولر درجا روشن می شه اما کمپرسور استارت نمی کنه باد سرد نمی ده البته یک ماه قبل کولرش اوکی بود این هفته که اومد روشن بکنه اینجوری شده


حتما گاز خالی کرده و احتمالا کمپرسور نیاز به تعمییر اورینگ داره اگه نشتی نداشته باشه
و تا زمانیکه گاز به کمپرسور نرسه استارت نمی کنه
نقل قول کردن
+3 #62 افشین 1398-03-31 01:52
با سلام
ماشین من پژو ۴۰۵ مدل ۸۲ هست
کولر که روشن میکنم با دکمه AC خاموش نمیشه؟
دکمه هم سالم هست؟
بعضی مواقع هم ماشین هم با سوییچ خاموش نمیشه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+5 #63 روزبه 1398-04-01 09:06
سللم
کولر فلوئنس اتومات در دور موتور کم هنگام روشن شدن کمپرسور صدای شدید میده انگار تسمه ای چیزی شل باشه دور که بالا میره صدا قطع میشه در حال حرکت هم زمان قطع و وصل شدن ماشین تکان شدید میخوره
سرمای کولر خوبه علت چیه ؟
نقل قول کردن
+4 #64 علی امیدی 1398-04-01 12:36
سلام دوستان
ماشین من چند روزه اتومات کولر چشمک زن شده و کولر پنج دقیقه خنک و روشنه پنج دقیقه انگار خالی فن میزنه ماشین پرشیا ال ایکس
خیلی ممنون میشم کمکم کنید
تشکر
نقل قول کردن
+3 #65 محمد 1398-04-01 13:45
با سلام خدمت همه دوستان
ماشین من ۴۰۵ هستش کولر ماشین فقط اول صبح کار میکنه دیگه کار نمیکنه؟ وبرق به امروز در نمیرسانه چند جا بردم متآسفانه مشکلش برطرف نشده
لطفا راهنمایی بفرمائید درضمن رله ها چک کردم مشکل نداره گاز ش هم مشکل نداره ولی برق وارد مدار کمپروسور نمیشه
نقل قول کردن
+3 #66 آرین 1398-04-02 12:12
سلام.405جي آل ایکس مدل93 دارم کليدتوکابین ((چراغ سبز))روشن نمی شود.تا دو روز جلوتر کارمی کرد اما الان کارنمی دهد.امافنش کار میکند.ممنون خواهم بود راهنمایی بفرمائید.باتشکر
نقل قول کردن
+4 #67 پیمان 1398-04-02 12:59
سلام من ماشینم پراید مدل ۸۶ انژکتوره یه مدت هست که هنگام کم وزیاد شدن گار کمپرسور قطع وصل میکنه.کولر هی خاموش وروشن میشه .میخواستم راهنمایی کنید البته برای برق کولر التیماتوم وصل کردم .وقتی شیر دمای زیر داشبوردرو هم عوض کردم ولی هیچ تاثیری نداشت
نقل قول کردن
+3 #68 علیرضا 1398-04-05 05:50
به نقل از مهدی:
سلام دوستان ماشین من جنتو است کمپرسور کولر زیاد قطع و وصل میشه باید چیکار کنم

سلام دوست عزیز گاز کولرتون زیاد هست گیج بزارید متوجه میشید
نقل قول کردن
+2 #69 علیرضا 1398-04-05 05:51
به نقل از علی امیدی:
سلام دوستان
ماشین من چند روزه اتومات کولر چشمک زن شده و کولر پنج دقیقه خنک و روشنه پنج دقیقه انگار خالی فن میزنه ماشین پرشیا ال ایکس
خیلی ممنون میشم کمکم کنید
تشکر

سلام مشکل از سیم کشی میباشد
نقل قول کردن
+3 #70 علیرضا 1398-04-05 05:51
به نقل از پیمان:
سلام من ماشینم پراید مدل ۸۶ انژکتوره یه مدت هست که هنگام کم وزیاد شدن گار کمپرسور قطع وصل میکنه.کولر هی خاموش وروشن میشه .میخواستم راهنمایی کنید البته برای برق کولر التیماتوم وصل کردم .وقتی شیر دمای زیر داشبوردرو هم عوض کردم ولی هیچ تاثیری نداشت

مشکل از شیر کانتراست هست نزدیک سر کمک سمت شاگرد
نقل قول کردن
+3 #71 علیرضا 1398-04-05 05:52
به نقل از آرین:
سلام.405جي آل ایکس مدل93 دارم کليدتوکابین ((چراغ سبز))روشن نمی شود.تا دو روز جلوتر کارمی کرد اما الان کارنمی دهد.امافنش کار میکند.ممنون خواهم بود راهنمایی بفرمائید.باتشکر

شاید ال ای دی سوخته باشه اگه وقتی کلید رو میزنید فن دور بالا کار میکنه کلید سالم هست
نقل قول کردن
+3 #72 علیرضا 1398-04-05 05:53
به نقل از محمد:
با سلام خدمت همه دوستان
ماشین من ۴۰۵ هستش کولر ماشین فقط اول صبح کار میکنه دیگه کار نمیکنه؟ وبرق به امروز در نمیرسانه چند جا بردم متآسفانه مشکلش برطرف نشده
لطفا راهنمایی بفرمائید درضمن رله ها چک کردم مشکل نداره گاز ش هم مشکل نداره ولی برق وارد مدار کمپروسور نمیشه

سلام مشکل از شیر برقی و کانتراست هست
نقل قول کردن
+3 #73 علیرضا 1398-04-05 05:55
به نقل از یزدان:
سلام.یه ۴۰۵ دارم وقتی کولر میگیرم بعضی وقتی یه صدای خرخر بدی میده مثل صدای پروانه فن که بخوره به چیزی ...هرجام میبرمش نه دیاگ مشکل میندازه‌.نه فنا از جاشون تکون خوردن .نه تسمه شل یا خرابه .نه کولر گرمه.هیچمشکلی نداره فقط صدای این خر خر اعصابمو خرب کرده مطمعنا بی دلیل نیست.صداشم همیشگی نیست ببریش تعمیرگاه بگی اینه ...کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون میشم

به احتمال زیاد پیچ های چپ گرد یکی از فن ها شل شده و وقتی دور بالا کار میکنه تاب بر میداره پروانه و به پلاستیک های دور رله ها یا بادگیر سینی فن میخوره
نقل قول کردن
+2 #74 علیرضا 1398-04-05 05:56
به نقل از جواد:
سلام کولر من دارن میگن صحفه کمپرسورش ضعیف شوده باید چکار کنم

اگه منظورشون همو کوئل کمپرسور هست که گیر نمیاد و باید کل کمپرسور رو تعویض کنید
نقل قول کردن
+1 #75 علیرضا 1398-04-05 05:56
به نقل از عبدالرضا:
سلام ماشین من پرایده، تو یه هفته سه دفعه فیوز کمپرسور سوخته عوضش کردم، ممنون میشم راهنمایی کنین علتش چیه؟؟

سلام
مشکل یا از سیم کشی هست یا از کمپرسور
نقل قول کردن
+3 #76 علیرضا 1398-04-05 05:58
به نقل از علی:
باسلام مدتیه کلید سبز کولر میزنم کولر کار نمیکنه باد فن میده ولی اصلا انگار کلید فشار ندادی مثلا قبلا کلید روشن میکردی و یه صدای طق طق میکرد و کولر کار میکرد ولی الان اصلا انگار کلید کار نمیکنه چراغ سبزش روشن میشه ولی کولر کار نمیفته ماشین بنده رانا مدل نود شش هست ممنون راهنمایی کنید لطفا

فیوز کمپرسور کولر رو چک کنید اگر سالم بود کلید a/c رو تعویض کنید
نقل قول کردن
+1 #77 عليرضا 1398-04-07 08:37
سلام،من. پارس مدل ٩٣ دارم ،مرتب كولر خانوش و روشن ميشه،علتش چي ميتونه باشه؟ايا براي موتور ضرر داره يا طبيعيه؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
نقل قول کردن
+3 #78 حسین 1398-04-07 11:22
به نقل از سیدامیر:
سلام دوستان,ماشینم پراید83 انژکتور هست.
تازه گازش کردم خنکیش هم خوبه ولی حین حرکت لحظه به لحظه قطع و وصل میشه مشخصه هی دور ملشین کم و زیاد میشه,,مشکلش چی میتونه باشه,,ممنون میشم کمک کنید

احتمالا یا گازش کمه یا گازش زیاده
نقل قول کردن
+2 #79 مهدی 1398-04-08 09:26
سلام
آیا پولی کمپرسور قابل تعویض است؟
نقل قول کردن
+2 #80 تورج 1398-04-08 13:33
به نقل از ایمان یار احمدی:
سلام دوستان تا الان چند بار کولر ماشینم رو شارژ کردم درست بعد از دو روز دوباره خالی میشه.تعمیر کار گفت که. نشتی هم نداره میشه بگید مشکل چیه؟

قطعا نشتی گاز داری فشار هوا بزن به مدار و تمام
شلنگها رادیات اتصالات رو به حوصله برسی کن
حتی اتصالات داخل خودرو اواپراتور
نقل قول کردن
+3 #81 امیر 1398-04-08 19:41
[ماشین من پراید هست وقتی درجا کار میکنه و کولر روشن باشه کمپرسورش صدا میده در ضمن بعضی وقتها کولرش خودبخود از کار میوفته و باد گرم میزنه
نقل قول کردن
+3 #82 مجتبی 1398-04-08 21:00
سلام من بعد از گاز زدن کولر ماشینم، وقتی روشن میکنم کولر را فن ماشین میره روی دور تند بعد از اینکه خاموشش کردم، دوباره روی فن تند میزنه تا زمانی که ماشینو خاموش کنم چند دقیقه، آمپر آب بین 79 تا 81 درجه هست ماشینم 206 تیپ 2 میشه لطفا راهنمایی کنید؟
نقل قول کردن
+3 #83 مرتضی 1398-04-10 12:20
با سلام
ماشین ۲۰۷ مدل ۹۶ وقتی هوا تو تابستون خیلی گرم میشه و ماشین تو آفتاب برا یکی دو ساعت میمونه کمپرسور کلاچ نمیکنه و فقط فن هوا داغ میزنه….بعدش که ماشین یک شب تو پارکینگ بمونه دوباره کولر روشن میشه و باد سرد داره…البته اگه ماشین و کولر روشن باشه و هوای بیرون هرچقدرم گرم بشه باز هوا سرد میده…فقط مواردی که تو هوای داغ ماشین تو آفتاب خاموش باشه بعد روشن کردن کولر وارد مدار نمیشه و باد گرم میده…ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. نمایندگی هم علت رو نفهید از چیه.
نقل قول کردن
+2 #84 علی 1398-04-10 13:28
به نقل از مهدی:
سلام
آیا پولی کمپرسور قابل تعویض است؟

بله خیلی راحت تعویض میشه
نقل قول کردن
+2 #85 علی 1398-04-11 13:50
با سلام ، ماشین پراید دارم بعد از سرویس کامل و تمام مسیرهای گاز کولر را جک کرده و گاز زدیم مدتی باد سرد می زند و لی بعد از مدتی باد گرم می زند علت را پیدا نمی کنیم خیلی جاها بردم . حتی سوزن کمپرسور را هم عوض کردیم بازهم باد گرم می زند البته گاهاً باد سرد می زند
نقل قول کردن
+2 #86 Sobhan 1398-04-11 14:28
سلام کمپرسور کولر پولیش عقب و جلو میره
خودم ندیدم ولی بردم نشون دادم
یکی میگه طوریش نیس یکی میگه خرابه
ولی باد خنک میزنه صدا هم نمیده
پولیش را هم تازه عوض کردم
لطفا راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+3 #87 علی کمالی 1398-04-11 16:37
سلام سمند ای اف سون مدل ۹۷ دارم،کولر موقع کار کردن تند تند کمپرسورش قطع و وصل میشه، کمپرسور پنج ثانیه قطع میکنه بعد بیست ثانیه کار میکنه،باد کولر گرم نمیشه ولی این قطع و وصل شدنش اذیت میکنه موقع قطع و وصل یه صدای چق چق گوشه داشبورد میاد،ب نظرتون مشکل چیه؟؟
نقل قول کردن
+1 #88 علي امامي 1398-04-11 16:46
سلام
هفته پيش پس از 5سال كولر ماشينم (سمند ال ايكس) خنك نميكرد ژس از مراجعه به تعميرگاه اعلام كردند كه گاز خالي كرده ابتدا جهت نشت يابي هواي فشرده به سيستم تغذيه كردند و پس تست نتوانستند ايراد را پيدا كنند بنابراين 250 PSI هوار تزريق كردند و پس از 3 روز مراجعه كردم فشار باد كم نشده بود بنابراين دوباره گاز تزريق كردند آيا نياز به تزريق روغن نبود؟ ولي پس از گذش 4 روز دوباره گاز خالي كرد علت چيست؟
نقل قول کردن
+1 #89 زهره 1398-04-12 22:53
سلام یه اسپورتج دارم که کولر روشن میکنم چند دقیقه خوبه بعد چند دقیقه باد گرم میزنه .گفتن برا شیر برقی هست دوتا گرفتم عوض کردم ولی هر کدوم انداختم کلا باد گرم میداد.لطفا راهنمایی کنید ممنونم
نقل قول کردن
+2 #90 حمید 1398-04-15 12:58
سلام کولر من خوب کار میکرد یکباره باد خروجی گرم شد گاز فول هست کمپرسور کار میکنه ولی در عرض ۳۰ثانیه کارکردن سرخ میشه خیلی خیلی بدنش داغ میشه شیر انبساط هم وقتی باز کردم کلا مسدود بود شیر جدید انداختم باز مسدود شد
نقل قول کردن
+3 #91 رضا 1398-04-16 14:25
سلام
کولر ماشین 206 من وقتی ماشین ایستاده باد نسبتا سردی داره و وقتی حرکت می کنه به نسبت سرعت از باد سرد کاسته میشه و حتی به جایی میرسه که باد گرم میده
ممنون میشم که علت را بگید
نقل قول کردن
+2 #92 محسن 1398-04-17 15:24
سلام ماشین من ماکسیما اتومات هست. تازگیا وقتی کولر روشنه و در حال رانندگی ترمز میگیرم بعد که میخوام حرکت کنم یکی دو ثانیه مکث میکنه و بعد حرکت میکنه
نقل قول کردن
+2 #93 سجاد 1398-04-18 07:31
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
وقتی کولر پراید روشن میکنم و بعداز مدتی میخوام ماشین رو خاموش کنم ماشین بد خاموش میشه و بعداز چرخاندن سوییچ چند ثانیه صدامیده و میلرزه ماشین و بعد خاموش میشه اما اگه کولر روشن نباشه اینجوری نمیشه
چیکارش کنم؟
نقل قول کردن
+3 #94 مهدی 1398-04-18 22:45
سلام یه چند روزیه کولر تیبا رو که روشن می کنم هر از گاهی یه صدایی مثل شیپور شنیده میشه وقطع میشه حس می کنم این صدا از سمت شاگرد میاد به نظرتون مشکل از کجاست و چطوری باید درستش کرد ؟
نقل قول کردن
+2 #95 سید 1398-04-19 22:04
سلام دوستان من405مدل81دارم درجا وتوترافیک رو کولر آمپرآبم خوبه
نقل قول کردن
+3 #96 امیر 1398-04-22 09:26
سلام. خواهشا یکی به سوال من جواب بده
یه پژو 405 مدل 85 دارم
کولر قطع و وصل میشه. در حسین حرکت باد سرد و خوبی داره اما بعد از مثلا ده دقیقه باد گرم میزنه دوباره بعد نیم ساعت رانندگی خوب میشه. یعنی بدون هیچ دلیلی این کار و میکنه.
کلید سه کار کولر روی درایر و عوض کردم. میزان گاز رو شارژ شده و خوبه. سه تا رله فن جلو رو عوض کردم. یه رله زیر ای سی یو هست هست اونم عوض کردم.
بازم نشد.
اشکال از چیه؟؟؟
نقل قول کردن
+1 #97 امیر‌علی 1398-04-22 20:03
سلام من ماشینم پراید هستش
باد عالی . سرما عالی
همهچیش درست کار میکنه
فقط جدیدا وقتی کولر میگیرم یه صدای بدی میده
تق تق میکنه انگار
از چی میتونه باشه مشکل؟
نقل قول کردن
+1 #98 امیر‌علی 1398-04-23 02:24
به نقل از امیر‌علی:
سلام من ماشینم پراید هستش
باد عالی . سرما عالی
همهچیش درست کار میکنه
فقط جدیدا وقتی کولر میگیرم یه صدای بدی میده
تق تق میکنه انگار
از چی میتونه باشه مشکل؟

صداش از کمپرسوره فک کنم . مشکلش چیه ؟ تعمیر میشه؟ و چقدر هزینشه الان ؟
نقل قول کردن
+2 #99 هانی 1398-04-23 19:46
با سلام
من یک آزرا دارم. در حالت درجا و بدون حرکت، کولر باد گرم میزنه. ولی وقتی حرکت می کنم خنک میشه. مشکل چی هست؟ با تشکر
نقل قول کردن
+2 #100 جعفر 1398-04-24 01:17
به نقل از یزدان:
سلام.یه ۴۰۵ دارم وقتی کولر میگیرم بعضی وقتی یه صدای خرخر بدی میده مثل صدای پروانه فن که بخوره به چیزی ...هرجام میبرمش نه دیاگ مشکل میندازه‌.نه فنا از جاشون تکون خوردن .نه تسمه شل یا خرابه .نه کولر گرمه.هیچمشکلی نداره فقط صدای این خر خر اعصابمو خرب کرده مطمعنا بی دلیل نیست.صداشم همیشگی نیست ببریش تعمیرگاه بگی اینه ...کسی میدونه راهنماییم کنه ممنون میشم

اون قسمتی که تسمه به موتور وصل میشه احتمالا باید عوض بشود.
نقل قول کردن
+2 #101 بهنام 1398-04-25 13:24
با سلام خدمت اساتید عزیز
ماشین من چندروزی هست گاهی اوقات کمپرسور کولر پشت سر هم قطع وصل میشه وباعث روشن شدن چراغ استپ و چراغ آمپر و بالا رفتن آمپر میشود و به محضه خاموش کردن کولر این مشکل برطرف میشود و آمپر به حالت عادی بر میگردد
نقل قول کردن
+2 #102 کامیاب 1398-04-25 14:07
باسلام
کولرپارس83 موقع روشن شدن بعضیاوقات صدای خرخر میده.وامروز درحالی که درجا کارمیکرد کولر گرفتم یهو صدایی امد و بخار زیادی از زیرماشین بیرون زد ودیگه کولر خنک نمیکنه..لطفا اگه کسی میدونه دلیلشو بمن بگه..سپاس
نقل قول کردن
+2 #103 کوشش 1398-04-26 00:55
سلام خدمت دوستان لیفان x60دارم مدتی هست تو جاده سرعت ۶۰ به بالا کلاچ کمپرسور درگیر نمیشه دکمه سبز روشن هست ولی باد فن میزنه درجا هم مشکلی نداره فقط یه کم کلاچ کولر گیر میکنه سریع ازاد میشه لطفا راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+2 #104 امیر 1398-04-26 14:54
به نقل از بهنام:
با سلام خدمت اساتید عزیز
ماشین من چندروزی هست گاهی اوقات کمپرسور کولر پشت سر هم قطع وصل میشه وباعث روشن شدن چراغ استپ و چراغ آمپر و بالا رفتن آمپر میشود و به محضه خاموش کردن کولر این مشکل برطرف میشود و آمپر به حالت عادی بر میگردد

سلام. رله فنهای جلو رو عوض کن درست میشه
نقل قول کردن
+2 #105 Ali ghane 1398-04-26 18:46
سلام خسته نباشید
پراید مدل 97دارم چند روزپیش فن ماشین
کارنکرد کولر هم روشن بود و باعث شد که
سوپاپ کمپرسور عمل کنه وگاز تخلیه بشه
کولر ساز سوپاپ تعویض کرد وگاز زد ولی
دیگه مثل سابق سرما نداره وفشار کمپرسور
هم به گفته تعمیر کار بالاست وباید پایین باشه
میشه راهنمایی کنید ممنون
نقل قول کردن
+2 #106 حمید 1398-04-28 12:33
کولر بعداز روشن نمودن صدای اسپری میده دلیلش چیه؟
نقل قول کردن
+4 #107 امیر 1398-04-29 12:00
سلام. خواهشا یکی به سوال من جواب بده
یه پژو 405 مدل 85 دارم
کولر قطع و وصل میشه. در حین حرکت باد سرد و خوبی داره اما بعد از مثلا ده دقیقه باد گرم میزنه دوباره بعد نیم ساعت رانندگی خوب میشه. یعنی بدون هیچ دلیلی این کار و میکنه. در طول مسیر یکساعته یک ربع باد یخ میزنه 45 دقیقه بادش گرمه یعنی داغه
کلید سه کار کولر روی درایر و عوض کردم. میزان گاز رو شارژ شده و خوبه. سه تا رله فن جلو رو عوض کردم. یه رله زیر ای سی یو هست هست اونم عوض کردم.
بازم نشد.
اشکال از چیه؟؟؟
نقل قول کردن
+2 #108 مهرداد 1398-04-29 14:50
سلام، دوستان فشار روی لوله مکش خیلی بالا است، یعنی در حدی که عقربه گیج فشار ضعیف تا آخر می چسبه ایراد از چی میتونه باشه،؟وقتی والو فشار ضعیف فشار می دم ازش گاز خارج میشه ولی سمت فشار قوی فشار میدم گاز و مایع خارج میشه
نقل قول کردن
+2 #109 سعید 1398-04-30 20:28
سلام
خودرو پراید دارم وقتی کولر روشن میکنم هنگام گاز دادن کولر خاموش میشه ممنون از راهنمایی.
نقل قول کردن
+2 #110 حسین 1398-04-31 00:42
س.خسته نباشید
موقعی ک کولر روشن میکنم دور ارام صدای تلق تلق پشت سر هم از کمپرسور میاد ولی وقتی ک کمی گاز فشار میدم دور موتور کمی بالا میره صدا قط میشه ممنون میشم دلیلشو بگین چی هستش ماشینم پراید
نقل قول کردن
+2 #111 علی 1398-04-31 15:41
سلام.یه سوال دارم لطفا راهنماییم کنید
1.وقتی کولر ماشینو روشن میکنم(سرما دهیش خوبه)بعد تقریبا 20دقیقه بعدش از سرمادهی کم میشه نگاه ولی فن کولر روشنه چراغA/C روشنه.وقتی چشمی رسیوردرایر نگاه کردم گاز گردش نداشت بعد 10دقیقه دوباره به گردش در امد.
نقل قول کردن
+3 #112 انصاری 1398-04-31 20:35
سلام.تیبادارم کلید کولر تاثیری نداره و بمحض اینکه فن رو میزنم کولر میگیره و دکمه کارایی نداره و همیشه وصله ..چراغ سبز روشن و خاموش میشه اما انگار تاثیری نداره و حتی بخاری هم میزنم کولر کار میکنه مشکل چیه دوستان؟
نقل قول کردن
+3 #113 Reza 1398-05-01 02:14
به نقل از حسین علیزاده:
باسلام
کولر خودرو من بعد شارژ شدن گاز با گذشت فصل تابستان گاز خالی میکند و بایستی هر ساله گاز کولر را شارژ کنم تعمیر کار تمامی لوله ها را تست کرده و گفته اند که نشتی ندارد .نمیدانم گاز کولر چگونه بعد از گذشت فصل تابستان خالی میشود.
سلام گاز کولر لوازم مصرفی نیست و نباید نشت کند به احتمال زیاد از اورینگ های پلاستیکی که تو چاله میفتید گاز رو خالی میکنه اونا رو عوضشون کنید درست میشه
نقل قول کردن
+2 #114 Reza 1398-05-01 02:19
به نقل از امیر:
سلام. خواهشا یکی به سوال من جواب بده
یه پژو 405 مدل 85 دارم
کولر قطع و وصل میشه. در حین حرکت باد سرد و خوبی داره اما بعد از مثلا ده دقیقه باد گرم میزنه دوباره بعد نیم ساعت رانندگی خوب میشه. یعنی بدون هیچ دلیلی این کار و میکنه. در طول مسیر یکساعته یک ربع باد یخ میزنه 45 دقیقه بادش گرمه یعنی داغه
کلید سه کار کولر روی درایر و عوض کردم. میزان گاز رو شارژ شده و خوبه. سه تا رله فن جلو رو عوض کردم. یه رله زیر ای سی یو هست هست اونم عوض کردم.
بازم نشد.
اشکال از چیه؟؟؟

یا از کلید اکس پنشنه یا ترموستات
نقل قول کردن
+3 #115 امیر 1398-05-01 08:32
به نقل از Reza:
یا از کلید اکس پنشنه یا ترموستات

با سلام ماشینوبردم باطری سازی و بعد از کلی بررسی گفت ای سی یو دستور خاموش کردن کولر رو بعد یه مدت کار کردن میده- یعنی ای سی یو فکر میکنه ماشین داغ کرده(درصورتی که آمپر روی یک چهارم هست) و کمپرسور و از مدار خارج میکنه. یه سیم کشید از زیر پای شاگرد تا کلید سه کاره و اونو دستور ای سی یو رو به قول خودش دور زد و ظاهرا درست شد.
نقل قول کردن
+3 #116 حمید رضا 1398-05-01 17:59
سلام 405 slxمدل 94 دارم هر ده ثانیه کلاچ کمپرسور قطع میشه وصل میشه بعد از نیم ساعت کارکرد یهو باد گرم میشه انگار کلاچ نمیکنه تازه دو هفته پیش هم گاز زدم ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
نقل قول کردن
+2 #117 ابراهیم 1398-05-03 07:03
باعرض سلام خدمت همه عزیزان.تشکربخاطراطلاعات مفیدتون.
یه ال۹۰دارم،چند دقیقه بعداز روشنکردن کولر،کمپرسور دایما قطع و وصل میشه.یعنی میره زیر بار،بعد۳ثانیه اتومات میکنه،دوباره بعدازچندثانیه روشن میشه،باز قطع میکنه.چندجا رفتم،اول گفتن حجم گازش زیاده،کم کردن.ولی فایده نداشت.مقدار خنکی داخل کابین مناسبه،اما همزمان باقطع ووصل کمپرسور،یه صدایی شبیه نفس کشیدن هم ازفن داخل اتاق به گوش میرسه،مخصوصا روی دور پایین فن.
اگرراهنمایی بفرمایید،ممنون میشم.
سپاس.
نقل قول کردن
+2 #118 امین تیموریان 1398-05-03 14:33
سلام .من پژو ۴۰۵ مدل ۸۳دارم .چند باره که پشت سر هم کولرش رو گاز میزنم ولی بعد یه روز سوپاپش عمل میکنه و گازش رو یه دفعه خالی میکنه .پیش مکانیک هم رفتم تمام رله ها رو عوض کرده .میگه هیچ مشکلی نداره .تو رو خدا راهنماییم کنین امسال ۶۰۰تومن پول شارژ کولر دادم بازم خالی میکنه
نقل قول کردن
+2 #119 مهرداد 1398-05-05 17:17
سلام من وقتي ميخوام كولر رو باز كنم كمپرسورم تق تق ميكنه و ماشين ميلرزه صداش هم به اتاق مياد هم بيرون علتش چيه يه جا بردم گفت از بي اس ام هس بايد عوض بشه
نقل قول کردن
+3 #120 محمد 1398-05-06 01:35
سلام وقت بخیر
کمپرسور کولر من of نمیکنه یسره کار میکنه مشکلش چیه
ماشینمم پژو پرشیا ۸۶
نقل قول کردن
+4 #121 امیر 1398-05-06 08:05
به نقل از امیر:
با سلام ماشینوبردم باطری سازی و بعد از کلی بررسی گفت ای سی یو دستور خاموش کردن کولر رو بعد یه مدت کار کردن میده- یعنی ای سی یو فکر میکنه ماشین داغ کرده(درصورتی که آمپر روی یک چهارم هست) و کمپرسور و از مدار خارج میکنه. یه سیم کشید از زیر پای شاگرد تا کلید سه کاره و اونو دستور ای سی یو رو به قول خودش دور زد و ظاهرا درست شد.

سلام. ماشین بردم پیش یه کولر ساز معروف در تهران بسادگی مشکل و برطرف کرد. یه رله زیر پای چپ شاگرد تقریبا وسط کنسول میانی داره اونو عوض کرد درست شد.
نقل قول کردن
+3 #122 مجید 1398-05-06 10:44
سلام من سراتو دارم چند وقته از تو کاپوت صدای تق تق میاد نشون مکانیک دادم میگه مال کمپرسور کولرشه میخاستم منو راهنمایی کنین
نقل قول کردن
+3 #123 مهدی 1398-05-07 00:27
سلام من امروز کمپرسور و درایر کولر پراید عوض کردم. وقتی ماشین دور میگیره و گاز میدم در حال حرکت کمپرسور هی پشت هم روشن و خاموش میشه. علت چیه دوستان. ممنونم
نقل قول کردن
+2 #124 مونا 1398-05-08 22:31
سلام لطفا یکی منو راهنمایی کنه
من یه ۲۰۶ لکنته مدل ۹۶ دارم وقتی کولر میگیرم در حالت عادی که ماشین سرد هست و راه نرفته سرده اما یکم که راه بره داغ بشه یا جلو آفتاب مونده باشه باد گرم میزنه، صدای فن میاد اما کمپرسور کلاچ نمیکنه و هر بار گاز میدم یه صدای عجیبی میاد از همین کولر چون ای سی رو خاموش میکنم گاز میدم دیگه اون صدا نمیاد
نشتی نداره ۲۰ جا چک کردن اما این وضعیت کم کم گاز کولرو تخلیه میکنه روغن هم داره
خصوصا تو ترافیک و سر بالایی که دیگه حکم بخاری داره هر جا میبرم انقدر بیسوادن باز گاز میزنن پول الکی از آدم میگیرن حالیشون نیست عیبو رفع کنن بعد گاز بزنن یکی به من بگه این چشه هر چی زمان میگذره داره بدتر میشه یعنی سریعتر گاز از بین میره و کلا گرم میشه تو این هفته ۲ بار گاز زدن واسم بیسوادا
نقل قول کردن
+2 #125 مونا 1398-05-08 22:39
اینم بگم امروز از نمایندگی تحویل گرفتم یک ساعت بعد همونجوری بود یه جا بردم اون وسیله ای که واسه دیدن فشار گازه وصل کرد اون فشار سنج سبزه نرمال بود اما قرمزه ۹۰ بود که گفت خیلی بالاس اون یه نفر فقط به من گفت سوپاپ فشار گازت خرابه اول که سرده روشن میکنی یکم گاز میره اما بعدش دیگه نه
قبل یکی دیگه بهم گفت کلید سه راهی تو گرما درست عمل نمیکنه
اما من موندم چرا گاز از بین میره
نقل قول کردن
+4 #126 Amir 1398-05-09 00:25
سلام خدمت همه. من کمپرسور کولرو عوض. کردم. همه جی خوبع. ولی امروز وقتی عصر کولر روشن بود قطع شد. و رله هارو نگاه کردم همه وصل بود ولی مال کمپرس وقل نبود پلاتین. شیر فشار یک سره کردم فعال شد. ولی ی وقتایی. باز اینجور شد. کل مسیرو چک کردم. تا شب..شب.کلی گذاشتم کار کرد ولی دیگه اون حالت نشد و کمپرسور خیلی خنک میکنه وهر چند ثانیه هی کمپرسور وصل میشه و قطع میشه. دوستان نظرتون چی هست برای اینکه اگر دوباره این حالت شد و اینکه کمپرس قطع میشع وصل میشه حالتش درست هست؟ و دراخر سوییچ که روی لوله باریک هست یک سره کردم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ ممنون میشم از همه شما برادرا. ببخشید طولانی شد.
نقل قول کردن
+3 #127 Amir 1398-05-09 00:30
به نقل از مونا:
اینم بگم امروز از نمایندگی تحویل گرفتم یک ساعت بعد همونجوری بود یه جا بردم اون وسیله ای که واسه دیدن فشار گازه وصل کرد اون فشار سنج سبزه نرمال بود اما قرمزه ۹۰ بود که گفت خیلی بالاس اون یه نفر فقط به من گفت سوپاپ فشار گازت خرابه اول که سرده روشن میکنی یکم گاز میره اما بعدش دیگه نه
قبل یکی دیگه بهم گفت کلید سه راهی تو گرما درست عمل نمیکنه
اما من موندم چرا گاز از بین میره

سلام. رله های فن و یونیت فن رو چک کنید. دو مقدار گاز رو چک کنید. سه شیر انبساط و فشار رو حتما جک کنید که سالم باشن و چهارم اگر همه چیز اوکی بود مشکل داخلی کمپرسور هست و سوپاپ های درونش که گاز ابندی نمیشه و فرار میکنه..اشالله که درست بشه. شما هرجا میرید اول طی کنید. اول بگید من درست شه پول میدم. شب خوش
نقل قول کردن
+3 #128 mehdad ghorbani 1398-05-09 15:31
به نقل از فدایی:
سلام
حدود هفت ماهه که اچ سی کراس گرفتم و در حالت عادی و زمانی که خودرو از پارکینگ بیرون بیاید و یا جای سایه پارک شده باشد کولر ماشین بدون هیچگونه اختلالی کار میکند ولی اگر یکی دو ساعتی در زیر گرمای مستقیم آفتاب خودرو پارک شده باشد و داخل اطاق نیز حسابی گرم شده باشد دیگر کولر کار نمیکند و با اینکه نماینده گی دو سه قطعه مرتبط با کولر مثل رله و سنسو ر آنرا تعویض نموده هنوز مشکل برطرف نگردیده است .
لطفآ اگر دوستان علت مشکل را میدانند راهنمایی نمایند .

سلام .من پارس ۹۲ دارم،از تابستان امسال دقیقاً همین مشکل برام پیش آمده .پیش ده تا تعمیرکار بردم رله ها وترموستارت عوض کردم ولی همچنان مشکل حل نشد. لطف کنید راهنمایی کنید.
نقل قول کردن
+3 #129 سام 1398-05-09 19:22
دوستان سلام
جهت خنکی بیشتر و همچنین پایین آوردن آمپر آب فقط یه مایع جرمگیر با مارک من از سوپر مارکت بگیرین و بریزین روی پره های رادیات کولر و رادیات آب و بعد از پنج دقیقه با آب بشورین. معجزه میکنه.
نقل قول کردن
+2 #130 اسرافیل اروانه 1398-05-10 01:57
سلام یک اتومبیل ریو دارم اخیرا کلافه کرده وقتی کولر روشن میشه فیوز 70 امپر ان می سوزه بطوری داغ میشه که قسمتهای زیر فیوز اب شده ، متخصصین برق ماشین هم فقط فیوز تعویض میکنند این مسئله حداقل پنج شش بار تکرار شده لطفا راهنمایی فرمایید ، ناگفته نماند یکی دوبار هم بدون روشن شدن کولر اتفاق افتاده ، تشکر
نقل قول کردن
+2 #131 علی 1398-05-10 12:58
کولر پس از گرم شدن خودرو قطع میشود علت چیست خودرو ایران x60
نقل قول کردن
+2 #132 امین 1398-05-10 17:30
باسلام،ماشینم پژو405وقتی کولر روشن میکنم تا چند دقیقه اول باد خنک میده ولی بعد بادش گرم میشه ،کلاج میگیرم ته گاز میدم دوباره خنک میکنه بعدش گرم میشه،،مشکلش چیه ،با تشکر دوست عزیز
نقل قول کردن
+3 #133 رضا 1398-05-11 01:47
سلام.کولر پراید بعد از 15_20 دقیقه که باد سرد میده،سرماش افت میکنه.گرم نمیشه ولی باد سردم نمیده.گاز زدم نشتی هم نداره.میتونه از شیر انبساط باشه؟؟
لطفا راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+2 #134 افشین 1398-05-11 23:47
سلام من 405 دارم امروز خواستم کولر رو روش کنم دکه a/c رو بزنم روشن نشد و کولر کار نکرد دلیلش چیه
نقل قول کردن
+2 #135 روح الله 1398-05-12 10:03
سلام من نیسان پیکاپ مل ۸۹ دارم پارسال از اورینگ سر کندانسور نشت گاز داشت که رفع گردید امسال دوباره گاز نداره و کمپرسور قفل کرده آیا کمپرسور قابل تعمیر هست ممنون میشم راهنمائی کنید
نقل قول کردن
+2 #136 علیرضا 1398-05-12 12:47
با سلام ماشین من ۲۰۶ وقتی تازه میخوام کولر روشن کنم تا ۱۵ دقیقه باد گرم میزنه ولی بعدش قشنگ خنک کیسه. دوستان میشه راهنمایی کنید؟
نقل قول کردن
+2 #137 Amir 1398-05-12 16:05
به نقل از امین:
باسلام،ماشینم پژو405وقتی کولر روشن میکنم تا چند دقیقه اول باد خنک میده ولی بعد بادش گرم میشه ،کلاج میگیرم ته گاز میدم دوباره خنک میکنه بعدش گرم میشه،،مشکلش چیه ،با تشکر دوست عزیز

گازت رو چک کن. ازروی شیشه درایر. کم بودن گاز. حباب های سفید که از بین نمیرن
نقل قول کردن
+2 #138 Amir 1398-05-12 16:06
به نقل از رضا:
سلام.کولر پراید بعد از 15_20 دقیقه که باد سرد میده،سرماش افت میکنه.گرم نمیشه ولی باد سردم نمیده.گاز زدم نشتی هم نداره.میتونه از شیر انبساط باشه؟؟
لطفا راهنمایی کنید

گیج بزارید و فشار رد چک کنید
نقل قول کردن
+2 #139 رضا 1398-05-14 09:50
با سلام پژو 405 جی ال ایکس مدل 93 دارم الان مدت 2 ماهه که وقتی توی شهر در حال دور زدن هستم کولر آف میکنه باد گرمه گرم میده حدود 15 ثانیه بعد دوباره روی کولر میره . در 2 ساعت حدود 7 یا 8 بار اتفاق میافته. ممنون میشم اگر دلیلش رو بفرماییدمعمولا در ترافیک و کلاچ و ترمز بیشتر اتفاق میافته
نقل قول کردن
+1 #140 مونا 1398-05-14 13:17
به نقل از mehdad ghorbani:
سلام .من پارس ۹۲ دارم،از تابستان امسال دقیقاً همین مشکل برام پیش آمده .پیش ده تا تعمیرکار بردم رله ها وترموستارت عوض کردم ولی همچنان مشکل حل نشد. لطف کنید راهنمایی کنید.

منم همین مشکل رو دارم ماشینم ۲۰۶ هست در مورد اچ سی کراس و ۲۰۶ و ماشینای این دسته زمانی که بار قدرتیه ماشین بالاست خود ای سی یو کولر رو از مدار خارج میکنه من یه جا بردم خیلی حالیش بود اما ماشین اون موقع سرد بود عیب مشخص نبود من گاهی کولر میگیرم ماشین هر ۲ ثانیه پشت هم ریپ میزنه به محض اینکه ای سی خاموش میکنم درست میشه، وقتی کولر میگیرم بوق ماشین صدای خروس میده به من گفتن اینجور مواقع برم باطریمو چک کنم برق ماشین نمیکشه و باید تو اون تایم ایرادش دیاگ بزنید
نقل قول کردن
+1 #141 هومن 1398-05-14 13:26
سلام من ماشینم ریو مدل 89 من شلنگ کولر عوض کردم گاز زدم از دریچه های کولر گاز کولر خارج میشد الانم گاز خالی کرده ایپ دفعه دفعه 4 رومه گاز میزنم خالی میکنه از کجاست این نشتی زیر دستگاه فشارم گزاشتم پیدا نشده
نقل قول کردن
+2 #142 شهاب 1398-05-14 22:27
سلام.من ی تویوتا کریسیدا دارم.ک امروز کولرشو راه اندازی کردم.از صبح خوب بود ولی بعدازظهر یهو کمپرسور گریپاژ کرد.حتی روغن کمپرسور فول کرد.اینم بگم ک کمپرسور حسابی داغ کرده بود.ممنون میشم جواب منو بدید.
نقل قول کردن
+1 #143 کریم 1398-05-15 12:53
سلام دوستان عزیزماشین من پراید131 هست کولرش مداوم قطع وصل می شود رله هم عوض کردم درست نشد راهنمایی کنید مشکل از کجاست.
نقل قول کردن
+2 #144 مهدی 1398-05-15 16:17
سلام من یه مزدا6 مدل2007 دارم چند روز پیش بردم تعمیر کار هوا زد داخل رادیاتور کولر امروز ماشینو بردم برا گاز کولر تعمیر کار گفت هوا کم نکرد نشتی نداره. وکیوم کردم اما گاز تو کولر نمیره مشکل چیه لطفا راهنماییی کنید ممنون
نقل قول کردن
+2 #145 علی 1398-05-16 02:35
سلام من رنو داستر دارم وهر وقت کولر ماشین روشن میکنم ترمزخالی میکنه وقتی کولر رو خاموش میکنم ترمز خوب میشه ممکنه بگین علت چیه
نقل قول کردن
+2 #146 مسعود 1398-05-16 03:52
سلام،ماشین من یک سمند بعد باز کردن کمپرسور وتعويض اورينگ وچون یکی از پیچ ها بریده شده بود،بعداز انجام این کارها و بستن روی ماشین واستارت کردن کولر،هفت سوپاپ که داخل کمپرسور هست بدون اینکه از جا در بیاد و یا بشکند پایین سوپاپها خوردگی داشت،علت این مورد چه چیزی میتونه باشه؟
نقل قول کردن
+2 #147 رسول 1398-05-16 22:16
با سلام و احترام
بنده یه 207 مدل 90 دارم بردم باتری سازی گفت باید کولر شارژ گاز بشه وقتی شارژ گاز زدن یه مدت با کولر کار کردم
تا اینکه یه صدای ترکیدن از پشت داشبور اومد الان وقتی ماشین داخل از روی سرعت گیر رد میشه صدای شیشه خورده از پشت داشتبورد میاد نمیودم چیه اگه امکان داره راهنمایی میفرمایید
با تشکر و سپاس
نقل قول کردن
+2 #148 مهران مقصودی 1398-05-17 13:58
با سلام من یه ۴۰۵ slx دارم دکمه کولر A/Cروشن نمیشه مشکلش چیه...
نقل قول کردن
+1 #149 کلهر 1398-05-17 23:32
سلام ماشینم پراید 83 خشک کن(رسیور)عوض کردم گاز زدم باد خنک می اومد وقتی ماشینو خاموش روشن کردم دوباره خواستم کولر بگیرم باد گرم میومد کمپرسور هم کلاج میکنه دو بار گازشو خالی کردم فقط تا ماشین روشن بودخنک میکرد وبعد از خاموش و روشن کردن ماشین دیگه کولر خنک نمیکنه باد گرم میزنه اساتید عزیز مشکل از کجاست. با تشکر
نقل قول کردن
+1 #150 محسن صادقی 1398-05-18 16:14
سلام
من تاحالا ندیدم کمپرسور کولر ماشینم به طور اتومات
قطع و وصل بشه
نکنه کمپرسور بسوزه ؟
نقل قول کردن
+1 #151 زهرا 1398-05-20 08:28
سلام یه زانتیا مدل 85دارم چندروز پیش خونه نبودم پسرم ماشینو برداشته تو پارکینگ جابجا کرده حالا کولرش کار نمیکنه قبلا اصلا مشکلی نداشت الان باد گرم میده بنظرتون مشکل ازچی میتونه باشه
نقل قول کردن
+1 #152 رضا 1398-05-21 10:30
سلام.سمند۸۴دارم،کولرش قبلا بعد از مدتی در حرکت قطع میشدوبعد چند دقیقه وصل.بردم کولر ساز باطری ساز کلی هزینه رله ها همه جعبه فیوز کالسکه ای ،دو کله ای ،کلی لوازم تعویض کردن نشد حالا اخرین نفر کاری کرده که خودرو که روشن میشه کولر چندین بار قطع و وصل میشه تا ماشین گرم گرم شد در مسیر حرکتی کولر دیگه کار میکنه .خیلی اذیت شدم لطفا راهنمایی مطلوب کنید.با تشکر.
نقل قول کردن
+1 #153 پ 1398-05-21 18:43
سلام روا 85 دارم . کاستم راه حلشو بدونمولرش رو وقتی روشن میکنم صدا نمیده اما وقتی که گاز میدم صدای جیر جیر بلندی میداد میخو
نقل قول کردن
+1 #154 هلیا 1398-05-23 00:51
سلام . ممنون میشم اگر منو رو راهنمایی کنید چون واقعا نمایندگی من رو کلافه کرده. ماشینم 206 سال96 هست. کولر بعد از 2-3 ساعت استفاده گرم میشد البته در شروع استفاده سرمای پیش از اندازه ای که پوست رو می سوزوند داشت و به مرور گرم میشد. گفتن سیستم نشتی داره و کندانسور رو هم عوض کردن. الان چند لحظه گرمه چند لحظه سرده!بوی رطوبت و نا از دریچه ها میاد و انگار هوای گرم و سرد با هم قاطی میشه!میگن باید کمپرسور هم عوض بشه!واقعا برای ماشین صفر که 8 هزارتا کار کرده اینهمه قطعه احتیاج به تعویض داره؟؟
نقل قول کردن
+1 #155 Naser 1398-05-25 01:32
به نقل از امیر:
با سلام ماشینوبردم باطری سازی و بعد از کلی بررسی گفت ای سی یو دستور خاموش کردن کولر رو بعد یه مدت کار کردن میده- یعنی ای سی یو فکر میکنه ماشین داغ کرده(درصورتی که آمپر روی یک چهارم هست) و کمپرسور و از مدار خارج میکنه. یه سیم کشید از زیر پای شاگرد تا کلید سه کاره و اونو دستور ای سی یو رو به قول خودش دور زد و ظاهرا درست شد.

سلام ماشین من هم همین مشکل رو داره باتری ساز هم بردم اونم همین کار و کرد منظورم یه سیم از زیر فرمان وصل کرد به کلید سه کاره اما مشکلش برطرف نشد لطفا راهنمایم کنید ممنون :(ماشینم پارس tu5 مدل ۹۳ هستش )
نقل قول کردن
+1 #156 باقریان 1398-05-25 11:42
کولر ماشینو ک روشن میکنم تا هوا خنکه کار میکنه هوا که گرم میشه هوای گرم میده بیرون در حالی ک ه کمپرسورم زیر باره گازشم فول کردم
نقل قول کردن
+1 #157 علی نیا 1398-05-27 18:03
با سلام. ماشین من پرایده. تازگی کولر رو که روشن میکنم یه مقداری کار میکنه ( حدودا 15 تا 20 دقیقه) بعد کمپرسورش خاموش میشه و دیگه کار نمیکنه. زمانی که خاموشش میکنم و یه جا پارکش میکنم . بعد یکساعت که میام روشنش میکنم باز کولر درست کار میکنه و سرده بادش. میخواستم بدونم مشکلش از چیه؟
نقل قول کردن
+1 #158 Kazem Banisaeed 1398-05-30 22:15
سلام،کولرماشین زودبه زود offمیکنه امپرماشین هم پایین وخیلی دیرسرویس میات ولی وقتی گاز زیاد بدم سرویس میات علت چیه؟مقدارگاز وفشار اکی چک کردم خنکی خوب
نقل قول کردن
+1 #159 جلال میرزائی 1398-05-31 21:23
سلام کمپرسور کولر ماشینم کار می کنه ولی سرما نداره خواستم دلیل شو بدونم ممنون
نقل قول کردن
+1 #160 حمید رضا 1398-06-01 14:34
تورو خدا کمکم کنید، من یه روآ 87دارم کولر رو روشن میکنم اولش باد سرد میده ولی بعد چنددقیقه کمپرسور از کار میفته ولی فن داره کار میکنه و باد گرم میده، بردم تعمیرکار دید گفت ایراد از ترموستات کولر هستش ولی فقط یه مقدار چسب برق زد دورش خوب شد ولی بازم وقتی اتومات میکنه یهو بادش گرم میشه،ممنون میشم کمکم کنید،
نقل قول کردن
+1 #161 حمید 1398-06-02 19:23
سلام خسته نباشید
کمپرسور کولر من دو دور میچرخه یک دور میمونه یکمم سفته تا حالا ۵ تا تسمه خریدم. کسی میدونه چطوری درستش کنم؟؟
نقل قول کردن
+1 #162 سیدسینامیری 1398-06-04 18:46
سلام من ساینا مدل ۹۷دارم وقتی کولر میزنم اولش یه صدای جیر جیر از پشت داشبورد سمت شاگرد میاد بعد قطع میشه این صدا زمانی اتفاق میوفته که کولر میره روی کمپرسور، میخواستم بدونم مشکل از کجاست؟
یه مشکل دیگه که دارم وقتی روی کولر میره کمپرسور زیاد قطع و صل میکنه طوری که صدای جریان گاز کولر تو لوله ها قشنگ میاد داخل کابین به راحای شنیده میشه بیزحمت اینم بگین مشگل از کجاست؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین مرسی
نقل قول کردن
+2 #163 امیرعباس 1398-06-04 23:22
به نقل از زهرا:
سلام یه زانتیا مدل 85دارم چندروز پیش خونه نبودم پسرم ماشینو برداشته تو پارکینگ جابجا کرده حالا کولرش کار نمیکنه قبلا اصلا مشکلی نداشت الان باد گرم میده بنظرتون مشکل ازچی میتونه باشه

سلام. احتمالا از جلو ضربه زده به جایی گازش رفته. یا اتصالی ای سی کرده. باید حتما دیده بشه.
نقل قول کردن
+2 #164 امیرعباس 1398-06-04 23:24
به نقل از سیدسینامیری:
سلام من ساینا مدل ۹۷دارم وقتی کولر میزنم اولش یه صدای جیر جیر از پشت داشبورد سمت شاگرد میاد بعد قطع میشه این صدا زمانی اتفاق میوفته که کولر میره روی کمپرسور، میخواستم بدونم مشکل از کجاست؟
یه مشکل دیگه که دارم وقتی روی کولر میره کمپرسور زیاد قطع و صل میکنه طوری که صدای جریان گاز کولر تو لوله ها قشنگ میاد داخل کابین به راحای شنیده میشه بیزحمت اینم بگین مشگل از کجاست؟؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین مرسی

سلام اقا سید. چیزهایی ک فرمودی مشکل نیست. اون صدای شیر اکسپنشن هست. سمت شاگرد. اون صدا ورود گاز کولر هست که به از طریق سوزن داره پاشیده میشه.
نقل قول کردن
+1 #165 امیرعباس 1398-06-04 23:25
به نقل از حمید:
سلام خسته نباشید
کمپرسور کولر من دو دور میچرخه یک دور میمونه یکمم سفته تا حالا ۵ تا تسمه خریدم. کسی میدونه چطوری درستش کنم؟؟

سلام نوع خودرو . اگر پراید یا پژو هست تسمه سفت کن بازدید بشه
نقل قول کردن
+1 #166 امیرعباس 1398-06-04 23:26
به نقل از جلال میرزائی:
سلام کمپرسور کولر ماشینم کار می کنه ولی سرما نداره خواستم دلیل شو بدونم ممنون

سلام گیج بزارید و فشار بالا وپایین روچک کنید
نقل قول کردن
+1 #167 امیرعباس 1398-06-04 23:28
به نقل از علی نیا:
با سلام. ماشین من پرایده. تازگی کولر رو که روشن میکنم یه مقداری کار میکنه ( حدودا 15 تا 20 دقیقه) بعد کمپرسورش خاموش میشه و دیگه کار نمیکنه. زمانی که خاموشش میکنم و یه جا پارکش میکنم . بعد یکساعت که میام روشنش میکنم باز کولر درست کار میکنه و سرده بادش. میخواستم بدونم مشکلش از چیه؟

سلام. کم بودن گاز یکی از دلایل اصلی مشکل شماست. و. ودوم برا مطمین شدن از خرابی شمع کولر یک سره کنید ببینید دوباره این اتفاق میفته یاخیر.
نقل قول کردن
+2 #168 امیرعباس 1398-06-04 23:32
به نقل از هلیا:
سلام . ممنون میشم اگر منو رو راهنمایی کنید چون واقعا نمایندگی من رو کلافه کرده. ماشینم 206 سال96 هست. کولر بعد از 2-3 ساعت استفاده گرم میشد البته در شروع استفاده سرمای پیش از اندازه ای که پوست رو می سوزوند داشت و به مرور گرم میشد. گفتن سیستم نشتی داره و کندانسور رو هم عوض کردن. الان چند لحظه گرمه چند لحظه سرده!بوی رطوبت و نا از دریچه ها میاد و انگار هوای گرم و سرد با هم قاطی میشه!میگن باید کمپرسور هم عوض بشه!واقعا برای ماشین صفر که 8 هزارتا کار کرده اینهمه قطعه احتیاج به تعویض داره؟؟

سلام. ماشینی که نو هست نیاز به تعمیر کمپرسور نداره. شما برا مطمین شدن وضعیت کولرتون پشت موتور لوله برگشت کولر رو پیدا کنید . کولرو روشن کنید وبعد همون مدتی ک مییگید گرم میشه باد اون لوله رو لمس کنید ببینید یخ یا سرد هست یاخیر. اگه بود و کانال کولر گرم بود باید دریچه های کولر و ای سی یو پیکربندی شود
نقل قول کردن
+2 #169 امیرعباس 1398-06-04 23:34
به نقل از علی:
سلام من رنو داستر دارم وهر وقت کولر ماشین روشن میکنم ترمزخالی میکنه وقتی کولر رو خاموش میکنم ترمز خوب میشه ممکنه بگین علت چیه

سلام. لوله ورودی خلا موتور به بوستر مسدود یا دارای پارگی هست. حتما چک کنید ولوله تعویض. کنيد. تنها دلیل مشکل شما همین هست.
نقل قول کردن
+1 #170 جعفر محمدی 1398-06-05 00:50
سلام
کولر ماشینم بعضی وقتها باد سرد میزنه و صدای قطع و وصل شدن کمپرسور میاد بعضی موقعه هایم نه باد سرد میزنه ونه صدای قطع و وصل شدن کمپرسور میاد

ممنون از راهنمایی شما
نقل قول کردن
+1 #171 محمد 1398-06-07 02:26
سلام خسته نباشید 405 مدل 96 دارم وقتی کولر روشن میکنم کمپرسور حدودا 30 ثانیه ای ی بار قطع وصل میشه یعتی پشت سرهم قطع وصل میشه. وقتی هوا خیلی گرم هست فقط باد میزنه نه گرم نه خنک.
نقل قول کردن
+1 #172 محمدرضا 1398-06-09 09:11
دوستان متاسفانه سایپا توی کولر محصولاتش داره از گاز چینی استفاده می کنه اگه کولر ایرادی نداشت ولی خنک نمی کرد گازش رو عوض کنید مارک فریز یا یه مارک خوب بزنین کولر یخ میشه
نقل قول کردن
+1 #173 حسین 1398-06-10 10:24
سلام دوستان من پژو 405 مدل 85 دارم مشکلی است که مدتها است با آن درگیرم هنگامی که کولر می گیرم در زمان کاهش سرعت دور دمنده هوای کولر داخل کابین کاهش پیدا می کند بعضی اوقات نیز چراغ استوب روشن شده و ماشین خاموش می شود.این مورد را بدون کولر ندارم ابتدا تعمیرکار گفت از استوپر است آنرا عوض کردم مشکل حل نشدیکی دیگه از باطریه البته معمولا پس از توقف چند ساعته ماشین موقع استارت زدن باید پرگاز ماشین را روشن کنم وگرنه خاموش می شود.سوال من اینست آیا ممکنه این مشکلات به باطری مربوط باشه باطری حدود 1/5 سال کار کرد.
نقل قول کردن
+1 #174 امیر مهدی 1398-06-11 18:41
سلام. تیبا صفر گرفتم. وقتی کولر روشن هست از دور موتور 2500 به بعد صدای موتور یا کمپرسور زیاد میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید
نقل قول کردن
+1 #175 رضا عباسی 1398-06-15 03:27
سلام ، منم اسپورتیج دارم با این حالت کولر شما چکار کردی درست شده
نقل قول کردن
0 #176 میثم 1398-06-23 09:34
با سلام.
ماشین من سمند موتور معمولیه ی مدته وقتی گاز میدم ب ماشین ی صدای ویزه میاد رفتم میکانیکی تسمه دینامو و کمپرسور و پمپ روغنو در اورد صدا کاملا قطع شد. پمپ روغنم کار میکرد هین اینکه تسمه رو در اورده بود ولی صدا نمیداد.
بم گفت یا کمپرسور کولرته یا دینامه.
اگه کسی این مشکلشو داشته بم بگه صداش خیلی رو مخه
ممکن نیس از هرزگردا باشه؟؟؟
نقل قول کردن
0 #177 ایزدی 1398-06-24 19:33
سلام.من ۲هفته آیی هست کوییک آوردم بیرون کولر که میگیرم کمپرسور که می‌ره رو دور تند یه ووره (صدا)میده چند ثانیه بعد که دور کم میشه صدا قطع میشه دوباره با دور تند صدا شروع میشه نمایندگی گفت شیر انبساط هست تعویض شد بازم صدا رفع نشد
ممنون میشم راهنمایی
کنید
نقل قول کردن
0 #178 رحمت الله 1398-06-25 11:18
به نقل از کامیاب:
باسلام
کولرپارس83 موقع روشن شدن بعضیاوقات صدای خرخر میده.وامروز درحالی که درجا کارمیکرد کولر گرفتم یهو صدایی امد و بخار زیادی از زیرماشین بیرون زد ودیگه کولر خنک نمیکنه..لطفا اگه کسی میدونه دلیلشو بمن بگه..سپاس

بنده هم همین مشکل دارم .سمند84 دارم بعذ از شارژگاز گاهی کمپرسور روشن نمیشد .برذمش یه جایی توشیراز یکی از پایه های رله سیاه پنج فیش سمت چپ زیر پای راننده قطغ کرد .کمپرسور روشن شد ولی شبش بغد از چند دقیقه صذای شدیدی از زیر کاپوت سمت چپ همراه با بخار یا گرد وخاک بلند شذ و کولر خاموش کردم و بغدش کمپرسور راه نیفتاد.فرداش بردم جای دیگه کلید سه کاره درایر ضمن اینکه عوض کرد دوتا سیماش یکسره کرد تا فن رته بیفته و کمپرسور کار کنه .ولی تا رسدم به شهرمون مرتب لولش یخ میزد .کمپرسورم هم چون صدا میکنه میخوام عوض کنم .احتمالا فن به چیزی گرفته و باغث لقی یا قطعی رله ای شده
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


مطالب مرتبط

▼ (اسکرول کنید...)

براساس کلمه کلیدی جستجو کنید

مطالب فنی و آموزشی

آخرین مطالب جدید شده
فیلم و دفترچه راهنمای آموزشی مشتری رانا
فیلم و دفترچه راهنمای آموزشی مشتری دنا پلاس
فیلم و دفترچه راهنمای آموزشی مشتری H30 Cross
دفترچه راهنمای رسمی کلیه محصولات ایران خودرو
راهنمای استفاده از پایه های رله در برق خودرو
نکات و ترفندهای رله در برق و الکترونیک خودرو
آموزش کامل تعمیرات سیستم تعلیق پراید + لیست عیب یابی تعلیق و جلوبندی
دستورالعمل رفع ایراد عدم انطباق کانکتور کیلومتر شمار تیبا2 و روشن شدن چراغ EBD بجای ABS
دستورالعمل رفع ایراد نفوذ آب به داخل CCN سمند مالتی پلکس
راهنمای کنترل و اصلاح پیکربندی سمند مالتی پلکس SMS
معرفی نودهای سیستم مالتی پلکس SMS سمند و سورن
راهنمای پیکربندی نوع ECU در خودرو Dena SMS MUX Bosch ME17
اصول عملکرد سیستم کروزکنترل ایران خودرو
راهنمای عیب یابی گیربکس اتوماتیک سوزوکی گرندویتارا با تست استال
راهنمای تعمیرات ECU زیمنس ریو
راهنمای تعریف کلید خودرو H30 Cross
بررسی سیستم های VVT و VIS در خودرو
منیفولد هوای ورودی متغییر
راهنمای تعمیرات گیربکس دوکلاچه اتوماتیک جک S5
Cisco Released New Open Source Security Tool to Find Security Vulnerabilities in Modern Cars
Vulnerability in Tesla Model S Let Hackers Clone The Car Key
ليست سرويس هاي دوره ای خودروهای تحت پوشش سایپا
راهنمای تعمیرات و سرویس تجهیزات الکتریکی پژو RD
روش رفع ایراد عدم عملکرد برف پاک کن در سیستم هوشمند CEC پژو پارس
معرفی سیستم ترمز ABS با مدل Bosch ABS8 و مدل TEVES MK70 پراید
معرفی قطعات EMS جدید SSAT سازه پویش سایپا X100 (پراید)
دستورالعمل شستشوی ریل سوخت وانت نیسان دوگانه سوز
اطلاعیه جابجایی سوکت های انژکتور در دسته سیم انژکتور جهت رفع ایراد MisFiring
مشکلات متداول کولر خودرو و دلایل آن ها
راهنمای تعمیرات سیستم خنک کاری موتور لیفان 820
راهنمای تعمیرات سیستم روغنکاری لیفان 820
راهنمای تعمیرات مکانیکی موتور لیفان 820
آخرین مطالب جدید شده
fn bb 0
rahro

آخرین آگهی ها

آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
ریمپ تخصصی - برنامه ریزی و تعمیرات ایسیو - اصلاح محدودیت سرع ...
دوره های آموزشی تخصصی خودرو و دیاگ جی اسکن ...
تعمیرموتور وانواع گیربکس های کره ای،ژاپنی ،چینی و اروپایی ...
آموزش تخصصی تعمیرات کلیه ایسیو ها داخلی و خارجی و ماشین سنگی ...
آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
آموزشگاه تخصصی فنون خودرو با سابقه 14 ساله خود در زمینه آموز ...
آموزشگاه تخصصی فنون خودرو با سابقه 14 ساله در زمینه آموزش دو ...
آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
آموزشگاه فنی دنیای خودرو در سال ۱۳۸۳ بامجوز رسمی از سازمان ف ...
آموزش حرفه ای بازرَسی وکنترل بدنه اتومبیل ویژه کار ...
مجتمع مهارتهای نو دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای با اراِ ...
فروش و نصب ردیاب خودرو dno برروی تمامی خودروهای ایرانی و ...